KORTGENE PREDIKBEURTEN Gemeente Kortgene een tijdrede Se houden in het kerkgebouw der Ger. Gem. te Kortgene, aanvang 7 uur. MAIS0N AUBERT termijn ligt vier maanden later. Het lid De Smit vraagt nogmaals naar de prijzencommissie. Zijn daar geen mid denstanders in te krijgen? De voorzitter zegt dat er door hem geen verder werk meer van gemaakt is, hij krijgt het gevoel dat ze hem in de kou laten staan en voelt er zodoende niet veel voor, wat De Smit erg jammer vindt. Hij zou daarom graag het adres willen hebben om deze zaak persoonlijk verder te kunnen onderzoeken. Hij kan zich niet aan de indruk onttrek ken dat de gemeente geen medewerking verleent. De leden van die commissie zijn nu alleen arbeiders. De voorzitter had destijds toch aan middenstanders gevraagd om hun medewerking? De voorzitter wil wel vertellen wie hij als zodanig gevraagd heeft, maar wilt dit niet in het openbaar doen, waarop het lid Van Halst zegt, dat hijzelf hiernaar geïnformeerd heeft bij de leden van de middenstandsvereniging. Nie mand van hen was gevraagd, kreeg hij toen ten antwoord. Het lid De Smit zou gaarne op de Ach terweg bij L. Bakker ook een buitenver lichting zien. De mogelijkheid hiertoe zal onderzocht worden. Het lid H. P. Filius doet zijn beklag er over, dat hij 's morgens geen buiten verlichting ziet bij De Looff en Meulen- berg, waarop hem gevraagd wordt of hij daar soms voorbij rijdt terwijl het reeds licht is. Hij wijst ook nog op een ge deelte van de bestrating Dorpsdijk. Dat is zodanig verzakt dat er vrijwel altijd water staat. Een onderzoek wordt hem toegezegd. Hierop vraagt hij waar nu de stalling is van de auto van de vlees keuringsdienst. Deze stalling zou toch te Wissekerke moeten zijn. De voorzitter antwoordt hem, dat daartoe geen enkele verplichting bestaat, ook niet tot het op Wissekerke wonen van de hulpkeurmees ter. Het lid Filius blijft aandringen op autostalling te Wissekerke, de hulpkeur meester moet dan maar geregeld om die auto komen. Het lid Bustraan vraagt naar de aan sprakelijkheid bij de vleeskeuringsdienst, waarop de voorzitter hem antwoordt, dat blijkens het verslag in „het krantje" beide gemeenten aansprakelijk zijn. Het door burgemeester Schuit in zijn gemeenteraad gegeven antwoord is niet zoals het zijn moé?T~ Wissekerke is wel de kerngemeente, maar beide gemeenten zijn gezamenlijk aansprakelijk. Het lid Van Halst zegt dat hij in een vorige vergadering over deze zaak reeds opheldering gevraagd heeft en dat toen op zijn verzoek de betreffende verorde ning is voorgelezen, waaruit wel degelijk bleek dat beide gemeenten aansprakelijk zijn. Hij kan niet begrijpen dat burge meester Schuit nu een dergelijk antwoord geeft. De voorzitter verzekert, dat alles gemeenschappelijk met Kortgene geregeld wordt, waarop Van Halst zegt, dat er dan iets is dat niet klopt. Burgemeester Schuit schudt zich vrij door alles anders voor te stellen, waarop de .voorzitter nogmaals verzekert, dat in alles overleg gepleegd is met Kortgene. Van Halst zegt daarop, dat bij de be handeling van de exploitatierekening Wis sekerke op de vingers getikt zal worden door Kortgene. Wij krijgen nu al op ons dek dat wij met geld gesmeten hebben. De voorzitter verklaart zich absoluut niet accoord met het verweer van burgemees ter Schuit. Het lid Bustraan vindt dat de houding van burgemeester Schuit tegenover de voorzitter zeer te laken is. Burgemeester Schuit moet de verordening ook in zijn raad voorlezen. De voorzitter zegt daarop, dat hij in een vorige vergadering reeds zijn fout er kend heeft. Hij had destijds nog aan col lega Schuit gevraagd of hij die aankoop in de raad moest mededelen, waarop deze antwoordde, dat dit niet nodig was. Het lid De Smit oppert het denkbeeld tot het houden van een gemeenschappe lijke vergadering van Wissekerke en Kort gene, waarop de secretaris toelicht, dat dit enkel bij wijziging van de verordening kan gebeuren. Van Halst zegt daarop, dat Wissekerke veel in de schoenen wordt geschoven en dat het beter was dat er klare wijn ge schonken werd. Een gemaakte fout is dan altijd te