mSP0RT Alle Bankzaken PREDIKBEURTEN Geref. Kerk Wissekerke. en Y 30-jarige echtvereniging if Kats. Dankbetuiging. Bietenrooiers gevraagd if Zo de Heere wil en zij le- if if ven, hopen onze geliefde ou- if. ders, behuwd- en grootouders if goede 2e hands paardenploeg. In gordijnstoffen, tafelkleden en schoorsteenlopers zijn we goed gesorteerd, zowel de goedkope als de duurdere soorten. L. TANGE „De Kleine Bazar", Wissekerke. Voetbal Wissekerke - Kats 2-4 Met een flinke wind, die in de breedte over het veld stond, be gonnen deze twee Noordbevelandse clubs de wedstrijd. Het spel was nog niet zo lang bezig, toen door een fout in de Wissekerkse verde diging de linksbinnen van Kats zijn ploeg de leiding kon geven. Hierna volgde een felle aanval van Wisse kerke, die in een mooi doelpunt werd omgezet (1-1). Wissekerke hield hierna het heft in handen, doch wegens onzuiver schieten kon dit overwicht niet in doelpunten wor den omgezet. Een plotselinge uitval van Kats deed hen weer de leiding veroveren (1-2), waarna de rust aanbrak. Direct na de rust was het Kats dat de boventoon voerde, en wel dra gaf de linksbuiten een mooi boogballetje voor het doel, dat op nog mooiere wijze door de rechts buiten, uit moeilijke positie, werd ingekopt (1-3). Een minuut of tien later maakte de middenvoor, uiteen kluwen van spelers, er 1-4 van. Deze voorsprong vond Kats vol doende en ging zich hierna op de verdediging toeleggen. Wissekerke kon hiervan profijt trekken, doordat het de kans kreeg haar aanvallen te ontplooien. Weldra leverde dit succes op, toen een voorzet van de linksbuiten onhoudbaar door de rechtsbuiten werd ingeschoten (2-4). Aanval op aanval werd hierna ge lanceerd, doch door onzuiver af werken kon de achterstand niet ver der ingelopen worden, waarna de scheidsrechter het einde floot. Kamperland MEVO M Door een groter enthousiasme en een iets hoger tempo heeft Kamper land kans gezien het technisch ster kere MEVO uit Zierikzee een gelijk spel af te dwingen. Enige malen zelfs heeft Kamperland de kans ge had het winnende doelpunt te sco ren, doch door onbeheerst schieten en onbeheerst trappen van de bal (wat geen plaatsen genoemd kan worden) deed het zelf de kansen teniet; dit kan niet op de wind ge schoven worden, want ook met te genwind gebeurde het. MEVO plaat ste hiertegenover een te kort spel, wat een kolfje naar de hand was van de verdediging, die op een zeer goede wedstrijd terug kan zien. Ber gen werk is door haar verzet, en het kan haar niet euvel geduid wor den dat een klein foutje de gelijk maker bracht. Ongetwijfeld geeft deze gelijke stand de krachtsver houding zuiver weer. Voor Kamperland scoorde delinks- binnen in de 14de minunt (na een handsbal, die de scheidsrechter niet opmerkte) en voor MEVO nam de middenvoor het doelpunt voor zijn rekening, terwijl laatstgenoemde club in de laatste minuut nog een strafschop miste. Kortgene - Noormannen 5-1 Tot aan de rust heeft deze wed strijd niet de indruk gewekt, dat Kortgene uiteindelijk nog met grote cijfers zou winnen. Een gelijkspel lag toen meer in de lijn. Kortgene n.l. was weer in de oude fout te rug gevallende middenlinie onder steunde de voorhoede te weinig, er was een vacuum tussen verdediging en aanval. Trouwens ook de Noor mannen speelden maar een matig partijtje. Aan beide zijden ontbrak het vuur. Pas in de 41ste minuut in de eerste helft wist Kortgene door een doelpunt van de middenvoor, na goed voorbereidend werk van de rechtsbuiten, de leiding te ne men, om die niet meer af te staan. Na de rust vertoonden beide ploe gen een ander spelbeeld, terwijl ook het tempo hoger lag. In het eerste kwartier werd wel het mooiste spel vertoond; zowel Kortgene als de Noormannen spanden hun uitersté krachten in. In de 14de minuut ge lukte het Kortgene de voorsprong te vergroten (2-0), waarna de Noor mannen zienderogen afzakten. Wel probeerden zij tot aan het eindsig naal toe een tegendoelpunt te ma ken, wat in zoverre gelukte, dat zij in de laatste seconden v^n de ver lenging (wegens enkele blessures was de strijd enige ogenblikken on derbroken) wegens hands van een verdediger een penalty toegewezen kregen, die buiten het bereik van de keeper in het net verdween. Voor Kortgene scoorde in de 22ste minuut nog de