Rode zakdoeken We gaan vanaf heden ook onze Lavenier snelwasmachine verhuren L. TANGE WISSEKERKE Alle bankzaken Coöperatief Goed geslaagde ruiterdag te Kortgene Onbetaalde rekening. BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Dankbetuiging. Probeert u hem eens en uw verwachtingen zullen overtroffen worden. In een uur kan een grote was worden verwerkt. Vraagt inlichtingen. Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 De Landelijke Rijver. „Noord-Be veland" vierde haar 10-jarig bestaan op 6 juli met een ruiteravond en op 7 Juli met een concours. Beide dagen heeft het zeker niet ontbro ken aan belangstelling, zowel van de zijde van het publiek als van de zijde der autoriteiten. Het concours, dat in samenwer king met de Bond van Paardenfok kers werd georganiseerd, heeft vele paardenliefhebbers een mooie dag bezorgd, 's Morgens werden verre den de dressuurproef voor achttal len, voor viertallen, individuele dres suurproef dames en heren en om het kampioenschap van Zeeland. 's Middags vond de officiële ope ning plaats door de burgemeester van Kortgene, die hulde bracht aan de organiserende besturen en de ruitersport bij uitstek geschikt acht te voor de boerenjeugd. Hij over handigde namens de gemeente Kort gene de jubilerende vereniging een bloemenmand. Aan de inspectie van de parade werd o.a. deelgenomen door dr Brands, voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Federatie. Hierna volgde de prijsuitreiking, waarbij het Noordbevelandse viertal de 1ste prijs behaalde. In afwisselende volgorde van rui ters en paardenfokkers werd daarna het verdere programma afgewerkt. De ruiters reden springconcours klasse B en L, een- en twee-span nen tuigpaarden, om het kampioen schap veelzijdigheid en een eilan denwedstrijd. Als bijzondere attractie reed de zesjarige Dik Vermaas (St. Maar tensdijk) en de driejarige Marlijntje Hartog (Colijnsplaat) in Zeeuws costuum op een wagentje, bespan nen met een tweejarige ponny. Een prachtig nummertje. Aan het slot van deze dag sprak ir Dorst, voorzitter van de Gewes telijke Bond voor Zeeland van de Koninklijke Federatie. Ter bestrijding van de onkosten werd er een veulen verloot, dat ge wonnen werd door dokter Janssen te Kortgene. De voorzitter van de Noordbevelandse Rijvereniging, de heer Bom hoopte, dat de winnaar over een jaar of drie de gelederen der vereniging zou komen verster ken. Zijn slotwoord was een op wekking om als werkend lid de vereniging tot grotere bloei te bren gen. De uitslagen zijn als volgt: Dressuurproef voor achttallen: 1. „Julianaruiters", Zaamslag (prov. kampioen 1951), 2 „De Schouwse Ruiters", 3 „Oranjeruiters", Axel. Dressuurproef voor viertallen: 1 „Noord-Beveland", Wissekerke, 2 „Walcheren", N. en St. Joosland, 3 „Schouwse Ruiters", Dreischor, 4 „Eendrachtruiters", Oud-Vossemeer. Individuele dressuur kampioen schap dames: 1 mej. A. Steendijk met Oscar, „De Schouwse Ruiters", 2 mej. A. van Hoeve met Johnny, „julianaruiters". Individuele dressuur klasse B: 1 G. de Klerk met Prins, „Julianarui ters", 2 J. van Oeveren met Harry, „Noord-Beveland", 3 J. Stols met Rex, „Schouwse Ruiters", 4 D. A. van Nieuwenhuyzen met Max van „Walcheren", eervolle vermelding E. de Putter met Frits, „julianarui ters". Individuele dressuur L: 1 L. M. Moermond met Bonze, „Schouwse Ruiters", (kampioen van Zeeland), 2 C. Steendijk met Frits, idem, 3 L. B. H. van