RUBBERCORSET Last van zenuwen s PREDIKBEURTEN Allo bankzaken Uw camera van Optica „Optica" ENGELS VOOR EMIGRANTEN Maandagavond en Dinsdag gesloten. J. SCHIPPERS - COLIJNSPLAAT een i.g.s.z. radio Bekendmaking „Optica" A. L.Kampman Uitslag van de trekking van de S.V. „Kats" een zaaimachientje Kapsalon Scherp Ziet onze voorjaarsetalage Deze biedt u nog talloze kansen voordelige inkopen te doen L. TANGE „De Kleine Bazar", Wissekerke. greren, behoeven we ons er geen zorgen over te maken of Nederlan ders niet bereid zullen zijn dichter bij huis een nieuwe toekomst te zoeken. Voor Europa is er meer sprake van een onderbevolking voorshands dan van overbevolking. Aanwas in het Oosten. Vanzelfsprekend grijpen wij naar de wereldkaart voor een eindcon clusie. En ook hier is er voor ons geen opwekkend beeld te vinden. De geweldige bevolkingsreservoirs in China, Voor-Indië en Indonesië zullen alleen maar een neiging ver tonen tot verdere expansie. De hoge sterftecijfers, die veelal een gevolg zijn van een totaal gebrek aan be staansmiddelen voor een deel van de bevolking, zorgen nu nog dat de toename grotendeels wordt gecor rigeerd. Bij de plannen, die er be staan tot de verheffing van de meer achterlijke volken, zal een toevloed van kapitaal in die gebieden het aantal bestaansmogelijkheden doen toenemen. Door verhoging van de levens standaard zal de betere medische verzorging het sterftecijfer stellig doen dalen. Waar de geboorterege ling in de oosterse landen practisch nog geen aanhangers heeft gevon den, mag men daaruit verwachten een geweldige toename van het aan tal Aziaten. In de westerse landen daarentegen kan men een verder gaande daling van de bevolking te- gemoetzien. In brede kringen heeft hier de theorie van geboortebeper king ingang gevonden. Het is nu niet moeilijk een eind conclusie te trekken. In vergelijking met de andere delen van de wereld stijgt de bevolking van West-Eu ropa niet snel genoeg, ja zij ver toont zelfs een neiging tot daling. Wenst men het bestaande even wicht in de wereld te handhaven, dan dreigen hier op den duur grote gevaren. Voor Nederland kan men zeggen dat ons verloop van de be volking ten opzichte van de andere europese staten gunstig is, doch er is geen- sprake van een opmerke lijke uitzondering bij het aanschou wen van het totale wereldbeeld. In dat geheel behoren wij stellig niet tot de vruchtbaarste volken. A.G.H. ULO-school Kortgene Bevorderd van de le naar de 2e klas: M. Blok, I. Boot, P. Kalle- waard, M. de Lange, J. Leendertse, A. van der Maas, P. de Regt, J. Smallegange en W. Verburg, allen te Kortgene. P. Fieman, C. de Fouw en A. Steendijk te Kats. M. Fiiius, G. de Kater en C. Klap te Wisse kerke. J. Geelhoed te Colijnsplaat. Woensdag 21 Maart des avonds te 7 uur werd in „De Stadswijn- kelder" te Kortgene de eindles ge houden van de cursus kennis mo toren en landbouwwerktuigen voor gevorderden, welke door de Kring Noord-Beveland der Z.L.M. in sa menwerking met de Vereniging tot Bedrijfsvoorlichting op Noord-Beve land georganiseerd was. Deze les werd bijgewoond door ir Versteeg, consulent, belast met het toezicht op Iandbouwcursussen in Zeeland. Nadat door de leider der cursus dhr Sommeyer uit Ovezande de leerlingen verschillende vragen ge steld waren over dieselmotoren, ploegen en dorsmachines, welke over het algemeen vlot beantwoord werden, werden door ir Versteeg de behaalde diploma's uitgereikt, verge zeld van zijn gelukwensen met dit behaalde succes en prees vooral de wijze waarop door de leider deze cursus gegeven was. Verder wekte spreker de leerlingen op ook op ander gebied hun kennis uit te brei den b.v. aardappelselectie, kennis van plantenziekten e.d. De voor zitter van de Kring Noord-Beveland der Z.L.M.dhr Bom feliciteerde eveneens de geslaagden en wees vooral op het nut van theoretische kennis bij toepassing in de praktijk. Dhr Sommeyer feliciteerde de cur sisten en dankte vooral de leerlin gen voor de goede aandacht waar mede altijd z'n lessen gevolgd wa ren en die instanties die hem in de