Garage Van Halst DAMPO yi/luqo€in Landbouwonderwijs. Alle Bankzaken PREDIKBEURTEN Qegelmafige Shvefooiq, is hei behoud Jan üuJ u)agen. Mooie theemeubels en dressoirs in verschillende grootten en modellen. Reeds vanaf f 49. L. TANGE WISSEKERKE in het bijzonder gedacht wordt aan de omscholing tot onderwijzer. De samenwerking van de com missie met het kerkelijk en parti culier initiatief, dat samengebundeld is in een centraal comité, is prettig en vruchtbaar. De kerken hebben een pastorale taak; de bestaande particuliere organisaties als bijv. de „Hulp aan gerepatriëerden" een aanvullend-ondersteunende taak. En zo zijn in de „coördinatie-com missie" alle krachten samengebun deld om die landgenoten te helpen, die onvrijwillig, door de omstan digheden gedwongen, Nederland hebben verkozen als hun tweede vaderland. Een belangrijke en moei lijke taak, die alleen dan naar be horen kan worden vervuld als de genen die zich voor deze taak ge steld zien zich gesterkt weten door de morele en zo nodig ook de ma teriële sleun van het gehele neder- Iandse volk. (Nadruk verboden) beveiligt U en Uw kinderen ter wijl U slaapt tegen muggebeten. FLACON 50 en 90 ct. „De Noord-Bevelandse Brug" is steeds in actie. In de vergadering van het brug- comité is deze week besloten een onderhoud aan te vragen met de Commissaris der Koningin in Zee land, om nogmaals de noodtoestand van het verkeer via het Kortgeense veer naar voren te brengen. Het E.T.l. (Economisch Techno logisch Instituut in Zeeland) zou verzocht worden een rapport over deze veerdienst samen te stellen om daarmee de urgentie van een brug- verbinding bij de regering aan te tonen. Bovendien werd besloten binnen kort tot inning van de contributie over te gaan en een algemene ver gadering te houden. Landbouwhuishoudschool te Kortgene. Donderdagmiddag j.l. werd in ho tel „De Stadswijnkelder" te Kort gene de eindles gehouden van de leerlingen der hoogste klasse. Volgende week komen wij in een uitvoerig bericht hierop terug. Hoewel het volop zomer is en de oogstwerkzaamheden nog maar in het beginstadium verkeren, is toch de tijd weer aangebroken om ons te gaan voorbereiden op de a.s. winter. Het bestuur van de kring Noord- Beveland der Z.L.M. wekt diege nen op, die de minimum-leeftijd van 15 jaar bereikt hebben en nog niet in het bezit zijn van een landbouw- diploma, zich op te geven voor de ze cursus, die bij voldoende deel name gegeven zal worden. Zij willen er nog eens, misschien ten overvloede op wijzen, dat wil men een goed vakman zijn, men de theorie niet mag verwaarlozen, want deze gaat hand in hand met de praktijk. Besteedt uw tijd nuttig en ge bruikt vooral de jonge jaren voor studie. Op latere leeftijd valt stu deren dikwijls moeilijk en menig een heeft spijt, dat hij de gelegen heid om zijn kennis uit te breiden voorbij heeft laten gaan. Hier ligt dan ook een voorname taak voor de ouders, om hun kinderen te wijzen op het nut van de studie. Er zullen ongetwijfeld jongeren zijn die mettertijd één der Land- bouwwinterscholen willen gaan be zoeken. Degenen, die slechts de Lagere School doorlopen hebben, zullen goed doen zich op te geven voor deze cursus. Zij krijgen daar de grondbeginselen der schei- en natuurkunde, kennis van de grond en bemestingsleer, vakken die ve len zwaar vallen wanneer zij on voorbereid naar een winterschool gaan. Wil men tegenwoordig een zelf standig bedrijf uit gaan oefenen, dan dient men in het bezit te zijn van de vereiste diploma's. In de tuinbouw is het reeds zo, dat men practisch geen vergunning krijgt om een bedrijf te beginnen of men moet in het bezit zijn van een tuinbouwdiploma en de tijd kan wel eens niet zo veraf meer zijn, dat ook ditzelfde zal gelden voor de landbouw. Verwijzende naar de in dit blad opgenomen advertentie stelt de kring Noord-Beveland van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij u in de ge legenheid dit zo nuttige en nodige getuigschrift te behalen. Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moeder en kind. i EUROPEES JONGEREN CONTACT Vorige week is in ons land opge richt de Stichting „Europees Jon geren Contact", welke organisatie zich ten doel stelt de bevordering van het contact tussen de jongeren in Europa. Het E.J.C., dat zich op integraal- federalistische grondslag stelt, tracht dit doel te bereiken o.m. door het beleggen van conferenties, zowel in Nederland als in samenwer king met gelijkgerichte organisaties in het buitenland buiten onze landsgrenzen. De eerste conferentie, waarvoor uit vele landen van Europa reeds inschrijvingen zijn ontvangen, zal plaats vinden van 12-19 Augustus a.s. in het conferentie-oord „De Haven" te Wassenaar. Voorzitter van het Europeesjon geren Contact is de heer Ing. C. J. M. Peeters te Steenbergen, secre taresse is mej. H. M. Scheffer te 's Gravenhage. Het secretariaat is gevestigd: Lijsterbesstraat 171 te 's Gravenhage. Gevonden: kinderportemonnaie met inhoud. Inlichtingen te bekomen bij de postcomm. der Rijkspolitie te Ko- lijnsplaat. Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJ NS PLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Spaart bij uw eigen Bank. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. V.m. 9.30 uur dhr Louwerse, av. 6.30 uur ds H. van Dalen, voorb. H.A. Geref. Kerk Wissekerke. 10 uur leesdienst. 6 uur ds Radder. Oud-Geref. Kerk Kamperland. Zondag 16 Juli 9.30, 2.30 en 6.30 uur dhr IJselsteïn van Apeldoorn. Geref. Gem. Kamperland. Dinsdag 18 Juli 's avonds 7 uur ds B. Bel van Krabbendijke. Geref. Gem. Koiijnsplaat. Zaterdag 7 uur student W. Hage van 's Gravenhage. Zondag 16 juli, 10, 2.30 en 6 uur dhr W. Hage. Woensdag 19 juli 7 uur ds j. Bel. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 't Hart. Heden overleed, zacht en kalm, na een korte ongesteld heid, onze geliefde vader, be huwd-, groot- en overgroot vader Jacobus de Kam, (weduwn. van Klazina Janse), in de ouderdom van bijna 75 jaar. Uit aller naam, J. de Kam, Vlissingen. Kamperland, 9 Juli 1950. De begrafenis heeft plaats ge had op Woensdag 12 juli. Voor de vele blijken van belang stelling, ons betoond tijdens de ziek te en na het overlijden van onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Maria Priester, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller r.aam, P. Kouwer. Wissekerke, Juli 1950. Mede namens mijn familie, mijn hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij mijn terugkeer uit Indonesië. j. C. de Krijger. Koiijnsplaat, Juli 1950. Mede namens mijn ouders, broers, zusters en meisje dank ik familie leden, vrienden en bekenden voor de vele blijken van belangstelling bij mijn terugkeer uit Indonesië on dervonden. Sold. P. Nijsse. Kortgene, Juli 1950. Mede namens mijn ouders, dank ik alle familie, vrienden en beken den voor de getoonde belangstelling bij mijn terugkeer in Nederland. Leendert Kloote. Kats, juli 1950. Mede namens mijn ouders, broers, zuster en meisje, betuig ik mijn hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij mijn terugkeer uit Indië ontvangen. Sold. A. Pieman. Kats, Juli 1950. Mede namens mijn ouders, broer, zus, meisje en tante, wil ik langs deze weg hartelijk dank zeggen aan familie, vrienden en bekenden voor de vele blijken van medeleven bij mijn terugkeer uit Indonesië. Sold. Ie kl. C. E. Priester. Kats, Juli 1950. Mede namens mijn ouders, broer tjes en zusters, mijn hartelijke dank aan allen die belangstelling toonden bij mijn terugkeer uit Indonesië. Inzonderheid aan Jiet Tamboer- en Pijpercorps en het Niwin-comité. Sold. P. j. de Kam. Kamperland, Juli 1950. Aan allen, die hebben medege werkt bij het openen van onze nieuw verbouwde zaak, en ons in zo ruime mate bloemen hebben ge schonken, zowel op Woensdag 5 Juli als Zaterdag 8 Juli, onze wel- gémeende dank. In het bijzonder burgemeester A. A. Schuit, aannemer L. W. Leendertse en familie, de muziekvereniging „Excelsior" en, niet te vergeten, de Mandolineclub, voor hun grote me dewerking ons betoond. Nogmaals allen onze oprechte en hartelijke dank. Familie J. S. Versprille. Kats, Juli 1950. Kamperland Telefoon K 1107-234 MIJNHARDTJE5: DE CACHET, die pijn verdrijft: en kou afzet. 4-Oen75ct Te koop 1 vijf voets paardenbinder Deering 1 twee-schar wendpioeg 2 torenwielen voor John Deern en 4 wagenvoorwielen met assen, 10 cm beslag. M. LEENPOEL, Smederij, Kamper land.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 2