lÖOHD-lÊWËLAflDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD DAMPO No. 2455 Zaterdag 24 December 1949 53e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 GIRO No. 32622. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's Gemeenteraadsvergadering Wissekerkef Maandag 19 December j.l. kwam de raad dezer gemeente in verga dering bijeen, onder voorzitterschap van wnd.-burgemeester Hoveijn. Af wezig met kennisgeving de heren Van Halst en Zuijdweg. Na de opening deed de voorzit ter mededeling over de gezondheids toestand van de burgemeester en sprak de hoop uit dat hij, na nog enige weken rust, weer zijn ambt zou kunnen aanvaarden. Hierna werd overgegaan tot de behandeling van de ingekomen stukken en mededelingen. Als eerste kwam de, uit de regeringsmaatre gel inzake de subsidie op huisslach ting, voortvloeiende overeenkomst met de heer C.J. Hoek te Kortgene in behandeling. Deze overeenkomst behelst de verhoging van zijn ge woon salaris als keurmeester tot f 1500.— per jaar. Nu echter deze regeringsmaatregel ten dele is ko men te vervallen, beschouwen B. en W. dit salaris als te hoog. Na informatie van de heer De Smit werd besloten met de heer Hoek in over leg te treden, wanneer de huisslach ting is uitgewerkt. De ingekomen circulaire, waarin de raad werd gevraagd, gezien het toenemende drankverbruik, het aan tal vergunningen en verloven zoveel mogelijk te beperken, lokte een le vendige discussie uit. B. en W. deelden mede, dat de gemeente 7 vergunningen en 16 verloven had uitgegeven, terwijl nog één ver gunning in reserve gehouden was. Zij stelden de raad voor de toe stand te houdèn zoals deze nu was. Van verschillende zijden werden hierop aanmerkingen gemaakt. De heer Noordhoek stelde voor de re servevergunning op te heffen en de overige 7 vergunningen en 16 ver loven aan te houden. Van verschil lende zijden werd bijval betuigd, zodat tot stemming moest worden overgegaan. Als eerste kwam het voorstel van B.enW. instemming, dat met 5 tegen 4 stemmen werd verworpen. Tegen stemden de heren 'Bustraan, Dingemanse, Marcusse, Bouterse en Noordhoek. Vervolgens kwam het voorstel Noordhoek in stemming, dat met 4 tegen 5 stem men werd aangenomen. Tegen stem den de heren Filius, Hoveijn, De Nooijer en De Smit. Z.h.s. werd vervolgens het voor stel aangenomen tot het hernieuwen voor 3 jaar van de verzekering van gemeentegelden, tot een totaalbe drag van f 15.000.—. Het verzoek van de Geref. school te Kamperland om gelden beschik baar te stellen voor de aanleg van een waterleiding met een Sihi-Hy- drofoorinstallatie voor waterspoe ling der privaten werd z.h.s. inge willigd. De vrijblijvende begroting hiervoor bedroeg f 1611.65. Gead viseerd zou worden om ook een aansluiting te maken op de welput. Het verzoek van dezelfde school tot het beschikbaar stellen van gel den voor een rijwielbergplaats (kos ten thans geraamd op f344.79) le verde meer discussie op. B. en W. stelden voor om op grond van de zelfde argumenten, opgeworpen in de vergadering van 8 Augustus 1949, deze aanvrage weer te verwerpen. Dingemanse kon zich hier niet mee verenigen en zou gaarne zien dat bedoelde gelden beschikbaar wer den gesteld. Noordhoek vond het geen direct belang en noemde het een gevaarlijk experiment. Bustraan wees op het advies van de inspec teur, die er zich mee kon verenigen, indien de raad tot goedkeuring over- (Ingez. Med.) ging. Bustraan merkte verder op, dat B. en W. zich anders wel aan een advies houden, doch nu niet. Na nog enige bespreking werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, dat met 5 tegen 4 stem men werd aangenomen. Tegen stem den de heren Bouterse, Dingemanse, Marcusse en Bustraan. Z.h.s. werd vervolgens het ver zoek van de N.H. school te Kam perland tot het beschikbaar stellen van gelden voor aankoop van een kachel ingewilligd. Het verzoek van de C.B.T.B., afd. Zeeland, om een hogere subsidie voor de bijzondere Iandbouwwinter- school te Middelburg (nu f 15.—), werd na stemming en levendige be spreking verhoogd tot f 75.— per leerling per jaar, tot wederopzeg ging. De heer Marcusse vond, ge zien de subsidies aan Lyceum, H.B.S. e.d., het bedrag van f 15.