NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD wollen Men SCHRIJVER S STOFFENHANDEL No. 2489 Zaterdag 19 Augustus 1950 53e Jaargang WELKOM DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 GIRO No. 32622. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's Te laat ontvangen. RIJMEN VAN TIJMEN Koningin der Nederlanden, Welkom op Noord-Beveland Met z'n uitgestrekte polders, En z'n nijvre boerenstand. Daar waar stoere dorpelingen, Daaglijks werken voor 't gezin, Klinkt de roep op deze feestdag Leve onze Koningin! Welkom Prins der Nederlanden, Ook Uw komst werd zeer begeerd En al zijn we op ons eiland, Heden nog geïsoleerd, Ook hier leeft nog een bevolking, Aan Oranje zeer gehecht. Zij er nog een schone toekomst, Voor U beiden weggelegd. Hier, waar 't Luctor et Emergo, Het devies is van de Zeeuw, Voelen wij ons Iotsverbonden, Met de Nederlandse Leeuw. Hier, alwaar de Scheldegolven, Klotsen tegen strand en dijk, Weten we, een deel te wezen, Van 't door U bestuurde Rijk. Tijmen. Gemeenteraadsvergadering Kortgene Woensdag 9 Augustus 1950 kwam de raad dezer gemeente onder voor zitterschap van burgemeester A. A. Schuit voltallig bijeen. De voorzitter opent de vergade ring en heet allen hartelijk welkom. Hij spreekt er zijn blijdschap over uit, dat allen in goede gezondheid aanwezig kunnen zijn. Als eerste punt van de agenda werd het Koninklijk bezoek op 18 Augustus aan de gemeente bespro ken. De voorzitter uit hierover zijn vreugde en zegt dat de Koninklijke gasten waardig ontvangen moeten worden. Spreker vindt het jammer, dat de andere dorpen op Noord- Beveland niet kunnen worden be zocht; daarom wijst hij er op, dat het Koninklijk bezoek moet worden gezien als een bezoek aan het hele eiland. Het ligt dan ook in de be doeling alle schoolkinderen en zo mogelijk de ouden van dagen van geheel Noord-Beveland naar Kort gene te laten vervoeren en voor hen een plaats te reserveren op de haven. Hierna geeft de voorzitter een overzicht van het programma op 18 Augustus. De muziekcorpsen van het eiland zullen op deze dag hun me dewerking verlenen. Aan het Ko ninklijk bezoek is een Oranjefeest Voor het a.s. najaarsseizoen ontvingen wij nu reeds belangrijke zendingen mooie weefsels - aparte tinten Op kledingstoffengebied zullen wij, zoals altijd, weer TOONAANGEVEND ZIJN. Goes - Opril Markt bij de kade - Tel. 2751 verbonden, dat in hoofdzaak geor ganiseerd zal worden door de Oran jevereniging te Kortgene, in samen werking met de overige Oranjever enigingen op Noord-Beveland. De voorzitter merkt nog op, dat alleen de gemeenteraad van Kortgene aan Hare Majesteit zal worden voorge steld, dus niet die van Wissekerke. Het is de wens van H.M. aan een van de hofsteden van het Kroon domein te Kortgene een bezoek te brengen. Hierbij zullen alle tegen woordige en nog in leven zijnde oud-pachters aan H.M. worden voor gesteld. De burgemeester van Wissekerke is door de voorzitter omtrent bo venstaande uitvoerig geïnformeerd. In verband met het Koninklijk be zoek stellen burgemeester en wet houders voor een bedrag van f 500.— te voteren voor de kosten, verbon den aan de officiële ontvangst. Te vens stellen zij voor een bedrag van f 250.— beschikbaar te stellen, teneinde de schoolkinderen een her innering aan deze dag (waarschijn lijk een foto van de ontvangst op het haventerrein te Kortgene, als mede een kleine versnapering) te kunnen aanbieden. De gevraagde gelden worden hierna door de raad gevoteerd, waarna nog een geani meerde bespreking volgt over de op 18 Augustus te dragen kledij. D£ voorzitter, die inmiddels de raadsleden officieel voor die dag heeft uitgenodigd, met verzoek om te 3.30 uur 's namiddags op het ge meentehuis aanwezig te zijn, deelt vervolgens mede, dat het in de be doeling ligt, dat de raad na afloop van het Koninklijk bezoek weder om bijeen komt voor een gezellig samenzijn. De heer Breure wijst er nog op, dat een Oranjefeest weinig past in de huidige ernstige interna tionale toestand. Verschillende le den maken hieromtrent hun mening kenbaar. De voorzitter zegt dat wij blij moeten zijn, dat zo een Oranje feest nog in een vrij Nederland ge vierd kan worden. Spreker dankt tenslotte de raad voor de gevoteer de gelden en hoopt, dat Noord-Be- DEZE WEEK 1 grote ontbijtkoek en V2 pond biscuits voor slechts 78 cent. Volop Pinda's. W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. veland de Koningin en de Prins op gepaste en waardige wijze zal mo gen ontvangen. De heer Van Hee heeft tijdens deze bespreking de vergadering moeten verlaten. De notulen der vorige vergade ring, welke aan de leden ter kennis neming werden toegezonden, wor den onveranderd vastgesteld. Een aantal ingekomen stukken werden vervolgens voor kennisge ving aangenomen. De voorzitter deelt hierna mede dat de onbewoonbaar verklaarde woning met toebehoren, staande aan de Oost-Achterweg 205 te Kortgene, voor afbraak is verkocht aan de heer C. Westdorp, aannemer van sloopwerken te Ooes, voor de in schrijvingsprijs van f 154.De heer J. J. Karelse te Kortgene had ingeschreven voor de som van f 87.50. Burgemeester en wethouders heb ben aan de verkoop onder meer de voorwaarde verbonden, dat het ter rein geheel met de aanwezige grond moet worden geëgaliseerd. De heer Breure trekt in twijfel of de havenverbetering te Kolijnsplaat vóór de bietencampagne gereed zal zijn. Indien dit niet het geval mocht zijn, dient volgens spreker de kor tingsclausule toegepast te worden. De heer Van der Weele is dezelfde mening toegedaan. De voorzitter merkt op, dat de oplevering over eenkomstig het bestek moet plaats vinden, hetgeen betekent, dat de be treffende werkzaamheden vóór de bietencampagne hun beslag moeten hebben gekregen. Blijft de aanne mer in gebreke, dan zal vanzelfspre kend de boetebepaling toegepast moeten worden. Teneinde over dit werk meer gegevens te verkrijgen, stelt wethouder Bom zich intussen telefonisch met de dagelijkse opzich ter, de heer C. A. van der Maas te Kats, in verbinding. Aan het eind der vergadering brengt wethouder Bom verslag uit. Na een korte toelichting door de voorzitter wordt op voorstel van b. en w. z.h.s. besloten vast te stel len een nieuwe gemeenschappelijke regeling Schoolartsendienst op Wal cheren, westelijk Zuid-Beveland en Noord-Beveland, conform het door de commissie van beheer van die dienst opgemaakte ontwerp. Op voorstel van b. en w. wordt

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 1