_Sport bet huis kalenders PREDIKBEURTEN Woensdag 19 October 1949 JOH. VERBURG Hes-en C. A. GROEMIEER. GESLOTEN Coöperatieve Boerenleenbanken „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISS EN KERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Alle Bankzaken Coöperatief Voetbal Wissekerke - Krabbendijke 0*3 Zaterdag j.I. speelde voor de com petitie Wissekerke tegen Krabben dijke, welke ontmoeting in een 3-0 overwinning voor de gasten eindigde. Het begin van de wedstrijd gaf een vrijwel gelijk opgaande strijd te zien, met Krabbendijke in tech nisch en tactisch opzicht de supe rieure. Toch duurde het nog 20 mi nuten voordat Krabbendijke dit o- verwicht in een doelpunt kon om zetten. Na mooi solospel van de rechtsbinnen, die de bal even over de middenlijn kreeg toegespeeld en daarna op een fraaie manier door brak, plaatste deze de bal afgeme ten voor de voeten van de midden voor, die op zijn beurt de bal on houdbaar langs de keeper joeg. Aangemoedigd door dit succes bleef Krabbendijke aanval op aan val lanceren, doch de voorhoede bleef dermate in gebreke en liep zó dikwijls in de buitenspelval, dat van een gevaarlijke belegering van het wissekerkse doel eigenlijk niet gesproken'kan worden. Ook Wisse kerke probeerde in deze helft wel eens het vijandelijk doel te door boren, doch hun voorhoede miste doortastendheid en elk verband was ver te zoeken, terwijl, evenals bij Krabbendijke, de schutters geheel ontbraken. Toch maakte Krabbendijke in deze eerste helft nog twee doelpunten en wel door de voet van hun links binnen, die deze twee doelpunten binnen twee minuten scoorde. De tweede helft gaf een geheel gewijzigd spelbeeld te zien. Had de wissekerkse voorhoede toen over één of meer schutters beschikt of iets meer onderling verband beze ten, de uitslag zou dan ongetwijfeld "anders zijn geweest. Een overwin ning hadden zij wel niet kunnen bevechten, doch een gelijk spel had zeker tot de mogelijkheid behoord. Gevonden voorwerpen: kin derhemdje, huissleutel, zaklantaarn, uithouwer, kelderwind (domme kracht). Terug te bekomen: Postcomm. Rijkspolitie te Kamperland. Danscursus te Kortgene Vrijdagavond 7 October j.I. werd een danscursus begonnen in hotel „De Korenbeurs" te Kortgene. Na aanvankelijk weinig animo, is men er toch in geslaagd een club te formeren, die het noordbevelandse danspeil op wil voeren. Geopend werd door een der op richters, welke een woord van wel kom sprak tot alle aanwezigen en de dansleraar, de heer Obdam uit Amsterdam, introduceerde. Hierna ving de eerste les aan, waarin door een handige manoeuvre van de dansleraar direct een pret tige sfeer werd gevoeld. Na de les werd een bestuur ge kozen, bestaande uit twee dames en drie heren. NIWIN-comité Curagao heeft grootse plannen De NIWIN Kerstpakketten-actie 1949 heeft in Nederland een zeer goed verloop, maar ook de Neder landers in het buitenland laten zich, wat deze materie betreft, niet on betuigd. Onlangs is op Curasao een NIWIN-comité opgericht, dat reeds geld heeft overgemaakt voor 863 kerstpakketten. Daarenboven heeft dit jonge comité het plan, geld bij een te brengen voor nog 10.000 an dere kerstpakketten. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voor en nam. ds Meijer. (In de namiddagdienst is de 3e collecte bestemd.voor de Chr. Bewaarschool). Ned. Herv. Kerk Geersdijk. Voor- en nam. dhr Kraak. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Voorm. geen dienst, 2.30 en 6 uur ds Strating. Geref. Kerk Wissekerke. 10 uur leesdienst, 6 uur ds Scholing. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Bruyn- zeel en Dr Maas. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnharde Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. Tot onze grote droefheid overleed te Bar Harbos, Maine, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader Leonard M. van Gemert, in de ouderdom van bijna 92 jaar. Namens de 6 zoons en 5 ^ochters, Gerrit van Gemett. No Easton, Mass. 67 Elm Street U.S.A. 19 September 1949. Heden overleed nog plotse ling, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Jan C. Jille (weduwnaar van Martha Koppejan), in de gezegende ouderdom van 97 jaar en 10 maanden. D. Jille. C. Jille - de Pree. Kinderen en kleinkinderen. Abr. Jille. J. Wisse- Jille. M. Wisse. Kinderen en kleinkinderen. C. v.d. Band. Kamperland, 6 October 1949. Hiermede betuigen wij onze har telijke dank voor de deelneming, betoond na het overlijden van onzè zorgzame moeder Hendrika Bastiana Abrahamse - Verhulst. Uit aller naam, Familie Abrahamse. Kortgene, October 1949. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze innig geliefde vrouw, moeder, dochter, zuster, be huwdzuster en tante Hendrika Maria Bakker (geb. Reijnhoudt), betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, C. J. Bakker en kind. Kamperland, October 1949. Bij ons vertrek naar Vlissingen groeten wij alle bekenden en zeg gen tevens alle lidmaatschappen en contributies op. Familie Van Dijk. Kortgene, October 1949. Hartelijk dank voor de vele at tentie en bloemen bij mijn terug komst uit Indië. A. Verburg Pz. Kolijnsplaat, Voorstraat. Aan alle vrienden en bekenden betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij mijn terugkeer wit Indië. Tevens ook mijn dank aan het Niwin-co- mité. W. Duine. Kamperland, October 1949. TTöPTiTB Tanden blank en rein; AA ii* i i J adem fris als morgendauw Notaris J. J. W. KLOP te Kort gene zal op 's avonds 7 uur, in hotel „De Pa trijs" te Kolijnsplaat, voor Mej. J. H. Clement publiek verkopen: met erf aan de Dorpsstraat A 48 te Ko lijnsplaat, groot 40 ca. Aanvaarding dadelijk bij de be taling. Voor bezichtiging sleutel te be vragen bij dhr C. J. Anemaet te Ko lijnsplaat. Burgemeester en Wethou ders van Kortgene maken be kend, dat er Donderdag 20 October om 2 uur in het zaaltje gele genheid bestaat tot kosteloze inenting der kinderen tegen dyphterie door dokter Janssen. Te koop bruine meisjesmantel leeftijd 11 jaar. Nieuweweg B 4, Kolijnsplaat. Dit jaar zijn alle soorten leverbaar. Wilt u zo vriendelijk zijn nu reeds te bestellen welke kalender u wenst? Dit om verzekerd te zijn, dat u de kalender krijgt, welke u graag wilt. Aanbevelend, KAMPERLAND Nederlandse Fruittelers Organisatie Afdeling Noord-Beveland Bij voldoende deelname zal op Zaterdag 22 October a.s. een excursie worden georganiseerd naar de „Boveta" Fruittentoonsteliing te Tiel. Opgaven in te dienen vóór of op Woensdag 19 October bij de afde lingssecretaris J. VAN DE LINDE, Kortgene 425a. Telefoon 335. Kosten f 10.per persoon. Ook niet-lèden der N.F.O. zijn van harte welkom. Pluimveehouders. wenst u kuikens of jonge hennen voor het seizoen 1950? Vraagt dan uw kuikenbon vóór 1 November aan. Wij leveren 10-weekse hennen op uw kuikenbön. Alle rassen. Aanbevelend, Pluimveehandel, Kolijnsplaat. JAC. SNOEP. Molenaar, Kortgene. Vrijdagavond 28 October J. Schippers. Kolijnsplaat. Te koop wegens vertrek een in prima staat zijnde accu radiotoestel merk Philips. Adres te bevragen bureau van dit blad.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 2