DAMESHOEDEN Winterkleding Tandarts Feenstra spreekuur van 6-7 n.m. werkster gevraagd. gezeefd bolkaf Erres Radio. een haardkachel Waarschuwing. Wij bezoeken a.s. week het eiland, Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" „WISSENKERKE" te Colijnsplaat te Kamperland Tel. (K 1199)-228 Tel. (K 1107)-325 Postrek. 316389 Postrek. 365567 A He Bankzaken Spaart bij uw eigen Bank Met zorg vulden wij onze collectie aan. Die gezellige, gemakkelijke hoedjes, die zo prettig dra gen, hebben wij ook nu weer IN GROTE VERSCHEIDENHEID. Ze voldoen in eenvoudige en meer luxueuse uitvoering. Ook voor oudere dames en jonge meisjes passende modellen. Nieuwe Burg, hoek Groenmarkt, MIDDELBURG Wanneer kunnen auto's over Wegens vernieuwing van de laagwaterbrug aan het kortgeense steiger, zal vanaf heden geen autovervoer plaats kunnen hebben op de na volgende data en uren: 5 Nov. voorm. van 6.1210.12, nam. van 18.2722.27 6 Nov. voorm. van 6.4310.43, nam. van 18.5022.50 7 Nov. voorm. van 7.15—11.15, nam. van 20.050.05 8 Nov. voorm. van 7.47—11.47, nam. van 20.40— 0.40 9 Nov. voorm. van 8.22—12.22, nam. van 21.19— 1.19 10 Nov. voorm. van 8.59—12.59, nam. van 22.05— 2.05 11 Nov. voorm. van 9.40—13.40, nam. van 23.04— 3.04 12 Nov. voorm. van 10.30—14.30, nam. van 0.17— 4.17 13 Nov. voorm. van 11.38—15.3$, nam. van 1.30— 5.30 Bovenstaande uren gelden bij normale waterstanden en zijn bij benade ring opgegeven. velandse zijde. Ook werd op voorstel van B. en W. z.h.s., na toelichting door de voorzitter, besloten tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling tot deelneming aan de schooltand- verzorging op Zuid- en Noord-Be veland. Tenslotte werd op voorstel van B. en W. z.h.s. besloten tot het aan brengen van een beschoeiing aan de haven te Kolijnsplaat over een lengte van 130 m. In een vorige vergadering was reeds besloten zulks aan te besteden over een lengte van 82 m. Gezien de toestand van be doelde haven is echter het aanbren gen van een beschoeiing over een lengte van 130 m uiterst noodza kelijk. Hierna volgde de rondvraag. De heer Breure stelde voor om in den vervolge de vergaderingen van de raad met gebed te openen en te sluiten. Ook wenste de heer Breure dat op het dorp Kortgene des Zondags de gemeentelijke sport terreinen gesloten werden. De voor zitter antwoordde hierop, dat B. en W. bovenstaande in overweging zul len nemen en in de volgende ver gadering met een voorstel dienaan gaande zullen komen. De heer Van Oeveren vroeg of voor het opgehaalde huisvuil geen betere bestemming kan worden ge vonden, dan het in een put wer pen. B. en W. zullen dit onderzoe ken. De heer Salomé vroeg of het niet mogelijk was de waterleiding door te laten leggen tot de noordbeve- landse kust. De voorzitter antwoord de hierop, dat juist deze vertakking van de hoofdlijn zulke hoge kosten met zich meebrengt. Hierover ont spon zich een langdurige discussie. B. en W. blijven aan het waterlei- dingvraagstuk steeds hun volle aan dacht schenken. Hierna richtte de voorzitter zich tot de heer De Graag, die de raads vergadering voor de laatste maal bijwoonde, wegens vertrek naar el ders. De voorzitter dankte oud-wet houder De Graag voor alles wat hij in de afgelopen jaren voor de ge meente heeft gedaan en voor de buitengewoon prettige samenwer king, welke spreker met de heer De Graag heeft gehad, zowel in het college van B. en W. als in de raads vergadering. Ook de heer De Graag dankte de voorzitter, wethouders, raadsleden en het secretariepersoneel voor de prettige omgang welke hij met hen allen mocht beleven. Hij merkte nog op dat wethouder-zijn helemaal geen benijdenswaardige taak is. Hij heeft in de afgelopen jaren aan zeer veel moeilijkheden het hoofd moeten bie den. Tenslotte dankte de heer De Graag nogmaals allen en sprak de hoop uit, dat alle raadsleden naar hun beste krachten voor de gemeen te Kortgene zullen blijven werken. Als oudste raadslid sprak de heer Salomé nog een woord tot de heer De Graag en sprak de hoop uit dat het hem in zijn verdere leven steeds goed mag gaan. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 't Hart. PREDIKBEURTEN Geref. E£©rk Wissekerke. 10 en 2.30 uur ds D. Bremmer te Bruinisse. Wed. Herv. Kerk Wissekerke. V.m. ds Meijer, n.m. dhr Louwerse. Ned. Merv. Kerk Geersdijk. Voor- en nam. de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. N.m. ds Meijer, 6 uur ds van Wijck. Geref. Gem. Kolijnsplaat. Vrijdagavond 7 uur dhr van Gilst van Den Haag. HOOFDPIJN? Mijnharde Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnharde Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. houdt Maandag 7 November wegens uitvoering van Z.V.U. Tegen December een S. VAN DAMME-SALOME, Kort gene. T© koop a 3>/2 cent per kilo bij G. P. VAN DER WEELE, tel. 265, Kolijnsplaat. Te koop een in goede staat zijnde Te bevragen bij G. AUGUSTIJN, Kortgene. GELD verkrijgbaar tegen 3 °/0, zonder borg, voor alle doeleinden, niet beneden f 1500. Vraagt inlichtingen. „Samenwerking", Verstolkstraat 31 Leeuwarden. Te koop bij D. BRÓEKHOVEN, Wissekerke. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van een zoon die we noemen Willem. H. de Bruin. M. de Bruin- Clement. Kamperland, 3 November 1949. Voor de zeer vele bewijzen van belangstelling en deelneming, ons betoond gedurende de ziekte en na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootva der, de heer NïcoSaas Poortvliet, betuigen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder onze hartelijke dank aan dokter Janssen voor zijn hulp aan hem bewezen. Namens de familie, Wed. L. Poortvliet - Boot. Kortgene, November 1949. De burgemeester van Wissekerke maakt bekend, dat het reeds enke le keren is voorgekomen, dat er handgranaten met de vuilnisauto werden mede gegeven. Het behoeft geen betoog, dat zulks grote gevaren oplevert zowel voor degenen, die met het ophalen van huisvuil belast zijn als voor degenen, die met het bewerken van de vuilnisbelt belast zijn en de kinderen, die eventueel daarop spe len en dergelijke voorwerpen als speelgoed beschouwen. Wanneer men handgranaten en ander oorlogstuig in zijn bezit heeft, werpe men die dan niet in de vuilnisbak, maar geve men kennis aan de politie. Daarna wordt wel gezorgd, dat dit oorlogstuig wordt opgehaald. Wissekerke, 2 November 1949. De wnd. burgemeester van Wissekerke, L. J. Hoveijn. Is uw winterkleding alin orde Nog niet? Laat het dan nu in orde maken Stoomgoederen op verzoek dezelfde week thuis. Verven alle moderne kleuren. Plisseren - Triploneren

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 2