nederlaagwedstrijden hoogst belangrijke promotiewedstrijd houdt keuring =SPORT PREDIKBEURTEN D.K.W. 125 cc Vrijdagavond gesloten. koolplanten. topper. Hedenmiddag Bevelanders II - Kloetinge II Bevelanders I - Kloetinge I Zondag 4 Juni Kortgene I - P.S.K. I kool- en koolraapplanten te koop. een tweede meisje 4 nieuwe buitenbanden op nader te bepalen datum. zijn dit kleine mensen gemeenschap pen, waar de kinderen zich best op hun plaats voelen. Enkele ou deren die leiding geven, zoals on derwijzers of geestelijken zorgen voor het contact met de buitenwe reld, maar verder leven ze hun ei gen leven. Dikwijls hebben ze de huizen waarin ze wonen, zelf moeten bou wen. Het kweekt weer gemeen schapszin bij deze los geslagen kin deren, ze Ieren zorgen voor zieken, zwakken en kleineren, hierbij (voor hun gevoel) niet gehinderd door volwassenen. Uit de rapporten die de Unesco ontving van deze kinderdorpen blijkt, dat ze uitstekend voldoen voor de opvoeding van deze on gelukkige wezen. Maar helaas zijn er slechts enkele duizenden die zo gelukkig zijn in een kinderdorp te wonen, de meeste van hen verblij ven nog in grote kampen of te huizen. Een verslag over de uitvoering van „Musica" te Kamperland kon den wij niet opnemen daar de in zender zijn naam niet had opgege ven. Stukken en berichten, waarvan wij de herkomst niet weten, wor den onherroepelijk ter zijde gelegd. De uitgever. Voetbal. Philippine - Kortgene 2-1 Ruststand 0-0 Tweede Pinksterdag heeft Kort gene in Philippine een steekje la ten vallen, door met 2-1 van P.S.K. te verliezen. Deze nederlaag kan voor een groot deel op rekening geschreven worden van het gemis aan zelfvertrouwen, dat vrijwel de gehele wedstrijd door is blijven be staan. Alleen tegen het einde viel er een zekere zelfbewustheid te con stateren, die de kansen voor Kort gene nog ten goede schenen te zul len doen keren. Doch een beetje pech, gekoppeld aan besluiteloosheid deed in de stand geen wijziging komer. Niet alleen Kortgene, doch ook P.S.K. bleek niet vrij te zijn van nervositeit, maar de vertrouwde om geving bleek in de tweede helft een probaat afweermiddel. De wedstrijd begon met weder zijdse verkenningen die al spoedig overgingen in serieuze aanvallen, waarbij P.S.K. sterker bleek op het middenveld en Kortgene iets ge vaarlijker voor het doel. Kortgene speelde deze eerste helft met een stfaffe wind in de rug, maar door onbeheersd plaatsen vonden vele aanvallen een vroegtijdig einde. Daartegenover kon P.S.K. een goed functionnerende middenlinie stellen, die haar voorhoede steeds onder steunde en de bal perfect aangaf. Maar de Kortgeense verdediging weerde zich geducht en wist elke aanval in de kiem te smoren. De tweede helft liet een geheel ander spelbeeld zien. Kortgene trok onmiddellijk ten aanval en reeds één minuut later wist de linksbui ten door te breken en met een prach tig schot in de rechter bovenhoek zijn club de leiding te bezorgen. Nog enige ogenblikken wist Kortgene de scepter te zwaaien, maar moest het zich toen laten welgevallen dat P.S.K. de rollen omkeerde en nu Kortgene haar wil voorschreef. Voor de Kort geense verdediging werd het nu een vechten met de rug tegen de muur. Dertig minuten aan één stuk liep P.S.K. storm op het Kortgeense doel. Bergen werk heeft de verdediging verzet, al kon zij niet verhinderen dat twee maal het doel werd door boord, respectievelijk in de 5de en 10de minuut, door de linksbuiten en de rechtsbuiten. Dat Kortgene in deze periode zich niet aan de greep wist te ontwor stelen, moet gezocht worden in de haast van de middenlinie om de bal weg te werken, er tegen de wind in te hoog werd gespeeld en de moedeloze houding van enkele voor hoedespelers. Zondag a.s. brengt P.S.K. een te genbezoek aan Kortgene. Met wat meer bezieling, zelfvertrouwen en doortastendheid is dan zeker de mogelijkheid aanwezig revanche te nemen. Gevonden: autoped, paar hand schoenen en een bril. Terug te be komen Postcommandant Rijkspolitie te Wissekerke. Gevonden een portemonnaie met en een portemonnaie zonder inhoud en 1 ceintuur van een lederen jas. Terug te bekomen Postcomman dant te Kamperland. Oud-Geref. Kerk Kolijnsplaat. Vrijdag 9 Juni 7 uur ds Hennephof. Geref. Kerk Wissekerke. 