het woonhuis Donderdag 30 Maart 1950 Zaterdag 1 April 1950, Zag u reeds onze voorjaarsetalage? Uw vulpen Boekh. Markusse Wissekerke Wanneer kunnen er geen auto's over SIMAVI-collecte SIMAVI-jubileum Als de schoonmaak Alle Bankzaken PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Ger. Gem. Kortgene. Geref. Kerk Wissekerke. Een koewachter gevraagd publiek verkopen: met schuurtje publiek verkopen: het maaien van gras en klavers A. W. MARCUSSE ZOON. H.H. Landbouwers!! Klaverruiters Betondraineerbuizen Gebakken draineerbuizen Gebr. de Haze P. MEIJERS Beton draineerbuizenhandel enz. SER00SKERKE (W) U vindt daarin alles wat u voor vernieuwing nodig hebt. L. TANGE „De Kleine Bazar", Wissekerke. 25% verlaging bevatte het in elk geval niet. De personentarieven konden niet lager gesteld worden in verband niet de financiële toestand van de provincie. (Dat voor een levend persoon 20 cent op het bootje be taald moet worden en voor een overledene f 5.vond het bestuur onbegrijpelijk). Een bonboekje voor dë motor rijders kan blijkbaar niet ontwor pen worden, althans het verzoek daarom was ook afgeketst. De gevraagde verlichting van het dek werd niet toegestaan, evenmin als een bootdienst op Zondagavond tussen 8 en 11 uur. Verbetering van de weg aan de Zuid-Bevelandse zijde werd ook geschrapt. Een telefonische verbinding voor de kapiteins der boot van groot belang voor ernstige zieken, die naar het ziekenhuis moeten, voor al des nachts werd ook niet toegestaan. De vernieuwing van de steigers zou beslist eind Januari 1950 zijn beslag hebben, thans eind Maart 1950 zijn ze nog niet klaar. Beloofd werd in de nabije toe komst (wanneer is dat?) een wacht- lokaaltje aan het steiger te Wol- faartsdijk te plaatsen. Een met al was het een sobere uitslag. Door het bestuur is thans una niem besloten nog meer instanties e.d. op de hoogte van de Noord- Bevelandse noodtoestand te bren gen. Dat dit niet overbodig is be wijze het navolgende: Verleden jaar vroeg een Zeeuws statenlid aan een der dekknechts of het wel eens eerder voorgeko men was dat er 4 (zegge en schrij ve vier) auto's tegelijk aan boord stonden. Een ander statenlid vroeg enige weken geleden, bij zijn bezoek aan een lid van het brugcomité, of er met dat veerbootje ook wel eens auto's van buiten de provincie Zeeland vervoerd werden. Het comitélid kon die mijnheer toen wijzen op 5 wachtende auto's, waarvan er 4 van buiten Zeeland waren. Laten we hopen dat het brugco mité thans weer niet met nietszeg gende beloften wordt afgescheept. moet steeds voor gebruik ge reed zijn. Hij mag niet hape ren, lekken of te vet schrij ven. U stelt de hoogste eisen. Dit kan alleen wanneer hij zo nu en dan eens een goe de beurt krijgt en terdege nagekeken wordt. Geef uw vulpen voor het schoonmaken of repareren in vertrouwde handen. Breng hem bij Met ingang van Woensdag 29 Maart a.s. worden de werkzaamhe den aan de steigers te Kortgene en Wolfaartsdijk hervat. In verband daarmede zal in het algemeen geen autovervoer plaats kunnen vinden in het tijdvak gelegen tussen 2 uur vóór hoog water en 2 uur na hoog water. Op de navolgende data en uren is het hoog water: 29 Maart 11.35 23.35 30 Maart 12.13 0.13 31 Maart 13.03 1.03 1 April 13.44 1.44 Evenals andere jaren houdtSIMAVI weer haar gewone publieke collec te. Eigenlijk is dit een buitengewo ne collecte, want in 1950 bestaat SIMAVI 25 jaar. De staatkundige verhoudingen tussen Nederland, Indonesië en Su riname zijn inmiddels veranderd. Maar niet veranderd is de grote medische nood in de tropenlanden. In Hare Kerstboodschap wekte H.M. de Koningin ons volk op, om juist nu de helpende hand naar de inheemsen uit testeken. Indien ooit dan kan Nederland nu