voetbalwedstrijd Bieten- hakmessen PREDIKBEURTEN Door de krachtig Afwezig C. J. Hoek Um) SfaaptéatojeciS iüet co&p&ét, ï&tdes Alle Bankzaken Waarschuwing. keukenkachel. aanmaakhout Bieterooiers. Hedenmiddag Colijnspl. Boys I - V.C.K. I kinderwagen met wiegje dienstbode gevraagd SANAPIRIN jaagt kou en pijn uit Uw body In schoonmaakartikelen hebben we borstels - bezems handvegers ragebollen sponsen - zemen dweilen - pannesponsen emmers enz. L. TANGE - WISSEKERKE Wat de werkgever niet en wat hij wèl moet doen voor het Bedrijfspensioen fonds voor de Landbouw Niemand zal kunnen beweren, dat het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw het de werkgevers moeilijk maakt om aan hun ver plichtingen ten aanzien van de pre miebetaling te voldoen. De werkgever behoeft alleen de zegels bij de Boerenleenbank aan te schaffen en voor het overige zorgt het Fonds. De boekjes met de blanco zegelbladen worden netjes bij de werkgever thuis bezorgd en na het einde van elk kwartaal worden de beplakte en ingevulde zegelbladen ook weer bij de werkgever aan huis opgehaald. Men zou zo zeggen: eenvoudiger kan het al niet. De ervaring leert helaas, dat de werkgevers lang niet overal de te gemoetkoming, die het Fonds hun door deze wijze van uitvoering biedt, waarderen. Het komt nog veel te vaak voor, dat de werkgever de man van de S.V.C. alsof dat heel gewoon is een paar keer voor niets laat komen, of dat hij het vanzelf sprekend vindt, dat de S.V.C.-ver- tegenwoordiger hem helpt bij het invullen van de zegelbladen. Dat doet die S.V.C.-man waarlijk niet voor zijn genoegen, maar alleen om dat hij nog meer tijdverlies wil voorkomen. Om nog maar niet te spreken van de werkgever, die met het aanschaffen van de zegels wacht tot hij een paar keer is aangemaand. Die werkgevers met hun opvat ting van„Ik zal wel eens wat aan die zegelbladen doen wanneer het mij schikt", jagen het Fonds node loos op kosten. Vergeten zij hierbij, dat alle kosten door het Fonds zelf moeten worden gedragen en zij het dus uiteindelijk in hun eigen porte- monnaie zullen gaan voelen? Doen zij het niet terwille van een vlotte gang van zaken bij het Fonds, laten zij dan terwille van hun eigen be lang er voor zorgen, dat bij de aan vang van elk kwartaal de zegelbla den over het voorafgaande kwartaal beplakt en ingevuld gereed liggen om aan de S.V.C.-vertegenwoordi- ger mee te geven. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 't Hart. Geref. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur dhr R. Postma te Den Haag. Oud-Geref. Kerk Kamperland. Woensdagavond 4 Oct. 7 uurT.de Jong van Kralingseveer. Zaterdag 7 October a.s. ho pen onze geliefde ouders C. G. de Kam en C. J. de Kam-de Mol hun 25-jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Kamperland. Heden behaagde het de Heere van ons weg te nemen, onze enigste lieveling Ineke, in de jeugdige leeftijd van 3 jaar en 7 maanden. Haar diepbedroefde ouders, B. A. Leendertse. A. P. Leendertse - de Lange. Wissekerke, 28 Sept. 1950. Heden overleed tot onze diepe droefheid, ons enigst, lief en onvergetelijk kleindoch tertje en nichtje Ineke, in de aanvallige leeftijd van 3 jaar en 7 maanden. H. Th. de Lange. M. A. de Lange - de Vos. P. M. de Lange. N. A. de Lange. Wissekerke, 28 Sept. 1950. Heden nam de Heere uit ons midden weg, ons innig geliefd onvergetelijk kleindoch tertje en nichtje Ineke, in de leeftijd van 3 jaar en 7 maanden. G. H. Leendertse. Anth. Leendertse- van