herstellen. De voorzitter verklaart nogmaals dat alles gezamenlijk besloten is. Een eigen fout afschuiven vindt hij niet mooi, meer zegt hij er niet meer van. Het lid Dingemanse is de gedachte toe gedaan dat burgemeester Schuit onze voorzitter in 't licht wil zetten door te beweren dat de eerste auto door onze voorzitter alleen gekocht is. De notulen uit 1950 wijzen echter uit, dat gezamen lijk een Volkswagen gekocht is. Burge meester Schuit spreekt zichzelf tegen, zijn gegevens zijn niet juist. Hij wil niet zeg gen dat burgemeester Schuit een mislei dend antwoord geeft, maar iets is er niet in de haak. Hij tracht onze voorzitter in een minder fraai daglicht te stellen. De voorzitter zegt, dat hij bij het lezen van het kortgeense raadsverslag pijnlijk aangedaan was. Collega Schuit heeft niet de zuivere realiteit geschetst. Het lid Zuijdweg informeert of het waar is dat de heer Hoek wenst dat de hulp keurmeester iedere dag bij hem om in structies moet komen. De voorzitter kan daarop geen positief antwoord geven. Het lid De Smit vraagt van wie de heer Hoek zijn instructies krijgt. De voorzitter zegt, dat voor verlof e.cL dit geschiedt (joor hem, in samenwerking met burge meester Schuit. Het lid Zuijdweg vindt dat de heer Schuit toch een dure wagen aan zijn dienst heeft verkocht. Het lid De Smit dringt nogmaals aan op een gemeenschappelijke vergadering. Wethouder De Nooijer zou dat liever niet doen, de tijd komt wel dat Kortgene zichzelf zal verdedigen. Het lid Markusse is het met vorige sprekers eens, maar zou toch gaarne zien dat Kortgene volledig werd ingelicht en daarna pas een gemeenschappelijke ver gadering gehouden werd. Wethouder Ho- veijn meent, dat. wanneer Wissekerke met de cijfers voor de dag komt, Kortgene dan vanzelf wel zal komen. Wanneer burgemeester Schuit dan nog aan zijn standpunt vasthoudt, zal de waarheid aan het licht komen. Volgens het lid Van Halst krijgt Wis sekerke van alles de schuld. Wij kunnen nu niet stilzwijgen, dat zou tegenover Kortgene een schuldige indruk geven. De voorzitter zegt dat burgemeester Schuit doet of hij er buiten gehouden is, hij weet echter alles. Wethouder Hoveijn zegt nog, dat hij tijdens de ziekte van de voorzitter eens een noodbeslissing voor die dienst moest nemen, dat hem werke lijk niet fneeviel. Hij heeft toen burge meester Schuit opgebeld en samen is toen een beslissing genomen. Op zijn vraag, of het nodig was de raad hiermede in kennis te stellen, zeide burgemeester Schuit hem, dat hij dat later wel in orde zou brengen. Hij vindt de houding van bur gemeester Schuit nu een tikje gemeen. De voorzitter sluit verdere besprekin gen hierover en verzoekt de leden na de openbare vergadering nog even te blijven tot een besloten bespreking. Het lid Van Halst vraagt naar de mo gelijkheid, gezien de werkloosheid in de bouwnijverheid, de aanbesteding van de 4 nieuw te bouwen woningen tussen de aannemers uit Wissekerke en Kamperland te laten geschieden, waarop de voorzitter verklaart, dat dit pertinent niet kan. Deze aanbesteding is een openbare aanbeste ding. Van Halst dringt aan alsnog een aan vraag daartoe in te dienen, hij meent dat het werkelijk zou kunnen. De voorzitter licht een en ander toe en belooft alsnog toestemming te vragen aan het ministerie van Wederopbouw. Het lid Van Halst zegt dat bewoners van de Voorstraat geweldig tegen het planten van bomen in die straat zijn. Persoonlijk vindt hij bomen in een straat wel mooi, maar vindt het een beetje erg, nu geld uit te geven voor iets waar de mensen niet op gesteld zijn. De voorzitter zegt dat destijds het be sluit met algemene stemmen is genomen en dat dan nu dat besluit weer herroe pen zou moeten worden. Het lid Bustraan wijst er op, dat hij toen de enige tegen stemmer was. Van Halst wil er geen voor stel van maken, het initiatief in deze moet maar van de bewoners zelf uitgaan. De voorzitter sluit hierna de vergade ring en leest het dankgebed voor. RECHTZETTING In ons verslag van de vergadering van de Onderl. Verz. Mij tegen Hagelschade is vorige week een fout geslopen. Er werd