—Sport Alle Bankzaken PREDIKBEURTEN 2 clubs en 4 stoelen eiken, terra bekleed, voor f 325. Verder ook gewone garnituren stoelen in verschillende prijzen. L. TANGE „De Kleine Bazar", Wissekerke. Door uitstedigheid van de heer Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 .WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Spaart bij uw eigen Bank. N. C. de Regt, ontvingen wij het derde artikel over de aardappelmoe heid te laat voor plaatsing in dit nummer. Onvoorziene omstandig heden voorbehouden zullen wij be treffend artikel in het nummer van volgende week opnemen. De Redactie. Voetbal. Hansweertse Boys - Kortgene 4-1. Ruststand 2-0. Het is Zondag j.l. Hansweertse Boys goed gelukt op Kortgene re vanche te nemen en het heeft daar door Kortgene belet reeds toen de kampioensvlag te hijsen. Ongetwij feld is het de grote verdienste van Hansweert geweest Kortgene te ver hinderen haar eigen spel te spelen. Het was ditmaal Hansweert dat haar tegenstander haar spel oplegde en haar tempo voorschreef. Kortgene had maar te volgen. Reeds na een kwartier spelen bleek overduidelijk dat er maar één club het voor het zeggen had. Kort gene voetbalde wel, maar de spirit ontbrak. Het was alsof ze door het enthousiasme van haar tegenstan der gehypnotiseerd werd. Wat bij Hansweert opviel (en bij Kortgene veel te wensen overliet) was de soepele, doch hechte ver dediging, de goed functionnerende middenlinie, de snelle, bewegelijke en doortastende voorhoede en het fraaie samenspel. Natuurlijk was Hansweert de volle 90 minuten niet in de aanval. Ook Kortgene wist zich zo nu en dan los te werken, maar zag geen kans haar spel tot ontplooiing te bren gen en strandde dan op de verde diging. De twee maal dat een kortgeense aanvaller alleen voor de doelman kwam te staan, zocht deze het doel nog op de verkeerde plaats. Alleen de laatste 15 minuten komen vol ledig voor rekening van Kortgene. Hoekschop op hoekschop werd ge nomen, maar door de vele spelers voor het doel kon de bal niet over de doellijn gewerkt worden. Een kopbal ging juist over en een an der juist naast. De doelpunten voor Hansweert kwamen in de eerste helft in de 25ste minuut door de linksbinnen en in de 33ste minuut door het te laat terugspelen van een back op de reeds uitgelopen doelman. In de tweede helft komen beide doelpun ten voor rekening van de midden voor, resp. in de 20ste en 30ste minuut. Het doelpunt voor Kortgene werd door de linksbinnen gemaakt in de 17de minuut. Nóg bestaat voor Kortgene de kans kampioen te worden. Aanstaan de Zondag speelt zij haar laatste wedstrijd. Een uitwedstrijd tegen Walcheren. Doch zij zal dan uit een ander vaatje moeten tappen. De kortgeense voorhoede zal het dan aan de walcherse verdediging moe ten overlaten haar op te zoeken en niet in het gebied van de verdedi ging blijven hangen, doch vrije po sitie kiezen. Omgekeerd zal de kort geense verdediging, inclusief de spil, een intensievere dekking van haar tegenstanders moeten doorvoeren, terwijl een meer vertrouwen op de doelman zeker niet misplaatst zal zijn. Dammen. Dinsdag 7 Maart speelde de Dam club Kortgene in het veerhuis te Wolfaartsdijk voor de competitie le klas Z.D.B. tegen Nieuwdorp I. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt C. W. van Damme-j. A. Blanken- burgh 2-0, C. J. Hollestelle-P. Deur- loo 2-0, J.J. Engelvaart-A. Braamse 1-1, O. Scherp-O. de jager 0-2, W. J. Koster-Jac. Blankenburgh 1-1, M. Verhulst-M. de jager 2-0, L. Kos ter-W. Leeuwerk 0-2, A. Kramer- J. v.d. Berge 2-0, P. Kramer-P. van Boven 0-2, G. Krainer-C. van Liere 1-1. Deze wedstrijd werd dus door Kortgene gewonnen met 11-9. Woensdagmiddag 2 Maart werd in hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene de laatste voordracht ge houden voor de cursus Waterstaats- kunde door mr Schlingemann, alge meen secrétaris der Z.L.M, die in deze laatste lezing behandelde: Het Waterschapsrecht en Bestuur. Na afloop van deze causerie bracht de voorzitter van de Kring Noord- Beveland der Z.L.M.de heer Bom, een woord van dank uit aan al de genen die het mogelijk gemaakt had den dat deze cursus op Noord-Be veland gehouden kon worden en in het bijzonder mr Schlingemann voor zijn gehouden betoog. Hij meende, gezien de altijd goede opkomst der deelnemers en grote aandacht waar mee deze voordrachten gevolgd wa ren, te mogen constateren, dat deze cursus in een bestaande behoefte voorzien en goed geslaagd mocht heten. De mogelijkheden zullen dan ook onderzocht worden, een vol gend seizoen een dergelijke cursus, op dezelfde leest geschoeid, maar dan over een ander onderwerp te organiseren. Vrijdagmiddag 4 Maart werd in hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene de eindles gehouden van de cursus boekhouden en bedrijfs economie. Aanwezig waren de voor zitter en de secretaris van de kring Noord-Beveland der Z.L.M. en 2 leden van de commissie van toe zicht. De