NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD KING Wij bieden U het allerbeste voor weinig geld ABR. BUIJZE, KAMPERLAND lij Ho. 2569 Zaterdag 8 Maart 1952 55e Jaargang GEMEENTERAADSVERGADERING WISSEKERKE BRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's 2 ons babbelaars 39 cent 2V> ons koekjes 49 cent 2 rol King 34 cent Zolang de voorraad strekt bij 1 fles limonadesiroop een pracht limonadeglas cadeau. Mogen wij ook nu U nog even attent maken op onze prachtige sortering sigaren. Wij verkopen ook op dat gebied uitsluitend kwaliteitsproducten van de bekendste fabrieken, waar veel zorg aan is be steed. Ook alle andere artikelen in deze branche worden door ons vakkundig ingekocht en bewaard. Hebt U de bon voor goedkoper Radion nog in uw bezit? Lever hem gauw bij ons in, anders vist U misschien achter het net. Beleefd aanbevelend, Telefoon 304 Gemeenteraadsvergadering op Vrijdag 29 Februari j.l. in aanwezigheid van alle leden. De voorzitter J. J. van der Maas heet allen welkom en opent de vergadering. Hierna leest hij het gebed voor. De notulen worden onveranderd vast gesteld en goedgekeurd. Enige ingekomen stukken en mededelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot aan koop van een stuk grond voor de bouw van de Ned. Herv. school en voor wo ningbouw op de weide van De Putter wordt z.h.s. aangenomen. Een besluit dat een verdere uitbreiding van een plan-in- onderdelen voor de kom Kamperland in voorbereiding is wordt vastgesteld. De pensioensgrondslag van de gemeente ontvanger wordt vastgesteld op f 2425.50, ingaande 1 November 1951. Op de aanvraag ingevolge art. 72 der l.o. wet 1920 van het bestuur der ver eniging voor bijzonder lager onderwijs op Ger. grondslag te Kamperland om de be nodigde gelden beschikbaar te stellen voor de vernieuwing van de onderbouw van een schoorsteen in haar school, mede op advies van de Inspecteur te Middelburg, wordt gunstig beschikt tot een bedrag van f 229.24. In bespreking komt thans een aanvraag ingevolge hetzelfde artikel 72 der l.o. wet voor de mastiekbedekking op een der lo kalen en de bestuurskamer van bovenge noemde school. Deze karwei is begroot op f 1171.68 en het advies van de In- Koop Uw werkkleding bij het juiste adres. Grote sortering en prijzen naar kwaliteit. W. DINGEMANSE COLIJNSPLAAT DEPOT „BEVAHUIS" GOES. specteur luidt: de helft van het bedrag in rekening te brengen volgens art. 101 en de andere helft volgens art. 72. Het lid De Smit vraagt het verschil tussen die twee artikelen, waarop de voor zitter zegt, dat gelden volgens art. 101 door de school en gelden volgens art. 72 door de gemeente betaald moeten worden. Het lid Markusse zegt dat dit verdelen over die twee artikelen een beetje moeilijk valt. Verleden jaar is aan de openbare school te Wissekerke ook een dergelijke karwei gedaan en de kosten daarvan zijn op de kapitaaldienst geplaatst. De ver sleten mastiekbedekking van thans werd destijds gegarandeerd voor 10 jaar, maar is 20 jaar gebruikt. Het is dus geen on deugdelijk materiaal geweest en nu krij gen we toch geen vergoeding. Hoe is het dan met de openbare school? vraagt hij. De voorzitter zegt dat de openbare school onze school is, de gemeenteschool en deze kent geen art. 72. Wat deze school wer kelijk kost, komt ten goede aan de andere scholen. De secretaris licht een en ander toe. Op de vraag van Markusse of dan de karwei aan de openbare school een ver nieuwing was, antwoordt de voorzitter bevestigend en zegt dat die karwei door bijkomstigheden een grote karwei gewor den is. Markusse zou niets over de open bare school gezegd hebben, als daar de kosten ook over die twee artikelen be rekend waren, waarop de secretaris zegt, dat die kosten altijd op de kapitaaldienst geplaatst worden. Dit laatste bestrijdt het lid