Lestikoff komt. Niet nutteloos meer PREDIKBEURTEN Alle Bankzaken Coöperatief beurs te Kortgene gehouden op Vrijdag 19 Mei a.s. Ook voor Moederdag vindt u bij ons een grote verscheidenheid van geschenken. L. TANGE „De Kleine Bazar", Wissekerke. verwachting, dat vele nationalisten, die geen communisten zijn, Ho voor Bao Dai in de steek zouden laten, is niet vervuld, daar zij van oor deel zijn, dat Bao Dai te veel een stropop van de Fransen is. De kwes tie is acuut geworden door de o- verwinning van de communisten in het aangrenzende China, waardoor Ho Tsji-minh nu op onmiddellijke steun van zijn Chinese geestver wanten kan rekenen. Frankrijk heeft al laten weten, dat het de strijd, die het daarmede voor de verde diging van de westelijke wereld voert, niet voort zou kunnen zetten zonder amerikaanse hulp. Terwijl Acheson te Parijs met Schuman besprekingen voerde, is te Washing ton medegedeeld, dat deze hulp in derdaad verleend zal worden. Voor lopig is het bedrag van 15 millioen dollar genoemd, maar meer zal vol gen. Doch daarmede is het politieke probleem nog niet opgelost. Een militaire overwinning is, wanneer die bevochten kan worden, niet voldoende. Het nationalisme, dat in de oosterse landen na deze oorlog zo sterk is opgekomen, mag geen vijand van het Westen, de oude kolonisatoren, blijven, maar moet in een vrijwillig samengaan zijn heil zien. Dit zijn problemen, die ook te Parijs en Londen diepgaand be sproken zijn. Over de resultaten, wij zeiden het reeds, kan men pas na enige tijd oordelen. (Nadruk verboden) De Emmabloem-collecte heeft op gebracht te Geersdijk f 17.98 Kamperland f 54.67 Wissekerke f 59.17 Grezonde liuid vrij van allerlei onzuiverheden Purol doet wonderen. Doos 40 ct In Zeeuwsch Vlaanderen boekten Lestikoff en Loah stormachtig succes met hun optreden. Aardenburg en IJzendijke waren driemaal uitver kocht; alle andere theaters de laat ste tweemaal van hun optreden eveneens. Hoe dat komt Lestikoff laat de mensen niet alleen lachen, maar huilen en jammeren. Vaak rennen bezoekers de zaal uit, om dat ze bang zijn het niet meer uit te houden. Zelfs de pers schreef: „Het publiek lachte niet meer, het weende Na veel moeite heeft de heer Van Maldegem Lestikoff voor één dag kunnen engageren en waar het hier om iets zeer bijzonders gaat (Les tikoff komt o.a. op 20 Juli in de Kurzaal te Scheveningen die 2350 plaatsen telt) geloven wij wel, dat ook hier de belangstelling zeer groot zal zijn. Het programma is geschikt voor iedereen. Het Welfare-werk van het Nederl. Roode Kruis. Als de kinderen ziek zijn heeft moeder het extra druk. Zij moet ze niet alleen nalopen voor de verzorging en de verpleging, zij moet er ook nog voor zorgen dat de zieke kinderen zich niet verve len in bed, vooral als zij een beet je aan de beterende hand zijn. Want het in-bed-liggen vinden zij verve lend en als het lang duurt worden zij humeurig en baldadig. Met volwassenen gaat het eigen lijk net zo. Een zieke die lang moet liggen gaat piekeren, gaat tobben, wordt ontevreden met zichzelf en de wereld en voelt zich doodon gelukkig. Ongelukkiger dan nodig is en helaas wordt daardoor de beterschap vertraagd. Het Nederlandsche Roode Kruis probeert door zijn Welfare-Werk aan deze ongewenste vertraging te gemoet te komen. De Welfare-leid sters passen op langdurige zieken in militaire hospitalen en in bur gerziekenhuizen en op vele plaat sen ook bij thuisliggende patiënten - een zogenaamde afleidingstherapie toe. Zij trachten de patiënten door nuttige bezigheid af te leiden van zijn eigen geval en het fatale gepie ker. Zij pogen hem het gevoel te geven, dat hij niet meer nutteloos is, doch dat hij zelfs op zijn bed of op zijn ruststoel iets kan pres teren dat anderen en vooral hem zelf vreugde bereid. In alle militaire hospitalen en in een tiental burgerinrichtingen wer ken Welfare-leidsters van het Ne derlandsche Roode Kruis. Zij bren gen aan vele honderden lijdenden de vreugde en voldoening van nut tige arbeid. Als het Nederlandsche Roode Kruis in de komende weken een beroep op uw hulp doet, dan steunt u met uw bijdrage deze arbeid, die van grote morele en sociale bete kenis is voor ons gehele volk. Ook in Zeeland komt een cur sus voor Welfare-leidsters. