DINGEN VAN DE DAG. =sSP0RT f DE GOEDKOPE SIMON 1 Dames camisools Alle Bankzaken PREDIKBEURTEN Hoesten DAMPO-PASTILLES Dankbetuiging. Deze week Theemeubels f 59. Dressoirs f 121. Boekenkasten f 89. Mooie modellen en prima kwa liteit. L. TANGE „De Kleine Bazar", Wissekerke. Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" „WISSENKERKE" te Colijnsplaat /5||§|J% te Kamperland Tel. (K1199)-228 Tel. (K 1107)-325 Postrek. 316389 Postrek. 365567 De eigen Bank in eigen hand a prima interlock kwaliteit f2.80 a in sterke tricot kwaliteit f 2.58 S in fantasie weefsel f 2.74 g in zuiver wolf 4.95 g Klokstraat 21 - Goes ging tegenover de minderheden eerloos heeft gedragen, bespare ons de schande, dat nederlandse troe pen, onder nederlandse vlag, het gezag van de R.I.S. zullen beves tigen. Wij menen zelfs, dat zij het recht niet heeft, nederlandse troe pen daarvoor beschikbaar te stellen. Veel gewenster is het, dat de re gering zich ernstig gaat bezighou den met de uitvoering van de sug gestie-Oud bij de souvereiniteits- overdracht, t.w. het bevorderen van verkiezingen in die gebieden van de R.I.S., waar krachtige stemmen op gaan tegen een hoogste gezag, dat niet in Nederland, maar in Djakarta gevestigd zou zijn. A.B.H. HOOFDPIJN? <C« Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. .MijnhardeHoofdpijntabletten. Koker 75 ct. Ned. Herv. Kerk Geersdijk. A.s. Zondag v.m. en nam. 2 uur de heer L. Kraak. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Het afscheid van ds Meijer zal zijn a.s. Zondag om 5 uur nam. Dus niet om 2.30 uur. Voorm. 10 uur ds Meijer. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Wegens afscheid van ds Meijer om 5 uur te Wissekerke zijn de kerk diensten te Kolijnsplaat gesteld op 10 uur ds van Dalen, H. Avond maal, 2 uur ds van Dalen, dankz. H. Av. Ned. Herv. Kerk Kortgene. Voorm. ds van Schuppen, voorb. H. Av. Nam. ds van Schuppen. Geref. Kerk Wissekerke. 10 uur leesdienst, 5.30 uur dsOus- soren uit Middelburg. Kortgene. Op 16 januari 1950 werd op het voormalige Gemeentehuis te Kolijnsplaat de laatste vergadering gehouden van de Commissie tot oprichting van een gedenkteken te Kolijnsplaat, onder voorzitterschap van burgemeester A. A. Schuit. Aangezien de werkzaamheden der commissie waren beëindigd werd besloten tot ontbinding over te gaan en werd het aanwezige batig saldo ad f 1054.30 ter beschikking gesteld van de plaatselijke vereniging „Het Groene Kruis", waarmede hei res tant der oorspronkelijk ingezamel de gelden een bestemming ten al gemene nutte heeft verkregen. Automatisch piloot weer in gebruik. De K.L.M. heeft beslo ten om de automatische piloot in de DC-6 toestellen weer in gebruik te stellen. Zoals men zich zal her inneren is deze automatische pi loot een tijdlang buiten werking geweest vanwege de vele ongeluk ken. Naar Oostenrijk. H.M. de Ko ningin met drie prinsesjes zullen, als de omstandigheden dit toelaten, dit jaar hun wintervacantie in de Oostenrijkse Alpen doorbrengen. Het verblijf in het buitenland zal enige weken duren. Prinses Marijke zal ondergebracht worden bij Prinses Wilhelmina. 50 Polen in Frankrijk gearres teerd. Door de franse politie zijn weer 50 Polen gearresteerd, waar van sommigen zullen worden uit gewezen. Het hoofd der franse Vei ligheidspolitie verklaarde, dat ze misbruik maakten van de gastvrij heid en hun handelingen in Frank rijk waren slechts dekmantels voor hun politiek doel. Men verwacht, dat in Polen repressailles zullen worden genomen. Uit protest Als protest tegen de belastingverhoging hebben de bewoners van de italiaanse stad Anzo het stadhuis bestormd en de belastinglijsten verbrand. Het stad huis brandde van binnen geheel uit. Een persoon werd ernstig ge wond. R.I.S. moet eenheidsstaat wor den. Het parlement van Madoera heeft met algemene stemmen een resolutie aangenomen, waarin ge- eist wordt, dat de R.I.S. moet wor den veranderd in een „eenheidsstaat" Alle negara's moeten worden op geheven. Hevige ontploffing in Rotter dam. In een gereedschapsloods van een scheepswerf te Bolnes (Rotterdam) heeft zich een hevige ontploffing voorgedaan, doordat een cylinder met acyteleengas uit el kaar sprong. Twintig arbeiders