huis en erf Pracht divans Eet nu aardbeien Nog vele jaren! Vrijdag 6 Juli 1951 Van Damme - Wissekerke Voor een gezonde PREDIKBEURTEN Oud-Ger. Gem. Kamperland. voor alle verkeer met voertuigen is afgesloten. Allo bankzaken publiek verkopen: Plan van uitbreiding Gebr. de Smit De aangekondigde 10 pet korting op rijwielen der vorige week gaat niet door (bondsbepaling) Een flink dienstmeisje gevraagd Noordlangeweg vermoedelijk gedeeltelijk voor alle verkeer zal zijn afgesloten V.V. Col. Boys Donateurs, bezoekt 3 Juli a.s. de algem. vergadering geheel verend verstelbare kussens van f 72.— tot f 82.—. L. TANGE „De Kleine Bazar", Wissekerke. Naargeestige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. staan, die we mogen zien als par ticuliere consulentschappen der boe ren zelf. Deze verenigingen werken nauw samen met de Rijks-consu lentschappen, hetgeen uiteraard ook de beste methode is om vruchtbaar werk te kunnen leveren. Het zou goed zijn, dat alle nederlandse boe ren bij een dergelijke vereniging waren aangesloten. Hoewel de voor lichting in 1880 zulke rijke vruch ten heeft afgeworpen, kan men zich afvragen, hoe het hiermede staat in de huidige omstandigheden. Heeft de bedrijfsvoorlichting thans nog zin, daar onze boerenstand immers op een dergelijk hoog peil staat, dat ze een voorsprong heeft op de landbouw in het buitenland? Deze vraag moeten we beant woorden door te beginnen meteen wedervraag, n.l. deze: „Is het waar, dat we een voorsprong hebhen op onze buitenlandse collega's?" Hier kunnen we breed over uitwijden om tot de conclusie te komen, dat de zoëven genoemde voorsprong zeer dubieus is. Nederlandse land bouwkundigen, die bijvoorbeeld de amerikaanse landbouw hebben be studeerd, waarschuwen ons, dat we vooral niet op onze lauweren moe ten gaan rusten. Het is niet maar een leuke rivaliteit, dat we het bui tenland in kwaliteit en kwantiteit der producten voorbij moeten stre ven. Het is bittere ernst, een nood zaak van bestaan. Onze producten moeten gewild zijn! Ook hebben we nog nimmer een boer horen beweren, dat bedrijfs voorlichting niet meer nodig is. Ie dere boer erkent veel aan bedrijfs voorlichting te hebben gehad. We geloven dan ook niet, dat bedrijfs voorlichting in deze moderne tijd niet meer nodig zal zijn. Wellicht zelfs meer dan ooit tevoren! Wel menen we, dat de verhou ding tussen boer en voorlichting veranderd is. Vroeger geleek deze meer op die van leerling tot onder wijzer. De voorlichting sprak en de boer luisterde. Wij geloven, dat het begrip „bedrijfsvoorlichting" in de huidige tijd een veel ruimere in houd heeft verkregen, 't Is niet meer, en 'tmoet ook niet meer zijn een eenzijdig, doch een wederkerig luisteren en spreken. De voorlich ting gaat niet meer uit van één kant, doch is tweezijdig. De boer kan dikwijls de initiatiefnemer zijn, hij kan de voorlichting op bepaalde mogelijkheden wijzen, die deze dan weer onderzoeken en teruggeven kan. Boer en voorlichting moeten als goed op elkaar afgestemde tand wielen in elkaar grijpen, wil de grote landbouwmachine feilloos draaien. Dan zullen topprestaties in de productie verkregen worden. In deze zin moeten we ons in ziens de bedrijfsvoorlichting in de landbouw gaan zien. Vragen als: „Wat heb ik eraan?" hebben geen recht van bestaan, want iedereen die meewerkt, heeft er veel aan. Wie een spiering uitwerpt zal een kabeljauw vangen. Ir H. Reiling. MIJNHARDTJES: sterke A bestrijders van pijnen Kampioenschappen landelijke ruiters en-fokdag te Kortgene In een vorig nummer hebben wij de diverse rubrieken bekend ge maakt waarin op Zaterdag 7 Juli a.s. te Kortgene de verschillende paarden gekeurd worden. Bij het verschijnen van dit blad is inmiddels ook het gezamenlijke programma van de paardendag af gedrukt, waarin de diverse inschrij vingen zijn ingedeeld. Het program ma bevat in totaal 20 rubrieken. Nadat in de morgenuren de nood zakelijke voorkeuringen gehouden zijn, vindt de officiële opening van het concours plaats om 13 uur door de Edelachtbare Heer A. A. Schuit, burgemeester te Kortgene. Daarna wordt het programma zonder tussenpozen om de beurt af gewerkt met een