K. H. Schippers, Kortgene. lz» STOKMAN - WISSEKERKE Heel Nederland op de film PREDIKBEURTEN "Vrijdag 21 April a.s. een tijdrede houden Alle Bankzaken bier, limonade, wijnen enz. Café „Havenzicht" Kortgene, fel. 245. Uit Bos' Kledingmagazijn leveren wij weer: Balatum, f 2.50 en f 2.29 per meter. Gordijnstoffen, mooie sortering, vanaf f 2.95 tot f 14.05 p.m. Vloerkleden, vanaf f 60.- tot f 160.- L. TANGE „De Kleine Bazar", Wissekerke. Originele propaganda-actie van de muziek;, en zangverenigingen De Ned. Federatie van Harmo nie- en Fanfaregezelschappen en „Euphonia", het Algemeen Neder lands Zangersblad, hebben een op merkelijk initiatief genomen, waar door niet alleen alle muziek- en zangverenigingen zichzelf op de film kunnen zien én horen spelen, maar waardoor heel Nederland op de film komt. En „heel Nederland" wil zeg gen: dat ieder inwoner van Neder land, die in een plaats beneden 20.000 inwoners woont, zichzelf eens als filmster op het witte doek zal kunnen gaan zien. Dit lijkt bijna onmogelijk, maar toch js het zo, dat in elke plaats, elk dorp of elk gehucht, waar een muziek- of zang vereniging is en die initiatief heeft getoond om zich aan te melden om aan deze „Landelijke filmactie" deel te nemen, dat daar op een goede dag een allermodernste klankfilm- opnamewagen verschijnt om daar een film op te nemen. Een film, niet alleen van de karakteristieke en historische plekjes, maar ook van de bewoners zelf, met inbegrip van de jeugd. Het wordt dus een zuiver plaat selijke film, waaraan de hele bevol king kan meewerken en dit wordt dan ook door heel Nederland, van Friesland tot Zeeuwsch-Vlaanderen, met geestdrift gedaan, want deze landelijke film-actie is nu bijna een jaar aan de gang. Op welke wijze de bevolking me dewerking verleent, is een hoofdstuk apart, maar het laat zich begrijpen, dat overal een enorme medewerking wordt ondervonden, zelfs tot in het kleinste plattelands-gehucht toe. De muziek- en zangverenigingen krijgen natuurlijk een speciale beurt, terwijl hiervan ook geluidsopnamen plaats vinden. Deze plaatselijke films hebben, naast andere waarden, ook nog een historische waarde, want hierdoor kan men later zien, hoe men thans ergens leeft en hoe momenteel de toestanden in een bepaalde plaats, dorp of gehucht zijn. Het valt dus niet te verwonderen, dat de plaatselijke overheid op al lerlei wijze steun verleent om deze gemeentefilm te doen slagen. De vertoning van de film kan overal plaats vinden, omdat het on brandbare films zijn en de verto ningen vinden later altijd onder massale belangstelling plaats. De bedoeling van deze actie, welke geheel belangeloos door en met grote steun van de Ned. Fede ratie van Harmonie- en Fanfarege zelschappen wordt georganiseerd ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan in 1950 en welke actie e- veneens belangeloos door „Eupho nia", het Alg. Ned. Zangersblad, wordt georganiseerd, isde propa ganda voor de muziek- en zang verenigingen te dienen, door deze nu eens op bijzondere wijze in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen. Alle nederlandse muziek- en zang verenigingen (in gehuchten, dorpen en plaatsen tot 20.000 inwoners) kunnen zich voor deze actie aan melden en hebben hierover dan ook bericht ontvangen. Een muziek- of zangvereniging, die hierover geen bericht heeft ontvangen, kan alle nadere inlichtingen er over krijgen bij de alg. secr. der Ned. Federatie de heer J. P. Harmsen te Brummen of bij „Euphonia", P. C. Hooftweg 18, Hilversum. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Bruyn- zeel en Dr Maas. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. V.m. 10 uur dhr Louwerse, n.m. 2.30 uur ds Van Schuppen. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. 2.15 uur Eerw. Heer P. de Roos, Hulpprediker te Amsterdam, 6.30 uur ds D. Morreau van Kats. Geref. Kerk Wissekerke. 10 uur Ieesdienst, 6 uur ds Radder. Oud-Ger. Kerk Kamperland. Woensdag 19 April 7 uur ds De Reuver. D.V. zal op de Weleerw. Heer Ds P. J. Dors man, Ned. Herv. predikant te Schel- luinen in de kerk der Cier. Gem. te Kort- gene. Aanvang 7 uur. Heden nam de Heer plotse ling tot Zich, tot onze grote droefheid, onze innig geliefde, onvergetelijke en zorgzame man, vader en grootvader, de heer Marinus Marius Schippers, Oud-lid van Provinciale Staten, in de ouderdom van 81 jaar en 7 maanden. Kamperland: Wed. M. C. Schippers- van Schouwen. Wissekerke: M. S. Kramer - Schippers. J. C. Kramer en kinderen. Zaamslag: S. M. C. Elenbaas- Schippers. M. Elenbaas en kinderen. Kamperland: A. J. Schippers. N. W. Schippers - Dees en kinderen. Kamperland, 13 April 1950. De teraarde-bestelling is be paald op Maandag 17 April 1950, te 12 uur. Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 De eigen Bank in eigen hand. WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Tot ons diep leedwezen overleed heden plotseling onze geachte oudste firmant, de heer Marinus Marius Schippers, in de ouderdom van 81 jaar en 7 maanden. Zijn gehele werkzame leven heeft hij aan de belangen van de zaak gewijd. Fa de Wed. A. Schippers. Kamperland, 13 April 1950. De teraarde-bestelling is be paald op Maandag 17 April 1950, te 12 uur. Met diep leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze oudste pa troon, de heer M. M. Schippers. De nagedachtenis aan zijn markante persoonlijkheid zul len wij in hoge ere houden. Het gezamenlijk personeel van Fa de Wed. A. Schippers. Kamperland, 13 April 1950. FAM. VISSER dankt langs deze weg allen hartelijk voor het me deleven tijdens de ziekte en de betoonde deelneming na het over lijden van haar dierbare vader, be huwd-, groot- en overgrootvader, de heer Abraham Visser. Middelburg, April 1950. Seisweg 8. Onze hartelijke dank aan allen voor de vele blijken van belang stelling op 3, 11, 20 en 31 Maart ondervonden. In het bijzonder aan de Vrijwillige Brandweer van Kort- gene en Middelburgen het gemeen tebestuur met personeel voor de grote eer en hulde van hen ont vangen. M. van Sluijs en gezin. Kortgene, April 1950. De Burgemeester van Wissenker- ke deelt mede, dat de geldinza meling voor de Stichting „Het Vierde Prinsenkind" in deze ge meente heeft opgebracht de som van f 117.—. Alle geefsters en gevers worden hartelijk dank gezegd. De burgemeester voornoemd, J. J. van der Maas. Nu het seizoen weer is aangekomen voor beveelt ondergetekende zich beleefd aan voor levering hiervan. Op bestelling gratis thuisbezorgd. Ook patates-frites op bestelling gratis thuisbezorgd. Beleefd aanbevelend, Gazelle en Fongers rijwielbanden bagagetassen, zadels, kinderzitjes, kasten, jasbeschermers, kettingen, lampen en andere onderdelen G» Kamgaren herencostuums csd Sportcostuums csd Tweedjassen csi) Regenjassen es» Jongenspakjes ca» Jongensjassen <qHerenpantalons

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 2