NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD erkende merkproducten No. 2465 Zaterdag 4 Maart 1950 53e Jaargang Kwartjes-reclame H.H. Landbouwers. Koper Bayer 50 pCt Koper Occygloride 50 pCt Bentoc H.C.H. Gesarol 50, 50 pCt Denkasan W. E. van der Heijde DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's Gemeenteraadsvergadering Wissekerke Dinsdag j.l. vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitter schap van wethouder L.J. Hoveijn. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter opent de vergade ring en leest het gebed voor. Daar na doet hij de mededeling dat bur gemeester Van der Maas binnenkort weer in functie hoopt te treden. Waar dit de eerste vergadering in 1950 is, spreekt de voorzitter de nieuwjaarsrede uit, waarin hij de burgemeester, raadsleden en ge- meentepersoneel het beste voor dat jaar, alsmede Gods zegen toewenst. Beknopt gaf hij een overzicht over het afgelopen jaar. De heer C. de Smit, oudste raadslid, beantwoordt deze rede met een dankwoord en een heilwens. De notulen van de vorige ver gadering werden na een opmerking van de leden Markusse en Dinge- manse goedgekeurd. Door Ged. Staten was de ge meente voor 1950 een bouwvolume toegewezen van 500 m3, waarvan bereids reeds 310 m3 was toegezegd voor een bouw in de Spieringpol der. Verder waren ingekomen de rekening en verantwoording van de Keuringsdienst van waren en een rapport over de vereniging voor maatschappelijk en cultureel werk op Noord- en Zuid-Beveland. Besloten werd om aan de direc teur van de Centrale Dienst Beve- landen opdracht te geven tot het maken van een moederplan voor de riolering voor de kom Wissekerke. Geeft men opdracht aan een wille keurig ingenieursbureau is men veel duurder uit. Thans zijn de kosten 2 °/0 van de begrotingskosten bij niet-uitvoering van het plan en 4 °/0 bij uitvoering van het plan. Van Halst vraagt of het in de bedoeling ligt dit jaar een gedeelte van het plan uit te voeren en dringt op spoed aan. De voorzitter zegt dat er een flinke post voor dat doel op de begroting is uitgetrokken. Een voorstel tot het laten opma ken van een plan voor een weg- verbetering naar de Veerdam te Kamperland werd aangenomen. De kosten hiervan zullen f 1800.— be dragen, waarvan 65 °/0 door het wegenfonds wordt betaald. Het lid Bustraan wil op spoed aandringen. Op een verzoek van de heer L. D. van Damme te Kortgene om in trekking van de bepaling in de ver ordening welke het loslopen van honden buiten openbare wegen ver biedt, werd na enige discussie af wijzend beschikt. Bedoelde bepaling was destijds in de verordening op genomen ten gerieve, van de ver bouwers van zaadgewassen. In som mige gevallen kan ontheffing van deze bepaling verleend worden. Voor f 205.87 jaarlijks, zijnde 7% van de stichtingskosten, werd het nieuwe arrestantenlokaal voor 10 jaar aan het Rijk verhuurd. De aanvraag van G. J. Leendertse e.a. om de gebruikelijke financiële medewerking voor een nieuwe groep van aansluitenden in de Onrustpol der aan het P.Z.E.M.-net werd in gewilligd. De raming is, dat de ge meente gedurende 15 achtereenvol gende jaren f 223.40 in de kosten bijdraagt. De bijdrage der gemeente in de exploitatiekosten der bijzondere scholen 'werd vastgesteld als volgt: de vereniging voor Bijz. lager on derwijs op Ger. grondslag te Kam perland f 2579.50, Ned. Herv. school te Kamperland f2194.80, vereniging voor Chr. onderwijs te Wissekerke f 1977.62, vereniging voor Ger. on derwijs te Geersdijk f1407.en de Chr. Ulo te Wissekerke f 30.per leerling per jaar. De voörscholten voor 1950 voor de Ulo te Wissekerke werden vast gesteld op f 1050.en f 625.28 voor de vakken engels en nuttige