NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD KING Ondsr ie loipe ABR. BUIJZE No. 2561 Zaterdag 12 Januari 1952 55e Jaargang BURGERLIJKE STAND arbeider gevraagd DRUK EN UITGAVE A, G. M, MARKUSSE TE W1SSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's Ook in het nieuw begonnen jaar staan wij weer voor U gereed en willen wij de vrucht bare samenwerking die wij met U hadden weer gaarne voortzetten. Goede kwaliteiten, scherpe prijzen en een flinke service zijn drie dingen, die wij ook in 1952 aan de spitszui len voeren. Hier volgt onze wekelijkse aanbieding: 1 pakje Honigs maïzena voor 19 cent. Bij een fles winterlimonade nog een glas cadeau. Hebt U onze sortering in tabaksartikelen al gezien? Steeds ontvangen wij weer nieuwe merken bij en altijd heerlijk droog. Voor de winterkost hebben wij weer alle soorten peul vruchten voorradig. Spaar onze zegels, ze heb ben veel waarde. Beleefd aanbev., Kamperland Tel. 304 Deze week een huishoudpakket. 1 pot jam Theo 76 ct I fl. limonade 145 ct 1 bus schuurp. 42 ct 1 pak waspoeder 22 ct 1 o. chocolaatjes 35 ct Totaal 320 ct Bij aankoop van dit pakket een mooie rubberbal cadeau. Haast U, de voorraad ballen is beperkt. De nieuwe veerboot van de dienst Kortgene - Wolfaartsdijk Eén der leden van het Brugco- mité heeft gemeend zich eens op de hoogte te moeten stellen van de vorderingen aan de nieuw te bou wen veerpont ten behoeve van de veerdienst Kortgene - Wolfaartsdijk, vertrouwend dat een en ander de bevolking van Noord-Beveland zal interesseren. Deze boot wordt gebouwd op de scheepswerf Bijkers te Gorinchem. Wanneer u dit voorjaar een uit stapje maakt naar, het Noorden van Nederland, dan ziet u, varend met de veerpont van Sleeuwijk naar Gorichem, onze toekomstige pont daar op de werf liggen. Deze boot wordt plm. 40 m lang en 11 m breed, met grote ruimte voor het bergen van auto's en vrachtauto's. Gerekend op auto's van diverse afmetingen zal deze pont er onge veer 24 a 28 tegelijk kunnen o- verzetten, terwijl het op- en afrij den veel gemakkelijker zal gaan. Ook aan de passagiers is gedacht. Het verblijf waar deze tijdens de overtocht kunnen vertoeven, is ach ter op het schip gebouwd, en heeft een lengte van 10 meter, terwijl het ruim 4 meter breed is, waar Koop Uw OVERALLS in de zaak met de meeste keus. Lage prijzen, alle maten. W. DINGEMANSE COLIJ NS PLAAT Speciaal adres voor werkkleding. ook bij slecht weer een ieder bin nen zal kunnen zitten of staan. Bo ven de kajuit wordt de stuurhut gebouwd, terwijl de machine van 240 pk onder dit passagiersverblijf wordt geplaatst. Samenvattend zouden wij willen zeggen, dat de nieuwe boot zal gaan lijken op een der veerponten van de dienst Go- richem-Sleeuwijk, velen uwer be kend. De directie der scheepswerf deelde mede, dat dezer dagen de kiel van het schip zal worden gelegd. Naast de bouw van deze boot zijn ook tekeningen getoond van twee nieu we aanlegsteigers, één aan de zij de van Kortgene, de andere aan de kant van Wolfaartsdijk. Deze be weegbare steigers zouden op dezelf de werf worden gebouwd. (Een de finitieve beslissing is hierin door de provincie nog niet genomen). Deze steigers zouden naast de bestaande in heftorens gebouwd worden en met het getij op en neer beweegbaar zijn. De lengte van de bruggen be draagt 24 meter. Al deze vernieuwingen zouden zich binnen een halfjaar moeten voltrekken, hetgeen toch hopelijk een tijdelijke verademing zal beteke nen in de zo hopeloze situatie waar in Noord-Beveland op 't ogenblik verkeert. De ideale oplossing: een vaste oeververbinding, blijft echter steeds de koers die het brugcomitè vaart. Wissekerke Geboren: 17 Dec. Marinus Wil lem, z.v. Jan Dijke en A. W. Beg- thel. 27 Dec. Maria Catholina, d.v. C. L. van der Weele en C. A. Wa ge. 30 Dec. Margaretha Maatje, d.v. j. P. de Smit en P. Koole. Getrouwd: 12. Dec. Marinus Kra mer, 49 jr. te Amsterdam en Sara Anna Kramer, 43 jr. Overleden: 13 Dec. Adriana van Westenbrugge, 74 jr, wed. van P. Verton. 19 Dec. Janna Cornelia Flikweert, 46 jr, echtg. van G. J. Leendertse. 