DINGEN VAN DE DAG. Markiezendoek. vulpenhouders Moor-vulpen dagmeisje gevraagd. ATTENTIE. VERBURG. een radiotoestel Rijnsburger Uienzaad Een knecht of arbeider gevraagd Lucernehooi nieuws Wegens huwelijk, met Maart een net WED. C. A. DE KAM, bakkerij, Kamperland. Wij hebben weer prima Laat uw markiezen dus tijdig ver nieuwen. Sterke, dubbele, waterdichte fietstassen f 9.85. Bij Schoenhandel, Tel. 225, Kortgene. Communistische dreigemen ten. De toon der duitse commu nistische woordvoeders in de pers en op vergaderingen wordt de laat ste tijd hoe langer hoe scherper. Thans kondigen zij openlijk een protest-demonstratie aan, waarin „de strijd tegen West-Berlijn" uit geroepen zal worden. Deze bijeen komst zal gehouden worden in de franse sector van Berlijn. Het is nog niet bekend of zij daarvoor de toestemming van de franse stads- commandant verkregen hebben. Gaat T.N.I. brandschatten? Ten behoeve van de T.N.I. vinden sedert de souvereiniteitsoverdracht grootscheepse geldinzamelingen plaats. De civiele autoriteiten heb ben zich in opdracht van de T.N.I. met de inzameling van deze gelden belast. Het schijnt dat dit geld be stemd is om de niet geregistreerde soldaten zoet te houden. Wanneer deze niet uitbetaald worden vreest men, dat zij zich zullen aansluiten bij de terreurbenden. De T.N.I. heeft gedreigd, dat als de schatting Te koop merk Philips, klein model, z.g.a.n. Te bevragen bij de agent van dit blad te Kolijnsplaat. Te koop kiemkracht 98 °/0. DE OUDE, Geersdijk. bij P. WISKERKE, landbouwer, Kolijnsplaat. Te koop 3000 kg geperst bij J. J. VAN DER WEELE, A 180, Kolijnsplaat. niet vrijwillig betaald wordt, zij zal overgaan tot brandschatten der weigerachtige ondernemingen en cultures. Zeven jaar voor „Nol de Bra bander". Tijdens de zitting van het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch werd tegen „Nol de Brabander", die lange tijd berucht was als de „terreur van Brabant" en meer dan 70 misdrijven op zijn geweten heeft, zeven jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. Over veertien dagen zal de uitspraak plaats hebben. Geen buitengewoon dienst plichtigen in Nat. Reserve. Officieel werd door het Ministerie van Oorlog medegedeeld, dat de buitengewoon dienstplichtigen niet verplicht zullen zijn dienst te ne men bij de Nationale Reserve. Wel wordt overwogen om gerepatriëer- den van de 7 December-divisie als aanvulling voor de N.R. te gebrui ken. Als het zo ver mocht komen. De regering heeft bij de Tweede Kamer een wetsvoorstel ingediend, strekkende tot maatregelen, welke genomen kunnen worden, wanneer de toestand van het land dit eist, voordat het militair gezag noodza kelijk wordt. Bij oproer of andere wanordelijkheden zal volgens het wetsvoorstel een toestand van „ver hoogde waakzaamheid" of burger lijke uitzonderingstoestand" wor den ingesteld voor de tijd van tel kens dertig dagen. Wapenleveranties in Mei. De totale leveranties van ameri- kaanse wapens zullen de behoefte in Nederland niet kunnen dekken. De eerste zendingen zullen voor namelijk uit zwaar materiaal bestaan, zoals tanks en kanonnen. De zono dige aanvulling van kleine wapens zal Nederland zelf moeten verzor gen uit eigen productie. Wet op ondernemingsraden. Het wetsontwerp op de onderne mingsraden is in de Tweede Ka mer zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Staatkundig Gere formeerden en de communisten wa ren tegen het voorstel. Een motie van de A.R. om de ondernemings raden in de P.B.O. op te nemen werd verworpen. Mr Stikker is optimistisch. De nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken is zoals be kend aangesteld tot directeur van het europese Marshall-plan. Hij toont zich zeer optimistisch o- ver zijn nieuwe functie, die hij naast zijn ministerschap wil waar nemen. Zelf betitelt hij zich als een „gemultilateriseerd minister". Meteoor-straaljager neerge stort. Nabij Leeuwarden is een straaljager, die deel uitmaakte van een formatie van vier vliegtuigen, in