van een scheepsroeper of iets dergelijks, opdat het omgeroepene beter verstaanbaar wordt. De voor zitter zegt onderzoek toe. Verder plaatst de heer De Smit nog enke le opmerkingen over de plaats ge had hebbende wethoudersverkie zing, waarop de heer De Nooijer antwoordt. De heer Bustraan vraagt nog maals de aandacht voor de weg naar de Veerdam, waarop de voor zitter antwoordt dat B. en W. al het mogelijke doen om met de be schikbare middelen de weg zo goed mogelijk te doen zijn. De heer Dingemanse vraagt of er nog niets naders bekend is om trent de waterleiding, waarop de voorzitter antwoordt dat door de waterleidingsmaatschappij Zuid-Be veland hierover een rapport aan Ged. Staten is toegezonden. De voorzitter zowel als wethou der Hoveijn danken de heer Van Halst die niet meer als wethouder terugkeert, voor de aangename wij ze waarop zij gedurende 3 jaren met elkaar mochten samenwerken en voor het vele werk waaraan wethouder Van Halst zijn mede werking verleende. De heer Van Halst dankt voor de waarderende woorden en hoopt dat in het nieuwe college van B. en W. steeds een goede verstand houding mag heersen. Hierna sluiting. Protestants Christelijke Kinderbeschermings- Organisatie. WEET U dat er in ons land duizenden kin deren zijn, die opgroeien in totaal ontspoorde gezinnen, waarvan de ouders niet in staat zijn op eniger lei wijze een goede opvoeding te geven WEET U dat deze kinderen reeds in hun prille jeugd in aanraking komen met een maatschappelijke en geestelijke ver wording, die ons begrip geheel te boven gaat? WEET U dat velen van deze kinderen reeds jong op het verkeerde pad raken, met de rechter in aanraking komen en in een inrichting worden geplaatst waar ze een goede opvoeding en opleiding ontvangen? WEET U dat vele babies reeds aan de ouders ontnomen moesten worden, daar deze onmachtig en dikwijls ook on willig zijn hun kinderen zelf licha melijk te verzorgen? WEET U dat er in ons land verschillende grote christelijke inrichtingen zijn, waar deze kinderen worden opge nomen, waar getracht wordt weer zon te brengen in de duisternis van hun kinderleven en ze in aanraking te brengen met het licht van het Evangelie, opdat ze later als vol waardige mensen hun plaats in kerk en maatschappij kunnen innemen? Zaterdag 17 September zal een collecte voor dit mooie doel wor den gehouden. Leden van de meis jesvereniging hebben zich als col lectanten hiervoor beschikbaar ge steld en we hopen zeer dat jeder zijn steentje voor het verwaarloos de kind wil bijdragen. Groot zijn de financiële noden. Laat in uw gave de liefde voor de naaste, de liefde voor het onverzorgde kind uitkomen. Christus gebiedt ons immers onze naaste lief te hebben als onszelf! De F.V. „De Postduif" te Kats- Kolijnsplaat organiseerde een wed vlucht vanuit St Kath. Wave op Zaterdag 3 September j.l. Uitslag: H. C. Noordhoek, Kats 1-3-8-16-18. I. Versluis, Kolijnsplaat, 2-15. Gebr. Verburg, Kolijnsplaat 4. A. Munter, Kats 5-6-9. S. van de Houten, Ko lijnsplaat, 7. J. Korsuize Jz., Ko lijnsplaat, 10. C. P. J. Gast, Kolijn- plaat 11-12. Gebr. van Liere, Ko lijnsplaat 13. Joh. Platschorre, Ko lijnsplaat 14. W. Filius, Kats 17. Beschouwing over de aanstaande voetbalcompetitie en de mogelijke kansen der noordbevelandse clubs. De competities van de K.N.V.B. afdeling Zeeland nemen weer een aanvang, en wel voor de Zaterdag competitie heden 10 September en voor de Zondagcompetitie 11 Sep tember. In totaal nemen aan deze compe tities in Zeeland 189 elftallen deel, waarvan 86 in de Zaterdag-en 103 in de Zondagcompetitie. Bij de 86 elftallen uit de Zaterdagcompetitie zijn inbegrepen. 