24 Dec. Roeland Human Cornelis, 7 mnd, z.v. H. Slis en D. W. Geuze. 31 Dec. Hendrika Cornelia Verburg, 55 jr, echtg. van L. Abrahamse. Kortgene Geboren: 11 December Johan z.v. Jan Kornelis de Vos en Grietje A- driana van Gilst. 12 December Wil lem Jan, z.v. Jan Verburg en Clasina Petronella Deenik. 19 December Adriaan, z.v. Abraham van den Boogaart en Adriana Maria Wisse. Ondertrouwd: Jan Joosse, 21 jaar te Middelburg en Hendrika Kramer, 22 jaar. Getrouwd: Cornelis Jan de Waal, 23 jaar te 's-Gravenhage en Alida Adriana van Aken, 23 jaar. OverledenNicolaas Breure, 64 jaar, man van Tanneke Bareman. Marinus Cornelis Holleslelle, 76 jaar, man van Jannetje Schets. Schijnwinst of schijnvertoon. Het vorige laar reeds kregen we enige opmerkingen te horen van de zijde der P.T.T. over op handen zijnde tariefsverhoging. Ook het nieuwe jaar werd ingezet met en kele opmerkingen in die geest door de heer Neher, de directeur-gene raal van dit staatsbedrijf. De heer Neher heeft opgemerkt dat de P.T.T. op papier in 1950 winst heeft gemaakt, maar in we zen verlies boekte, want het wa ren slechts schijnwinsten. Het wordt steeds fraaier in Nederland. Wan neer een staatsbedrijf winst maakt, dan bedoelt men verlies. Wij gelo ven dat dit argument om een ta riefsverhoging er door te jagen wel erg naïef klinkt. Men voert een boekhouding of niet en het goede koopmansgebruik eist meer dat de gepubliceerde cijfers wat aan de voorzichtige kant zijn, dan dat men een overdreven gunstige voorstel ling van de stand van zaken geeft. Wij krijgen de indruk, dat de verhoging van post- en telefoonta rieven minder noodzakelijk is dan wordt voorgesteld. Aangezien het gehele volk moeite heeft om de eind jes aan elkaar te knopen zouden wij een dergelijke gedragslijn bij de P.T.T. ook willen aanbevelen. Natte hielen. Nauwelijks zijn de woorden van de heer Neher, directeur-generaal der P.T.T.over komende en wen selijke tariefsverhoging bij dit be drijf in de ijle ruimte verklonken of de president van de N.S. begint het tweede nieuwjaarscouplet te zingen van de tekorten-klaagzang. De spoor wegen zijn het afgelopen jaar met DEZE WEEK 200 gr. Allerhande-koekjes 100 gr. lichte chocolaatjes samen slechts 89 ct. 250 gr. gebakkransjes 55 ct pi. 10 p. extra. W. DINGEMANSE COLIJNSPLAAT de hakken over de sloot gekomen, zei heer F. Q. den Hollander. „De hielen zijn zelfs een tikje vochtig" voegde hij er aan toe. Binnenkort kan men dus de electrische treinen snuivend en kuchend over de rails zien snellen, omdat zij verkouden zijn tengevolge van die natte nieuw- jaarshielen 1 Wij zien de spoorwegen nog lang niet aan de rand van een faillise- ment. Wij zien niets dan nieuwe electrische lijnen met modern ma terieel in het nederlandse landschap. Wij zien een modern vervoersap- paraat ontstaan, dat een voorbeeld wordt voor Europa en waarop wij in veel opzichten trots mogen zijn Wij zijn blij, dat dit alles kon worden gebouwd met geen ander begrotingstekort dan een paar natte hielen en wij hopen dat de spoor wegen niet verder verkouden zullen worden. Veel particuliere zaken en middenstanders kunnen hun bedrijfs- en huishoudelijke outillage tegen woordig niet vernieuwen en halen nochtans elke week of maand een paar natte voeten of zelfs natte be nen. Daarom zouden wij liever zien dat de tarieven bij de N.S. niet wer den verhoogd, zodat ons volk ook nog eens gebruik kan maken van de treinen en er niet alleen naar behoeft te kijken. Zo hoog is de nood bij de N.S. nog niet geste gen, dunkt ons! ter opwekking Ier verkwikking PEPERMUNT Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 't Hart. Wegens vertrek naar elders, per 1 Maart een die met paarden om kan gaan. M. j. MARCUSSE, Kamperland. WI| RUIMEN OP Zeer sterke nylon dameskousen f 3.79. Theedoeken nu 79 en 107 ct. Blauwe doeken 117 ct. Sokken van 395 nu 225 ct. He renhemden van 385 nu 225 ct. Baddoeken nu 135 en 165 ct. L. de Waal, Colijnsplaat.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1