Wegens vacantie gesloten Athletiik te Kortgene. PFAFF NAAIMACHINES wegens vacantie zijn gesloten van Noord-Beveland naar Kntterdam op 19 Aug. PREDIKBEURTEN een bakkersleerling gevraagd. W. J. KOSTER Uitslagen Bazar Geersdijk. A Leden van „Unifas" MAISON AUBERT Zeer velen maken iets voor de bazar van E.M.M. U toch ook? Springen Werpen Lopen PHAFF ZIG-ZAG MACHINES PHAFF NAAÜACHINEHUIS De gezamenlijke bouwvakpatroons maken bekend dat hun zaken van 12 t.e.m. 19 Augustus Autobusrit Ook Engeland heeft een memo randum over de bewapening aan president Truman gezonden. Enge land wil zich in het bijzonder op een verhoging van de wapenpro ductie werpen, zonder het econo mische herstel van het land in ge vaar te brengen. Het budget voor de defensie bedroeg dit jaar 780 millioen pond (d.i. plm. 7,8 milliard gulden). Gedurende drie jaren wil Engeland in totaal 3400 millioen pond (d.i. plm. 34 milliard gulden) aan de defensie besteden. Engeland meent voldoende geoefende reser visten te hebben een millioen nieuwe recruten en vier millioen oudstrijders om aan noodtoe standen het hoofd te kunnen bieden. Ook Engeland zal deze nieuwe uitgave van 1000 millioen pond in drie jaar niet alleen kunnen dra gen en men hoopt, dat Amerika er de helft van voor zijn rekening zal nemen. Het zal niet anders kunnen, dat in West-Europa maatregelen getroffen zullen moeten worden om ook economisch aan de nieuwe toestand het hoofd te bieden. Be perkende maatregelen voor de ver bruikers en hogere belastingen zul len welhaast onvermijdelijk blijken. De keuze tussen kanonnen en bo ter is steeds onaangenaam, doch men moet zich realiseren, dat het tijdperk van de boter toch ook af gelopen is, wanneer men nu niet voor de kanonnen gaat zorgen. Het principe, en daar wilden wij deze week de aandacht op vestigen, staat nu overal wel vast, de snelheid waarmee men voor de kanonnen kan zorgen, is nu nog het enige probleem. Over de strijd in Korea zelf, de aanleiding tot de inspanning van de Westerse landen, is weinig nieuws te melden. De terugtocht van de Amerikanen is vertraagd en in het Zuiden van het front hebben zij zelfs een tegenoffensief ingezet. Meer naar het Noorden echter zijn de Noord-Koreanen er in geslaagd troepen en tanks over een belang rijke rivier te zetten, zodat men de toestand nog., steeds niet in de hand heeft. De Veiligheidsraad is vorige week onder russisch voorzitterschap bij een geweest, doch zoals te voor zien was, is men geen stap opge schoten. Men krijgt de indruk, dat Malik zich vooral propagandistisch tot Azië en niet tot de Veiligheids raad richtte. De amerikaanse indrin ger figureert hoog op zijn lijstje. De afstand van Koning Leopold heeft de katholieke volkspartij in België voor ernstige moeilijkheden geplaatst, daar de felle Leopoldis- ten er geen genoegen mee nemen, dat de regering voor de socialis tische en liberale druk gezwicht is. Het zou nog wat te ver gaan om van een splitsing bij de katholieken te spreken; men hoopt dat Koning Leopold door een boodschap aan alle Belgen zich achter kroonprins Boudewijn te scharen, dit onheil voor de katholieken kan voorkomen. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. 13 Aug. v.m. 10 uur L. Kraak, n.m. 2.30 uur ds H. L. Boonstra. Ned. Herv. Kerk Kortgene. Zondag, 6.30 uur Ds van Dalen. OnderwerpZijn wij geestelijk weer baar? (Tijdpreek). Ned. Herv. Kerk Geersdijk. 13 Aug. 10 uur ds Boonstra, 2.30 uur dhr Kraak (Voorb. H. Avond maal). Oud-Ger. Kerk Kolijnsplaat. Dinsdagavond en Donderdagavond 7 uur ds B. Hennephof. Ger. Gem. Kortgene. Dinsdag 15 Aug. 7uur dsH. van Gilst. Ger. Gem. Kolijnsplaat. A.s. Donderdagavond zeven uur ds H. van Gilst van Elspeet. Kolijnsplaat. ZondagavondS uur tentsamenkomst. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Janssen en Dr Bruynzeel. Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Hendrika Pieternella. Wij noemen haar Hennie. M. van Zundert. A. P. van Zundert - Dingemanse. Nelly. Kortgene, 8 Augustus 1950. Pieter Dekker en Adriana J. K. van de Linde hebben de eer u kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 24 Augus tus a.s. des middags 2 uur. Huwelijksinzegening door de Wel eerwaarde Heer Ds W. A. Vrijlandt, om 2.30 uur in de Nederlands Herv. Kerk te Borssele. Monsterweg 60 Borssele, -ttt-,r5 Zeedijk 16 4 Aug. 1950. Gelegenheid tot feliciteren van 7 tot 8 uur, Zeedijk 16. Toekomstig adres: Monsterweg 3, Borssele. Heden overleed, in volle zekerheid des geloofs, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Magdalena Geelhoed, Wed. van Aarnoud v. d. Heijde, in de ouderdom van 87 jaar en 10 maanden. Kamperland Wed. D. van der Heijde- Wilderom. A. van der Heijde. Th. Zwemer- van der Heijde. P. Zwerner. P. van der Heijde. A. van der Heijde. W. van der Heijde- Versluis. Grave: D. de Nooijer- van der Heijde. J. de Nooijer. Kamperland: L. van der Heijde. C. van der Heijde. P. karreman- van der Heijde. J. Karreman. J. van der Heijde. Adr. van der Heijde. Cath. van der Heijde. Klein- en achterkleinkinderen. Kamperland, 6 Augustus 1950. Tegen September C. F. DE RIDDER, Wissekerke. van 14 tot 24 Augustus a.s. KORTGENE R. I. P. t Plotseling werd van ons weggenomen ons geliefd doch tertje en zusje Maria Elisabeth Ardon, in de zeer jeugdige leeftijd van 8 maanden. Haar diepbedroefde ouders en broertjes, C. J. Ardon. B. D. M. Ardon- van Ginderen. Chris. Bas. Ad. Cockie. Kamperland, 9 Augustus 1950. De Engelenmis heeft plaats gehad op 9 Augustus te 8.30 uur in de R.K. Kerk te Goes, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof te Goes. Gehaakte sprei, getal 111, M. Filius, Kortgene. Ondersprei, 2845 bonen, Geelhoed, Geersdijk. Naam van de pop: Jacomien, na loting C. Clement, Kortgene. Indisch geborduurd kleed, getal 333, Dr Jansen, Kortgene. Gehaakt kleed (Iersch handwerk), getal 444, W. Filius, Kortgene. Gebreid zijden kleed, getal 222 na loting, A. Breure-Priester Wissekerke. Als u lid bent van de Vara dan krijgt u: Voor de ouderen: een cabaret met „Accordeola" en Max van Praag Voor de kinderen: „Ds Jonge Flierefluiters" en Jan Klaassen en Katrijn. C. KORSHUIZE. Wij bieden tijdelijk aan: 2 rollen beschuit 200 gram willemientjes (een heerlijk banketbakkerskoekje) f 0.99 thans voor f 0.89 F. FLIPSE Levensmidd.bedrijf, Wissekerke. Er moeten nog 13 boeken bij de bibliothecaris teruggebracht wor den, anders kan niet tot uitgeven van nieuwe boeken worden over gegaan. Wil ieder lid eens zien of hij nog boeken in zijn bezit heeft en deze zo spoedig mogelijk te rugbrengen. Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Telefoon 20235 Ruim 30 jaar gevestigd. Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren. Vr. gratis inl.toez. onder blan co couvert. Gratis spreekuur dag. van 108 uur. ca 1.70 hoog, los over de lat. ca 11.50 m met een ko gel van 7'/4 kg ca 30 m met een discus van 2 kg. 800 m en 3000 m 1 Zullen de Noordbevelanders kans hebben? U kunt het zien. We beginnen om kwart voor drie. Het wereldberoemde fabrikaat. Anno 1862. 's Heer Hendrikskinderenstraat 5, Goes. Ook reparatie. Vertrek 12.15 Zich hiervoor op te geven bij A.M.Z., Veerweg B 186, Kamperland.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 3