BeDasiingbiDje^en NOORD-BEVELANDS WIEUWS- BMADVERTENTIEBLAD in ie vullen No. 2448 Zaterdag 5 November 1949 53e Jaargang BOEKHOUDBUREAU VOOR NOORD-BEVEL AND ORUK EM UITGAVE A. G. US. ESARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's Gemeenteraadsvergadering Kortgene Donderdag 27 October j.I. kwam de raad der gemeente Kortgene in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester A. A. Schuit. Aangezien de heer f. M. Contant wegens ziekte verhinderd was de vorige vergadering bij te wonen, werd hem nu door de voorzitter de eed afgenomen. De voorzitter fe liciteerde de heer Contant met zijn benoeming. Alvorens over te gaan tot de be handeling der agendapunten, beant woordde de voorzitter nog verschil lende vragen uit de rondvraag van de vorige vergadering, o.m. het brandweervraagstuk. In de volgende vergadering hoopt men met voor stellen dienaangaande te komen. Hierna werden de notulen der vorige vergadering onveranderd vastgesteld, waarna overgegaan werd tot behandeling der ingeko men stukken en mededelingen. Bij Koninklijk besluit is goedge keurd een wijziging van de veror dening op de heffing van een straat belasting te Kortgene. Gedeputeerde Stalen van Zeeland hebben hun goedkeuring onthouden aan het besluit van de raad tot het benoemen van 3 wethouders. De gemeente Kortgene zal het dus met 2 wethouders moeten doen. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een uitgebreide discussie. Voorts hebben G.S. goedgekeurd een raadsbesluit tot het aanbrengen van een beschoeiing van 82 m leng te aan de haven te Kolijnsplaat. Ook de begroting over het dienstjaar 1949, alsmede de rekening over het dienstjaar 1946 is door G.S. goed gekeurd. Door de raad zal aan de Minis ter van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen verzocht worden met ingang van 1 Januari 1950 een 5de leerkracht te mogen aanstellen aan de openbare lagere school te Kort gene, zulks in verband met het ho ge aantal leerlingen aan die school. Voorts deelde de voorzitter mede, dat als eerste vervanger van de burgemeester is aangewezen wet houder C. L. Maas en als tweede vervanger wethouder P. J. Bom. Op voorstel van B. en W. werd z.h.s. besloten een verzoek van de fa Van Damme te Kortgene tot aan koop van een stuk grond op de haven te Kortgene ter grootte van ongeveer 200 m2 af te wijzen. Ook een verzoek van voornoemde firma om, indien de gemeente later even tueel tot verkoop zou overgaan, als eerste in aanmerking te mogen ko men, werd afgewezen. Op voorstel van B. en W. werd z.h.s. besloten voor een cursus huis houdelijke voorlichting ten platte- (Ingez. Med.) lande te Kortgene en te Kats een subsidie beschikbaar te stellen van in totaal f 30.(voor elk dier cur sussen f 15. Hierna werd op voorstel van B. en W. z.h.s. besloten over te gaan tot opheffing per 1 Januari 1949 van de met de gemeenten Wissekerke en Wolfaartsdijk destijds aangegane gemeenschappelijke regeling inzake toelating van leerlingen uit die ge meenten op de u.l.o.-school te Kort gene, aangezien de financiële con sequenties, welke voor die gemeen ten uit deze gemeenschappelijke re geling voortvloeiden, thans zijn ge regeld in de Lager Onderwijswet 1920. Een aanslag schoolgeld u.l.o. over 19481949 werd op voorstel van B. en W., in verband met een door het Bureau voor Administratie en Belastingzaken te Goes terzake in gediend bezwaarschrift, verlaagd. Eveneens werd op voorstel van B. en W. z.h.s. besloten tot het ver lenen van een subsidie ad f 25. per jaar, ingaande 1950, tot weder opzegging, aan de Ned. Vereen, voor Dierenbescherming te 's-Gravenha- ge. In een kort woord kenschetste de voorzitter het doel van deze nut tige vereniging. Vervolgens werd op voorstel van B. en W. z.h.s. besloten tot het per 1 Januari 1950 wederom voor 3 jaar aangaan van een zgn. ver- waarborgingsregeiing met de Fraude Risico Onderlinge voor gemeenten te 's-Gravenhage. Op grond van principiële overwegingen wenstede heer Breure geacht te worden te hebben tegengestemd. Voorts werd op voorstel van B. en W. z.h.s. besloten tot het vast stellen ener verordening op de hef fing en invordering ener belasting op vermakelijkheden per 1 Januari 1950, onder intrekking van de be staande verordening. De heer Breure vond de belasting op filmvertonin gen e d. ad 20 °/0 te laag en wenste deze op te voeren tot 35 °/0. De voorzitter antwoordde hierop, dat bedoeld tarief van 35 °/0 vorig jaar ook geheven werd, met het gevolg, Textieldistributie opgeheven Wij kunnen u helpen aan: Bruine en blauwe overals, brui ne en groene werkbroeken. Grote sortering werkoverhemden Pracht japonschorten met lange mouwen. W. DÜNGEMANSE Manufacturen, Kolijnsplaat. dat geen enkele film e.d. meer ver toond werd. Nu het percentage tot 20 verlaagd is, wordt er meer geïnd dan toen dit percentage op 35 stond. Het voorstel van de heer Breure werd niet ondersteund. De heer Breure wenste geacht te worden le hebben tegengestemd. Op voorstel van B. en W. werd z.h.s. besloten de leden der advies commissie Woonruimtewet 1947 te Kortgene, Kolijnsplaat en Kats te herbenoemen. De heer P. Bom had bedankt als lid van de com missie te Kolijnsplaat en de heer G. J. de Graag, wegens vertrek naar elders, als lid van de commissie te Kats. De eerste vacature werd aan gehouden tot een volgende verga dering. In de tweede vacature werd met meerderheid van stemmen be noemd de heer C. A. van der Maas. Hierna werd, eveneens op voor stel van B. en W., z.h.s. besloten tot het toekennen van een jaarlijkse subsidie ad f 150.ingaande 1950, tot wederopzegging, aan C. P. Noordhoek, exploitant van de veer dienst Kats—Katseveer, onder voor waarde dat deze dienst steeds tot genoegen van B. en W. wordt uit geoefend en dat telkenjare door de exploitant volledig rekeningen ver antwoording aan het gemeentebe stuur over het afgelopen jaar wordt gedaan. Deze subsidie werd toege kend in verband met de bouw van een nieuwe steiger aan de noordbe- Beleefd aanbevelend, N. Houterman - Nieuweweg A 1c - Kolijnsplaat

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1