gelegenheid gesteld hadden deze cursus te geven. Eén der cursisten, dhr J. Kouwer, dankte al diegenen die het mogelijk gemaakt hadden dat zij deze cursus konden volgen en dhr Sommeyer voor de gegeven lessen en bood hem als blijk van waardering uit naam der geslaag den een boekwerk aan. In totaal werden er 16 diploma's uitgereikt, te weten: Kats, J. de Back, J. van Driel, C. A. Janse, C. van Driel; Kortgene, J. Clement, F. G. Israël, J. van Maldegem, C. VerweijWis sekerke, J. Dijke, L. Klap, J. Lek- kerkerk; Colijnsplaat, I. J. van Gilst, J. de Vos; Kamperland, L. van der Heijde, Joh. Kouwer, J. Schrier. Mijohardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Oud-Ger. Kerk Colijnsplaat Maandagavond 7 uur en Dinsdag 10, 3 en 7 uur ds B. Hennephof. Geref. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur ds K. van Anken te Delft. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Janssen en Dr Bruynzeel. Heden werden wij verblijd met de voorspoedige geboorte van ons dochtertje Cornelia Jacoba. P. M. Ketelaar. M. T. Ketelaar - Snoodijk. Wissekerke, 25. Maart 1951. Vrijdag 30 Maart a.s. hopen D.V. onze geliefde ouders C. Groenleer en L. J. Groenleer-Geelhoed hun 30-jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Colijnsplaat, W-Achterw. A 6b. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader Leendert van der Weele, in de ouderdom van 77 jaar en 4 maanden. Wed. S. van der Weele - Hoogerheide. Kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Colijnsplaat, 23 Maart 1951. Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K I 107J-325 Postrek. 365567 De eigen bank in eigen hand Heden overleed tot onze grote droefheid, na een ge duldig gedragen, kortstondig doch ernstig lijden, onze ge liefde man, vader, behuwd- en grootvader Jacob Bouterse, in de ouderdom van 75 jaar en 10 maanden. Namens de diepbedroefde vrouw, kinderen, behuwd- en kleinkinderen A. Bouterse - van der Weijde. P. C. Bouterse. J. Bouterse - Platschorre en kinderen. C. P. Bouterse. G. P. Bouterse - Verburg en kind. j. P. v.d. Maas - Bouterse. H. v.d. Maas. J. A. Bouterse. D. A. Bouterse - Kempe en kinderen. Kamperland, 26 Maart 1951. Soldaat B. de Looff betuigt langs deze weg, ook mede namens zijn ouders, zijn hartelijke dank aan al len die blijken van belangstelling gaven bij zijn thuiskomst uit Indo nesië. In het bijzonder dank aan de besturen van de voetbal- en zang vereniging en niet te vergeten voor het mooie cadeau van de biljart club T.O.G. Kortgene, Maart 1951. Schoonmaak in den lande PUROL voor de handen Zeer grote keus uit BOXEN en Klapcamera's prijzen van f 13.50 af A. L. Kampman In 't hartje van de Lange Vorst no 57 en 66, tel. 2094 - Goes ONTWIKKELEN AFDRUKKEN VERGROTEN ALLE MERKEN ROLFILMS Vlugge methode met uitstekende resultaten. Hebt u reeds om inlich tingen gevraagd aan Instituut TISNO, Postbus 22, Vlissingen. Te koop klein model, billijke prijs. M. FAASE, B 228, Kamperland. De burgemeester van Kortgene deelt mede dat op Dinsdag 3 April a.s. te 15 uur ten gemeentehuize door dokter H. Janssen gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken voor kinderen beneden 2 jaar. Kortgene, 29 Maart 1951. De burgemeester voornoemd, A. A. Schuit. Zo'n prettig zittend maakt slank 0 niet warm Q geen baleinen 6 maanden garantie Alleenverkoop: In 't hartje van de Lange Vorst no 57 en 66 - tel. 2094 - Goes Nummer 307 242 392 208 341 171 211 8 189 258 279 31 231 459 285 348 413 281 391 287 495 485 54 463 13 206 175 404 30 268 205 67 76 217 335 269 10 488 324 377 443 308 398 209 394 97 219 424 166 52 369 40 20 169 106 Prijzen kan men afhalen bij J. S. Versprille. Het bestuur. SANAPIRIN jaagt kou en pijn uit Uw body T Te koop een jaar gebruikt bij C. KETELAAR, Wissekerke. Gevonden: vulpen. Inlichtingen bij Postcomm. Rijkspolitie, Wisse kerke. Dames Mevrouwen, Mejuffrouwen Wij hebben voor u Parfums Eaux de Cologne Poeder Crème Lippenstift in Soir de Paris - 4711 - Boldoot Tel. 215, Kortgene

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1951 | | pagina 2