A Leonard en Lawrenee Maas Boot-, baard- of baatbelasting F. JANSEN PREDIKBEURTEN W. ZWEMER Wz. MAIS0N AUBERT wensen a He vrienden en hekenden een gelukkig nieuwjaar geen nood Wij hebben eerste klas rijwielen om u naar de aanlegplaats te begeven Prima zaklantaarns, gereedschappen enz., om uw baten op te voeren Ruime keuze in scheerapparaten, ook Gilette van f 1.- tot f 8.-. Philishave droogscheerapp. f 47. K. H. Schippers, Kortgene Woensdag 9 Januari houden wij met een uitgebreide monstercollectie manufacturen enz. zitdag te Woensdag 16 Januari 1952 DEZE WEEK 250 gram gebak kransjes 100 gram choc, toffees samen voor 75 cent. 250 gram speculaas 49 ct plus 10 punten extra. 100 gr. kindersnoep 25 ct pi. 5 p. W. Dingemanse, Colijnspl. Ger. Gem. Colijnsplaat Donderdag 3 [an. 2 en 6 uur Ds van Dam uit Amsterdam. Heden werd van ons weg genomen ons innig geliefd zoontje, broertjeen kleinzoontje Roely Human Cornelia, in de jeugdige leeftijd van 7 maanden. H. Slis. M. Slis-Geuze. Ansje. Fam. Slis. Fam. Geuze. Geersdijk, 24 Dec. 1951. Tijd. adres: C 4b. Heden overleed zacht en kalm, tot onze diepe droef heid, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, onze innig geliefde en zorgzame man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer Marinus Cornelia Holleatelle, in de ouderdom van ruim 76 jaar. De Heere sterke ons in de ze zware beproeving. Wed. J. Hollestelle- Schets kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen. Colijnsplaat, 25 Dec. 1951. Achterweg A 5 c. Vrachtauto-ondernemer Bode op Goes Kamperland g.n. Leden van het Stamboek Ned. Trekpaard denkt om de vergadering op 4Januari om 9.45 uur in „De Stade- wijnkelder". Daar worden al onze belangen be sproken. Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Telefoon 20235 Ruim 30 jaar geveatlgd. Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren. Vr. gratis ïnl.toez. onder blan co couvert. Gratis spreekuur dag. van 10—8 uur. Ook in 1952 dit blad voor al uw familie- en reclame-advertenties W. DINGEMANSE COLIJNSPLAAT TEL. 255 Speciaal adres voor werkkleding kousenreparatie enz. wenst allen een gelukkig nieuwjaar door dr P. H. Ritter Zijn de oudejaarsavonden van nu de zelfde, die de thans ouderen in hun jeugd hebben gekend? Vroeger was oudejaar het moment van bezinning, de avond, waarin wij terugzagen op een periode die ten einde liep, en waarin wij plannen maakten en dromen koesterden over een nieuwe periode die begon. De tijd ging door en wij mochten treu ren over hen, die waren heengegaan en weemoedig gestemd zijn over het onver biddelijke voortschrijden van ons eigen leven, maar toch, de oudejaarsavond was door rust omringd. Wij konden berouw hebben over fouten, die wij in het afge lopen jaar hadden begaan, wij konden verzinken in teleurstelling over plannen die niet waren verwezenlijkt, over ongunst of ongeluk, die ons hadden getroffen, maar als de klok van twaalf had geslagen, dan ging er toch weer iets open, dan drukten wij, al waren wij nog zo somber geweest, onze huisgenoten ontroerd de hand en wij gaven toe aan de menselijkste van alle menselijke eigenschappen, een eigen schap die geformuleerd is in het aloude spreekwoord: „Hoop doet levenI" Maar nu? Het lijkt ons wel of wij ie dere dag vertoeven aan de rand van een catastrophe. Het nieuwe jaar komt niet met een nieuw perspectief. Er is, behalve het beruchte ijzeren gordijn, waarover