taartranden Bliine geschenkin mooie zuurkool het huis DAHP0 BffiS PREDIKBEURTEN Bekendmaking. openbaar te verkopen op Maandag 21 November 1949 met schuur en erf hoofddoek Bietenrooier gevraagd MAIS0N AUBERT Een bakkersknecht gevraagd. L. de Waal, Kolijnsplaat kaarten met rondschriftpennen een stallantaarn. Nationaal padvinderskamp. Dit jaar zal in Ommen het nationaal padvinderskamp gehouden worden, waaraan deelgenomen zal worden door 10.000 padvinders uit het ge hele land. Het kamp zal gevestigd worden op de terreinen langs de Vecht. Zeer geslaagd! De UNCI heeft in een rapport aan de Veiligheids raad te Lake Success de rondeta felconferentie „zeer geslaagd" ge noemd. Zij verklaart, dat zij haar werkzaamheden zal voortzetten vol gens de haar door de Veiligheids raad verstrekte volmacht en in In donesië de resultaten dier confe rentie zal volgen. Proces-verbaal opgemaakt te gen rechercheur. Tegen een re chercheur der haarlemse politie is proces-verbaal opgemaakt, omdat er een klacht over hem is binnen gekomen. Hij zou goederen verdui sterd hebben van een politieke de- linquente, wier huis hij drie en een half jaar bewoonde. Vaandel voor koning Leopold. Van de linkse afdeling van het Na tionaal Verbond van Oorlogsvrij willigers heeft koning Leopold een vaandel gekregen met het verzoek om dit vaandel bij zijn terugkomst mee te brengen. De koning bracht hulde aan hen, die voor het vader land zijn gevallen. De fakir en de tarwekorrels. De franse politie heeft een „fakir" gearresteerd, die verdacht wordt van oplichterij. Hij verkocht zakjes met een talisman, waardoor men niet behoefde te studeren en toch voor een examen zou slagen. De zakjes bevatten bij opening een tarwekorrel. Vier doden op Java. Een kor poraal van de ondernemingswacht van de suikerfabriek „Krembung" is beschoten en aan de bekomen verwondingen overleden. Een wacht meester van de huzaren is vermoord en de stoffelijke overschotten van twee militairen van de K.N.I.L., die sinds enkele weken vermist waren, zijn deerlijk verminkt teruggevonden. Rijkspolitie ingekrompen. Met ingang van 1 januari 1950 werden alle leden van de Rijkspolitie, die in de loop van 1949 55 jaar zijn ge worden, ontslagen en op pensioen gestelddit in verband met de voor genomen bezuinigingsmaatregelen der regering. De sterkte van het corps zal op 6500 man worden te ruggebracht. Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va- der, Moeder en kind. Tanden blank en rein, adem fris als morgendauw Geref. Kerk Wissekerke. 10 en 6 uur ds S. Sap te Den Haag. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voorm. en 's avonds 6.30 uur ds Meijer. Ned. Herv. Kerk Geersdijk. Voor- en nam. de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Voorm. ds Van Wijck, 6 uur ds Ponsteen, H. Doop. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 'tHart. Heden overleed na een lang durig en smartelijk lijden, zacht en kalm, onze geliefde man en vader Johannes Jacobus Geldof, in de ouderdom van ruim 56 jaar. A. P. Geldof- Tazelaar. jaan. Koos. Wissekerke, 15 November 1949. Tot mijn leedwezen over leed op 15 November in de ouderdom van 56 jaar Johannes J- Geldof, die gedurende bijna 25 jaar in mijn bedrijf werkzaam was. J. A. van Pagee. Wissekerke. Schilder. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Adrians Geelhoed (wed. van Joh. Begthel), in de ouderdom van 78 jaar en 11 maanden. Namens de kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen. Kamperland, 16 Nov. 1949. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen gedurende de ziekte en na het overlijden van onze geliefde vrouw, moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder Pieternella L. Breas, betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid ook aan dr Bruyn- zeel en zr Weststrate voor hun liefderijke hulp en bijstand. Uit aller naam, Th. de Looff. Wissekerke, November 1949. Wanneer kunnen auto's over Wegens vernieuwing van de laagwaterbrug aan het kortgeense steiger, zal vanaf heden geen autovervoer plaats kunnen hebben op de na volgende data en uren: 6.21-10.21, nam. van 18.44—22.44 7.08—11*08, nam. van 19.32—23.32 7.55—11.55, nam. van 20.18- 0.18 8.42-12.42, nam. van 21.06— 1.06 9.32—13.32, nam. van 21.59— 1.59 25 Nov. voorm. van 10.20—14.20, nam. van 22.41— 2.41 .26 Nov. voorm. van 11.09—15.09, nam. van 23.36— 3.36 27 Nov. voorm. van 11.55—15.55, nam. van 0.26— 4.26 Bovenstaande uren gelden bij normale waterstanden en zijn bij benade ring opgegeven. 20 Nov. voorm. van 21 Nov. voorm. van 22 Nov. voorm. van 23 Nov. voorm. van 24 Nov. voorm. van Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Alle Bankzaken Uw spaargeld is veilig bij de Coöp. Boerenleenbank Bij mijn behouden terugkeer uit Indonesië dank ik allen hartelijk voor de daarbij betoonde belang stelling. Inzonderheid dank aan het Niwin-comité en aan de buurtver eniging. Gilles Versluis. Kamperland, November 1949. Burgemeester en wethouders der gemeente KORTGENE maken be kend, dat het vanaf heden verboden is huisvuil en andere afvalpro ducten te deponeren op de vuilnisbelt nabij de Veerdam te Kortgene. Overtredingen van dit verbod wordt ingevolge de Algemene Po litieverordening gestraft n^et hech tenis van ten hoogste zes dagen of een geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Als nieuwe stortplaats voor huis vuil en andere afvalproducten wordt met ingang van heden aangewezen de meest Noordelijk gelegen put langs de Westweg in de Frederiks- polder. Kortgene, 16 November 1949. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, A. A. Schuit, de secretaris, Tazelaar. De notaris M. OELE Jz. te 's Gra venpolder is voornemens in het des avonds 6 uur in het café Zee- landia te Kolijnsplaat: aan de Oost-Achterstraat te Kolijns plaat, thans bewoond door mej. de wed. J. Verburg Jz., groot 3 aren 35 centiaren. Ontruimd te aanvaarden 2 Janu ari 1950. Bezichtiging op Woensdag 16 November 1949 des middags van 1 tot 3 uur. Nadere inlichtingen worden ver strekt door de heer C. P. Filius te Kortgene en ten kantore van de notaris. Verloren (blauw met wit). Terug te bezorgen bij JOH. VER BURG, Kamperland. bij FA. DE WED. A. SCHIPPERS Kamperland. Speciaal voor de a.s. feestdagen te bekomen bij BOEKHANDEL MARKUSSE WISSEKERKE Een verrassing voor elke vrouwen- en meisjeshand, vooral in herfst en winter,is een tubeHameaGelei(Mijnhardt)pr.75 ct. Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Telefoon 20235 Ruim 30 jaar gevestigd. Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren. Vr. gratis tal.toez. onder blan- co couvert. Gratis spreekuur dag. van 10—8 uur. onderhouden de vriendschap. Vele kleine geschenken hebben wij voor u Aanbevelend, JOH. VERBURG-KAMPERLAND BAKKERIJ WED. VERBOOM, Wol- faartsdijk. Vanaf heden weer 23 cent per pond Weer voorhanden BOEKHANDEL MARKUSSE WISSEKERKE Verloren, richting Kortgene Verzoeke terugbezorging bij J. M. ONDERDIJK, Kolijnsplaat.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 2