tonen, dat zij zonder eigenbelang en baatzucht tot helpen bereid is. SIMAVI vraagt dan ook een extra jubileumgift van de gehele burgerij. Laat het kleine Nederland tonen, dat het op het terrein van de naas tenliefde tot grote dingen in staat is. De collecte wordt gehouden te Kortgene op 25 Maart en staat on der leiding van dokter H. Janssen en zuster Krello. uw handen onooglijk maakt, Purol maakt ze weer spoedig gaaf en zacht. Doos 40-75 cent. In deze gemeente werd op en kele feestavonden een inzameling gehouden ten behoeve van de Stich ting „Het Vierde Prinsenkind", wel ke stichting ten doel heeft, de kin deren die door de oorlog werden gedupeerd gedurende enkele weken in het jaar een prettige vacantiete bezorgen. De opbrengst van deze inzame ling bedroeg f 130.70, welk bedrag op de navolgende avonden werd bijeengebracht, t.w. te Kats (Landarbeidersbond) f 16.09 te Kortgene (Buurtver. „Vrolijk Voorwaarts" f 30.72 te Kortgene (L.J.G. en Z.P.M.) f 32.64 te Kats (Zangver. „Ons Genoegen") f 21.25 te Kolijnsplaat (Spaarfonds) f 30.— Namens de Stichting „Het Vier de Prinsenkind" worden alle milde geefsters en gevers nogmaals har telijk dank gezegd. Kortgene, Maart 1950. A. A. Schuit, burgemeester van Kortgene. Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 LWISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Uw spaargeld is veilig bij de Coöp. Boerenleenbank Zondag 26 Maart v.m. 10 uur dhr Louwerse en n.m. 2.30 uur ds Jel- lema, voorber. H.A. Dinsdag 28 Maart, 7 uur ds Die- leman van Borssele. 10 en 2.30 uur dhr Postma te den Haag. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 't Hart. Maandag 27 Maart hoopt C. den Dekker zijn 80e verjaardag te herdenken. Dat hij nog lang gespaard mag blijven is de wens van enige vrienden te Wissekerke. Zo de Heere wil en zij le ven hopen onze geliefde ou ders en grootouders A. Kramer en' C. Kramer-Versluis op 31 Maart a.s. hun 30-jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Kortgene, Torendijk 401a. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vader, be huwd, groot- en overgroot vader Dingnian Johannes Anemaet, in de ouderdom van 89 jaar en 4 maanden. Uit aller naam, M. A. Anemaet. Kolijnsplaat, 22 Maart 1950. Mede namens mijn ouders, broers en zuster, dank ik alle familieleden, vrienden en bekenden en ook het Niwin-comité voor de hartelijke ontvangst bij mijn terugkeer uit Indonesië. Gren. Versluis. Stroodorp, Maart 1950. 's avonds vrij. H. VAN DER WEELE Az., Pavil joen, Kamperland. Notaris j. J. W. KLOP te Kort gene zal op 's avonds 7.30 uur in café Nimrod te Kamperland, ten verzoeke van de dames Snoodijk en Van der Heijde, aan de Veerweg B 153 te Kam perland met het erfpachtsrecht van de grond, groot 1,68 are. Verhuurd aan A. Zwemer voor f 2.50 per week. Aanvaarding in genot van huur bij de betaling, uiterlijk 29 April a.s. Bezichtiging 25 Maart van 3—5 uur. Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene, zal op n.m. 1.30 uur in „De Stadswijn- kelder" aldaar kasten, tafels, stoelen, spiegels, lam pen, kachels, bedden, ledikanten, spiraal- en andere matrassen, radio, kapstokken, rooktafel, thee servies, glas- en aardewerk, bad kuip, schilderijen, garnituren, boe ken, gramafoon, koffers, potten, pannen, spekton, enz. Zindelijke goederen kunnen wor den bijgebracht, waarvan opgaaf te doen uiterlijk a.s. Woensdag. Ondergetekende houdt zich be leefd aanbevolen voor met een nieuwe machine. Wissekerke, tel. 208. Wij leveren u tegen concurrerende prijs van 8 tot 40 cm middellijn 5 cm middellijn. Uw orders worden gaarne geno teerd en uitgevoerd door Veerweg 178, lel. 328, Kamperland. Tel. K 1189-204.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 2