wij dagelijks in de couranten lezen, een on doordringbaar gordijn tussen heden en toekomst. „Zal 1952 het oorlogsjaar wor den?" zo vragen velen zich angstig af. En ook, indien wij tegen de ramp van een oorlog blijven behoed, -wat geeft de toekomst dan nog voor mij, in mijn zaken, in mijn beroep, in mijn financiën? En de jeugd stelt de vraag: Is er plaats voor mij? Zal ik slagen in deze over volle samenleving? Oudejaarsavond 1951 is niet een rust punt in een gestadige ontwikkeling, het is een datum, die ons overvalt tussen de jacht der naoorlogse jaren. Datgene, wat wij op de oudejaarsavond plachten te doeneen overzicht houden van hetgeen er in een afgelopen jaar geschiedde, dat doen wij nu dagelijks. Wij zijn dagelijks bezig met de wereld, met ons zelf, met de toekomst. Deze onstuimige, overrom pelende tijd is niet meer in overeenstem ming met de statige ebbe en vloed der jaren, de evenmaat is weg, die aan het somberste leven een onbewuste vertroos ting gaf. Wij spraken het woord vertroosting uit. Kunnen wij, ondanks alles, een ge lukkige oudejaarsavond vieren? Kan het „Heil en zegen" dat wij elkaar straks toe wensen in vervulling gaan? Wij denken op deze oudejaarsavond aan het woord van de zionistenleider Herzei„Niets ge beurt er in het leven, noch zoals men het hoopt, noch zoals men het vreest". Ook niet zoals men het vreest. De gang der geschiedenis is altijd an ders dan wij hem afleiden uit de feiten. Er kunnen verrassingen komen, ook ten goede. Wij zijn in 1951 door ernstige crisissen heengegaan: nog bleef de oor log uit. En er zijn enkele tekenen die moed geven. Wel staan de staatslieden elkaar uit te schelden in de internationale ver gaderzaal, maar telkens herkrijgen wij de indruk, dat zij blijven opzien tegen de ontzettende verantwoordelijkheid. Maar de gelovige mens behoeft geen vertroosting uit staatkundige veronder stellingen. Hij vindt zijn rustpunt in het besef, dat er een Hogere Macht is, die het mensenlot bepaalt. Hij versaagt niet, ook in de barre tijden die wij beleven. En hij komt op de oudejaarsavond tot de enige gezindheid, waarin hij moet wor den gevierd, die van het Godsvertrouwen. Wij behoren op de laatste avond van het jaar niet angstig en balorig te zijn. Wij behoren eindeloos dankbaar te zijn voor wat wij nog behielden en wij be horen in het nieuwe jaar dat ingaat, ons toe te wijden aan het nieuwe leven in onderwerping aan wat een Hogere Wil bepaalt. Deze jaren zijn jaren van smart, maar ook jaren van een nieuwe wereldwording. Meer dan in de oudejaarsavonden van het verleden vermogen wij thans de vlie dende tijdstroom te zien in het licht van een veel omvattende historische conseptie. Neen, wij willen het beter zeggenon der de schijn van de Eeuwigheid. En is niet eigenlijk de diepste zin van een ou dejaarsavondviering, dat wij ons, bij het meten van de tijd, verheffen tot die Be stendige Waarde, welke nooit zal ver gaan? Dr P. H. Ritter. 3106 Carmel, Grandville, Michigan Wij wensen onze vertegenwoordigers, vrienden, cliëntèle en toekomstige clien tèle een gezegend nieuwjaar toe GOUD - ZILVER - UURWERKEN 's Heer Hendrikskiriderenstraat 16 Tel 2426. Goes Aanbevelend, Kortgene, café De Regt van 10-12 uur Colijnsplaat, 1.30-3.30 uur in café Westerweel Kamperland, café Havenzicht van 10—12 uur Wissekerke, café Verburg van 1.303.30 uur

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 5