sSport J. van Halst en Zoon Sola Zilver en Sola Massief PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND Kabinetscrisis gegarandeerd voor uw leven L. TANGE „De Kleine Bazar", Wissekerke. Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 .WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Weet u waar u veilig en voordelig uw gelden kunt beleggen? |a juist, bij de spaarbank van de Coöperatieve Boerenleenbanken. Onder voorbehoud zullen wij u over 1951 een rente geven van 2,28 °/o per jaar tot een bedrag van f 5000.— per boekje en bo ven f 5000.— krijgt u nog 1 °/o vergoed. Dus veilig en voor delig bij de spaarbank van de Coöperatieve Boerenleenbanken. methode om druk te oefenen - door interventie in Korea - heeft wel de meest averechtse resultaten gehad. Eisenhower. In zake de atlantische defensie is men wel verder gekomen. Eisen hower had in Europa reeds duide lijk gemaakt, dat hij het westeuro- pese vasteland verdedigbaar acht, en dat de betrokken staten bereid zijn, zich in te spannen. Op die basis bepleit hij zending van ame- rikaanse uitrustingen en versterking van de nu reeds aanwezige ameri- kaanse bezettingstroepen. Zijn voor waarde is natuurlijk, dat de euro- pese landen meer doen dan tot dusver. Het enige probleem is hier nog duitse herbewapening. Eisenhower blijkt er voorstander van te zijn, te pogen Duitsland rechtstreeks in te schakelen in de atlantische de fensie, indien dit politiek mogelijk is. Het zal geleidelijk moeten ge schieden, natuurlijk, maar Pleven is deze week in Washington ge weest, om het oude franse plan nog eens te bepleiten, met wat meer tegemoetkomingen aan de Duitsers dan voorheen: vorming van een europees leger binnen de atlantische defensie, zodat de duitse eenheden alleen tot hel europees leger zou den behoren en Duitsland niet op genomen behoeft te worden in het Atlantisch Pact. Daartoe zou men er immers officieel vrede mee moe ten sluiten en het souverein maken, wat de Fransen nog altijd willen voorkomen uit vrees voor russische répressailles. Het lijkt niet, dat Parijs nu veel zal bereiken. Het komt ook ameri- kaanse hulp vragen voor de strijd in Indo-China en zal de gelijkge- rechtigheid van Duitsland wel niet kunnen tegen houden, als het zelf op allerlei terreinen hulp verzoekt aan de V.S. Het Nabije Oosten. Een derde punt van belang is het nabije Oosten. Dat probleem werd urgent door de neutrale hou ding van de arabische staten in de V.N., behalve van Irak en Libanon, die wat meer naar de V.S. neigen. Irak zoekt toenadering tot Turkije, om samen de defensie te organise ren, met amerikaanse hulp, welke Turkije al ontvangt. Maar Egypte is halsstarrig: het wenst vertrek der engelse troepen uit de zone van het Suez-kanaal, medezeggenschap over de Soedan en leningen voor irrigatie-werken. Irak, en Saoedisch Arabië willen - evenals Perzië - meer baten van de oliewinning. Vooral Perzië doet weer pro-rus- sisch, zowel uit angst als om meer concessies van anglo-amerikaanse zijde te krijgen. Men vergete niet, dat het nabije Oosten het tweede oliegebied is ter wereld. In de V.S. wint men 1.840 millioen vaten per jaar, in het nabije Oosten 512 m., in Venezuela 457 m., in het sovjet blok slechts 325 m. Het komt er dus op aan, het nabije Oosten in de sfeer te houden van het Westen. Gud-Ger. Gem. te Kamperland. Dinsdagavond 7 Febr. om 6.30 uur Ds van Leeuwen. Kortgene Geboren: 17 Jan. Klazina Sara, d.v. W. A. Remeeus en J. C. Mullié. Cornell's Pieter, z.v. j. P. van der Moere en M. de Smit. 27 Jan. Tan- netje Hendrika, d.v. I. de Waal en J. T. Poortvliet. 29 Jan. Jenny Ma ria Geertruida, d.v. P. Breure en K. Sinke. Getrouwd: 10 Jan. G. L. Kramer, 23 jr, wonende te Den Helder en A. de Fouw, 22 jr. 24 |an. C. de Smit, 29 jr, wonende te Wissekerke en G. Provoost, 17 jr. 31 Jan. J. P. Bouwense, 31 jr en L. L. Wisker- ke, 27 jr. Overleden6 Jan. Maria Kramer, 84 jr, wed. van A. Goulooze. 26 Jan. Catharina J. Flipse, 79 jr, echt genote van J. Visser. Wissekerke Geboren: 31 Dec. Pieter Jan. z.v. de Kam en C. M. Hannewijk. 5 Jan. Maria Pieternella, d.v. C. Noordhoek en A. M. van den Hoek. 12 jan. Hendrika Jasperina, d.v. H. A. Goulooze en M. P. van L'ere. 19 Jan. Gerard, z.v. C. M. Clement en M. Bouterse. 