BENTOX H.C.H. Dames. A He Bankzaken Coöperatief =Sp08T De moderne vlotte bril Strohoeden dienstbode gevraagd. H.H. Landbouwers. tegen koperworm en trips I. Heijstek, Kortgene P. de Jonge, Kats. Met Pasen een nieuwe tas Kijkt even in De Kleine Bazar deze week. L. Tange. Wissekerke. Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT' te Colijnsplaat Tel. (K1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 door daarin zijn gummiballetje te laten vallen, kon de kiezer te ken nen geven het niet met het gevoer de bewind eens te zijn. Ondanks de slechte economisehe toestand in Zuidslavië is de opkomst ter stem bus groot geweest. Men was klaar blijkelijk bang weg te blijven en bovendien wordt de stemming tot een volksfeest gemaakt. Met demo cratie heeft een dergelijke stemming natuurlijk niets te maken al bewe ren Tito en de zijnen het tegen deel; zij vinden zich beter dan het Westen en Moskou samen. Door dat Moskou hen echter boycot, zijn zij echter toch op het Westen tot steun aangewezen. Toen de le ning van 20 millioen dollar van de import- en exportbank wegbleef, stonden de machines in de fabrie ken stil; gelukkig is zij nog voor de verkiezingen afgekomen, waarop het aanvankelijk schelden op het Westen opeens ophield. (Nadruk verboden). Kortgene Middelburg II 3-3. In een sportieve ontmoeting heeft Kortgene Zondag j.l. haar krachten gemeten met Middelburg II, hetwelk in een gelijk spel eindigde. Alleen de eerste twintig minuten van de eerste helft vertoonde Kort gene kampioen-allures, doch daar na zakte het tempo en kwam er een zekere slordigheid over het spel. Middelburg daarentegen vertoonde een constant spel, hoewel zij enigs zins nonchalant speelde, maar later daarvan terugkwam. Ook Kortgene herstelde zich later (in het laatste kwartier van de tweede helft) en heeft daaraan haar gelijk spel te danken. Bij Kortgene viel voornamelijk het slechte plaatsen op en het ont breken van de schakel tussen ver dediging en aanval. De stuwende kracht ontbrak. De ballen die naar de voorhoede werden doorgegeven werden vrijwel steeds te laag ge houden, zodat de meesten door Mid delburg onderschept konden wor den en nimmer de Kortgeense voor in versterkte uitvoering, in $lle prijzen van f 11.40 af. „OPTICA", A. L. Kampman in 't hartje van de Langevorst op 57 en 66, tel. 2094, Goes. Ziekenfondsleverancier. hoede bereikten. De wedstrijd begon met enige op en neer gaande aanvallen, waaruit Kortgene zich een zeker overwicht verwierf, doch niet direct in een doelpunt wist om te zetten. Enige schoten werden afgevuurd, doch deze waren öf slecht gericht »öf werden door de doelverdediger ge keerd. (Het slechte schieten kwam in deze wedstrijd nog enige malen tot uiting). Tot in de 19de minuut bleef de stand blanco. Middelburg kwam in deze minuten meer opzet ten, doch uit een zeer snelle door braak van de rechtsbuiten, die een mooie voorzet gaf, wist de Kort geense linksbinnen de bal met een mooi schot onhoudbaar langs de Middelburgse doelman te jagen (1-0). Hierna kwam Middelburg nog meer opzetten en wist enige malen gevaarlijk voor doel te komen. Ook Kortgene lanceerde nog wel enige aanvallen, maar moest zich meer op de verdediging toeleggen.' In de 26ste minuut was het de Middelburgse linksbinnen die na mooi .solospel voor zijn club de ge lijkmaker scoorde, na negen minu ten gevolgd door een tweede doel punt, van het hoofd van de links buiten, waarnaar de keeper geen hand uitstak (1-2). Onmiddellijk na de rust ging Kort gene in het offensief, met als gevolg een schot tegen de lat en enige schoten juist naast. Toch kwam Kortgene er nu iets beter „in", maar kon toch niet verhinderen dat Mid delburg haar voorsprong vergrootte, nu uit fraai open spel, dat door de rechtsbuiten met een even fraai en hard schot werd besloten (1-3). Door dit doelpunt