54 junioren-elftal len, van 12—14 en 15—17 jaar. Rekent men per spelend elftal, plus de reserves, 14 personen, dan be tekent dit dat plm. 2650 zeeuwse jongens startklaar staan om in club verband te trachten hun elftal de hoogste plaats op de ranglijst te doen bezetten. Hoe staat het nu met de noord bevelandse clubs en hun kansen? Uit Noord-Beveland wordt deel genomen met 8 elftallen, t.w. Wisse- kerke 2, Col. Boys 1, Bevelanders 2, Kats 1 en Kortgene 2 elftallen. Zaterdagcompetitie Colijnsplaatse Boys I en Wisse- kerke I spelen in le klas B met de volgende clubs: Arnemuiden I, Kloe- tinge I, Krabbendijke 1, Nieuwdorp 1, Rillandia I, V.C.K. I, Wemeldinge I en Wolfaartsdijk I. Dit zijn stuk voor stuk sterke clubs en het zal de Noordbevelan- ders niet meevallen om tot de bo venste helft der ranglijst door te dringen. Kats I neemt deel aan de 2e klas A met de clubs 's-H.H.kinderen I, Kapelle I, Kattendijke I, Krabbendij ke II, RillandiaII, S.N.P. I, Ierseke III. Wij achten Kats in staat in deze competitie goed partij te geven. Mits zij van begin af aan goed aan pakken is het kampioenschap voor hen bereikbaar. In 2e klas B spelen Bevelanders I en Wissekerke II tegen de clubs 's-H. Arendskerke II, Kloetinge II, Seroos- kerke 1, Vere I en Wolfaartsdijk II. De Bevelanders zullen zeker hun best doen kampioen van deze af deling te worden. Gezien hun pres taties van vorig jaar moet de kans er zijn. Evenwel zullen ook Vere en Serooskerke een woordje mee spreken, terwijl 's-H. Arendskerke II ook niet voor de poes is. Wissekerke II heeft ook dit jaar weer een zware taak voor de boeg, en zal wel onder aan de ranglijst blijven hangen. Het is aan hen te zorgen dat het niet de onderste plaats zal zijn. De Bevelanders II komen uit in de 2e klas C tegen Arnemuiden II, Dom burg III, Nieuwdorp II, Nieuwland I, Serooskerke II en V.C.K. II. Deze elftallen zijn wel aan elkaar gewaagd en het is heel goed mo gelijk dat Bevelanders II in deze af deling geen gek figuur zal slaan. Zondagcompetitie: Kortgene I speelt in de leklasA tegen de clubs: Domburg I, Hansw. Boysl, 's-H. Arendskerke I, Krui- ningen I, Lew. Boys I, Luctor I, Noor mannen 1, Volharding '32 I, Walche ren I. Laat Kortgene zorgen geen ste ken te laten vallen in de eerste wed strijden, zoals zij dit verleden jaar deed. Ongetwijfeld zal de strijd zwaar zijn, doch Kortgene kan doel punten maken en deze zijn nog al tijd beslissend voor de uitslag. Laat zij er voor zorgen dat aanstaand voorjaar, tegelijk met het 20-jarig bestaan, ook het kampioenschap ge vierd kan worden. Tenslotte Kortgene II, welk elf tal in de 2e klas C speelt tegen: Domburg II, Hansw. Boys II, Krui- ningen II, Luctor II, Noormannen II en Volharding '32 II. Dit zijn allen dereserve-elftallen uit de le klas A en het moet voor Kortgene II mogelijk zijn hierin een goed figuur te slaan. Gezien de pres taties van vorig jaar hebben wij nog niet zo veel vertrouwen, doch laat Kortgene II ons niet beschaamd zet ten. Wij wensen alle elftallen sterkte toe in hun strijd en spreken de hoop uit dat het publiek op de diverse noordbevelandse sportterreinen in het competitieseizoen 1949—1950 zal