gezet dat de extra premie voor fijne za den 5 cent per gemet bedraagt. Dit moet zijn 75 cent. Last van zenuwen s Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Zondagdienst arisen. Zondag a.s. doen dienst df Janssen en dr 't Hart. Gevonden: een zilverbon en een paar herenwanten. Rechthebbenden vervoege zich bij de Postcomman- dant der Rijkspolitie te Colijnsplaat. Ger. Gem. Colijnsplaat. Woensdag 12 Maart 10, 2 en 6 uur Student Honkoop te 's Gravenhage. Oud-Ger. Kerk Kamperland. Donderdag 13 Maart biddag 10, 2.30 en 6.30 uur ds Mieras. Op Woensdag 12 Maart a.s. zal tussen 14.00 en 15.00 uur te Co lijnsplaat, ten huize van dr L. P. Maas en op Donderdag 13 Maart a.s. tussen 15.00 en 15.30 uur in de voormalige gemeentekamer te Kats door dr Maas zitting worden ge houden voor de kosteloze inenting tegen pokken voor kinderen beneden 2 jaar. Kortgene, 8 Maart 1952. De Burgemeester van Kortgene, A. A. Schuit. Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT'' te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Het leven is duur: leef met overleg en leg wat over. 0p a.s. Dinsdagavond 11 Maart hoopt Ds Zwerus, predikant bij de Ger. Gem. te Middelharnis, J. A. van Schelven en L. J. Wisse hebben het genoegen U, mede na mens hun ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden D.V. op Woensdag 26 Maart a.s. te Wissekerke om 15 uur. Het huwelijk zal worden inge zegend in de Ned. Herv. Kerk te Kamperland om 15.30 uur, door de Weleerw. Heer Ds A. Postma, Ned. Herv. predikant te Kamperland. Brouwershaven, Herenweg C 72, Kamperland, „Nieuw Eri" B 379a, 6 Maart 1952. Toekomstig adres: Herenweg C 72, Brouwershaven. Gelegenheid tot gelukwensen van 18.30 uur tot 19.30 uur in hotel „De Korenbeurs" te Kortgene. Vrijdag 29 Februari j.l. over leed, na een langdurig lijden in een ziekenhuis te Amster dam, onze geliefde behuwd zuster en tante Johanna Harthoorn (echtg. van Iz. Stokman), in de leeftijd van 46 jaar. Ouwerkerk a.d. Amstel: C. Wisse- Stokman. G. Wisse. Zwanenburg: L. de Fouw - Stokman. C. de Fouw. Vlissingen G. Stokman. M. Stokman- van Goudswaard. Leiden P. Stokman. J. Stokman van Goudswaard. Wissekerke: M. Stokman. M. Stokman- v. d. Weele. Schiedam A. Schuisze - Stokman. R. Schuisze. Wissekerke: M. Jeronimus- Stokman. C. J. Jeronimus. Kamperland: J. Huiszoon neefjes en nichtjes. Voor de bewijzen van deelneming, betoond na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Leendert Bareman, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, Wed. J. P. Bareman - van der Moere. Kamperland, Maart 1952. Heden overleed plotseling mijn geliefde moeder, onze lie ve zuster en schoonzuster Lavina Lena Israël (wed. van L. Maas), in de ouderdom van 65 jaar. Uit alier naam, J. L. C. Maas en verloofde. Kortgene, 1 Maart 1952. De begrafenis heeft plaats gehad te Kortgene op Dinsdag 3 Maart j.l. Met diepe droefheid geven wij kennis, dat op 5 Maart in het ziekenhuis te Goes zacht en kalm is overleden, onze ge liefde man, vader, behuwd- en grootvader, de heer Cornells Vermeule Jz., in de ouderdom van 71 jaar. De diepbedroefde familie, Wed. J. Vermeule - Stouthamer. J. P. Begthel - Vermeule. M. J Begthel. Hannes. Jannie. Annie. P. J. Jille - Vermeule. D. Jille. David. Jannie en verloofde. Keesje. Kamperland, Maart 1952. Met deze brengen wij onze har telijke dank, ook namens wederzijd se familie, voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons hu welijk ondervonden. M. Kramer. J. W. Kramer - Woise. Kortgene, Maart 1952. Voor de vele blijken van belang stelling en medeleven, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlij den van onze geliefde man en vader Cornells Korsuize, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Wed. A. C. Korsuize - Versluis en kinderen. Colijnsplaat, Maart 1952. Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Telefoon 20235 Ruim 30 jaar gevestigd. Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren. Vr. gratis inl.toez. onder blan co couvert. Gratis spreekuur dag. van 10—8 uur.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 2