de grond gedoken. De piloot moet vrijwel op slag gedood zijn. Omtrent de oorzaak van het on geluk tast men nog in het duister. Prins Bernhard bezoekt Suri name. Met de kanonneerboot „Van Speyck" is Prins Bernhard de Nickerierivier opgevaren voor een bezoek aan de dorpen, neder zettingen en plantages in het bin nenland. Dit bezoek zal ongeveer twee dagen dnren. Buitenlandse piloten blijven. De moeilijkheden welke tengevol ge van de devaluatie gerezen wa ren met de in dienst van de K.L.M. zijnde buitenlandse piloten, zijn thans op het laatste ogenblik op gelost. Oorspronkelijk hadden 16 amerikaanse en Canadese vliegers hun ontslag genomen, maar dit gaat nu niet door, omdat de valu ta-kwestie op bevredigende wijze is opgelost. Nieuwe golflengten voor Ne derland. In het engelse plaatsje Torquay worden thans besprekin gen gevoerd over de verdeling van golflengten voor de westeuropese landen. Als alles op deze radio conferentie goed verloopt, zal Ne derland de beschikking krijgen o- ver twee nieuwe golflengten, de 407 en 285 meter. Deze zullen niet gestoord worden door andere zen ders. Geen nieuw duits leger. John MacLoy, de amerikaanse hoge com missaris, die dezer dagen uit Ame rika terugkeerde, verklaarde bij o- pening van het gebouw te Stutt gart, dat er geen sprake is van de oprichting van een nieuw duits le- Zoekt u een fijn flesje EAU DE COLOGNE. We hebben ze in prijzen vanaf 55 cent. Ook vullen wij gaarne uw fles jes met prima merk eau de cologne. F. FLIPSE Levensmidd.bedrijf, Wissekerke. ger. Hij raadde de Duitsers aan geen nationalistische taal uit te slaan, omdat dit een zeer slechte indruk in het buitenland maakt. Conflict tussen China en Rus land? Berichten uit Peking spre ken thans over moeilijkheden tus sen de Chinese communisten en Rusland. Vrienden van Mao Tse Toeng hebben duidelijk laten uit komen, dat zij liever duitse steun ontvangen dan russische.Men meent zelfs, dat er al duitse industrieën uit het Roergebied contact opge nomen hebben. Stakingen in Amerika. Nadat de staking van de arbeiders der vlamkolenmijnen is uitgebroken, hebben de arbeiders in vetkoolmij- nen gedreigd een sympathiestaking te beginnen. President Truman heeft de Taft-Hartley wet van kracht ver klaard om de ruim 400.000 arbei ders te dwingen aan het werk 'te gaan. Er is nog slechts een voor raad kolen voor twee weken in Amerika. Duitse trawlers beschoten. Zes duitse vissersschepen, die een veilig heenkomen bij Helgoland zochten voor een naderende storm zijn door een onbekend gebleven viermotorige bommenwerper be schoten. De bemanning verklaarde, dat het vliegtuig een sterembleem op de vleugels droeg. Het moet dus een amerikaans of een russisch vliegtuig geweest zijn. Sportiviteit Na een voet balwedstrijd in een plaatsje in Zuid- Italië werden de supporters van de overwinnende ploeg met stenen bekogeld. Deze laatsten echter be antwoordden de stenen met pistool- vuur. Eindstand: één dode en vijf tig gewonden, onder wig verschei- denen zwaar gewond werden. Gebruik van tabak en gedis tilleerd nam toe. Het Centraal Bureau voor Statistiek heeft we derom enige cijfers gepubliceerd betreffende het gebruik van tabak en gedistilleerd door het nederland se volk. Hieruit blijkt, dat dit in het laatste jaar onrustbarend ge stegen is. De animo voor bier (on danks dat het zo best is) nam af. Per hoofd drinkt men thans 3.31 liter gedistilleerd en rookt men voor f 43.— op. Zeeposi voor Oost en West. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De da ta, waarop de correspondentie ui terlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld. Indonesië s.s. „Grote Beer" (15-2) Antillen s.s. „Delft" (11-2) Suriname m.s. „Hecuba" (15-2) Nieuw Guinea m.s. „Mataram" (21-2) Ziet in onze etalage de schitterende sortering waaronder de van voor de oorlog zo gunstig bekende Ook een grote sortering Kogelpuntpennen en vullingen BOEKHANDEL MARKUSSE WISSEKERKE i

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 3