kunnen genieten van mooie en sportieve wedstrijden. Plan van uitbreiding. Het hoofd van het Gemeentebe stuur van Wissekerke maakt be kend, dat een ontwerp van een uitbreidingsplan-in-hoofdzaak voor de gronden buiten de kommen en de uitbreidingsplannen-in-onderde- len daarvan, in een uitvoerige kaart uitgewerkt, ter secretarie dezer ge meente voor eenieder ter inzage ligt van 12 September tot en met 11 October 1949 en dat -belang hebbenden vóór 12 October 1949 hun bezwaren tégen het ontwerp kunnen inbrengen bij de Gemeen teraad. Wissekerke, 10 September 1949. Het hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, J. J. van der Maas. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voor- en nam. ds Meijer. Ned. Herv. Kerk Geersdijk. Voor- en nam. de heer Louwerse, voorbereiding H. Avondmaal. Geref. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur ds Sap te den Haag. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Voorm. geen dienst, nam. ds Tal- ma, 6 uur ds Meijer, H. Doop. Ger. Gem. Kortgene. Donderdag 15 Sept., 7 uur dhr van Gilst. KORTGENE D.V. zal op VRIJDAG 16 SEP TEMBER a.s de weleerw. heer ds J. van Dijk, Ned. Herv. predikant te Gameren, een tijdrede houden in de kerk der Ger. Gem. te Kort gene. Aanvang 7 uur. Toegang vrij. 1 kinderportemonnaie met inhoud. 1 levensmiddelenkaart. 1 contact sleutel voor auto. Deze voorwerpen zijn als gevonden gedeponeerd bij Postcommandant Rijkspolitie te Kolijnsplaat. Als leerlingen van mej. K. A. Wolse slaagden voor het diploma coupeuse te Utrecht de darhes E. N. van Popering te Kats en Jo Poortvliet te Kortgene. Distributiedienst „De Bevelanden" Verplaatsing kringkantoor. Met ingang van 15 September 1949 wordt het djstributiekringkan- toor verplaatst naar de Zaagmolen straat 7, Goes. In verband daarmede zal het op 14 en 15 September a.s. voor het publiek gesloten zijn. Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 't Hart. Kees L. Pladdet en Willy van der Weele geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats vinden D.V. op Woensdag 28 September a.s. om 4 uur te Kolijnsplaat. Zuidzande, Mariaweg M 75, Wissekerke, „Hoekhof", 9 September 1949. Toek. adres: Mariaweg M 75. Op Zaterdag 10 September'- hopen mijn geliefde ouders C. W. van Goudswaard en C. M. van Goudswaard - Huige hun 25-jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbaar kind e Jo. Kamperlgnd, Onrustpolder. Heden nam de Heere van onze zijde weg, door een nood lottig ongeval in Indonesië, onze lieve, onvergetelijke zoon, broeder, zwager en oom Leendert Clement, in de jeugdige leeftijd van ruim 22 jaar. Zijn diepbedroefde familie, J. Clement. B. Clement - de Bruine. Kats: A. A. Clement. H. Clement - Wessels. Kortgene: A. A. Clement. C. Clement - Huige. Geersdijk: J. C. de Lange- Clement. M. de Lange. Kortgene C. J. Clement. P. Clement - van der Weele. Kats: G. Clement. P. Clement- Korteknie. Kortgene C. J. Koole- Clement. I. I. Koole. M. Clement. C. J. Clement - Poortvliet. M. Clement. Palembang: F. van der Maas. Kortgene Corrie Filius. Neefjes en nichtjes. Kortgene, 1 September 1949. De Postduivenvereniging „De Postduif" te Kats-Kolijnsplaat brengt langs deze weg haar hartelijke dank aan de ingezetenen van Kolijnsplaat en Kats, die op enigerlei wijze heb ben medegewerkt tot het welslagen van het doel. Het bestuur.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 2