lage prijzen. Donderdag 30 Maart a.s. Bijvoegsel van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 18 Maart 1950 No 2467 PREDIKBEURTEN Openbare aanbesteding worden aanbesteed: Gemeente Kortgene. OpenbareLagereSchool School met de Bijbel Aangifte van nieuwe leerlingen Chr. School Kolijnsplaat Aangifte van leerlingen Diëetpatienten Altena's diëetkaas P. J. VERBURG p.s. Wilgen draadpalen Wilgen musterd. Smyth Zaaimachine ijzeren egge. Buitenlands Overzicht Geref. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur ds Van Aller. Ger. Gem. Kortgene. Dinsdagavond 21 Maart 7 uur, ds A. van Stuijvenberg van Nunspeet. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Bruyn- zeel en Dr Maas. Heden werd door een droe vig ongeval te Woltaartsdijk uit onze familie weggenomen, onze innig geliefde kleindoch ter en nichtje Maatje Schrier, in de jeugdige leeftijd van 19 jaar en 8 maanden. Sterke de Heere de zwaar beproefde familie. Familie Schrier. Wissekerke, 11 Maart 1950. Algemene kennisgeving. Heden overleed, kalm: en rustig, in het Gasthuis te Mid delburg, onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgfbot- vader, de heer Abraham Visser, in de ouderdom van bijna 80 jaar. Wieringerwerff N. de Jonge - Visser. M. de Jonge. Middelburg: P. Visser. M. K. Visser- Priester. Kortgene: H.N.Noordhoek- Visser. J. W. Noordhoek. Klein- en achterkleinkinderen. Middelburg, 15 Maart 1950. Seisweg 8. Deteraardebestellingzal plaats hebben op Maandag 20 Maart a.s. te Kats om 12.30 uur. Voor de overstelpende blijken van medeleven, ons betoond bij het overlijden van ons geliefd zoontje en broertje Leendert Gijsbregt Kramer, zeggen wij allen daarvoor onze hartelijke dank. Inzonderheid dr Janssen voor de bijzonder goede zorgen in zo kor te tijd aan hem besteed. Fam. J. Kramer- van der Weeie. Kortgene, Maart 1950. Bij ons vertrek naar Koudekerke wensen wij alle vrienden en ken nissen het beste toe. Inzonderheid de bewoners van Geersdijk voor het zo ruimschoots genoten ver trouwen. Fam. M- C. Noordhoek. Koudekerke, Maart 1950. Voor de vele blijken van belang stelling bij mijn jubileum onder vonden zeg ik, mede namens mijn huisgenoten, hartelijk dank. J. A. Duine. Kamperland, Maart 1950. Het bestuur der Chr. Bewaar school te Wissekerke dankt al de genen die geholpen hebben om de speelplaats der school in orde te brengen, voor hun spontane mede werking. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde man en der kin deren zorgzame vader Pieter Willem Leendertse, betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. Wed. K. Th. Leendertse - Kramer. Geersdijk, Maart 1950. Door ondergetekende zal namens de heer C. J. Hoek, dierenarts te Kortgene op des v.m. 11 uur in hotel „De Ko renbeurs" te Kortgene het bouwen van een wo ning met garage en bij behorende werken op een terrein aan de Provin ciale weg te Kortgene. Zolang de voorraad strekt zijn be stek en tekening vanaf heden ad f 7.50 (franco per post f 7.75) per stel bij ondergetekende verkrijgbaar. Restitutie bij ongeschonden inle vering tot 3 dagen na de besteding f 2.50. Middelburg, 15 Maart 1950. De architect, M. j. J. van Beveren. Poelendaeleweg 3, Middelburg. Aangifte van leerlingen voor de Openbare Lagere School te Kolijnsplaat. 1. Voor leerlingen, die vóór 1 April a.s. 6 jaar worden op Maan dag 20 Maart a.s. van 7—8 uur n.m. 2. Voor leerlingen, die vóór 1 October a.s. 6 jaar worden op Dins dag 21 Maart a.s. van 7—8 uur n.m. Beide dagen ten huize van het hoofd der school. Kortgene, 14 Maart 1950. Burgemeester en wethouders van Kortgene, de burgemeester, A. A. Schuit, de secretaris, Tazelaar. Burgemeester en wethouders van Wissenkerke maken bekend, dat ouders of verzorgers, die hun kin deren toegelaten wensen op de daarvan opgaaf kunnen doen bij het Hoofd der School. Voor plaatsing komen in aan merking alle kinderen, welke vóór 1 October 1950 6 jaar zijn. De cursus vangt aan 3 April 1950. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. J. van der Maas, burgemeester. N. D. van der Heijde, secretaris. Veerweg B 20, Kamperland op Zaterdag 18 Maart, 's avonds van 57 uur in de school. Alle kinderen die vóór 1 Octo ber zes jaar Worden kunnen wor den opgegeven. Trouwboekje s.v.p. meebrengen. voor de Chr. School te Kolijnsplaat. 1 Voor leerlingen die vóór 1 April a.s. 6 jaar worden op Zaterdag 18 Maart van 7—8 uur in de Chr. School. 2 Voor leerlingen die vóór 1 October a.s. 6 jaar worden op dezelfde datum en uren. Het Bestuur. Op veelvuldig verzoek van patiën ten die geen zout mogen eten, heb ben wij de alleen-verkoop voor Noord-Beveland op ons genomen van per stuk f 2.25, plm. 650 gram. Deze kaas bevat geen keukenzout en is van geheel dezelfde samen stelling als volvette kaas. P. H. Coomans - Kolijnsplaat Telefoon 226 Wij hebben zojuist ontvangen een grote sortering Dames handtassen Kindertasjes Reistassen Portefeuilles Portemonnaies Actetassen Koffers Fietstassen in de nieuwste modellen, tegen SCHOEN- EN LEDERWAREN KORTGENE Voetbalschoenen alle maten, vanaf f 12.95. Te koop en plm. 800 stuks J. C. LUIJK, Kamperland. Te koop 1 gebruikte en zes-balks J. C. BOUWENS, Kamperland. HOOFDPIJN! Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnharde Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. Zondag heeft het belgische volk zich door middel van de stembus uitgesproken over de terugkeer van koning Leopold III. Doch hiermede is nog geen einde gekomen aan de koningskwestie, die nu al bijna vijf jaar lang een zware druk vormt op het politieke leven van België, daar de koning maar net iets meer stem men heeft behaald dan hij zelf nood zakelijk achtte om de troon weer te bestijgen. Met minder dan 55 pet zou hij afstand hebben gedaan, hij behaalde echter 57,68 pet van het aantaal stemmen. Dit is evenwel minder dan de liberalen en socia listen noodzakelijk achtten, die meenden het minimum respectieve lijk op 60 en 66 pet te moeten stel len. In feite is er Zondag dus nog niets beslist bij de volksraadpleging, die, zoals de naam al zegt, geen beslissende kracht heeft, maar slechts als advies van het volk aan koning, regering en parlement bedoeld was. De geringe meerderheid, die de koning behaald heeft, toonl; aan, dat Leopold III moeilijk meer het symbool van de eenheid van het land kan zijn. Hij zou de koning van één partij worden en wat nog gevaarlijker is, van Nederlands spre kend België, daar in Wallonië de meerderheid van de bevolking anti- koningsgezind is. Het zou zeer on gelukkig zijn, wanneer deze kwestie de tegenstellingen, die er al zo lang tussen Vlaanderen en Wallonië be staan, zou toespitsen. De liberalen, die met de christe lijke volkspartij de regering vormen, zouden het liefste zien, dat de ko ning zich vrijwillig terug zou trek ken, daar zij de meerderheid van de koning te gering achten. Doet hij dit evenwel niet, dan komen zij in het parlement voor een moeilijke keuze te staan. Het parlement moet namelijk beslissen, of de wet, die 's konings terugkeer verhindert, in getrokken moet worden en bij de stemming daarover geeft hun stem de doorslag, daar de chr. volkspar tij net niet de absolute meerderheid bezit. Vóór stemmen betekent op geven van hun Standpunt, dat pas 60 pet een redelijk minimum vormt; tegen stemmen zou een kabinets crisis met vermoedelijk kameront binding en nieuwe verkiezingen ten gevolge hebben. Men verwacht, dat de chr. volkspartij in dat geval wel de absolute meerderheid zal beha len en dat de liberalen verliezen te boeken zullen hebben. Eerste minister Eyskens is voor overleg met de koning naar Pregny in Zwitserland getogen en ook te Brussel is door kamerfracties en partijbesturen druk geconfereerd. Vooral de laatste weken voorde volksraadpleging is er in bladen en op vergaderingen een felle cam pagne gevoerd. Telkens weer wer den de argumenten van beide par tijen breed uitgemeten, argumenten,

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 3