eiken clubstelletje Handnaaimachines Openluchtsamenkomsten BOEKHOUDER. BURGERLIJKE STAND Allo Bankzaken Geïllustreerd Christelijk Weekblad Timotheüs uw onmisbare hulsvriend. Ze zijn er weer! M. VAN DE KREEKE Ziet eens naar onze etalage Joh. Verburg - Kamperland van Het Leger des Heils op 2e Paasdag In de kom dor dorpen. Deze week: 4 stuks, vocht-echt bekleed, ter?a bloem, voor slechts f 285.—. L. TANGE. „Kleine Bazar" Wissekerke tracht een compromis te bereiken en toen dat niet lukte zijn mandaat als kabinetformateur weer ter be schikking van de regent gesteld. De volksvertegenwoordiging zal ten slotte de beslissing moeten nemen, doch hoe deze uitvalt, men kan er welhaast zeker van zijn, dat zij tot moeilijkheden zal leiden. De koning en zijn raadslieden hebben een zwa re verantwoordelijkheid op zich ge nomen. (Nadruk verboden) HOOFDPIJN? <- Mijnharde Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnharde Hoofdpijncabletten. Koker 75 a. Wissekerke. Geboren3 Maart Maria, d.v. P. Janse en G. de Neef. 9 Maart Ma- rinus Cornelis, z.v. L. van der Heij- de en A. P. Stouthamer. 11 Maart Willem z.v. P. van de Vreugde en j. H. Priester. 12 Maart jacobus Willem, z.v. B. de Looff en T. C. Versluis. 19 Maart Pieter Jan, z.v. A. J. Filius en P. A. Geelhoed. Ondertrouwd: 15 Maart C. de Looff, 28 jr en M. L. Verhulst, 30 jr. 30 Maart J. Karreman, 26 jr en C. Dingemanse, 22 jr. Getrouwd: 15 Maart S. G. Wisse, 32 jr en T. L. Goudswaard, 27 jr. 29 Maart F. de Bruine, 25 jr en A. Koole, 23 jr. Overleden: 13 Maart Elisabeth Schrijver, 56 jr, echtg. v. J. Ooms, wonende te Goes. 19 Maart Maat je Pieternelia Kramer, 77 jr, wed. v. J. Zwemer Kortgene. MAART 1950. GeborenJan Dirk, z.v. A. Mar- kusse en P. A. Priester. Willemina Christina, d.v. L. van der Weeleen P. S. van Sluijs. Abraham Ian, z.v. J. Karman en G. van Gilst. Gillis Pieter, z.v. A. P. de Wit en S. Geelhoed. Martinus Cornelis, z.v. G. A. M. Tazelaar en C. Hamelink. Lieven, z.v. M. Proost en L. Bak ker. Marinus Frans, z.v. J. M. Ver wei en B. van der Moere. Corne lia Joppa, d.v. A. de Smit en C. Platschorre. Ondertrouwd: H. Versluis, 28jr te Wissekerke en j. Heijstek, 20 jr. J. Stoutjesdijk, 26 jr te Zierikzee en T. van Liere, 21 jr. Getrouwd: J. H. Kole, 23 jr en M. C. van der Maas, 18 jr. J. P. Kramer, 35 jr te Wissekerke en A. Anthonisse, 22 jr. Overleden: Pieternelia Kole, 87 jr, wed. van P. de jonge. Leendert Gijsbregt Kramer, oud 13 jr. Ding- man Johannes Anemaet, oud 89 jr, wedn. v. L. de Regt Gemeenteraadsvergadering Kortgene Vrijdag 31 Maart kwam de raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester A. A. Schuit. De voorzitter opende de verga dering en heette allen hartelijk wel kom. Spreker sprak zijn spijt uit over het feit dat wethouder Maas wegens ziekte en de heer Klaassen, vermoedelijk eveneens wegens ziek te, deze vergadering niet konden bijwonen. Hierna werden de notulen der vorige vergadering na een kleine wijziging vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting, houdende toe kenning van een contingent van 6 woningen ingevolge plan Valk. