Onder de loupe inboedel nederlaagwedstrijd Zwiindrechtsch Pootuieizaad Gesloten van 22 Aug. tot 25 Aug. Zaterdag 25 Augustus 1951, grote Turkse pinda's bruidsbouquet publiek verkopen V. 'tHart afwezig Hedenmiddag Bevelanders II - Kortgene II Ledenvergadering „Vrederust" De droom van iedere bruid is een uit C. Bruël's Bloemenhuis In de N. O. -polder wil vestigen Bokking Zoute vis f Stokvis stand in Tsjechoslowakije de deer nis der vrije mensheid op. Zojuist zijn de rantsoenen in het eertijds zo energieke iand van dr Benesj weer verlaagd en tegelijkertijd ver neemt men van de nieuwe processen in Polen. Alle satellietstaten van Rusland verkeren in een voortdu rende toestand van gisting. De economische toestand in ge heel Oost Europa is erbarmelijk. De werktijden variëren van 9 tot 12 uur per dag en soms moet men daar boven nog verplicht overwerken, zonder extra beloning. De beste vak mensen kunnen hoogstens f 200.— per maand verdienen, innederlands geld omgerekend. En dan te be denken hoe hoog de prijzen wel zijn. Om deze steunpilaren van het land nog enigszins tegemoet te komen, wijst men hen de woonruimte en de bezittingen der gedeporteerden toe. Op deze wijze wordt het ge hele nationale bezit radicaal opge teerd. En bij dit alles moet men ook nog een regelmatige beperking van bewegingsvrijheid verwerken en een langzame uitroeiing van elke gods dienstige activiteit gedogen. Het is niet alleen de Balkan waar geleden wordt als zelden tevoren. Men kan evengoed Polen, Litauen, Estland en Letland als doelwit kie zen van deze beschouwing. Ook daar niets dan honger en bedrei ging- Zelfs degenen die de huidige machthebbers in het zadel hebben geholpen, moeten vroegere ijver met deportatie en gevangenschap boe ten. In Estland zijn bijna alle re gerende Esten vervangen door per sonen, die voorheen in Rusland woonden en de landstaal in het ge heel niet meer, of slechts op zeer gebrekkige wijze spreken. Van de regionale regering in dit vroegere zelfstandige staatje zijn er slechts 12 van de 28, die in Estland zijn geboren. De vroegere Baltische landen zijn reeds bijna uit onze herinnering weggevaagd. Van Riga tot ver ach ter Sofia, van de Zwarte Zee tot aan de Noordelijke IJszee bevindt zich een brede strook land, waar een reeks van kleine volkeren een worsteling voeren tegen kommer en knechting. Er is een gordel van smart ge trokken rond het rijk van Lenin en Stalin, die dwars over het gezicht van Europa loopt en dit werelddeel voor lange jaren een lidteken zal geven. Europa bloedt uit zijn won den en wij zullen in de komende tijden veel zelfbeheersing nodig heb ben, willen wij vermijden dat nog meer delen door de vreselijke de portaties worden uitgehold. De grootste vraag van heden is wel hoe langs vreedzame weg aan deze vreselijke toestanden een einde kan worden gemaakt; en dat is onze opdracht. A.G.H. Hat halva el. Het Brussels verdrag tussen de vijf westerse landen betekent even veel in de praktijk als de verdra gen van Hitler in de dertiger jaren zal menigeen denken. En inderdaad, in feite merkt men maar weinig van vergaande westeuropese samenwer king. Hoe moet het alle weldenkende Nederlanders verheugen, dat er nu toch ook iets van die samenwer king naar buiten zal blijken. België, Frankrijk, Groot Brittannië, Luxem burg en Nederland zullen hun ar beiders gaan uitwisselen, voorzover er in het ene land een overschot zal zijn aan bepaalde vakmensen en in het andere land een tekort. Vanzelfsprekend zullen deze ver plaatsingen een tijdelijk karakter dragen, want men kan huisvaders niet te lang van huis zenden. Deze samenwerkingsvrucht is een ver blijdend teken van begrip voor de arbeidersproblemen en getuigt van practische zin, die soms op ander terrein ontbreekt. Wij mopperen nogal eens op di plomaten en conferenties. Wij wil len zo dikwijls een heel ei zien leggen en we zien meestal alleen maar lege schalen. Een veel bre dere samenwerking zouden wij al len toejuichen maar voorlopig zal dit halve ei ons enige voldoening moeten schenken. Waar blijft nu de andere helft? Zo Is de