PREDIKBEURTEN Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Alle Bankzaken De eigen Bank in eigen hand Wollen dekens A-B f 34.50, P-Z f 36.50 Kinderledikanten-dekentjes f 6.25 en f 13.25 Gr. maat witte molton f 5.75 L. TANGE „De Kleine Bazar", Wissekerke. missie van onderzoek, bestaande uit de heren Welleman, Van Üe- veren en Rozel, onderzocht. Bij monde van de heer Welleman deel de deze commissie mede, dat de geloofsbrief in orde was bevonden. Met algemene stemmen werd dan ook besloten de heer M.J.vanHee toe te laten als raadslid. Hierna werden de notulen der vorige vergadering onveranderd vastgesteld. Bij de behandeling der ingeko men stukken en mededelingen, deel de de voorzitter mede, dat burge meester en wethouders, betreffen de de reorganisatie van de brand weer, wegens onvoorziene omstan digheden nog niet met .voorstellen terzake kunnen komen in deze ver gadering. Dit zal echter zo spoe dig mogelijk geschieden. Van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is toe stemming ontvangen tot het per 1 Januari 1950 benoemen van een 5e leerkracht aan de openbare lagere school te Kortgene. Hierna werd overgegaan tot het benoemen van een lid van de ad viescommissie ingevolge de Woon- ruimtewet 1947 te Kolijnsplaat. Als zodanig werd benoemd met 9 stem men de heer M.J.vanHee, de heer M. van der Weele verkreeg 1 stem. Wegens periodieke aftreding van de heren J. J. van der Weele en N. Houterman te Colijnsplaat en J. Vogelaar te Kortgene, leden van de Gem. Instelling voor Maatschappe lijk Hulpbetoon, werd vervolgens overgegaan tot het voorzien in de ze vacaturen. De aftredende leden werden, allen met 9 stemmen, her benoemd. In de vorige raadsvergadering had de heer Breure gevraagd om in den vervolge de raadsvergade ringen met gebed te openen en te sluiten, de gemeentelijke sportter reinen op Zondagen te sluiten en de kermis af te schaffen. In deze vergadering zette de voor zitter het standpunt van burgemees ter en wethouders uiteen. Burgemeester en wethouders zijn van mening, dat, gezien de samen stelling van de raad, een eventu eel ambtsgebed eerder tot een aan fluiting dan tot een werkelijk eer biedig ogenblik zou leiden. Voorts zijn burgemeester en wethouders van mening, dat degene die een zegen van God wil vragen voor de raadsvergadering dit, bij wijze van spreken, even goed kan doen, als hij op weg is naar de raadzaal. Wat betreft het sluiten van de gemeentelijke sportterreinen op Zon dag, deelde de voorzitter mede, dat de meerderheid in het college van burgemeester en wethouders ook daar afwijzend tegenover staat. In de vergadering van burgemeester en wethouders is nog de mogelijk heid besproken om de sportterrei nen des Zondags tijdens de Gods dienstoefening te sluiten. Dit zou echter op algehele sluiting neer komen. Tenslotte zei de voorzitter dat het college van burgemeester en wethouders ook tegen afschaffing van de kermis was. De kermis is een historisch gebruik en overigens toch bezig langzaam uit te sterven. Wat deze 3 punten betreft menen burgemeester en wethouders dan ook geen voorstellen dienaangaande te moeten indienen. De heer Breure wenste echter deze punten in stem ming te brengen. Dit voorstel van de heer Breure werd ondersteund door de heren Contant en Klaassen. De uitslagen van de stemmingen luidden als volgt: le het openen en sluiten van de raadsvergaderingen met gebed. Voor: de heren Contant, Breure, Klaassenen Van der Weele. Tegen: de heren Maas, Rozel, Welleman, Van Oeveren, Salomé en Bom. Dit voorstel van de heer Breure werd alzo met 6 tegen 4 stemmen ver worpen. 2e het sluiten van de gemeente lijke sportterreinen op Zondag. Voor: de heren Contant, Breure, Maas, Klaassen en Van der Weele. Tegen: de heren Salomé, Rozel, Welleman, Van Oeveren en Bom. Ingevolge artikel 58 der Gemeente wet werd ook dit voorstel, in ver band met het feit dat de stemmen in een voltallige vergadering staken (5-5), verworpen. 3e het afschaffen van de kermis. Voor: de heren Contant, Breure, Klaassenen Van der Weele. Tegen: de heren Salomé, Rozel, Welleman, Maas, Van Oeveren en Bom. Ook dit voorstel werd dus met 6 tegen 4 stemmen verworpen. Op voorstel van burgemeester en wethouders werd zonder hoofdelijke stemming besloten tot het vaststel len van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van ha- ven- en liggelden, zulks per 1 Janu ari 1950. Voorts werd op voorstel van burgemeester en wethouders besloten tot het verstrekken van een rijwieltoelage aan de gemeentebode te Kolijnsplaat, ad f 50.