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een uitgebreide discussie. Tot slot vroeg de voorzitter namens burgemeester en wethouders blanco mandaat voor de totstandkoming van de bouw dezer woningen. Met algemene stem men werd alzo besloten. Voorts werd met algemene stem men besloten aan de heer M. van Sluijs, eerste gemeentewerkman te Kortgene, die in verband met het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd van de gemeente afscheid nam, het onderhoud van de begraaf plaats en het sportveld te Kortgene op te dragen. Hoewel terzake nog het een en ander te regelen is, kan de raad zich hiermede in beginsel verenigen. Een verzoek van de vereniging „Het Groene Kruis" te Kortgene tot verhoging van het gemeentelijk sub sidie van f 800.tot f 1000.werd met algemene stemmen afgewezen. Op verzoek van de heer j. Ber- revoets, ondernemer van de veer dienst Zierikzee-Kolijnsplaat, werd besloten aan deze t.b.v. de bouw van een steiger aan de Noordbeve- landse zijde, een subsidie te verle nen van f 100.— per jaar, zulks on der verschillende voorwaarden. Op voorstel van burgemeester en wethouders werd met algemene stemmen besloten tot het aangaan van een geldlening groot f 20.000. tegen een rente van 3'/4 °/0 voor de duur van 50 jaar bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage t.b.v. de financie ring bouw woning hoofd o.I.s. te Kortgene. Voorts werd op voorstel van bur gemeester en wethouders met alge mene stemmen besloten tot aankoop van de grond met opstal in de Oost- Achterweg te Kortgene, groot 365 m2 van de heer J. de Looff te Kruinin- gen, zulks voor de woningbouw. Vervolgens werd op voorstel van burgemeester en wethouders met algemene stemmen besloten tot het verlenen van medewerking ex art. 72 der l.o. wet 1920, betreffende de aanschaf van leermiddelen aan de Bijzondere Lagere School te Ko- Iijnsplaat voor een bedrag van f 628.10. Nadat bij de rondvraag nog en kele vragen door de voorzitter wer den beantwoord betreffende de stra ten te Kolijnsplaat, kolenbergplaats te Kolijnsplaat, doorlichting voor t.b.c., de brandweer en de o.l. school te Kortgene, sloot de voorzitter, on der dankzegging aan de leden voor hun opkomst, de vergadering. Sproeten? SPRUTOL Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Oe Rekening-Courant, ook voor het platteland. Heeft u nog geen kennis gemaakt met dit reeds vele jaren bestaande weekblad, dat een welkome vriend in elk goed Christelijk huisgezin is? Prachtige foto's, geestelijke ontspanning, verhalen, wereldgebeuren, over het leven van grote mannen en vrouwen enz. Abonnementsprijs f 3.— per kwartaal. Vraagt proefnummers bij Boekhandel Markusee Wissekerke. Administratie: Dunne Bierkade 14, Den Haag. Lezers over het weekblad Timotheüs. wat een blijdschap als ik het groene randje zie doorschemeren bij de post. Als u wist welk een grote zegen het ons steeds weer brengt. Dezelfde dag als het blad komt, lees ik aan tafel de tekst met uitleg ging op bladzijde 3 met garantie. LANGE V0RSTSTRAAT 104, TELEFOON 2853, GOES. Tevens uw adres voor stofknopen, stofgespen en ceintuurs, al les in één dag klaar. Misschien is er juist iets voor u bij afd. Goes 1.30 uur Kolijnsplaat. 3.00 uur Kamperland. 5.30 uur Wissekerke. FIRMA DE WED. A. SCHIPPERS TE KAMPERLAND vraagt voor haar kantoor een Schriftelijke sollicitaties worden gaarne spoedig ingewacht.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 2