de Slikke met Terra Cotta, „Walcheren", 4 jac. de Feyter met Castor, „Oranjeruiters", eervolle vermelding J. J. Vogelaar met Rin- col, „Noord-Beveland". Springconcours klasse B: 1 A. Steendijk met Oscar, „Schouwse Ruiters", 2 N. van de Werf met Ben- to, idem, 3 J. de Kraker met Nelly, „Julianaruiters", 4 D. van Nieuwen huyzen met Max, „Walcheren", 5 J. van Oeveren met Harry, „Noord- Beveland", 6 P. Marcusse met Rudi, idem. Concours voor éénspannen tuig paarden: 1 G. M. Geluk, St. Maar tensdijk met Juliaantje, 2 P. Mar cusse, Wissekerke, met Rudi. Concours voor tweespannen tuig paarden 1 de heer Brooijmans, St. Maartensdijk, met Frida en Ceasar, 2 E. de Putter, Zaamslag, 3 P. de Lange, N. en St. Joosland, met Frits en Gon. Springconcours klasse L, onder deel Veelzijdigheid: 1 C. Steendijk met Frits, „Schouwse Ruiters", 2J. J. Vogelaar met Rincol, „Noord-Be veland", 3 |ac. de Feyter met Cas tor, „Oranjeruiters", 4 M. A. Geuze met Pol, „Eendrachtruiters". Kampioenschap Zeeland Veelzij digheid: 1 C. Steendijk met Frits, „Schouwse Ruiters", 2 jac. de Feyter met Castor, „Oranjeruiters", eervolle vermelding J. J. Vogelaar met Rincol, „Noord-Beveland". Eilandenwedstrijd: 1 Noord-Be veland (na loting), 2 Walcheren, 3 Schouwen. Fokdag, Bij de koudbloedpaarden werden de volgende bekroningen toegekend: Jonge hengstveulens: 1 nog naam loos dier, z.v. Nico v.d. Heibloem, eig. C. de Kam en P. G. A. de Lange, Wissekerke, 2 Karei, eig. Iz. van Maldegem, Kortgene. Jonge merrieveulens: 1 Honey van Wissekerke, eig. R. J. Scheele, Wis sekerke, 2 Hilda van Wissekerke, eig. idem. Oudere hengstveulens: 1 Nico van Mina, eig. P. D. Remijnse, Kamper land, 2 Nico van Caroline, eig. K. M. de Regt, Kamperland, 3 Nico, eig. Abr. Steendijk, Kamperland. Oudere merrieveulens: 1 Hendri- ka, eig. Gebr. de Kam, Kamperland, 2 Clara van Prinsland, eig. Wed. P. Israël - van Hoorn, Kortgene, 3 Her- ta van Donkerzicht, eig. Gebr. Leen- dertse, Kamperland. Éénjarige merries: 1 Nelly van Veldzicht, eig. Gebr. van de Linde, Kortgene, 2 Greta van Wissekerke, eig. R. J. Scheele, Wissekerke, 3 Katinka van Donkerzicht, eig. Gebr. Leendertse, Kamperland. Tweejarige merries: 1 Liza van Dorpbroek, eig. Gebr. Leendertse, Kamperland, 2 Gerda, eig. j. j. Vo gelaar, Kortgene, 3 Elza, eig. j. W. Noordhoek, Kortgene. Merries met afstammelingen: 1 E- dith, eig. R.J. Scheele, Wissekerke. 2 Ada, eig. J. W. Noordhoek, Kort gene, 3 Isabella, eig. Gebr. Leen dertse, Kamperland. Tweespan merries: 1 Mirza en Frida van Donkerzicht, eig. Gebr. Leendertse, Kamperland, 2 Isabella en Liza van Dorpbroek, eig. idem. 3 Ada en Anna, eig. J. W. Noord hoek, Kortgene. Zuivere Is u i «l zacht, soepel, gaaf en gezond. Purol doet wonderen. Doos 40 ct. Qndftr de Inune Het ontwerp - vredesverdrag tussen Japan en zijn vroegere vij anden, uitgezonderd Rusland, is gepubliceerd. In 5500 woorden wordt bekendgemaakt, dat |apan afstand zal doen van alle gebie den, die het in de loop van de jaren had veroverd. De overwin naars zullen afzien van herstel betalingen en politieke en mili taire strafmaatregelen. Ook de nederlandse regering wordt uit genodigd deze regeling goed te keuren. Wat hier gaat gebeuren is wel uitermate pijnlijk voor ons. Wij waren de eerste staat, die Japan de oorlog verklaarde. Wij ver loren een groot deel van onze vloot door deze oolog. Duizen den Nederlanders in het