LIGSTOELEN ,_Sport— PREDIKBEURTEN Overhemden W. J. KOSTER - KORTGENE Lucerne klaver 860 r. Alle Bankzaken Wij werkten voor de bazar. naar Goes gaan 3e Pinksterdag in „De Korenbeurs" te Kortgene mei The Noicy Fellows Prima eetaardappelen Bevelanders niet opgeknapte rijwielen voorradig K. H. SCHIPPERS KORTGENE f 10.95 L. TANGE „De Kleine Bazar", Wissekerke. zijn, wanneer alle 100 kamerleden zó overtuigd waren van de belang rijkheid van deze verbinding, ge wis zouden dan de excellenties Lieftinck en Spitzen eerder „over de brug komen 1" Ligt hier geen hoogst nuttige taak voor de afdelingen van de politieke partijen om hun voortrek kers in het Regeringskasteel te o- vertuigen? Dan heeft men tenmin ste nog enig nut van zijn contri butie. Uit respect voor ieders overtui ging hebben wij ons van nader commentaar vóór de stemdag van 26 April onthouden, hoe ernstig de zaken ook zijn, wensten wij toch geen rel uit te lokken. Daar ging het niet om 1 Hoewel de uitslag der verkiezing leerzaam is, inzake het door ons gegeven advies. De be richtgeving uit een Walchers blad in de provincie was weer even kleinzielig als van ouds. De bevol king kan daaruit nu weten dat zij van die zijde ook niets te wach ten heeft. Mijnheer de redacteur, mijn waar dering voor uw medewerking in het algemeen belang van gewest en zijn inwoners. De reactie op uw weekblad heeft bewezen hoe inten sief het door de gehele bevolking gelezen wordt en hoezeer u on partijdig klaar staat om uw nuttige taak hier te vervullen. De aantijgingen jegens dit week blad vanuit Walcheren laat u maar waar deze behoren, wegspoelen in de Zandkreek, vergeet niet dat die heren uitgevers daar aan weer an dere heren verplichtingen hebben, waartegenover u gelukkig vrij staat! Zij trachten dan graag af te leiden, te kleineren in hun grutters-tactiek. Wij houden het oog gericht op het doel, n.l. de brugl Moed, initiatief, durf en onder nemingsgeest deden onlangs de Noordbevelandse boeren in een fractie van tijd, de productie van hun eiland ten nutte, besluiten om een Silo aan de haven van Kort- gene te bouwen. Kosten 3 ton! Over enkele maanden komt dat gevaarte gereed. 32 m hoog en van uit Middelburg zichtbaar. Naar ver luidt zal er des avonds op een ver lichte wijzerplaat de klok de tijd aangeven. Leden van Q.S. en P.S. op weg naar de vergaderingen zal deze richtingaanwijzer naar omhoog uw aandacht trekken. Daar ligt Kort- gene op Noord-Beveland. En, denkt u er aan Dan kunt u zien Hoe Laat Het Is. Want daar wacht men op „De Brug"! K. Geref. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur ds H. Veldkamp te Middelburg. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Zondag 28 Mei v.m. 9.30 uur dhr Louwerse, n.m. 2 uur ds van Schup- pen te Kortgene. Voetbal Kortgene - Schoondijke 5-1 Kortgene heeft Zondag j.l. haar promotie-wedstrijden met een over winning op Schoondijke voortge zet. Daar echter Zonnemaire zich uit deze competitie heeft terugge trokken, levert de overwinning van vorige week op deze club geen voor deel op. De eerste dertig minuten van de eerste helft werd Kortgene, dat zeer aarzelend speelde, geheel in de ver dediging gedrongen. Slechts spora disch wist Kortgene zich aan de druk te onttrekken, maar liep dan vast in de buitenspelval. Hoewel Schoondijke regelmatig voor het Kortgeense doel opereerde, en in een zeer hoog tempo speelde, wa ren hun aanvallen toch niet bijster gevaarlijk. Hun enige doelpunt ont stond in de eerste helft, na zes mi nuten spelen, en werd door de mid denvoor van verre afstand gescoord. Dit hoopvolle begin heeft zich voor Schoondijke niet verder kun nen ontwikkelen. Na ongeveer een half uur was Schoondijke leegge- speeld en kon Kortgene iets in de meerderheid komen. In de 32ste minuut werd uit een hoekschop van links, die door de verdediging even werd afgeslagen, maar door de Kortgeense rechtshalf weer werd opgezet, door de middenvoor de gelijkmaker gescoord. Tien minuten later stopte een back van Schoon dijke, bij een Kortgeense doorbraak de bal met de hand, waarna de toegekende