de Vaate. W. P. Leendertse. Wissekerke, 28 Sept. 1950. Voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen op mijn 90e verjaardag, betuig ik allen, inzon derheid de buurtvereniging en bur gemeester Van der Maas, mijn har telijke dank. M. Kramer. Wissekerke, September 1950. genezende en regenererende werking van P u r o 1, blijft de huid gezond, zuiver, zacht, mooi en rimpelvrij. Dierenarts - Kortgene Vrijdag 6, Zaterdag 7 October Alleen spoedgevallen kunnen wor den waargenomen. Opgeven K 1108-308. DEKENS Zie etalage. J. VAN HALST ZOON WISSEKERKE - TEL. 341 Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199J-228 Postrek. 316389 .WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107J-325 Postrek. 365567 Spaart via uw eigen Bank Dezer dagen lazen wij in de krant het vreselijk ongeval, hetwelk aan een 6-jarig kind in Tholen het leven kostte. Waar ook op ons eiland door vele landbouwers met aan tractor of trekker gekoppelde wagens wordt gereden en de bevestiging dezer wagens over het algemeen veel te wensen overlaat en zeer zeker een beveiliging ontbreekt, lijkt het mij niet ondienstig hiertegen nog eens een ernstige waarschuwing te doen horen. Denk daarbij aan het leed, dat kan worden berokkend en de na righeid (in een dergelijk geval „dood door schuld") die hieruit voortspruit. Ik durf daarom een beroep doen op alle landbouwers maatregelen te willen treffen, dat het uitpikken of losgaan van aanhangwagens wordt voorkomen. Dat men hiertoe verplicht is, zo wel moreel als wettelijk moge blij ken uit artikel 2 van de Wegen verkeersregeling, waarin wordt be paald, dat iedere weggebruiker ver plicht is zich zodanig te gedragen dat het overige verkeer niet in ge vaar wordt gebracht. Kortgene, September 1950. De burgemeester van Kortgene, A. A. Schuit. Te koop een in goede staat verkerende witte emaille Adres te bevr. bureau van dit blad. Te koop per bos, per zak en per mand. Aanbevelend, K. C. DE FOUW, Kolijnsplaat. Gevraagd P. WISKERKE, Kolijnsplaat. Aanvang 4 uur. merk Richard Herder JOH. VERBURG KAMPERLAND Het bestuur van de afd. Kortgene der Vereniging voor Zieken- huisverpleging Zuid-en Noord- Beveland, meent met de meeste aandrang de aandacht te moeten vestigen op de dezer dagen bij de A en B leden bezorgde circulaires betreffende een nieuwe bij-verzekering, de z.g.n. C verzekering. Deze verzekering maakt het mo gelijk, de bijkomende kosten bij noodzakelijke ziekenhuis-opname, die nog steeds stijgen, geheel, of voor een groot gedeelte vergoed te krijgen. De wachttijd voor deze nieu we verzekering bedraagt 3 maanden, doch zij die zich voor 1 November 1950 aan melden zijn van deze wacht tijd vrijgesteld. Alleen bij voldoende deelname, kan deze nieuwe verzekering echter in werking treden, zodat een ruime aanmelding in het belang van alle verzekerden is. De aanmeldingsformulieren zul len dezer dagen door de bode op gehaald worden, of kunnen wor den bezorgd bij een der onderge tekenden. Z. C. Salomé jr, voorzitter. K. Viergever, secr.-penningm. Te koop: winterjas, broek en windjack Leeftijd 18—20 jaar, i.g.st. Middenstandsboeken z.g.a.n., cursusjaar 1949. Te bevragen agent van dit blad te Kamperland. Te koop zo goed als nieuw, bij P. SNOEK - LEENDERTSE, Veer- weg B 222, Kamperland. Terstond een bij P. G. A. DE LANGE, Molen- zicht, Wissekerke. luuii. Aanvang a uur. zicnt, wissenerKe.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 2