consulent, belast met het toezicht op de landbouwcursussen in Zeeland, was door ziekte ver hinderd aanwezig te zijn. Nadat door de heer Meyers, lei der van deze cursus, een aantal vragen aan de leerlingen gesteld waren, die alle vlot beantwoord werden, werd door de kringvoor zitter, de heer Bom, aan alle deel nemers een getuigschrift uitgereikt. Hij feliciteerde de leerlingen van harte met dit behaalde succes en meende uit de gestelde vragen en vlot gegeven antwoorden te mogen constateren, dat dit ook inderdaad verdiend was. Het gezegde: wie schrijft die blijft, is vooral in deze tijd nog steeds van kracht en hij sprak de hoop uit dat de geslaag den in hun verder leven profijt van de hier opgedane kennis mochten hebben. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer Meyers, die ver klaarde altijd met groot genoegen deze cursus te hebben gegeven en nog zelden een zo groot enthousi asme bij de leerlingen van een cur sus voor het gebodene te hebben meegemaakt. De oudste cursist, de heer M. de Bruijne, dankte namens alle leer lingen de heer Meyers hartelijk voor de gegeven lessen en de pretiige manier waarop hij deze soms wel eens wat droge materie had opge diend. Vrijdagavond 4 Maart werd in het gymnastieklokaal der o.I. school te Wissekerke een tentoonstelling geopend van werkstukken der leer lingen van de Landbouwhuishoud- school te Kortgene. Onder de aanwezigen merkten wij op de burgemeester en beide wet houders van Wissekerke, de burge meester van Kortgene, de bijna vol tallige commissie van toezicht op de school, de Iandbouwconsulente voor Zeeland, mej. Sikkens, de pre sidente van de Bond van Platte lands-en andere vrouwen op Noord- Beveland, de voorzitter en secreta ris en 1 bestuurslid van de kring Noord-Beveland der Z.L.M., leerlin gen en oud-leerlingen dezer school en verdere genodigden en belang stellenden. De voorzitter van bovengenoem de kring, de heer Bom, zeide met genoegen te voldoen aan het ver zoek deze tentoonstelling te ope nen. Hij heette allen hartelijk wel kom, in het bijzonder de autoritei ten. Het doel dezer tentoonstelling moet volgens spreker gezien wor den uit propagandistisch oogpunt en beoogt vooral ook uit deze ge meente leerlingen te trekken voor deze zo voortreffelijke school. Hij hoopte dan ook, dat het zien van al deze tentoongestelde werkstuk ken der leerlingen tot resultaat mo ge hebben, dat vele nieuwe leerlin gen zullen toestromen. Verder werd het woord gevoerd door de burgemeester van Wisse kerke, die hartelijk dankte voor de ontvangen uitnodiging deze opening bij te wonen en zeide, dat het ge meentebestuur met genoegen dit lo kaal voor dit doel beschikbaar ge steld had, en zeer verheugd was dat het bestuur het plan opgevat had in deze gemeente deze tentoon stelling te organiseren. Hij besloot met de beste wensen voor de school en hoopte dat deze opzet ten volle mocht slagen. Ook de burgemeester van Kort gene dankte hartelijk voor de uit nodiging tot bijwoning dezer ope ning ontvangen en meende, dat wan neer de ouders der leerlingen en van de toekomstige leerlingen al deze mooie en heerlijke dingen voor oog en maag zouden aanschouwen, dit zeker stimulerend zou werken hun kinderen aan deze school toe te vertrouwen. Ook hij wenste school en personeel alle goeds toe. Tenslotte dankte de direcirice, mej. Onderdijk, alle aanwezigen hartelijk voor hun aanwezigheiden belangstelling en besprak de moge lijkheden die door het volgen van het onderwijs aan deze school voor de leerlingen te bereiken waren. Ook zij hoopte van harte dat het resultaat van deze opzet zou mogen leiden tot vele opgaven van nieuwe leerlingen. Bij de rondgang door het lokaal trokken vele mooie en smakelijke dingen, alle door de leerlingen zelf voortgebracht en vervaardigd, aller aandacht. Het aantal bezoekers de volgende dag overtrof aller verwachting en beliep zeker tussen de 2 a 300. Als attractie werd aan elke 50ste be- zoeker(ster) een flesje door de leer lingen bereide jam uitgereikt. Ook werden verscheidene nieuwe leer lingen door de directrice ingeschre ven. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 't Hart. Ned. Her». Kerk Wissekerke. V.m. 10 uur dhr Louwerse, av. 6.30 uur ds Postma. Woensdag 15 Maart av. 7 uur ds Postma, bidstond voor het gewas. Geref. Kerk Wissekerke. 10 uur leesdienst, 6 uur ds Radder. Voor de vele blijken van belang stelling voor en bij ons huwelijk ondervonden, zeggen wij, mede na mens wederzijdse familie, hartelijk dank. A. J. Priester. K. C. Priester - Remijnse. Kortgene, Maart 1950, Voor de vele bewijzen van deel neming, ons betoond voor en na het overlijden van onze geliefde va der, behuwd-, groot- en overgroot vader Iman de Waal, zeggen wij, inzonderheid dokter Janssen voor zijn liefderijke hulp aan hem bewezen, hartelijk dank. Familie De Waal. Kortgene, Maart 1950.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 2