rechtsbinnen en in de 39ste en 43ste minuut de mid denvoor. Optreden van het Paardenspel Biumenveld Zaterdag en Maandag j.l. trad te Wissekerke het Paardenspel Blu- menfeld op. Voor een goed publiek opende de heer Blumenfeld Zaterdagavond het miniatuur-circus. Hij vertelde o.a. dat hij geen Hollander was, maar een Oostenrijker, wat aan het taaltje, dat hij sprak, dan ook goed te horen was. Hij begon met het laten optreden van enkele ponny's, alle prachtige, goed uitziende beestjes. Ze liepen in de rondte, onder het geknal van de zweep, wat een prachtig ge zicht was. Eén ervan draaide een walsje op de tonen van de Koek- koekwals. Weliswaar was de muziek niet van een eigen orkest, maar dit deerde de ponny niet. Een andere ponny liet hij o.a. door vier, plm. 50 cm van de grond liggende, hoepels springen, wat het paardje heel goed volbracht. Ook trad hij op met een prach tige schimmel, die enkele standen op zijn achterpoten maakte. Als clown oogstte de heer Blu menfeld, geassisteerd door zijn vrouw, veel succes. Prachtig was het b.v. toen hij gezellig met en kele Geersdijkse schonen een bab beltje ging maken, wat nu niet bijzonder door de betrokken dames en door zijn vrouw gewaardeerd Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJ NS PLAAT" te Colijnsplaat Tel. (KI 199)-228 Postrek. 316389 ,WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Uw spaargeld is veilig bij de Coöp. Boerenleenbank. werd. Bijzonder goed was hij in het knippen en scheren van een paar jongens meteen houten schaar plus scheermes van plm. 1 meter grootte. Het is te begrijpen dat de jongens met dat monsterachtige gereedschap enkele tikken op hun hoofd ontvingen en dat het inzepen meer dan gewoon was. Mooi was ook als de clown uit een fles water dronk. Hij was dan wat gulzig, waardoor uit zijn mond hoeken een fijn straaltje water in de richting van het publiek spoot Alles bij elkaar was het een mooie avond. STEFFIN KONIT! Heus, dat er hedenavond 8 uur in „De Stadswijnkelder" gelachen zal wordenDe vermaarde gooche laar en illusionist Steffin geeft een vrolijke „duizend mysteries" show! U zult uiterst verbaasd naar huis gaan, en nog niet kunnen begrijpen, dat u het werkelijk allemaal gezien hebt! Tevens is er hedenmiddag 3 uur in „De Stadswijnkelder" weer een leuk kinderfeest, met een schitte rende poppenkastvoorstelling, leuk goochelen en buikspreken. Gevonden: een huissleutel, een kinderportemonnaie met inhoud, een kinderslipover en een kinderschoen tje. Terug te bekomen Postcomm. Rijkspolitie, Wissekerke. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Janssen en Dr Bruynzeel. 10 en 2.30 uur ds T. van Til te Middelburg. Vandaag, 14 October hopen if if O. M. Slimmen A M. Slimmen-Post A hun Y te herdenken. Y Dat ze nog lang gespaard mo- y gen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden op mijn 90ste verjaardag, betuig ik langs deze weg mijn hartelijke dank. Wed. J. C. Kleppe en kinderen. Kortgene, October 1950. bij GEBR. DE JONGE, Kats. Heden overleed zacht en kalm, geheel onverwacht, ten huize van de heer H. Heiboer, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster en tante, mevr. Maria Adriana Bakker, wed. van C. A. Huiszoon, in de ouderdom van 69 jaar en 3 maanden. Kamperland: C. J. de Moor-Huiszoon. I. de Moor. Goes: J. C. Mol-Huiszoon. K. H. Mol. Rotterdam N. Warnaar-Huiszoon. D. Warnaar. Bellingwolde: M. A. Klap-Huiszoon. G. Klap. Roswinkel M. |onker-Huiszoon. W. Jonker en kleinkinderen. Vreeswijk, 10 October 1950. Condoleantie-adres Prins Hendriklaan 2. De begrafenis heeft plaats gehad op Vrijdag 13 October op de Algemene Begraafplaats te Vreeswijk. P. Kool© en E. Koole-van Liers op Dinsdag 17 October 1950 hun 50-jarige echtvereniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. J. C. Huiszoon S. Huiszoon - Schilperoord zeggen hartelijk dank voor de fe licitaties voor en bij hun huwelijk ontvangen. Kamperland, October 1950. B 164. Voor de vele blijken van belang stelling, die wij mochten ontvangen bij onze 25-jarige echtvereniging, zeggen wij allen onze oprechte dank. Familie C. G. de Kam de Mol. Kamperland, October 1950. Te koop gevraagd Brieven aan het bureau van dit blad onder no 428.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 2