wer den hierbij gewond, waarvan zes vrij ernstig. Australië wil meer nederland se militairen. De australische minister van Immigratie, Harolt Holt, heeft verklaard, dat binnen kort 1500 nederlandse oud-militai ren naar Australië zullen komen. „Wij stellen nederlandse oud-mili tairen zeer op prijs en wensen geen gelegenheid voorbij te laten gaan om hen in Australië welkom te he ten", zeide hij. Voldoende sinaasappelen In Nederland. Met Israël is Neder land overeengekomen, dat in de eerste maanden van dit jaar 150- 300 duizend kisten sinaasappelen hier zullen worden ingevoerd. Ne derland zal meer haring naar Isra el exporteren. Oorlogsmisdadigers worden niet uitgeleverd. De finse rege ring heeft geweigerd aan de rus- sische eis om 300 „oorlogsmisda digers" uit te leveren, te voldoen. Sommige dezer zijn finse staats burgers geworden en de finse grond wet verbiedt deze aan een vreem de mogendheid ter berechting uit te leveren. Actie tegen „De Turk". De indonesische premier Hatta heeft verklaard, dat de regering van de R.I.S. een einde zal maken aan het optreden van kapitein Westerling („De Turk") en zijn leger in de bergen van Pasoendan. Hatta ver klaarde de actie van Westerling onwettig. Er is nog geen definitie ve datum voor de aanvang van het optreden tegen „De Turk" genoemd. Nederland erkent Israël. Van officiële zijde wordt meegedeeld, dat Nederland Israël de jure erkent. De nederlandse vertegenwoordiger heeft een terzake dienende nota overhandigd aan de regering van Israël. Ook de andere Beneluxlan- den hebben een dergelijke stap ge daan. „Divina" had geen goede zen der. Het zweedse schip „Divina", die de britse onderzeeboot „Tru culent" ramde, had geen goede ra diozender aan boord. Alleen de ka pitein kon er mee omgaan en die had na de aanvaring geen tijd Nederlandse standbouwers naar Amerika. De ontwerpers van de stands der utrechtse jaar beurs, wier artistieke prestaties zeer de aandacht trokken van het bui tenland, hebben een uitnodiging ontvangen om de verzorging van de europese inzendingen op beur zen in Amerika te verzorgen. DAMMEN. Dinsdag 17 Januari speelde de Damclub Kortgene in het veerhuis te Wolfaartsdijk tegen het eerste tiental van D.I.D. uit Goes, voor de competitie le klasse. De gedetailleerde uitslagen luid den als volgt: 1. C. W. van Damme-H. M. Slab- bekoom 1-1. 2. C. J. Hollestelle- E. A. Schuitema 2-0. 3. J. J. En gelvaart-P. Marijs 0-2.4. O. Scherp- F. J. Pluijmers 2-0. 5. W. Kos ter-]. Bisschop 1-1. 6. M. Verhulst- G. Foudraine 0-2. 7. J. Dingeman- se-F. Fokke 1-1. 8. L. Koster-J. Stokmans 2-0. 9. A. Kramer-D. van Dalen 0-2. 10. P. Kramer-G. Heijns- dijk 0-2. Kortgene verloor dus deze wed strijd met 11-9. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Bruyn- zeel en Dr Maas. Zondag 15 Januari overleed zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, onze ge liefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Jannetje de Smit (wed. van Hendrik Visser), in de ouderdom van 82 jaar en 3 maanden. Namens de familie, Abraham Visser. Kolijnsplaat, Januari 1950. Heden overleed te Kapelle onze geliefde zuster, behuwd zuster en tante Cornelia Maria Louwerse (echtg. van J. Wabeke), in de ouderdom van ruim 67 jaar. Uit aller naam, Th. L. Louwerse. Kolijnsplaat, 15 Januari 1950. Heden overleed in het Zie kenhuis te Goes, na een kort stondig lijden, onze geliefde zoon en broeder Adriaan Gerard Markusse, in de bloeiende leeftijd van 26 jaar en 10 maanden. Wed. K. Markusse - Israël. G. A. Markusse. Kortgene, 16 Januari 1950. Heden overleed plotseling onze beste vriend en kame raad Adriaan Gerard Markusse, in de bloeiende leeftijd van 26 jaar en 10 maanden. Zijn vrienden, Kortgene Willem. Adriaan. Marinus. Jan. Wolfaartsdijk,- Barend. Kortgene, 16 Januari 1950. Langs deze weg zeggen wij, in den Heere, hartelijk dank voor al le gunst en eerbewijzen, uit liefde van kinderen, klein- en achterklein kinderen, buren, alle vrienden en burgemeester Van der Maas, bij onze 55-jarige echtvereniging ont vangen. C. van Goudswaard. A. van Goudswaard- Anthonisse. Kamperland, Januari 1950. Molenweg.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1950 | | pagina 2