Crf H Alle Bankzaken PREDIKBEURTEN LEER jwewimeul kan nog steeds een leerjongen gebruiken Weckglazen, alle maten. Inmaakpotten. Weckglasopeners. Tomatenmesjes. Bonensnijmolentjes. Enz. enz. L. TANGE „De Kleine Bazar", Wissekerke. Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJ NS PLAAT" „WISSENKERKE" te Colijnsplaat te Kamperland Tel. (K 1199)-228 Tel. (K 1107)-325 Postrek. 316389 Postrek. 365567 Uw spaargeld is veilig bij de Coöp. Boerenleenbank. hoeveelheid tegenover de hoeveel heid goederen enorm toeneemt. Prijsstijging is het gevolg. Boven dien gaat onze gulden sneller van hand tot hand, waardoor een zelfde effect ontstaat als bij de uitbreiding der circulatie. In de derde plaats breidt de credietverlening zich enorm uit, waardoor een rechtstreekse ex pansie der geldhoeveelheid wordt verkregen. Het lijkt ons niet moei lijk te verstaan, dat het overmatig uitbreiden der aankopen, zoals dit thans weer geschiedt, ernstige in flatiegevaren inhoudt, waardoor uit eindelijk ons gehele economische leven kan worden ontwricht. Hamsteren is een economisch ver schijnsel, dat tevens grote sociale gevolgen heeft. De minder draag- krachtigen kunnen aan dit spel niet meedoen, omdat hun daartoe de mid delen ontbreken. Dit moet leiden tot jaloezie en schrijnende tegen stellingen, waardoor de eenheid van ons volk in groot gevaar wordt ge bracht. In het algemeen zijn dege nen, die economisch sterker zijn, te vinden onder de hoger staande sociale groepen van ons volk. Dat zijn mensen, die beseffen kunnen hoe nadelig ernstige sociale span ningen moeten zijn voor een rustige gang van zaken in de staat en een goed georganiseerd economisch le ven. Wij komen terug op hetgeen wij in de aanvang van dit artikel heb ben betoogd, namelijk dat de ge zinspolitiek en het voorbeeld van de bovenlaag uiteindelijk uitmaken hoe de collectiviteit, dus het gehele volk, zal reilen en zeilen. Wanneer men dat inziet, dan zal men begrij pen, dat het economisch sterkere deel van Nederland thans met een grote verantwoordelijkheid is bela den. Het handhaven van een rustig volksbestaan, de instandhouding van een goed georganiseerd economisch leven van Nederland ligt in de han den van hen, die onze productie middelen beheren of daarover met hun financiële middelen kunnen be schikken. In de kaart van het communisme. Wij zullen moeten beseffen, dat de oorlog in Korea een aanval be tekent op de gehele westerse we reld. Dat houdt in, dat het commu nisme er mede de ondermijning van onze economische positie mee op het oog heeft. De bevolking van Neaerland en vooral de economisch sterkeren daaronder zullen hun ze nuwen de baas moeten blijven en zich moeten beheersen. Dat is de bijdrage van ons in de strijd om recht en vrijheid. Ontwrichten wij ons economisch leven door onver antwoordelijke aankopen en specu laties, dan spelen wij daarmee het communisme in de kaart. Tenslotte ziet het er naar uit, dat ons de tijd zal worden gegund om ons nog enige tijd op een ko mende nieuwe oorlog voor te be reiden. In die periode zal men lang zamerhand zijn voorraad levens middelen en andere verbruiksarti- kelen kunnen aanvullen zonder dat dit een merkbare invloed zal uit oefenen op de normale gang van zaken. In een volgend artikel hopen wij nog nader op dit vraagstuk te rug te komen. Voor het ogenblik geld echter het parool der zelfbe heersing. Voorraadvorming en oor logsvoorbereiding is niet een zaak van enkelen, die met hun geld en economische machtspositie zich wil len veilig stellen, terwijl de over grote meerderheid van ons volk straks in ellende en narigheid zal moeten ondergaan. Het is een zaak van ons allen, die recht en vrijheid willen handhaven. Dr H. R. Mes. Het Prot. Mil. Tehuis te Bergen op Zoom hoopt dit jaar zijn 60- jarig bestaan te