29 Jan. Wilhelmina Voetbal Kortgene 's-Heer Arendskerke 5-1 Dit groot verschil in doelpunten geeft niet de juiste krachtsverhou ding weer. Beide partijen waren wat veldwerk betrof tegen elkaar op- Maatje, d.v. L. Koole en W. M. Lous. Klazina Cornelia en Lientje Maria, d.v. J. de Nooijer en P. H, van der Maas. 31 Jan. Adriana Levina, d.v. P. Kramer en J. P. Oenient. Overleden: 4Jan. Klazina Noord- hoek, 64 jr, echtg. van B. Kramer. 6 Jan. johanna Akkerman, 71 jr. 19 Jan. Elisabeth Anna de Nooijer, 74 jr, wed. van M. Filius. 27 jan. te Amsterdam Lein Alewijnse, 71 jr, wedn. van M. Anthonisse. 30 Jan. te Goes Jacob Leendertse, 73 jr. 31 Jan. Hendrika Jacoba van Paasse, 72 jr, wed. van Cornelis Luijk. gewassen. Maar de productiviteit was geheel aan Kortgeense zijde. 's-Heer Arendskerke kwam wel vaak genoeg voor het vijandig doel, doch dan werd er te lang geaarzeld met schieten, waardoor de verdediging gelegenheid kreeg in te grijpen. Reeds in de vierde minuut nam Kortgene de leiding, uit een vrije schop, genomen door de rechtsbui ten en door de middenvoor in een doelpunt omgezet. Geen twee mi nuten later is uit een corner van links de gelijkmaker gescoord. Hierna ging de strijd een tijd lang op en neer. met voor beide doelen enige angstige momenten. Maar Kortgene kreeg langzamerhand een zeker overwicht, waaruit in de 21ste en 34ste minuut doorbraken kwa men van de middenvoor, die beide in een doelpunt omgezet werden, in de 31ste minuut zorgde de rechts binnen ook nog voor een verras sing, door van tamelijk verre af stand een keihard diagonaal schot af te vuren, dat in het doel ver dwenen was, voordat de keeper reageren kon. De tweede helft was de mooiste, waarin slechts één doelpunt viel, en wel in de 37ste minuut door de middenvoor, na mooi opbrengen door de middenlinie. Was de voor hoede van 's-Heer Arendskerke in deze periode doortastender opge treden, naar alle waarschijnlijkheid had zij de achterstand nog kunnen verkleinen. Dammen Uitslag van de competitiewed strijd Vlissingen D.I.D. - Noord-Be veland: D. Valkier - Niet opgekomen 2-0 J. A. v. Blokpoel - J. M. Nelisse 0-2 E. Versekon - C. Hollesfelle 0-2 P. v. Oorschot - O. Scherp 1-1 J. Koster - P. Bouterse 0-2 J. Rijkse - C. W. Zwemer 0-2 J. Luwema - P. j. Wilderom 0-2 J. Geljon - M. Leendertse 0-2 N. Schot - Korshuize 1-1 C. de Best - G. Kramer 2-0 Eindstand 6-14 voorNoord-Beveland Zondagdienst arisen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 't Hart. Voorradigjbij Wissekerke, telefoon 341. In plaats van kaarten. Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Adriana Levina. P. Kramer. J. P. Kramer- Clement. Marcus. Cor. Jan. Geersdijk, 31 Januari 1951. Ons kabinetje is gevallen 't Liet zich het leven niet vergallen Door iemand die voortdurend stout is. Die 't nieuwe wil schoon hij zelf Oud is; Nu zal er dus een ander komen, Er wordt secuur de maat genomen, En wat het wordt, 't zij vis of vlees, Er komt wel weer een nieuwe Dreesl Geen mens hoeft er te zeggen: Zoek es! Er komt best weer een verse Joekes; Geen candidaat zal onderduiken Voor de vacante stoel van Struycken En, waar het nooit zo'n mooie kans gold, Er zijn er meer dan zat voor Mansholt; Wie nadert daar reeds in galop? Een splinternieuwe heer 'sJacob! Hoewel dit heus niet als een grief klinkt: Er wordt oeslist wel weer ge-Lieftinckt; Zo raar kan men het ei niet klutsen, Of er verschijnt wel weer een Götzen; Uit honderd prominenten raai ik Wel weer een nieuwe voor Van Schaick In 't land van nimmer schaarse peen Komt best weer een Van Maarseveen! Wij vinden wel vertrouwde gidsen ln Teulingen en nieuwe Spitzen, En, zou Den Haag een tukje dutten, 't Ontwaakt met een verjongde Rutten Met zwarte jas en gladde knikker Zijn er veel meer zo stoer als Stikker, En ben je economisch link, Dan wordt je zó een Van de Brink! Zo valt er geen gevaar te vrezen, Het had veel erger kunnen wezen, En Dorus, die zo graag wil trouwen Zodra ze volop huizen bouwen, Slijt weer vol hoop ziin bange dagen, Je hoort hem vol verwachting vragen 'k Ben al zo vaak teleurgesteld, Neem nou een góéie voor ln 't Veld 11 Jaap Mijderwijk. (Nadruk verboden).

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1951 | | pagina 2