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Bruyn- zeel en Dr Maas. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Zondag 14 Mei 10 uur ds van Da len, bed. H. Doop, 2.30 uur ds van Leeuwen, zendings-pred., 8 uur ds van Dalen, jeugddienst, m.m.v. Kerk koor. Hemelvaartsdag 18 Mei av. 6.30 u. ds Postma. Oud Ger. Gem. Kamperland. Zondag 14 Mei 9.30,2.30 Ieesdienst, 6.30 ds Blaak. Geref. Kerk Wissekerke. 10.30 en 2.30 uur dr Flinterman te Goes. Komt met Pinksteren naar de bazaar Wij hebben veel attracties voor u klaar. Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 In verband met Hemelvaartsdag wordt de P. A. Hanson en H. M. van der Weele geven u, namens wederzijdse ou ders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden D.V. op Donder dag 1 |uni. Kolijnsplaat, „Stadwijk", Wissekerke, „Klein Campvliet", 11 Mei 1950. Dinsdag 16 Mei a.s. hopen (f A onze geliefde ouders, behuwd- A Sen grootouders J. Th. Marcusse A en a M. L. Marcusse-de Looze - A hun Y 50-jarige echtvereniging Y te herdenken. Y Hun dankbare Y kinderen, behuwd- en kleinkinderen. A Kats, Dijkweg. Heden overleed tot onze diepe smart, zacht en kalm, onze geliefde man, vader, be huwd- en grootvader Anthon Marinus de Vos, in de ouderdom van ruim 56 jaar. De Heere sterke ons in dit zo zware verlies. Zijn diepbedroefde vrouw, kind, behuwd- en kleinkind, N. de Vos- Wisse. M. J. de Vos. A. D. de Vos- Leendertse. Neeltje. Kamperland, 9 Mei 1950. Heden overleed, zacht en kalm in het St Joanna zieken huis te Goes onze beste schoon zoon, zwager en oom, de heer Anthon Marinus de Vos, in de ouderdom van ruim 56 jaar. Uit aller naam, jac. Wisse. Kamperland, 9 Mei 1950. Voor alle belangstelling bij mijn terugkeer uit Indië betuig ik, mede namens mijn ouders en verloofde, mijn hartelijke dank. J. A. Remijnse. Kamperland, Mei 1950. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde vader, behuwd- en grootvader, broeder, behuwd- broeder en oom, de heer Marinus Trtzeiaar, in de ouderdom van bijna 71 jaar. Zijn getuigenis, dat hij ging naar het Vaderhuis, zij ons al len tot rijke troost. Oostburg: S. Leenhouts - Tazelaar. A. J. Leenhouts en kinderen. Kolijnsplaat: M. Tazelaar. D. M. Tazelaar- Janse en kind. IJzendijke: F. Tazelaar. C. Tazelaar- Hamelink en kinderen. Cadzand W. Tazelaar. H. Tazelaar. L. W. Tazelaar. A. J. Verduijn. Kolijnsplaat, 12 Mei 1950. B 40. Getroffen door de grote belang stelling op 1 Mei j.l. bij ons 60-ja- rig huwelijksverbond, dat te groot en te hoog is om naar waarde te schatten, brengen wij allen dank. In de eerste plaats danken wij on ze kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen en hun families voor hun felicitaties en aanwezig heid ten onzen huize. Verder onze geachte burgemeester en mevrouw Van der Maas, onze oude vriend en collega E. J. de Regt, die ons ook niet heeft vergeten. Voorts bakker C. J. Noordhoek, bakker Buijze en ook de belangstellende buren van Stroodorp en omgeving. Ook onze dank voor de legio telegrammen, brieven, en kaarten die wij ontvin gen, uit Noord en Zuid, Oost en West en aan het muziekgezelschap „Ons Genoegen", dat met haar hel dere klanken de vreugde verhoog de. Tenslotte nog onze dank aan het grote publiek, dat op ons erf dromde en aan de plaatselijke po litie die voor de goede orde zorgde. Nogmaals onze oprechte dank. J. Karreman en vrouw. Kamperland, Mei 1950. Stroodorp.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 2