strafschop door de links buiten werd ingeschoten (2-1). Na de rust kwam Schoondijke vrijwel niet meer aan het spel te pas. Alles concentreerde zich op de verdediging, maar ook dit mocht niet baten. Reeds in de eerste mi nuut werd tegen Schoondijke, we gens ongeoorloofd aanvallen, een penalty gegeven, doch deze werd naast geschoten. Tien minuten later echter wist de middenvoor het doel beter te vinden, toen hij een mooie voorzet van de rechtsbuiten met een onhoudbaar schot in een doel punt omzette (3-1). Aanval op aan val volgde, maar door slecht af werken en even slecht gerichte scho ten duurde het nog geruime tijd eer de voorsprong kon worden ver hoogd. In de dertigste minuut was het wederom de middenvoor die een doelpunt voor zijn rekening nam, nu na een mooie voorzet van de linksbinnen (4-1). Acht minuten later volgde het laatste doelpunt, door de linksbinnen, uit een voor zet van de linksbuiten (5-1). Jammer was het, dat door enige unfaire handelingen van de zijde van Schoondijke het sportieve ele ment enigszins vertroebelde. Ook mag niet verheeld worden dat van Kortgeense zijde de mond soms op een niet al te sportieve manier ge bruikt werd, zowel tegen scheids rechter (hoe gegrond soms ook!) als tegen medespelers. Men mag vei lig aannemen dat scheidsrechteren spelers hun uiterste best doen om datgene op te brengen wat van hen verwacht wordt. De ene keer lukt dit beter dan de andere keer. Maar laat ook de beste breister niet eens een steekje vallen? Een hand in eigen boezem kan in vele gevallen ook eer goed dan kwaad doen. met vast boord in maat 36—42 f 6.20 èn f 7.50. Te koop eerste snede D. DE REGT Mz, Kamperland. Coöperatieve Boerenleenbanken „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 De eigen Bank in eigen hand „Eén van de velen" heeft zijn hart gelucht; Ik las het met een zucht. Toch met een vleugje dankbaarheid: Er sprak ook uit welwillendheid. Ons werk werd er op prijs gesteld, (Al werd dit dan niet omgezet in geld) De fouten zijn genadig ons vergeven Waar vindt men zoveel goedheid in dit leven? Hoe zelden wordt er dank geoogst, Dit zij ons dus tot grote troost. Wij waren maanden in de weer, Vergaderden zo menig keer, Wij naaiden, breiden, haakten, Hielden bij alles wat wij maakten Voor ogen slechts: het interieur der kerk. Dat was het doel van al ons werk. Wij namen dankbaar alles aan, Door anderen hiervoor gedaan, En hebben, naar ons beste weten, Van onze taak ons heus gekweten. Wij meenden immers, dat het werd gegeven Om ons te steunen bij ons streven: De kerk te helpen aan gordijnen, Waardoor voortaan de zon niet meer kan binnenschijnen. En toen dus eindelijk alles klaar lag, En elk vermoeid, maar trots het resultaat bezag, Toen meenden wij vol goede trouw Dat men het dóél van de bazar begrijpen zoul „Eén van de velen" (hoevelen welgeteld?) „Eén van de velen" voelt zich teleurgesteld. Maar is dan 't comité Zo over het publiek tevreê? Het deed wel een stroom van kwartjes vloeien, 't Deed 't batig saldo steeds aangroeien, Het maakte van d' attracties ruim gebruik, 't Nam dikwijls in de grabbelton een duik. Het heeft gegooid, getrokken en geschoten, Het hielp ons dapper af van onze loten. Alléén voor 't goede doel, de eigen vreugde speelde geen rol, Alleen voor 'tslagen der bazar maakte men de kassa vol!! Toch heb ik mij later afgevraagd: Zou de bazar niet beter zijn geslaagd Als men, met 't oog op 't werk door ons gewrocht Voor 't zelfde geld wat meer textiel had opgekocht. Misschien was men dan blij naar huis gegaan, Men had een goede daad gedaan 11 Enfin, vergeten en vergeven maar, Het valt ons heus niet zwaar. Want het doel is toch bereikt En het restant dat raken we ook wel kwijt. P. Engelvaart - Roodzand. Lid van het comité. De bodes van Noord-Beveland delen mede dat zij Dinsdag 3de Pinksterdag dansen worden thuis bezorgd. Bestellingen t.e.m. heden, Zaterdag 27 Mei. A. JOBSE, aardappelhandel, Kort gene. „COLIJ NS PLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 Nog enkele bij

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 2