tandarts voetbalwedstrijd MJkk Alle bankzaken Harde werkers PREDIKBEURTEN Plan van uitbreiding. F. JANSEN op te willen ruimen. MAISON AUBERT lichte dames mantel een dienstbode gevraagd. Zondag 4 Maart Kortgene I - Walcheren I Paasveetentoonstelling In portemonnaies, portefeuilles, pen-etuis, scheeretuis, riemen en sigaren-en cigarettenkokers hebben we een mooie sorte ring nog tegen lage prijzen. L. TANGE „De Kleine Bazar" Wissekerke Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" „WISSENKERKE" te Colijnsplaat te Kamperland Tel. (K 1199)-228 Tel. (K 1107)-325 Postrek. 316389 Postrek. 365567 Gireert zonder kosten via uw eigen bank Het begon met een stukje cho colade. In een fractie van een se conde wist ik, dat het niet pluis was, derde rij rechts balcon. Ik sloeg mijn hand aan de wang en declameerde gesmoord„Oeoei 1" „Tandarts", voorspelde mijn moe resoluut. Onomstotelijk stond vast, dat er weer dagen van geestelijke marte ling voor de deur stonden. Mijn tandarts heeft namelijk de gewoonte als je komt, eerst eens te kijken wat er aan mankeert en in dien het niet accuut is, je na raad pleging van een dik boekwerk uit te nodigen om dan en dan terug te komen om behandeld te worden. Tussen de datum van je eerste bezoek en die van de behandeling liggen meestal enige dagen, zodat je van te voren gelegenheid krijgt er alvast eens aan te denken. Eerst tel je de dagen en uiteindelijk de urén af, die je nog van het fatale uur scheiden. Als je dan gaat, is alle pijn voorbij Maar ja, het is niet anders en dus lag ik die morgen klokke tien voor zijn deur. Er werd echter veel goed ge maakt, bij het openen van de deur. Een beeldschone, met krullerig zwart haar, gekleed in Persil wit nodigde mij uit even in de wachtkamer te gaan, de dokter was nog bezig. Ik ving een schattige glimlach op bij het sluiten van de deur en keek in de spiegel. Was die glimlach van zoeven ge negenheid of medelijden? Twijfel sloop in mijn hart. Nee, het was natuurlijk genegenheid, ofzou het...? Ik trachtte te definiëren en te analyseren. Het lukte niet en ik dook met mijn geest de toekomst in. Zou hij rukken of plamuren? Ik prefereerde rukken. Boren en vullen vind ik een van de onaangenaamste behandelingen. Het is hem namelijk dat boren, het wachten tot de be handelaar de roos raakt. Hoe meer ik er over nadacht, hoe onprettiger ik mij begon te voelen. „Kom vriend, verzet de geest en denk aan de fee, die je een glim lach schonk", zei ik tot mijzelf. Maar in weerwil van deze gefor ceerde blijmoedigheid, was het van binnen toch geen honderd procent. Ik was alleen in de wachtkamer, dus dorst ik knopen te tellen. Trek ken, vullen, trekken, vullen, trek kenNa ook zorgvuldig de kno pen van mijn mouwen meegeteld te hebben, kwam ik op trekken. Er kwam een zoete rust over mij en ik greep in de stapel lectuur, die voor mij op het tafeltje lag. Even later werd ik door dezelfde zwarte schone met een parelende glimlach uitgenodigd het heiligdom van haar baas te betreden. Ik ver gat hem een goede morgen te wen sen, maar de bruut verstoorde mijn idylle door z'n wreedaardig „Gaat u zitten", met bijpassend handge baar. Ik nam plaats, rustig en be heerst. Door het tellen van mijn knopen stond het voor mij als een paal boven water, dat er getrokken zou worden. „Leunt u even achterover", ver zocht hij, „zit u zo gemakkelijk?" Ik bevestigde. „Mond even open!" Er verdween een staaf met spiegel in. „Aha, ik zie het al! Even vullen!" werd er geconstateerd. Er voer een schok door mij heen. Dus toch Na enige manipulaties verscheen de zacht zoemende boor ten tonele. Het spel begon. Eerst zacht jensend, dan dreiniger dringend, totde scheut 1 „Kom, kom, niet zo steigeren", vermaande hij. Inmiddels nam hij mij in een soort dubbele nelson. Onder zijn arm door, zag ik een zwart krullerig hoofd, dat mij be moedigend toeknikte, met de beken de glimlach. „Eventjes!" bemoedigde mijn tand arts. Ook het eventjes mislukte. „Ik zal u verdoven", zei hij, nog steeds vriendelijk. De assistente gaf hem het ver lossende middel aan. Ik vond haar een engel. Zij leidde mij ter wacht kamer, nu om tien minuten te wach ten, tot 't middel zijn taak had vol bracht. Na het verstrijken van deze tijd betrad ik als een gladiator het strijdperk. Mijn tong lag scheef in mijn mond. Verder behoef