NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD M-Beveland verwelkomde juichend de Koninklijke Gasten O No. 2490 Zaterdag 26 Augustus 1950 53e Jaargang uje ^ottetLucj Japon-, mantel- en rokstof c^veudic actiele, UKf Bruids- en avondkleding Het Stoffenhuis - Goes Schrijver's Stoffenhandel DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's Een stroom van auto's, bussen en wielrijders bewoog zich Vrijdagmiddag 18 Augustus 1950 in een onafgebroken rij naar Kortgene, dat reeds van verre, uit welk deel van ons eiland dan ook, haar feestkleed liet zien in de vorm van drie grote rood-wit-blauwe vlaggen, geplaatst op de toren van de Ned. Herv. Kerk, de nieuwe graansilo en op de molen van Snoep. Deze massale uittocht van feestelijk gestemde mensen was een uniek gezicht en toonde op zeer duidelijke wijze de liefde en aanhanke lijkheid voor ons vorstenhuis. H.M. de Koningin met Z.K.H. Prins Bern- hard zouden die middag om plusminus 4.15 uur voet aan wal zetten op ons eiland en wel op het haventerrein te Kortgene en een ieder, groot of klein, jong of oud, wilde daarvan getuige zijn. Het dorp Kortgene was mooi versierd en rijk met vlaggen ge tooid. Een snoer van gekleurde lampen, midden over de gehele lengte van de Voorstraat en de Kaaistraat gespannen, gaf een feestelijk aan zien. Een mooie erepoort aan de ingang en bij de uitgang van het dorp verhoogden deze indruk. De aanhoudende stroom van be zoekers bewoog zich voor het grootste gedeelte naar het haven terrein. Dank zij de goede zorgen van de Oranjevereniging en de uit nemende organisatie konden velen daar een geschikte plaats verkrij gen. De schoolkinderen, ouden van dagen en diverse verenigingen had den een bijzondere plaats en zou den de Koninklijke bezoekers uit stekend kunnen zien. Daaromheen gegroepeerd stonden of zaten hon derden mensen en genoten van het fleurige schouwspel. Vele vrouwen, getooid met de bekende lange Noordbevelandse muts, hadden een ereplaats gekregen en gaven een aparte kleur aan het geheel. Zij, die niet zo gelukkig waren een plaatsje op het haventerrein te bemachtigen, stelden zich op in de Voorstraat, de Kaaistraat en terzijde van de toegangswegen tot het ha venterrein. De aankomst. De Piet Hein, met aan boord de Koninklijke gasten, kwam eindelijk in zicht en een luid gejuich brak zich baan uit de rijen ongeduldig wachtende schoolkinderen. De voor de Piet Hein uitvarende politieboot kwam met een sierlijke bocht de havengeul binnengevaren en koerste vlug naar de aanlegplaats. Burgemeester Schuit met zijn ge meenteraadsleden en de burgemees ter van Wissekerke trokken voor de laatste maal hun dasje recht, de directeur van het muziekgezelschap E.M.M. hield de springtoren in de havengeul goed in het oog, want als de Piet Hein die toren passeer de moest E.M.M. het Wilhelmus spelen, de ruitergroep van de Noord- Bevelandse rijvereniging ging extra goed in het zadel zitten, kortom, de spanning steeg ten top. Toen Een ieder keek reikhalzend uit naar de Piet Hein, die sierlijk door de Zandkreek aan kwam varen en de ingang van de havengeul na derde. Opeens lag de Piet Hein stil. Wat door enkelen reeds gevreesd was, werd werkelijkheid. De kapi tein van de Piet Hein had zijn bocht te scherp genomen, de vloed en de straffe westenwind deden de rest: zij schoven het achterschip van de Piet Hein op de slikken en lieten de Koninklijke gasten in het zicht is weer belangrijk uitgebreid Nouveauté's in Franse wollen rui ten 140 breed, zeer apart Opril Markt - bij de kade - tel. 2851 Meer dan 25 jaren een vertrouwd adres. Ons vakkundig personeel zal u bij uw keuze gaarne adviseren Goes DEZE WEEK IV2 ons babbelaars IV2 ons spritskoekjes 1 ons toffees samen voor slechts 76 cent. W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. van de haven stranden. De politieboot wendde haar ste ven en voer ter assistentie weer de haven uit. Het gelukte haar, na en kele vruchteloze pogingen, de Piet Hein weer vlot te krijgen. Om ver dere ongelukken te voorkomen voer de Piet Hein achteruit naar het Kortgeense steiger. Ontvangst en rondrit. Daar verliet H.M. de Koningin, Prins Bernhard, de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot en het gevolg de Piet Hein, en zetten voet - op Noordbevelandse grond. De enkele daar toevallig aanwezige personen hadden een unieke gele genheid een en ander van zeer dichtbij gade te slaan. De koninklijke auto's, die intus sen van het haventerrein naar het steiger gereden waren, namen de Koninklijke gasten spoedig op en brachten hen naar het haventerrein. Door deze onvoorziene aankomst per auto, liep het goed opgestelde programma enigszins in de war. Om voor ons onbekende redenen kwam H.M. niet uit de auto en werd de burgemeester van Kort gene, de heer A. A. Schuit, door de Commissaris der Koningin aan H.M. voorgesteld. De burgemeester stelde daarna aan H.M. zijn gemeente raadsleden en gemeentesecretaris alsmede de burgemeester van Wis sekerke voor, waarna Rien Schuit H.M. een bouquet theerozen aan bood. Prins Bernhard ontving uit handen van Niek Schuit een fraaie rijzweep met zilveren inscriptie, wat door Z.K.H. ten zeerste op prijs werd gesteld. Namens de N.F.O. afd. Noord-Beveland werd door de jongedames Adrie van Oeveren en Lydia Maas Hare Majesteit een fraaie fruitmand aangeboden. De Koninklijke stoet ving,hierna haar rijtoer aan en reed tussen een schare enthousiaste Noorbevelanders door de gemeente Kortgene naar de dicht daarbij gelegen Prinsendijk, teneinde op de hofstede van de oudste pachter van dat Kroondo mein, de heer C. J. J. van Arenthals, de thee te gebruiken. De heer Van Arenthals en echt genote verwelkomden H.M. de Ko ningin en haar gezelschap bij de ingang van de hofstede, waarna het gehele gezelschap zich naar binnen begaf om daar de thee te gebruiken,

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 1