Verre Oosten offerden goed en bloed voor de zaak van het recht. Ten slotte verloren wij door japans optreden al onze bezittingen in Azië, metuitzondering van Nieuw- Guinea. De rekening behoort aan Japan te worden gepresenteerd en voldaan. Het enige wat Ame rika van ons verlangt is instem ming met dit waardeloze papier. Hier past een scherp protest. Eerst de rekening betalen dan praten zij het parool. ULO-school Kortgene Geslaagd voor het B-diploma J. Marcusse te Kats, die tevens slaag de voor de 2de klasse van de Rijks Kweekschool te Middelburg. Geslaagd voor het A-diploma Jo Brouwer en Aarnoud de Wild te Colijnsplaat, Pauw Platschorre te Kats en Rienus Goudswaard te Kort gene. P. Tazelaar te Colijnsplaat werd toegelaten tot de 3e klas van het Goese Lyceum. Gemeente Wissekerke. Geboren: 2 Juni Willem Jacobus Johannes, z.v. A. B. de Groote en C. Anthonisse. 7 Juni Abraham, z.v. J. Jille en N. A. Leendertse. 14 Juni Janna Hendrika d.v. N. j. Nelisse en P. L. de Looff. 21 Juni Hotze Frederik Johan Jacobus, z.v. U. Schuil en A. J. Straus. 23 Juni Pieternella, d.v. W. KouWer en E. de Smit. 29 Juni Rachelina Hendrika, d.v. A. de Nooijer en J. j. Leendertse. 30 Juni Adriaan, z.v. C. j. Clement en T. A. van Goudswaard. Ondertrouwd: 29 juni P. C. Je- ronimus, 25 jr enG.Jeronimus, 23 jr. Getrouwd: 6 Juni H. M. Wilde- rom, 32 jr en D. Karreman, 24 jr. 6 Juni C. de Nooijer, 25 jr en C. E. van der Maas, 26 jr. 13 Juni J. W. Filius, 28 jr, te Kortgene en T. E. de Haze, 22 jr. 27 |uni H. Geldof, 29 jr te Veere en G. de Haze, 23 jr. Overleden: 7 Juni L. T. van der Moere, 73 jr., echtg. v. J. J. P. Flik- weert. Gemeente Kortgene. Geboren: 1 Juni Abraham jan, z.v. L. van der Heijde en A. Huige. 3 Juni Hendrika Adriana, d.v. J. Kramer en P. A. Breas. 12 Juni Pieter, z.v. M. de Regt en A. M. Hoek van Dijke. 14 Juni Pieter A- driaan, z.v. j. L. Nelis en J. D. Nieuwenhuize. 17 Juni jacomina Elizabeth, d.v. P. 1. Markusse en W. Versluis. 19 Juni Maatje Corne lia, d.v. Th. van der Weele en H. Weezepoel. 26 Juli Elisabeth Cor nelia Krina, d.v. C. J. de Looff en M. P. Kwekkeboom. 27 Juni Jaco bus, z.v. A. de Jager en L. van der Maas. Ondertrouwd16 juni H. Rekkers, 45 jr, te Middelburg en Kalle- waard, 39 jr. 23 Juni P. G oudswaard, 26 jr. te Utrecht en j. C. van Halst 23 jr. 29 Juni J. de Landmeter, 30 jr teYerseke en P. de Waal, 28 jr. Overleden: 21 Juni Flipse, 44 jr te Goes overleden. grote maat 59 cent HOEK VAN DIJKE Telefoon 280 Wissekerke Geref. Gemeente Colijnsplaat. Donderdagavond 7 uur ds P. Hon- koop van Rijssen. Geref. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur ds Los te Voor burg De ouden van dagen van Kort gene betuigen hun hartelijke dank voor de mooie en gezellige reis en het vele goede, dat hen door de bijdrage van vele ingezetenen van Kortgene en de hulp en steun van leidsters en leiders werd aangebo den op Vrijdag 13 Juli, waardoor dit voor hen een onvergetelijke dag is geworden. De ouden van dagen van Kortgene. Hiermede betuig ik mijn harte lijke dank voor de zeer vele be wijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van mijn geliefde vrouw Tannetje Cornelia de Looff (geb. Flipse). Inzonderheid aan dr Bruynzeel en zr Weststrate voorde liefderijke verpleging gedurende drie en een half jaar O. de Looff. Kamperland, Juli 1951.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1951 | | pagina 2