werd Kortgene hardhandig tot de werkelijkheid te ruggeroepen. Er kwam meer strijd lust over de spelers, wat zich open baarde in een meer stuwende wer king van de middenlinie en verde diging, waaruit de voorhoede enige mooie aanvallen kon opbouwen, maar die door de Middelburgse ver dediging op perfecte wijze werden afgeslagen. De doelverdediger werd in deze periode enige malen op de proef gesteld, maar kweet zich op bijzondere wijze van zijn taak. Toch wist Kortgene in de 28ste minuut haar achterstand te verkleinen door een hard en ver schot van haar middenvoor, dat onhoudbaar voor de keeper in de uiterste hoek van het doel verdween (2-3). Aangemoedigd door dit succes drong Kortgene op haar beurt Mid delburg in de verdediging. En het was in deze worsteling om de ge lijkmaker dat een meelevende Kort geense supportster in vervoering beloofde, dat zij de maker van het derde doelpunt „zou weten te be lonen". In de 43ste minuut kwam de gelijkmaker, door de middenvoor, uit een voorzet van de rechtsbuiten, waardoor de supportster haar zin kreeg. Maar heeft nu ook de mid denvoor zijn „beloning" al gehad? School voetbal wedstrijden Noord-Beveland Pasen 1950 De medewerking, die de organisa tie Schoolvoetbalwedstrijden Noord- Beveland 1950 heeft ondervonden van gemeentebesturen, voetbalver enigingen en belangstellenden, heeft het haar mogelijk gemaakt de wed strijden met zo groot mogelijke kans op slagen voor te bereiden. Aan allen, die op enige wijze hun (haar) medewerking hebben verleend, be tuigen wij dan ook on'ze hartelijke dank. Het aantal deelnemende scholen is helaas gebleven onder dat wat wij gehoopt hadden. Van de 9 scho len op ons eiland hebben er 5 in geschreven, n.l. O.L.S. Kortgene, Ned. Herv. School Kamperland, O.L. School Kats, Chr. School Kolijns- plaat en O.L.S. Kolijnsplaat. Deze vijf elftallen spelen een hal ve competitie, zodat zij dus elk vier maal in het veld komen. De win naar ontvangt een wisselprijs en een medaille, nummer twee ont vangt een medaille. De medailles zijn beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Kortgene en door de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middel burg. De school, die de wisselprijs driemaal achter elkaar of vijfmaal in totaal wint, wordt definitief hou der. Bij gelijk eindigen van twee of meer elftallen beslist het rdoelge- middelde; is ook dit gelijk dan wordt een beslissingswedstrijd ge speeld. Eindigt deze gelijk dan wor den er series van 5 strafschoppen genomen, tot een uitslag verkregen is. Het wedstrijdrooster voor de week van 11 tot en met 15 April a.s. luidt als volgt: Dinsdag 11 April: 1. O.L.S. Kortgene-N.H.S. Kamper land, 9 uur terrein Kortgene. 2. O.L.S. Kats-Chr. S. Kolijnsplaat, 11 uur terrein Kats. Woensdag 12 April: 3. N.H.S. Kamperland-O.L.S. Kats, 10 uur terrein Kamperland. 4. Chr. S. Kolijnsplaat-O.L.S. Ko lijnsplaat, 9 uur terrein Kolijnsplaat. Donderdag 13 April: 5. O.L.S. Kolijnsplaat-O.L.S. Kort gene, 9 uur terrein Kolijnsplaat. 6. Chr. S. Kolijnsplaat-N.H.S. Kam perland, 10 uur terrein Kolijnsplaat. Vrijdag 14 April: 7. N.H.S. Kamperland - O.L.S. Ko lijnsplaat, 10 uur terrein Kamperland. 8. O.L.S. Kats-O.L.S. Kortgene, 9 uur terrein Kats. Zaterdag 15 April 9. O.L.S. Kolijnsplaat - O.L.S. Kats, 9 uur terrein Kortgene. 10. O.L.S. Kortgene-Chr. S. Kolijns plaat, 10 uur terrein Kortgene. Na de wedstrijden van Zaterdag 15 April zal, indien mogelijk, tot de prijsuitreiking worden overgegaan. in diverse kleuren beperkt voorradig Goede Vrijdag is onze zaak GESLOTEN Wegens teleurstelling der tegen woordige terstond of met Mei een Niet melken. FAM. DE RIDDER, Veerweg, Kam perland. is ook verkrijgbaar bij S> 9 Alleen-vertegenwoordiger voor Noord-Beveland W. E. van der Heijde, 209, Kamperland.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 2