NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD OHS JONGSTE PRINSESJE VERJAART Wij geven liet cadeau... Gemeenteraadsvergadering volkorenbrood? ABR. BUIJZE, KAMPERLAND No. 2566 Zaterdag 16 Februari 1952 55e Jaargang Kortgene GRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's 18 Februari 1947. Die datum ligt ons nog vers in het geheugen. Het was de dag, dat kanonschoten ons weer de geboorte van een prinses van Oranje verkondigden. Door het gehele land beierden de klokken, de tonen dansten op de ijle r o vrieslucht en reikten tot ver i 'n de omtrek. Een vierde prin senkind was geboren. Heel Nederland vierde feest. Hon derden auto- en motorrijders reden over bevroren wegen een sterrit naar Soestdijk. Ter gelegenheid van de feestelijke gebeurtenis kregen wij een extra rantsoen tabak en ver snaperingen. Tot diep in de nacht vierde men het feest van de geboorte van Marijke, zoals haar roepnaam luidt. Marijke is de lieveling van het koninklijk gezin. Het gaat hier evenals in alle andere gezinnen. Zij is de jongste, de Benjamin, dus heeft zij een streepje voor, temeer waar haar opvoeding nog bijzondere zorgen vereist en zij geen onbekommerde jeugd gekend heeft. Marijke kreeg dus een apart plaatsje in ons hart. Zij is het troetelkind van het nederlandse volk en met vreugde herdenken wij de dag, waarop zij vijf jaar geleden geboren werd. Dat ook voor haar een zonnige toekomst mag zijn weggelegd, is de wens van ons allen. Woensdag 13 dezer vergaderde de raad dezer gemeente onder voor zitterschap van burgemeester Schuit. Afwezig met kennisgeving was wet houder P. J. Bom. De voorzitter opent de vergade ring en heet alle aanwezigen wel kom in deze eerste vergadering in het jaar 1952 en de laatste verga dering in het oude gemeentehuis. Hij memoreert terloops het ontstaan van dit gebouw: 1873 een gebouw voor de P.T.T. De ouderen zullen zich nog wel herinneren dat voor de ingebruikneming van dit gemeen tehuis er een gemeentekamer in „De Stadswijnkelder" was en dat de gemeentesecretaris aan huis zit ting hield. Hierna komt het gebruikelijke jaaroverzicht, dus een terugblik op 1951. Kerstmis is de tijd van inkeer, van bezinning. Wij gedenken dan allen het Grote Licht dat over de ze wereld schijnt. Hij vindt het spijtig dat in deze verwarde tijd zo weinig van dat Licht op ons schijnt. Eén oorlogsvonk, en wat zal er van deze wereld terechtkomen? 1951 noemt hij een goed en gelukkig jaar, enige vooruitgang was er zijns in ziens wel te bespeuren. Namens B. en W. brengt hij dank aan de raad voor de echt prettige verstandhouding in 1951 en spreekt de verwachting uit dat dit in 1952 ook zo mag blijven. Hij dankt ook de secretaris en het overige gemeen- tepersoneel. De gemeentefinanciën stonden er gunstig voor. De schuld der gemeente bedroeg niet meer dan ZOjUlST ONTVANGEN grote partij behangselpapier pracht sortering, lage prijzen. W. DINGEMANSE COLIJNSPLAAT even 23 gulden per inwoner. In ver band met de toegezegde verbetering aan de steigers en de beloofde nieuwe veerboot brengt hij hulde aan de Provinciale Staten. Diverse verbeteringen in de verschillende kommen der gemeente passeren de revue. Vorig jaar nieuwjaar ston den er 7 voorname punten op het uitvoeringsplan, thans zijn daarvan 6 werken uitgevoerd of in bewer king. Eén belangrijk punt is er o- vergebleven: de scholenbouw. Hij doet een beroep op allen om met inspanning van alle krachten het beste voor de gemeente te berei ken. Het lid Salomé dankt de voor zitter en wenst hem en zijn gezin, alsmede het gemeentepersoneel, we derkerig een gelukkig jaar toe. De notulen van de vorige ver gadering worden onveranderd goed gekeurd, waarna een serie ingeko men stukken en mededelingen voor kennisgeving worden aangenomen. Het lid Van der Weele vraagt naar aanleiding van de j.l. bouwstop op de 8 nieuwe woningen of de daar uit voortvloeiende schade voor de aannemer of voor de gemeente is. De voorzitter geeft uitleg van een en ander en zegt dat enig risico wel voor de