339 ==Sport vulcaniseren Dr P. J. van Putte Boekhandel Markusse Wissekerke BIJVOEGSEL Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad DAMMEN Uitslag van de Dinsdagavond j.l. gespeelde comp.wedstriid „Noord- Bevelandse Damclub" „Nieuw- dorpse Damclub". C. W. v. Damme - Niet opgek. 2-0 J. M. Nelisse - P. Deurloo 2-0 C. J. Hollestelle - F. Walhout 0-2 O. Scherp - G. de Jager 2-0 P. Bouterse - A. Braamse 2-0 W.J. Koster - Jac. Blankenburg 1-1 P. J. Wilderom - M. de Jager 2-0 C. W. Zwemer - P. van Boven 2-0 J. Korshuize - C. van Liere 1-1 G. Kramer - Jac. van Boven 2-0 Totaal voor Noord-Beveland 16-4 Kamperland. Zaterdagmiddag 16 December hield dr Knibbe, se cretaris van de prov. afdeling van de C.B.T.B., te Kamperland voor de afdeling Noord-Beveland van de C.B.T.B. een lezing over het on derwerp „Eigendom en Pacht". Na dat op een duidelijke en principi ële wijze de eigendom was uiteen gezet, werd door spreker stilge staan bij de tegenwoordige pacht- verhoudingen, pachtwet, mobiele pacht en het pachtwezen in 't ge heel. Aan spreker werden verschil lende vragen gesteld welke in dui delijke woorden werden toegelicht. Jammer dat de opkomst niet gro ter was, gezien de leerrijke lezing. Uitvoering Chr, Zangvereniging „S.D.G." te Kamperland A.s. 3e Kerstdag wordt in de Ned. Herv. Kerk te Kamperland, de jaarlijkse uitvoering gegeven door de Chr. Zangvereniging „Soli Deo Gloria. Vele lezers zullen dit berichtje misschien wel even lezen, doch daar verder geen acht meer op slaan. Immers daar is in de wintermaan den zoveel, je kunt dat toch niet allemaal bijhouden. Toch willen wij hier op deze plaats nog eens even de aandacht vestigen op deze, op zeer hoog peil staande uitvoering. Deze vereniging, al gaat zij dan het hele jaar zeer stil en beschei den haar weg, heeft toch immers op het laatst gehouden concours van de afdeling Zeeland te Zierik- zee het hoogste aantal punten in een der hoogste afdelingen weten te behalen. Dit was dan ook de wel ver diende kroon op het onvermoeide werk en de intense studie van di rigent en koor. Hier is het gaan naar, en lid zijn, van „de zang" niet alleen maar een ontspanning, zoals het zo dik wijls wordt voorgesteld, maar een werkelijke inspanning. We kunnen er dan ook zeker van zijn dat de a.s. uitvoering zal getuigen van het doel wat zangers en dirigent zich gesteld hebben, n.I. de menselijke stem als een heerlijke gave Gods te gebruiken tot eer van Zijn Naam. Geen moeite is hun daar te veel voor. Daarom wekken wij een ieder op deze avond te bezoeken. Mooi er gelegenheid doet zich niet dik wijls voor om op ons eiland een koor te kunnen beluisteren dat zich met taaie volharding ondanks alle moeilijkheden tot zulk een hoog peil heeft weten op te werken. Wij wensen dit koor en haar dirigent een genotvolle en goedge slaagde uitvoering toe en u geach te lezer hetzelfde. Opmerker. Laat uw rubberlaarzen door ons vakkundig FA D. DE PREE ZONEN COLIJNSPLAAT De Diaconie der Ned. Herv. Gem. te Colijnsplaat roept gegadigden op voor onderhoud van de bovenzaal (boven de bewaarschool), met ingang van 1 Januari '51 Inlichtingen te bekomen bij de Predikant, Pastorie, telefoon 300. Huidarts thans telefoon 's Heer Arendskerke Met ingang van 1 Januari a.s. worden alle dag- en weekbladen in prijs verhoogd. Hierin zijn dus ook begrepen Libelle en Panorama. De prijs hiervan wordt nu voor Libelle f 3.25 per kwartaal en Panorama f 3.90 per kwartaal. Gaarne worden door ons per 1 Januari abonnementen op deze bladen aangenomen. Wanneer u mocht be sluiten deze af te zeggen, gelieve dit dan voor 1 Januari te doen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 3