10 uur en 2.30 uur ds Van Aller. Ned Herv. Kerk Wissekerke. 9.30 uur ds Postma, 2 uur dhr Lou- werse. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Janssen en Dr Bruynzeel. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder Josina Schrier-Korteknie, in de ouderdom van ruim 91 jaar. I Uit aller naam, Familie Schrier. Kats, 29 Mei 1950. Voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen bij onze 25-ja- rige echtvereniging zeggen wij, me de namens onze kinderen, hartelijk dank. M. A. de Moor. M. P. de Moor- Begthel. Wissekerke, Mei 1950. Joh. Feijtel en Adr. Feijtel - Tollenaar betuigen, mede namens kinderen en familie, hun oprechte dank voor de vele blijken van belangstelling, zo van hier als elders, bij hun 25- jarige echtvereniging ondervonden. Geersdijk, juni 1950. Voor de vele blijken van belang stelling en deelneming, ontvangen tijdens de ziekte en na het over lijden van onze geliefde echtgenoot, zoon, schoonzoon, broeder, be- huwdbroeder en oom Jacobus P. de Looff, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, Wed. C. A. de Looff - de Smit. Wissekerke, juni 1950. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Jacob Leijnse, betuigen wij onze oprechte dank. In 't bijzonder bestuur en dijkraad van de L.A.-polder. Kats: Wed. M. Leijnse - van Noorden. Wissekerke: Familie Filius- Leijnse. Kats, Juni 1950. Het bestuur der Chr. Bewaar school zegt allen hartelijk dank voor de gulle en spontane mede werking, verleend tot het welsla gen van de bazar. Wissekerke, juni 1950. Bij mijn terugkeer uit Indonesië zeg ik, ook namens mijn ouders, aan allen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling. Sold. J. Faasse. Kamperland, Juni 1950. Mijn oprechte dank, mede na mens mijn ouders, aan allen die blijk gaven van hun belangstelling bij mijn terugkeer op 26 Mei j.l. Sold. M. J. de Regt. Kolijnsplaat, Juni 1950. De prijzen van de verloting der Chr. Bewaarschool te Wissekerke zijn gevallen op de volgende num- mers: 1290 16 666 447 1109 632 494 720 1421 1453 697 623 755 164 250 994 446 1208 502 1091 45 569 835 929 63 827 105 162 312 1247 1414 546 718 968 965 33 1205 690 112 589 638 55 92 585 801 891 1078 108 980 1246 1500 41 1459 Het nummer van de klok is ge vallen op no 82. Prijzen af te halen bij mevr. de Boer-van Hee. met voetversnelling en accuverlich ting, weinig bereden, in prima staat. C. STEENDIJK, Kats. J. P. Schippers - Kolijnsplaat Te koop Ook op bestelling. K. C. DE FOUW, Kolijnsplaat. Dat is voordeliger I Deze tijdelijke vitamine-aanbie ding. 2 originele blikken Teo tomatensap van f 1.50 nu voor slechts f 1.10. F. FLIPSE Levensmidd.bedrijf, Wissekerke. Te koop z.g.a.n. lichtblauwe Leeftijd 15 a 16 jaar. Molenweg B 434b, Kamperland. Aanvang 3 uur. Aanvang 5 uur. Aanvang half drie. Alle soorten Later prei- en andijvieplanten. Na bestelling kunnen ze aan huis worden afgehaald. P. BOLLE - KORTGENE Dr JANSSEN te Kortgene vraagt van 8 tot 2 uur. Wie van de landbouwers wil van JOH. GUNST kopen 700 x 20, 10 ply, met nieuwe binnenbanden. Speciaal voor bandenwagens. TEL. 2046 - GOES. Bond van Noord-Bevelandse Paardenfokkers Lijstjes vanaf heden verkrijgbaar bij iz. van Maldegem.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 3