handwerken. Zonder hoofdelijkestemmingwerd op advies van de inspecteur van het lager onderwijs besloten tot het aanschaffen van enige leermiddelen, hoofdzakelijk leesboekjes voor de openbare school te Wissekerke. De oude, nog steeds in gebruik zijnde leesboekjes, zijn bijna middeleeuws, dateren uit de jaren 1915-1931, dus nog van voor de invoering van de nieuwe spelling. Op het verzoek van j. Dobbelaar om een vergoeding ingevolge ex art. 13 L.O. zou op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt wor den, doch na een vraag van J. Din- gemanse, die in besloten zitting be antwoord werd, is dit verzoek tot een volgende vergadering aange houden. t De gemeenschappelijke regeling voor toelating op de Ulo-scholen te Middelburg van leerlingen uit deze gemeente werd voor een jaar vernieuwd. De pensioensgrondslag van de burgemeester werd, ingaande 1 Mei a.s., vastgesteld op f 4740.en de jaarwedden van de wethouders wer den van f 350.tot f 400.per jaar verhoogd. Het loon van het gemeentepersoneel werd ook met de bekende 5 °/0 verhoogd. Het verzoek van de heer C. Kou- wer om ontheffing van de honden en reinigingsbelasting over de twee de helft 1949 werd, wegens diens vertrek naar Vlissingen, ingewilligd. Besloten werd de schutting tus sen de gemeentewoning (verhuurd aan C. Hoogerland) en aanwonen- den te vernieuwen met betonplan- ken. De kosten hiervan zullen f525. bedragen, waarvan de helft door de gemeente betaald moet worden. In de rondvraag informeert Filius naar het sportterrein. Dit terrein is door de bond afgekeurd, maar kan best door afgraving en opvulling in orde gebracht worden. Üok vraagt hij nogmaals naar de naar boven groeiende wortels van de bomen aan de Dorpsdijk. Bij harde regen krijgen de omwonenden water in de woningen. De voorzitter zegt nader onderzoek toe zodra de bur gemeester weer in functie is. Van Halst klaagt over de slechte bestrating op sommige plaatsen. In het donker is het soms levensge vaarlijk. De voorzitter beaamt een en ander en belooft bijwerking (geen vernieuwing) van'een en ander. Dingemanse vraagt aandacht voor de bestrating van het plein te Geers dijk en verzoekt om macadam in de daarvoor bestemde putten. De voor zitter zegt nader onderzoek toe. Zuijdweg dringt op spoed aan voor het in orde brengen van het sportterrein, daar het anders funest is voor de voetbalvereniging. U/2 ons cocosbabbelaars v. 25 ct l'/2 ons suikereitjes. v.25ct 1 ons kingpepermunt v. 25 ct 1 ons wintertoffees v. 25 ct W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. De Smit vestigt de aandacht op de slechte toestand van een weg gedeelte te Geersdijk (bij de wo ningen naast de Provincialeweg al daar) en vraagt of er te Wissekerke ook een schoonheidscommissie is, dit naar aanleiding van het gespro kene op een vergadering van de kring Noord-Beveland van de Stich ting voor de Landbouw. De voor zitter zal dat slechte weggedeelte in ogenschouw nemen. Een schoon heidscommissie heeft de gemeente niet, wel de provincie. De gemeen te heeft daarvoor een rapporteur. Markusse verzoekt aandacht te willen besteden aan het parkeren van auto's in de Veerweg te Kam perland. Vooral in de zeer drukke seizoentijd leveren die auto's een voortdurend gevaar op. Hij begrijpt Evenals vorige jaren leveren wij u zweefverm. 86 pCt. zweefverm. 84 pCt. stuif 5 pCt, spuit 10 pCt - 25 pCt. spuit 25 pCt - 10 pCt. voor ontsmetten van alle granen. Het middel tegen koperworm is Bentoc H.C.H. 5 pCt. Meng uw zaaigranen en bietenzaad met Bentoc, het afdoend werkend middel van Philips Rocane. Beleefd aanbevelend, Handel in alle bestrijdingsmiddelen, Kamperland 209.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 1