aannemer is. Deze was met zijn werkzaamheden verder ge gaan dan hij mocht. Van der Weele wees ook nog op de huurprijs van f 7.10 per week, waarop de voor zitter antwoordt: dit zal nog wel iets hoger worden, alles is zo ge weldig duur geworden. Dit is blijk baar voor velen geen bezwaar, want bewoners van huizen van f 5.25 per week solliciteren ook naar die dure woningen. Het lid Breure zag gaarne dat de mensen die altijd be hoorlijk aan bod kunnen komen, nu voorgaan. Op de vraag van Salomé, wat voor verschil er bestaat tussen de woningen van f 5.25 en f 7.25 per week, antwoordt de voorzitter, dat de duurdere woningen van be tere kwaliteit zijn. Bovendien, vroe- Nam U reeds een proef met ons Het kruimelt niet en is goed snijbaar. S. STRIJD tel. 238, Kortgene. DEZE WEEK 250 gram koekjes 100 gram ges. toffees samen slechts 85 cent 250 gr. vanilleruitjes 49 ct, 10 p. 125 gr. bruidskollen 25 ct, 5 p. W. DINGEMANSE COLIJNSPLAAT neen, zover is het nog niet, maar kijk eens hier: een kilo stroop 85 cent een kilo rijst 110 cent een kilo zachte zeep 100 cent een pond fijne biscuit 100 cent een pond chinese pinda's 150 cent Bij aankoop van dit pakket f 5.45, ontvangt u 50 zegels extra. In onze etalage ziet u ook enkele stukken van het prachtige servies dat u gratis kunt krijgen als u geregeld de punten spaart die bij de Dukol-kwa- liteitsartikelen zijn verpakt. Huisvrouwen van Kamperland, let op deze adver tentie. Iedere week iets anders en begin Maart starten wij met onze grote „Puntzakreclame". Wij helpen u de duurte te bestrijden. Jongens en meisjes spaart de zegels van de zelf standige kruidenier. Ze hebben waarde. Beleefd aanbevelend, ger betaalden de mensen ook on geveer één zevende van hun inko men aan huur, dat is het thans ook maar. Het lid Korteknie merkt op, dat de mensen liever f 7.— per week huur betalen, dan geen wo ning te hebben. Te Kats is de huur lager, wat volgens de voorzitter thans ook te laag is, zij zal ver moedelijk f 1.—naar boven moeten. Het lid Van Hee meende, dat voor 8 woningen te bouwen, er voorde liger 10 gebouwd kunnen worden. Wethouder Maas zegt dat Van Hee een beetje gelijk heeft, maar de exploitatie van deze woningen is tegengevallen, anders was de huur prijs maar f 6.— geweest. De voor zitter zegt nog, geen revolutiebouw te willen, de woningen moeten re delijk en aanvaardbaar zijn. Op voorstel van B. en W. wordt z.h.s. besloten tot aanschaffing van een toga voor de ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Zo een toga geeft cachet aan een zo belangrijke gebeurtenis als een trouwplechtig heid toch altijd is. De dienst „bescherming burger bevolking" bestaat volgens de voor zitter, voor onze gemeente uit een goede brandweer, die wij gelukkig bezitten, een gezondheidsdienst en een hulpziekenhuis. Voor ons eiland zijn daartoe de beide rusthuizen aan gewezen. Het lid Salomé vindt dit jammer; we zuilen dan eventueel weer met de oude mensen moeten gaan sjouwen. Kunnen de scholen er niet voor gebruikt worden? De voorzitter zegt dat dan de schoolkin deren weer de straat op moeten. De diverse kamertjes in de rust huizen kunnen desnoods ook ge- gebruikt moeten worden bij opera tief ingrijpen. Z.h.s. gingen beide mededelingen onder de hamer. Het lid Van der Weele brengt naar voren, om eventuele verkopin gen van afbraak e.d. in het vervolg door de deurwaarder te laten ver richten, de notaris heeft steeds de verkoping van onroerend goed. De voorzitter zal hiermede in het vervolg rekening houden. Het voorstel van B. en W. tot het vastellen van een gemeenschap pelijke regeling voor de oprichting van een Prot. Chr. Streekzieken huis te Goes en subsidiëring van het R.K. ziekenhuis aldaar, ontlokt enige bespreking. Het lid Van der Weele juicht de bijdrage toe, maar zou gaarne het definitieve bedrag 200 gram gesort. koekjes 100 gram hoestpastilles 100 gram amandelbonen 100 gram toffees dat alles samen voor 89 cent. L. DE WAAL COLIJNSPLAAT

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1