GINGEN VAN DE Dit. Het Nederlandsche Roode Kruis BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN KERSTVERSIERING. Kerstboomkaarsjes in dozen van 24 'stuks vanaf 50 cent. Ballen, een mooie sortering, van af 20 cent tot f 1.20. Pieken, takjes hulst, klokjes, enz. „DE KLEINE BAZAR" Wissekerke Coöperatieve BoerenOeenbankon „COLIJNSPLAAT" „WISSENKERKE" te Colijnsplaat .rjlSÉj» te Kamperland Tel. (K 1199)-228 Tel. (K 1107)-325 Postrek. 316389 Postrek. 365567 Alle Bankzaken Spaart bij uw eigen Bank Wanneer kunnen auto's over Wegens vernieuwing van de halftijbrug aan het kortgeense steiger, zal vanaf heden autovervoer plaats kunnen hebben op de navolgende data en uren: Zaterdag 17 Dec. 4.00— 8.00 11.15—13.45 16.30-20.30 Zondag 18 Dec. 5.10- 8.30 12.00—15.00 17.30—21.00 Maandag 19 Dec. 6.00— 9.30 12.30—16.00 18.30—22.00 Dinsdag 20 Dec. 7.00—10.30 13.00-17.00 19.30—22.30 Woensdag 21 Dec. 8.00—11.30 13.30—17.30 20.30—24.00 Donderdag 22 Dec. 9.00—12.30 14.30—18.30 21.30—24.00 Vrijdag 23 Dec. 5.10— 7.00 9.30—13.00 15.00—19.00 Bovenstaande uren gelden bij normale waterstanden en zijn bij benade ring opgegeven. Evenals vorige jaren verschijnt ons blad op de nieuwjaarsdag (2 Januari 1950). Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld daarin zijn nieuwjaarswens te doen plaatsen voor de prijs van 5 cent per mm. Minimum advertentieprijs 75 cent. De laatste dagen van een jaar zijn voor ons steeds bijzonder drukke dagen. Teneinde alles tijdig ge reed te hebben, en om teleurstellingen te voorko men, wordt een ieder aangeraden zijn advertentie voor dat nummer zo spoedig mogelijk bij de uit gever of bij de bekende agenten op te geven, liefst voor of op a.s. Donderdag 22 December. Ook de gewone advertenties ontvangen wij gaarne zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdagmor gen 30 December, eerste postbestelling. De uitgever. over een grauwe woestenij, zoals de eerste creaturen met stille ver wondering in de chaos van de scheppingsmorgen zagen. Dan eerst is de aarde rijp voor de be loofde „herschepping en weder oprichting aller dingen". Een boodschap van heil. Voor allen die de moed hebben het bankroet van deze wereld te erkennen is de profetische bood schap van gericht geen schrikbeeld. Zij die de mogelijkheid van een grote fatale vergissing n.l. die van het opzijzetten van God met het daarvoor in de plaats stellen van de mens durven inzien, en hopen op een goddelijke ingreep tot redding van de mensheid, leg gen niet de nadruk op de onder gang van onze cultuur, maar be schouwen deze ontbinding als de voorwaarde tot de opbouw van een nieuwe wereld. Het wereldgericht schijnt een harde boodschap voor een wereld die haar toren van Babel tot in de hemel wil optrekken en van geen verstoring wil weten. Een bittere desillusie voor allen die nog dromen van een door de mens ge formeerde heilstaat. Het is daarom beter van alle red dingspogingen van een ten onder gang gedoemde wereld af te zien en zich te richten op het komende Godsrijk, dat er werkelijk een zal zijn van vrede en gerechtigheid. „Van Jeruzalem zal de wet uit gaan en alle volken zullen tot de zelve toevloeien". „God zal ge rechtigheid doen uitspruiten voor alle volken der aarde. Zij zullen hun zwaarden slaan tot spaden en hun spiesen tot sikkelen, het ene volk zal tegen het andere volk geen zwaard meer opheffen en zij zullen geen oorlog meer leren". De grote definitieve ont wapening en de wereldvrede! Niet door een machteloze UNO, niet door een Atlantisch Pact of de Kominform, maar door het ingrijpen van Hem, die gezegd heeft: „Ik schep een nieuwe hemel en een nieuwe aarde". Israël is een openbaring, een boodschap en een waarschuwing. De openbaring van een levende God, die zijn woorden waar maakt en zijn heilsplannen realiseert. Een boodschap van heil aan allen die het alleen nog maar van een god delijk ingrijpen verwachten en een waarschuwing aan hen die voort gaan, met hun hoop op mensen te stellen. De openbaring kan men looche nen, de boodschap van een nieuwe wer-eld belachen en de waarschu wing in de wind slaan. Niets ech ter zal de wereldcataströphe kunnen tegenhouden, evenmin als de vloed niet kwam, omdat de mensen uit de dagen van Noach maar wat lach ten om die oude dwaas die aan zijn ark timmerde. Hun lachen werd