— veel te weinig, en stelde voor dit op f 75. te brengen. Bovendien merkte hij op, dat de agrarische bedrijven te genwoordig zeker een goede scho ling vereisen. Tegen de subsidie verhoging stemden de heren Hoveijn en De Smit. Z.h.s. werd hierna het voorstel van B. en W. aangenomen om de geraamde uitgaven ad f 23.45 per leerling voor 1950 aan de o.l school, op dit bedrag vast te stellen. Vervolgens werd het voorstel van B. en W. om tegen een contributie van f 10.— per jaar als lid toe te treden tot het „Koningin Wilhel- minafonds" voor kankerbestrijding aangenomen. Tegen stemden de he ren Filius, Bouterse, Dingemanse en De Smit. Deze heren hadden liever gezien dat de contributie werd vast gesteld op een halve cent per in woner. (Inwonertal 3757). Z.h.s. werd hierna het voorstel aanvaard tot het overnemen van de Wederopbouw van de goedkeurings bevoegdheid voor het uitvoeren van werken. Hierna werd door B. en W. me dedeling gedaan inzake de geraamde kosten van het opmaken van een plan tot verbetering als tertiaire weg van de weg naar de Veerdam en van de vermoedelijke kosten van de uitvoering van dit plan. Het opmaken van dit plan komt op f 1800.waarvan f 650. voor rekening der gemeente. De globale kosten der verbetering be dragen 70 tot 80.000 gulden per km. Aangezien de weg een lengte heeft van 1110 m, vergt dit een bedrag van f 83.250.—. Daarbij komt dan nog 160 m, gerekend vanaf de kom Kamperland, wat een bedrag vergt van f 12.000.Totaal der geraamde kosten dus f95.250. (waarvan voor de gemeente 35%, is f 33337.ongerekend nog de vermoedelijke aankoop van een gedeelte van het hoekhuis van A. Buijze, wat ruw geschat wordt op f 20.000.—. Besloten werd eerst ter dege de nodige informaties in te winnen alvorens tot het maken van een plan over te gaan. In de hierop volgende rondvraag wijst de heer Dingemanse op de kapotte waterafvoerpijp aan de school te Geersdijk en het steeds open staan van het hek bij die school, waardoor baldadige jeugd in ver zoeking wordt gebracht. De voor zitter zegt onderzoek toe. De heer Bustraan wijst op de on houdbare toestand van de gedempte sloot aan de Molenweg te Kamper land en verzoekt B. en W. deze zaak in de kortst mogelijke tijd ter hand te nemen. De heer Noordhoek vraagt naar U wilt een lekker koekje, bros en fijn? Chocola, bonbons, toffee? Likeuren, advocaat of wijn? Koop dan bij ons, u bent tevree. Ook met de Kerstdag weer iets extra's Voor slechts veertig cent Vu ons fijne kransjes van fondant en chocola. W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. het toegewezen bouwvolume voor 1950, waarop de voorzitter ant woordt dat daarvoor reeds een aan vrage is binnengekomen. Tenslotte vraagt de heer De Smit nog naar het verzoek van de voet balvereniging tot egalisatie van het terrein. De voorzitter antwoordt dat dit nog nader onder de loupe moet worden genomen. Met dankgebed en de wens voor gezegende Kerstdagen en een ge lukkig 1950 sloot de voorzitter^deze vergadering. Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moeder en kind. Kortgene - Noormannen 5-1 Zondag j.l. vond de ontmoeting Kortgene - Noormannen plaats. Het vertoonde spel stond, mede dank zij een krachtige wind, niet op hoog peil. Ook de rivaliteit tussen beide ploegen zal hier niet geheel vreemd aan geweest zijn. De wedstrijd was nog maar am per een minuut oud, toen de Noor mannen reeds hun eerste, maar te vens ook laatste, doelpunt maakten. Tien minuten later echter kwam al reeds de gelijkmaker, van de voet van de linksbinnen, uit een hoek schop. Had Kortgene in de toen volgen de minuten wat meer doeltreffender gespeeld en alle geschapen kansen benut, het pleit zou dan reeds vóór de rust beslecht zijn. Nu kwam de Wanneer kunnen auto's over 7 Wegens vernieuwing van de halftijbrug aan het kortgeense steiger, zal vanaf heden autovervoer plaats kunnen hebben op de navolgende data en uren 25 Dec. voorm. van 26 Dec. voorm. van 27 Dec. voorm. van 28 Dec. voorm. van 29 Dec. voorm. van 30 Dec. voorm. van 5.00— 8.30, nam. van 16.50—20.50 6.00— 9.00, nam. van 17.30—21.00 7.00—10.00, nam. van 18.15—22.15 8.00—11.00, nam. van 19.15—23.15 8.30—11.30, nam. van 20.30— 0.15 9.30—12.30, nam. van ^1.30— 0.30 31 Dec. voorm. van 10.1513.15, nam. van 22.301.30 Bovenstaande uren gelden bij normale waterstanden en zijn bij benade ring opgegeven.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1