praktijk. Het huurleed houdt niet op. Tal van eigenaren beklagen zich voort durend over de te lage opbrengst van hun onroerend bezit terwijl anderzijds de huurcommissies druk werk hebben met het verwerken der vele protesten van huurders, die menen te veel huur te moeten opbrengen. Wie heeft gelijk in dit onophoudelijk gediscussieer over de prijs van woonruimte? De overheid geeft zelf het ant woord. In de stroom van woorden en theorieën heeft de regering meer malen betoogd dat de verhuurders er over 't algemeen met de 15 pet huurverhoging nog niet slecht zijn afgekomen. Tegenwoordig is echter het Rijk indirect via de gemeenten zelf ook huisbaas. De regering kwam plotseling tot de ontdekking dat in verband met de gestegen rente de huren van Woningwetwoningen en door particulieren met rijkssteun gebouwde huizen veel te laag wa ren met een verhoging van 15 pet. Bij beschikking worden deze huren nu met 45 pet verhoogd. Uit dit voorbeeld blijkt duidelijk hoe de kaarten in werkelijkheid liggende huiseigenaren moeten blijven boe ten voor de penibele economische toestand van het land. Dat is zeer onrechtvaardig. Wanneer de rege ring in deze zaken zelf belangheb bende wordt, weet zij plotseling uit een ander vaatje te tappen. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droef heid, onze innig geliefde man, vader, broeder, zwager en oom Pieter van der Moere, in de ouderdom van ruim 69 jaar. Zijn diepbedroefde vrouw en dochter, Wed. P. van der Moere - Bakker. C. M. Verplanke. Kamperland, 12 Augustus 1951. Heden werd van onze zijde weggenomen onze innig ge liefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Janna Schrler (geb. Geelhoed), in de ouderdom van bijna 76 jaar. Namens de kinderen. Wissekerke, 13 Augustus 1951. Getroffen door de grote belang stelling, op 10 Augustus ondervon den, zeg ik daarvoor mijn hartelijke dank. Wed. J. Westerweele- Barentsen. Kamperland, Augustus 1951. Na een afwezigheid van 5'/2jaar te „Sonnevanck" Harderwijk breng ik langs deze weg mijn hartelijke dank aan allen en inzonderheid aan burgemeester Schuit, zuster Krello en mej. J. Wolse voor het vele en goede dat voor mij is gedaan tij dens mijn ziekte en nu. Fam. H. van Strien. Kortgene, Augustus 1951. Deurwaarder G. HEIJBOÈR te Kortgene, zal op n.m. 3 uur aan het woonhuis en ten verzoeke van dhr Joh. van den Berge te Kortgene, als: kabinet, ameublement, tafels, stoelen, spiegel, pendule, lamp, haardkachel, stofzuiger als nieuw, naaimachine, 2 bedden, lopers, vloerbedekking, glas en aarde werk, emmers, arbeidersgereed schap, kruiwagen, broeiramen enz. arts van Vrijdagmiddag 24 Aug. tot Donderdagavond 30 Aug. Dr Bruynzeel neemt de praktijk waar. Spreekuur te Kamperland op Zaterdag 25 Aug., Dinsdag 28 Aug. en Donderdag 30 Aug. van 9.30 10.00 uur. Aanvang 6 uur. Proeft u eens onze vers gebrande 63 cent per 250 gram F. FLIPSE Levensmidd.bedrijf, Wissekerke. afdeling Kortgene in het Verenigingsgebouw te Kortgene op 20 Augustus om 8 uur. Benoeming afgevaardigden naar de jaarvergadering te Bergen. Het bestuur. St Jacobstr. 44, tel. 2688, Goes De zaak met het aparte cachet Reeds vanaf f 7.50 kunt u bij ons terecht AFD. KAMPERLAND N.C.L.B. Degene die zich van onze afdeling kan zich uiterlijk 27 Augustus opgeven bij de secretaris. Te huur alle benodigdheden voor bruiloften en partijen o.a. koppen en schotels, bordjes, schalen, glaswerk enz. Vraagt inlichtingen. Beleefd aanbevelend, P. DE L00FF Winkelier, Geersdijk. Voor de vele bewijzen van belangstellingen meeleven, ondervonden bij het honderdjarig bestaan van onze zaak, willen wij U hartelijk dank zeggen. Het is ons onmogelijk ieder per soonlijk onze dank over te brengen. Fam. C. J. Noordhoek. Kamperland. Bakkerij en Levensmiddelenbedrijf. bolrond, practisch vrij van rood, prima eigen selectie. FA H. VAN N00RT Wzn - ZAADTEELT EN ZAADHANDEL TELEFOON 6276 - ZWIJNDRECHT MAALDERIJ A. SNOEP - COLIJNSPLAAT Zojuist ontvangen nieuwe voorraad Beleefd aanbevelend WED. L. KEMPE COLIJNSPLAAT

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1951 | | pagina 3