ik niet veel te ver tellen. Wij hebben enkele minuten zwijgend geworsteld. Hij met een boor, zij met een paar pezige klau wen en ik met mijn hoofd. Mijn zoete droom werd een nachtmerrie. Het krullenmeisje liet mij uit met een laatste glimlach. ivüjnhardt's AarrtbelenzaH en zetpillen. Een uitkomstI ^__Onder de loupe De kabinetscrisis duurt nu al bijna vijf weken. Het falen van een zo bekwaam man als mr Steenberghe moet ons toch wel met zorg vervullen. Na het benoemen van een for mateur komen alle partijen met hun wensen voor de dag. Ieder probeert daar een zo groot mo gelijk deel van opgenomen te zien in het urgentie-programma van de nieuwe regering. Dit lo ven en bieden moet ontaarden in een politiek steekspel op de rug van het staatsbelang. Met het oog op de verkiezin gen in het volgend jaar wil ie dere partij reeds nu laten zien hoe hard er wel gewerkt wordt voor de kiezers. Laten we hen geruststellen. Alle partij voor mannen in Nederland hebben onze sympathie om hun ijver voor de politieke idealen, die zij na streven. Met al die noeste arbeid werkt men echter ons land in de grond. Nederland moet een ka binet hebben op korte termijn. Laat men nu daar eens voor werken. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 't Hart. Geref. Kerk Wissekerke 10 en 2.30 uur ds Van Aller te Geersdijk. C. Vogelaar C. P. Vogelaar-Wiskerke geven op Vrijdag 9 Maart van 4 tot 6.30 uur gelegenheid tot felici teren in „De Stadswijnkelder" te Kortgene. Heden overleed, geheel on verwacht, onze geliefde man, vader en behuwdvader, de heer Pieter Verburg, in de ouderdom van 67 jaar en 7 maanden. Wed. J. J. Verburg- Janse. P. L. Verburg. A. j. Verburg- Hollestelle. L. P. Verburg. P. A. Verburg- Sandee. A. L. Verhulst- Verburg. D. Verhulst. Colijnsplaat, 24 Februari 1951. Heden overleed, geheel on verwacht, onze innig geliefde grootvader, de heer Pieter Verburg, in de ouderdom van 67 jaar en 7 maanden. P. J. Verburg. P. M. Verburg. J. P. Verburg. A. j. Verburg. M. P. Verburg. H. J. Verhulst. J. J. Verhulst. Colijnsplaat, 24 Februari 1951. Heden overleed plotseling, onze geliefde broeder, de heer Pieter Verburg, in de ouderdom van 67 jaar en 7 maanden. Joh. Verburg. |an Verburg. Jacoba Verburg - de Wit. Pieter Verburg Jz. Colijnsplaat, 24 Februari 1951. De Burgemeester van Wissekerke maakt bekend, dat het door de ge meenteraad vastgestelde Plan van uitbreiding-in-hoofdzaak voor de gronden buiten de kommen, in een uitvoerige kaart uitgewerkt, ter se cretarie dezer gemeente ter inzage ligt van 3 Maart tot en met 16 Maart 1951. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben ge wend, kunnen vóór 28 April 1951 hun bezwaren tegen het plan in dienen bij Gedeputeerde Staten. Wissekerke, 2 Maart 1951. De burgemeester voornoemd, j. J. van der Maas. Wij hebben altijd een mooie collectie gouden en zilveren sieraden en uurwerken in de auto. Mogen wij hem eens laten zien - is er misschien iets bij voor u? Beleefd aanbevelend, GOUD - ZILVER - UURWERKEN 's Heer Hendrikskinderenstraat 16 Goes - Telefoon 2426 (Tegenover Janse van Noordwijk) Het bestuur van het Waterschap Oud- en Nieuw-Noordbeveland doet langs deze weg een beroep op de betreffende landgebruikers in genoemd waterschap, zulks ter voor koming van moeilijkheden, om voor zoveel nodig het uitmaaisel uit de waterleidingen ten spoedigste Het bestuur voornoemd, M. W. van Arenthals, dijkgraaf. van de Linde, ontv.-griffier. Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Telefoon 20235 Ruim 30 jaar gevestigd. Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren. V r. gratis inl.toez. onder blan co couvert. Gratis spreekuur dag. van 108 uur. Te koop wegens te klein een zo goed als nieuwe maat 42. Te bevr. bij I. P. VAN DER MOE- RE, B 182, Kamperland. Wegens vertrek der tegenwoordige met April of Mei Niet melken. FAM. DE RIDDER, Veerweg, Kam perland. Aanvang 3 uur. Het uestuur van de Landhouwvereniging „Unitas" te Colijnsplaat maakt hare leden bekend bij vol doende deelname een excursie te organiseren naar de te Rotterdam op Dinsdag 13 Maart a.s. per autobus. Opgave bij de secretaris-penning meester der vereniging t.e.m. Woens dag 7 Maart. Het bestuur, G. M. F. Bom, voorzitter. M. de Bruijne, secr.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1951 | | pagina 2