van Halst aan de hand van voorbeel den. Voor de openbare school plaatsing op de kapitaaldienst en voor de bijzon dere school plaatsing volgens art. 101 vindt hij een groot hiaat en verzoekt nogmaals voorlezing van het advies van de Inspecteur. Nadat aan zijn verzoek is voldaan merkt hij op, dat art. 72 en art. 101 voor beide scholen van toepassing zijn. Wordt erin de loop van verschillende jaren op het onderhoud van de openbare school uit- gezuinigd en later de grotere kosten op de kapitaaldienst geplaatst, dan is dat een handicap voor de bijzondere scholen. Kan daar misbruik van gemaakt worden, dan krijgt men zodoende een veel te groot verschil. Het dak van de openbare school is volgens hem niet vernieuwd, maar wel met cement bestreken. Een nieuw dak te Kamperland zou maar voor de helft door de gemeente betaald worden en voor de andere helft zou de school geld moeten lenen, wat zij niet kan doen. De voorzitter zegt dat het advies van de Inspecteur luidtde kosten ieder voor de helft. Willen B. en W. echter meer geven, dan moeten B. en W. dat zelf weten. Van Halst wil niet hebben dat er iets gegeven wordt waar geen recht op is. Het plaatsen van posten op de kapi taaldienst of op de gewone dienst vindt hij niet hetzelfde en noemt dit een onbil lijk iets. Het lid Bustraan onderstreept de woorden van Van Halst en Markusse en vindt de regeling onbillijk. Het lid Din- 1 til Het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking lB®i De natuurzuivere PEPERMUNT if gemanse wijst er op, dat, nu alles veel duurder geworden is, de vergoeding per leerling dit jaar een gulden lager is. Zo een regeling is voor de school onredelijk. De gemeente zal toch moeten betalen en daarom is hij er voor dat deze karwei op art. 72 geplaatst zal worden. De voorzitter zegt hierop, dat volgens de onderwijswet B. en W. de beslissing in deze hebben, gehoord de raad. Het lid J. M. Filius sluit zich ook bij de vorige leden-sprekers aan. Hij noemt de beschik king van thans een strop voor het bij zonder onderwijs. Het lid De Smit wijst bovendien nog op het gevaar van het minder worden van het onderwijs. Het lid Zuijdweg merkt op, dat aan merkingen over het dak op de openbare school reeds eerder hadden moeten ge schieden. Adviezen van de Inspecteur in de wind slaan gaat zo maar niet. Het lid Van Halst zegt dat het recht moet zegevieren en niet het schoolbestuur. Vernieuwing en vernieuwing is twee. Een en ander moet terdege onderzocht wor den. Als raadslid moet je er over beslis sen, doch als leek sta je er buiten hoe de posten op de begroting gezet worden. Hij wilt dat nu de zaak scherp gezet dient te worden, is het vernieuwing, dan is het vernieuwing, is het onderhoud, dan is het onderhoud. De voorzitter zegt dat B. en W. in deze zullen beslissen. Hierna werd gunstig beschikt op de aanvraag van het bestuur der vereniging voor chr. onderwijs te Wissekerke voor aansluiting van het sanitaire stelsel van hun school aan de nieuwe riolering en voor het aanbrengen van nieuwe kap stokken tot een bedrag van f 502.66. Het voorstel van B. en W. om ten be hoeve van het bevolkingsonderzoek op longtuberculose garant te zijn voor de betaling der kosten ten behoeve van hen, die deze niet kunnen betalen en zo nodig voor deze een verzekering voor verple ging te sluiten ontlokte een bespreking. De voorzitter meent dat alle leden dit voorstel wel zullen toejuichen, temeer daar de kosten voor een en ander zeer laag zijn, per persoon f 1.05. Het lid Markusse vindt bedoelde maat regelen zeer goed en wil er gaarne zijn volle medewerking aan verlenen, maar acht het toch in de eerste plaats een taak voor het Burgerlijk Armbestuur. De voorzitter had deze opmerking ver wacht en zegt dat die mensen dan maar direct naar het Burgerlijk Armbestuur die nen te