—, met 8 tegen 2 stemmen. Voorts werd op voorstel van burgemeester en wet houders zonder hoofdelijke stem ming besloten tot het overnemen van de goedkeuringsbevoegdheid voor het uitvoeren van werken, met als uitvoerend orgaan de Centrale Dienst Bevelanden, zoals deze tot heden door de dienst van de We deropbouw werd gegeven, zulks naar aanleiding van een schrijven van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Op voorstel van burgemeester en wethouders werd hierna zonder hoofdelijke stemming besloten goed te keuren de begroting van de Ge- (Ingez. Med.) meentelijke Instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon voor 1950. Hierna werd de gemeentebegro ting vastgesteld met wat betreft de gewone dienst in ontvang en uit gaaf een bedrag van f 350.129,40. Op de post onvoorzien staat een bedrag van f 3.744,25. Op de kapi- taaldienst staat in ontvang en uit gaaf een bedrag van f 181.671,28. De heer Breure wenste, om prin cipiële redenen, geacht te worden tegen alle verzekeringsposten te hebben gestemd. Tenslotte werd op voorstel van burgemeester en wethouders zonder hoofdelijke stemming besloten tot vaststelling der bedragen ex art. 55bis der *L.O. wet 1920 voor het jaar 1950, overeenkomstig de over gelegde ontwerpbesluiten, en wel tot de volgende bedragena. o.g.l.o. f 20.45, b. o.v.g.l.o. f 21.56 en c. o.u.l.o f 34.41. Hierna volgde de rondvraag. De heer Salomé meende wel namens alle raadsleden te spreken, als hij de burgemeester hartelijk dank zegt voor diens opkomst in de vergade ring, ondanks het feit, dat de voor zitter enige tijd geleden een voet- spier heeft gescheurd. Spreker wenst hem dan ook van harte beterschap toe. Ook wethouder Maas spreekt een woord van dank tot de voor zitter voor diens aanwezigheid. Nadat nog enkele vragen betref fende de septic-tank te Kats en het eventueel veranderen van straatna men alsmede het aanbrengen van straatnaambordjes door de voor zitter werden beantwoord, sloot deze, onder dankzegging aan de le den voor de prettige wijze waarop de agenda weer doorgewerkt werd, de vergadering. Geref. Kerk Wissekerke. 10.30 uur en 2.30 uur ds van Heij- ningen te Wolfaartsdijk. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voorm. ds Meijer, bediening H. Av. en nam. de heer Louwerse, dankz. H. Av. Ned. Herv. Kerk Geersdijk. Voor- en nam. de heer Kraak, nam. voorbereiding H. Av. Oud-Geref. Kerk Kamperland. Woensdagavond 6.30 uur ds van Leeuwen van Loenen aan de Vecht. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Nam. ds Meijer, 6 uur ds Breek. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst Dr L. P. Maas en Dr V. 't Hart. Wanneer kunnen auio's ever? Tot en met Maandag a.s., des voormiddags 10 uur, op alle diensten normaal autovervoer. Voor de overige dagen van a.s. week kon niemand nog uren op- géven. Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig gedra gen lijden, in de hope des Eeuwigen Levens, onze gelief de vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Janna Filius (geboren Strijd), in de leeftijd van ruim 73 jaar. Wissekerke Nic. Filius. Kortgene C. P. Filius. E. Filius-Beeke. Heukelum P. C. Filius. A. Filius-de Vos. 'sHeer Arendskerke: H. J. Filius. A. Filius-de Vos. Wissekerke:. J. H. Filius. C. Filius - Flikweert. Goes: J. Dingemanse- Filius. W. Dingemanse. Klein- en achterkleinkinderen. Wissekerke, 7 December 1949. Met blijdschap geven wij u ken nis van de geboorte van ons doch tertje Marijke. A. L. Verburg. G. E. Verburg- Gast. Kolijnsplaat, 5 December 1949. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kort stondig lijden, zacht en kalm, onze man, vader, behuwd-en grootvader Adriaan Janse, in de ouderdom van ruim 75 jaar. Zijn diepbedroefde vrouw, kinderen, behuwd- en kleinkinderen, Kolijnsplaat Wed. A. Janse de Lange. J. D. janse. P. M. Janse- Karreman. Kortgene D. P. Janse. G. Janse-de Smit. Wieringerwerf: A. H. Versluis- Janse. A. G. Versluis. Wissekerke L. J. de Moor- Janse. I. M. de Moor. Middelburg: C. M. Versluis. Kolijnsplaat: M. E. Huige- Versluis. G. I. Huige. Kolijnsplaat, 4 December 1949. Mede namens mijn ouders harte lijk dank voor de buitengewone belangstelling bij mijn terugkeer uit Indonesië. Soldt. P. M. Slimmen. Kats, December 1949. Mede namens wederzijdse ouders, zeggen wij hartelijk dank voor de vele belangstelling en gelukwensen voor en bij ons huwelijk ondervon den. T. J. Dalebout. H. G. Dalebout- Goulooze. Kamperland, December 1949. Molenweg B 434 i. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het verlies van onze geliefde, onvergetelijke en zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder, mej. Cornelia van der Maas (wed. van dhr. C. .T. Versluis), zeggen wij u onze hartelijke dank. Familie Versluis. Kolijnsplaat, December 1949.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 2