nummer van de landelijke ruiters en het koudbloed- type, zodat men dan de prestaties en gangen van het warmbloedtype kan bewonderen en dan weer die van het koudbloedtype in ogen schouw kan nemen. Wij verwachten dan ook op Za terdag 7 juli a.s. alle paardenlief hebbers op het sportveld te Kort gene. Kampioenschappen van De Blauwe Doffer te Kortgene le Kampioenduif L. deFouw, 253 punten, 2e kampioenduif Oebr. Noordhoek 250 punten, 3e kampi oenduif Gebr. Wilderom 217 punten. le Kampioenhok Z. C. van Dam me, 584 punten, 2e kampioenhok L. de Fouw 542 punten, 3e kam pioenhok N. Clement 531 punten. natuurlijke gelaatsverzorging Hamea-trème. 45-90 ct. Woensdagavond 4 juli 7 uur, dhr T. de Jong. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 'tHart. De Katse ouden van dagen die durfden het wagen Om met de Katse boeren door Zeeuws-Vlaanderen te toeren. We danken u allen hartelijk doch de leiders 't meest, Want het is voor ons allen een feestdag geweest. We waren begunstigd door prachtig mooi weer En allen hopen op een volgende keer. DE OUDEN VAN DAGEN. De ouden van dagen van Wisse kerke en Geersdijk zeggen harte lijk dank aan comité, heren auto bezitters en ingezetenen van de ge meente voor financiële steun, om ons zo rijk te doen genieten van de prachtige rondrit en het ruime onthaal op deze reis genoten. Burgemeester en wethouders van WISSENKERKE maken bekend, dat de weg van Kamperland naar de Veerdam gedurende enige weken De weg naar die dam is thans door richtingaanwijzers aangegeven tot 't Paviljoen. Verder is men verplicht te lopen (plm. 1 km). Burgemeester en wethouders voornoemd, J. J. van der Maas, burgemeester. N. D. van der Heijde, secretaris. Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" „WISSENKERKE" te Colijnsplaat te Kamperland Tel. (K1199)-228 Tel. (K 1107)-325 Postrek. 316389 Postrek. 365567 Spaart bij uw eigen bank Echtgenoot van Juliana, Onze eigen Koningin, Vader van vier flinke dochters, En dus hoofd van zijn gezin; De genegenheid en achting Van ons volk ten volle waard, Dat's de Prins der Nederlanden, Die vandaag opnieuw verjaart. Vliegend over werelddelen, Voor zijn nieuwe vaderland Overal de goodwill kwekend Als een hollands afgezant; Informerend, confererend, Tellend geen vermoeienis, Dat's de Prins der Nederlanden, Nu hij veertig jaren is. Groot beschermheer van de jongens, Goede vriend van de soldaat, Vol van zorgen voor ons leger Dat hem zo ter harte gaat; Joviaal, gevoel voor humor, Met een eenvoud die hem siert, Dat's de Prins der Nederlanden, Die weer zijn verjaardag viert. Deze dag geeft ons voldoening, Neerlands volk leeft met hem mee, Want hij werd echt een der onzen In ons landje aan de zee; Aan die Prins biedt heel de natie Haar „nog vele jaren" an; En wij zijn er egoïstisch Graag nog lang getuige van 11 Jaap Mijderwijk. (Nadruk verboden). Notaris J. J. W. KLOP te Kort gene zal op om 7.30 uur in café „Dorpszicht" te Colijnsplaat, ten verzoeke van de heer P. de Wit Jz diens aan de Dorpsstraat B 6 te Colijns plaat, groot 0.97 are. Betaling voor of op 6 Aug. a.s. Aanvaarding in eigen gebruik bij de betaling, behoudens overheids- toestemming. Bezichtiging heden en Dinsdag van 2—4 uur. De burgemeester van WISSEN KERKE maakt bekend, dat het ont werp van het plan tot herziening van het plan van uitbreiding-in- onderdelen voor de kom Wissen- kerke in uitvoerige kaart uitgewerkt, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 30 Juni 1951 tot en met 29 Juli 1951 en dat belanghebbenden voor 30 juli 1951 hun bezwaren tegen het ontwerp kunnen inbrengen bij de Gemeenteraad. Wissekerke, 30 Juni 1951. De burgemeester voornoemd, j. J. van der Maas. Ze zijn weer elke dag vers geplukt verkrijgbaar bij „Dorpzicht" C 8, Colijnsplaat. •lil *T|Tb Bij zonnebrand, doorzit- ten» schrijnen, smetten wegens huwelijk der tegenwoordige. MEVR. MAAS, B 60, Colijnsplaat. Het bestuur van het Waterschap Oud enNieuw-Noordbeveland maakt bekend, dat wegens asfaltering de van Dinsdag 3 Juli tot en met Dinsdag 10 Juli a.s. Het bestuur. te 7.30 uur in café Juliana.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1951 | | pagina 2