gedenken. AI die jaren heeft het willen zijn een Tehuis voor onze militairen. Die dienende taak heeft het zon der ophef, in stilheid en trouw mo gen vervullen. Vele bezoekers hebben God ge dankt voor de bewarende invloed die van het Tehuis mocht uitgaan. Geslachten zijn gekomen en ge gaan, doch het Tehuis bleef rustig zijn taak vervullen. Een feestcommissie heeft zich ge vormd om dit heuglijk feit op waar dige wijze te herdenken en het be stuur een geschenk aan te bieden hetwelk zal dienen tot verbetering van het Tehuis. De feestcommissie heeft helaas maar weinig adressen van oud-te huisbezoekers (het archief is tijdens de bezetting door de Duitsers in beslag genomen). Ten behoeve van de oud-tehuis bezoekers die met de feestcommissie in contact willen treden, hetzij om de herdenking (2de helft van Oc tober 1950) bij te wonen, dan wel op andere wijze van hun medele ven willen doen blijken, geven wij hier de adressen van de commissie: A. van Tienhoven, voorzitter, Fau- restraat 25, A. j. Jonker, secretaris, Belvederestraat 19, H. Leusink, pen ningmeester, Hoofdlaan 5 (gironum mer 95104). Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Zondag 30 Juli v.m. 10 uur Ds Post- ma, Bevestiging Ds Boonstra.^ A.v. 5 uur Ds Boonstra, Intrede. Geref. Gem. Kolijnsplaat. A.s. Dinsdagavond 7 uur ds Bel van Krabbendijke. Geref. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur Ds A. A. Oosten brink te Varsseveld. VAN MALDEGEM en j. E. VAN MALDEGEM - LUIjK geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Elizabeth Hugorina. Kortgene, 23 Juli 1950. In plaats van kaarten. Ondertrouwd: G. Geelhoed en H. M. Vermeulen. Huwelijksvoltrekking 9 Augustus a.s. Kolijnsplaat, 27 Juli 1950. Voor de vele bewijzen van deel neming, ons betoond tijdens de ziek te en na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Pieter Dieleman, betuigen wij onze hartelijk dank. Uit aller naam, Wed. P. Dieleman-Israël. Kamperland, Juli 1950. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het over lijden van onze geliefde vader, be huwd-, groot- en overgrootvader Jacobus de Kam, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, J. de Kam, Vlissingen. Kamperland, Juli 1950. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlij den van onze geliefde moeder Adrians Merizon (Wed. C. Kievit), betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, M. H. Kievit. Kolijnsplaat, Juli 1950. De Ouden van Dagen van Kam perland betuigen hun hartelijkedank aan het comité voor de genotvolle rijtoer door Zeeuwsch-Vlaanderen op 21 Juli j.L, alsmede voor de roy ale tractatie hun bereid. Tevens hartelijk dank aan hen, die hun auto ter beschikking stel den en aan de jongedames voor de bediening. Tenslotte nog hartelijk dank aan de gevers en geefsters, die het welslagen van deze dag hebben mogelijk gemaakt.' Het was voor hen weer een dag die niet licht zal vergeten worden. Als een kraantje zonder water, Als een vloerzeil zonder vloer, Als een wagen zonder wielen, Als een bootje zonder roer, Als een elftal zonder voetbal, Als een deksel zonder pan, Is een jongen of een meisje, Ieder, die niet zwemmen kan. Mensenkind! Het is zó heerlijk, Om, vooral bij zonneschijn, In het held're, frisse water, Met je zélf alléén te zijn. 'tls niet enkel voor je lichaam, 't Is ook goed voor je verstand; Niet alleen voor 't hoofd van buiten, Maar óók voor de binnen-kant. En de hóófdzaak: als je óóit eens ln verdrink-gevaar verkeert, Moet je laatste zucht dan wezen: Had ik het tóch maar geleerd? Leer toch, hoe een mens blijft „drijven" Leer toch, hoe je „uit moet slaan"! Héél hun leven, óók op 't dróge, Hébben mensen daar wat aan Clinge Doorenbos. Nadruk verboden. DRUKKERIJ MARKUSSE WISSEKERKE

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 2