gaan, want, kunnen de mensen het onderzoek niet zelf betalen, dan kunnen zij ook geen verzekering sluiten. Zo een verzekering kan alleen gesloten worden vóór het onderzoek heeft plaats gehad. B, en W. zullen zich dan niet gepasseerd voeleni DEZE WEEK 250 gram koekjes 150 gram zeeuwse wafeltjes samen 85 cent. 125 gr. kindersnoep 25ctpl. 5p. 250 gr. kermis 49 ct pl. 10 p. W. DINGEMANSE COLIJNSPLAAT Het lid Zuijdweg vraagt hoe het moet met de principiëlen en onkerkelijken. Wan neer de gemeente bedoelde regeling niet treft, is dan het Burgerlijk Armbestuur op tijd? Het lid Markusse precisiëert zijn be doeling. Hij zag gaarne dat in het voor stel van B. en W. zijn zienswijze gevoegd zou worden, b.v. „wanneer die mensen niet op een andere wijze (Burg. Armbe stuur) geholpen kunnen worden". Volgens het lid Dmgemanse heeft de diaconie voorrang. Het lid Van Halst merkt op, dat de gemeente dan eerst aan die mensen dient te vragen of zij al bij de diaconie geweest zijn, wat een grote stagnatie in het on derzoek zal veroorzaken. Het lid De Smit meent, dat de meesten eerst naar de ge meente zullen komen en wethouder De Nooijer dringt aan op een gemeenschap pelijke regeling, ter voorkoming van moei lijkheden. Het lid Bustraan zegt in prin cipe tegen verzekering te zijn. In de te genwoordige tijd is verzekering op allerlei gebied schering en inslag. Hij noemt het ongeoorloofd en in strijd met Gods woord. Wel is hij voor longonderzoek, waarop de voorzitter zegt: draagt elkanders las ten en vervult alzo de wet van Christus. Bustraan antwoordt daarop door te zeg gen dat dit gezegde geen verzekering in sluit en dat, wanneer we dat allen uit mochten leven, de wereld er wel anders uit zou zien. De stemming over dit agendapunt had tot uitslag9 stemmen voor, 2 stemmen tegen. Z.h.s. wordt besloten tot de nodige stappen, om ten behoeve der riolering een servituut te leggen, met medewerking der eigenaars van en op particuliere gron den. Voor het jaar 1952 wordt het bedrag per leerling voor de exploitatiekosten der chr. Ulo-school vastgesteld op f 37.50 (vorig jaar f 35.-—). Het voorschot op de exploitatiekosten voor 1952 van de chr. Ulo-school alsmede voor de beloningen van het onderwijs in de vakken nuttige handwerken en engels wordt vastgesteld op resp. f 1850.— en f 128.50. Het voorschot op de exploitatiekosten van alle andere bijzondere scholen in de gemeente wordt vastgesteld op f 26.52 per leerling. Het lid Markusse vraagt of in dat bedrag ook verhoogde administra tiekosten verrekend zijn. De secretaris licht toe, dat dit geen algemene regel is, maar dat het toegestaan kan worden. De voor zitter zegt, dat die verhoging tot zijn recht komt over 1951 en 1952. Het periodiek aftredende lid van het Burgerlijk Armbestuur S. Breure, wordt herbenoemd. Besloten wordt om aan een belgische firma de oude natuurkeien uit de Voor straat te Geersdijk te verkopen voor de som van f 1638.—. De nieuwe klinkers voor die straat zijn bereids aangekocht. Het voorstel van B. en W. om behalve de raadszaal ook de overloop, de trap en de gang te schilderen en de wachtkamer zodanig te verbouwen, dat zij werkelijk aan haar bestemming voldoet, wordt z.h.s. goedgekeurd tot een bedrag van f 1400.—. Het lid J. C. Noordhoek verlaat hierop de vergadering. Bij de rondvraag vraagt het lid De Smit naar de datum voor oplevering riolerings werkzaamheden en of de straten nog her straat moeten worden. De voorzitter ant woordt hem dat de aannemer nog negen weken plus de verletdagen de tijd heeft. Het gehele werk moet ten genoege van de opdrachtgever opgeleverd worden deze 200 gr. gesort. koekjes 100 gr. bruidsuikers 100 gr. toffee's voor 85 cent. Nog een half pond biscuit voor 35 ct. L. DE WAAL COLIJNSPLAAT

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1