tot gekrijt toen de wateren hen ver zwolgen. Noach bouwde zijn ark niet tevergeefs, daarvan getuigen wellicht de resten in het ijs van het Arraratgebergte geconserveerd, tot een waarschuwing en een teken voor ons geslacht. Zo is er in dit laatste der dagen geen belangrijker taak, dan zich voor te bereiden op de komst van het godsrijk op aarde. Hoe dit zal ontstaan, wat gedaan moet worden om er deel aan te hebben, welke rol Israël in de toekomstige wereld zal vervullen, hoe God zich dan zal manifesteren, het zijn allemaal brandende vragen, voor welks be antwoording de profeten en andere geïnspireerde geschriften belangrij ke aanwijzingen geven, maar die uiteraard niet in het bestek van één artikel behandeld kunnen worden. H. VERWEY. Afd. Noord-Beveland Patiënten, die met spoed naar een ziekenhuis vervoerd moeten wor den, terwijl er met de veerboot Kortgene-Wolfaartsdijk geen auto's kunnen worden overgezet, en deze patiënten niet in staat zijn de veer boot op of af te lopen, kunnen voortaan liggende op een^brancard van het Roode Kruis overgebracht worden naar de auto die in zo'n geval op het wolfaartsdijkseveer gereed behoort te staan. Deze bran card bevindt zich in het veerhuis te Kortgene. Het bestuur. KORTGENE NOVEMBER 1949. Geboren: Lena Wilhelmina, d.v. H. Groenleer en M. van Damme. Leendert, z.v. P. Goulooze en D. Korsuize. Geertruid, d.v. G. de Fouw en P. Yerburg. Anna Paulina, d.v. N. Houterman en M. Heijnsdijk. Getrouwd: Johannes Rozel, 30jr en Wilhelmina Eikenhout 27 jr. Gerard Eikenhout, 34 jr en Catha- rina Hendrika Schrier, 29 jr. Pieter de Smit, 27 jr en Catharina Kors- huize 26 jr. Leendert Abraham Ver burg, 19 jr en Pieternella Helena de Koster, 19 jr. OverledenCornelia van der Maas 70 jr, wed. van C. T. Versluis. Willem Arie Koets, 18 jr, z.v. P. Koets en P. J. Scherp. Geref. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur dhr Vingerling te Goes. Ned. Herv. Kerk Geersdijk. Voorm. dhr Kraak, voorb. H. Av. en nam. ds De Roos, bed. H. Av. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Nam. dhr Kraak en 's avonds 6 uur ds De Roos. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Voorm. 10 uur bevestiging ds Van Dalen door ds Meijer. Nam. 2.30 uur intreedienst ds Van Dalen. Licht op de preekstoel, na 2.30 uur de plaatsen vrij. Opdracht voor Fokker. Aan de Koninklijke Fokkerfabrieken te Am sterdam is de bouw van 300 Glos ter Meteor straalvliegtuigen aanbe steed. Deze fabriek heeft op haar beurt de bouw van sommige on derdelen aan Aviolanda te Papen- drecht gegund. In ca twee jaar hoopt men de gehele order uitgevoerd te hebben. Grote drie begin 1950 bijeen. In het begin van het volgend jaar zullen vertegenwoordigers van de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk bijeenkomen om besprekingen te houden over een vredesverdrag met Duitsland. Men acht het mogelijk, dat Nederland, België en Luxem burg voor de vergadering zullen worden uitgenodigd. Gouverneur van Nieuw-Guinea. Op verzoek van de nederlandse re gering heeft de federale regering van Batavia de heer S. L. J. van Waardenburg, thans gedelegeerde van K.V.K. in Z&id-Sumatra, als gouverneur in N. Guinea voorge dragen. Van Waardenburg heeft de rang van resident. Uitbreiding hoogovens. De Kon. Ned. Hoogovens hopen door een grote uitbreiding, die in totaal 150 millioen gulden zal kosten, de staal- productie te verdubbelen, zodat men voor de helft kan voorzien in de staalbehoefte van Nederland. De E.C.A. heeft haar medewerking toe gezegd. Kinderpostzegelactie had veei succes. De schooljeugd van Ne derland bracht door haar postze gelactie f 450.000 netto voor de Kinderbescherming op. Er werden in totaal 4 millioen prentbriefkaar ten en drie millioen postzegels ver kocht. De stichting „Voor het Kind" brengt behalve aan de jeugd ook hulde aan het onderwijzend perso neel, dat de administratie verzorgde. Schadevergoeding van K.L.M. geëist. De weduwe van een der slachtoffers, die bij de ramp met de K.L.M. Constellation Nijmegen bij Preswick omgekomen is, heeft van de K.L.M. een schadevergoe ding geëist van 250.000 dollar. Zij beweert, dat de maatschappij nala tig is geweest door haar personeel te voorzien van onjuiste kaarten, tabellen en handleidingen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 2