Tabellainiie kasboekei Dienstregeling het woonhuis Boekhandel Markusse PREDIKBEURTEN dienstmeisje gevraagd Jac. Barrevoets F. SMIT MUZIEKLERAAR Te koop met schuur tractor-chauffeur aardappelrapers een krachtige marinebasis in Indo nesië. Waarschijnlijk zal Soerabaja hierom een nederlandse vloothaven blijven. Spionnageschool in Belgrado. De Sowjets leiden in Belgrado 4000 specialisten op voor de functie van geheim agent. De school heeft a- parte afdelingen voor alle europe- se landen. Hoofd van de afdeling Nederland is de communist Geor ges de Mer. Moeilijkheden in Finland. Communisten zijn in de grootste machinefabriek van Finland in sta king gegaan om moeilijkheden te veroorzaken ten opzichte van de herstelbetalingen aan Rusland. Alen verwacht thans dat de Sowjets spoedig met staatkundige eisen zullen komen. Circuskoningin beroofd. Ma dame Aimar, eigenaresse van circus Aimar, is in Frankrijk beroofd van 12 millioen francs aan juwelen. De daders schijnen voor reis- en ver blijfkosten nog een millioen francs contant geld meegenomen te heb ben. Zij zagen een extra buit van 30.000.000 nog over het hoofd. West-Brabant heeft een vlieg veld. Bij Roosendaal is het eerste particuliere vliegveld van Noord- Brabant geöpend. Men heeft "nog geen startvergunning voor motor vliegtuigen. Een kapper smokkelde. Rot terdamse douane heeft descheeps- kapper van de Nieuw-Amsterdam geknipt omdat hij 30.000 dollar te veel „geknipt" had. Het geld is verbeurd verklaard. Tekenaar met talenten. Een poolse tekenaar, die te Doesburg zijn talenten uitleefde, is door de politie gearresteerd. De man teken de rul. bankbiljetten. Zwemdiploma voor invaliden. Te Apeldoorn heeft de Kon. Ned. Zwembond het zwemdiploma kun nen uitreiken aan 6 leden van de Alg. Ned. Invalidenbond. Wordt vermakelijkheidsbelas ting verlaagd? De burgemees ter van Belfeld heeft in een raads vergadering medegedeeld, dat de regering overleg pleegt over een mogelijke verlaging van de verma kelijkheidsbelasting. Wie hoog klimt De paal- bewoonster, die in Amerika een mast was beklommen omdat zij geen woning kon vinden, kreeg deze week kiespijn. De tandarts kon netjes naar boven klimmen Anti-Nederlandse demonstratie 10.000 Indonesiërs hebben in Poer- wokerto (midden-Java) een anti nederlandse betoging gehouden om dat hun sultan niet kwam opda gen Nederlandse troepen hebben de orde met de wapenen hersteld, waarbij 3 Indonesiërs ge dood en 4 gewond werden. Russen ontdekken meer oor logsmisdadigers. Honderddui zenden duitse krijgsgevangenen zul len in Rusland levenslange slaver nij krijgen wegens z.g. oorlogsmis daden. Het zijn de militairen die geregistreerd zijn en dus niet door Moskou kunnen worden doodge zwegen. Een flinke opruiming. Donder dagavond werd te Kortgene een brandweeroefening gehouden op de al weken rokende, smeulende- en bovenal stinkende stortplaats van vuil. Voor de omwonenden een ge not te weten dat het vuur eindelijk geblust is. Vele ratten vonden de dood. Of de krekels verdwenen zijn, moet nog uitkomen. Ledenvergadering Groene Kruis en Wijkverpleging gehouden op 1 September te Wissekerke Na opening door de voorzitter worden de verslagen uitgebracht door secretaris en penningmeester. De wijkzuster brengt daarna een verslag uit van de afgelegde bezoe ken, uitgeleend materiaal enz. Over de telefoonaansluiting van de zuster zal nog nader worden ge correspondeerd. Het voorstel van het bestuur om de minimum contributie zowel van de Wijkverpleging als van het Groe ne Kruis te verhogen tot f 2.—, wordt met algemene stemmen aangenomen. De aftredende bestuursleden van Wissekerke worden herkozen, ter wijl dhr W. Goossen wordt geko zen in de vacature M. M. Schippers. Op voorstel van verschillende le den wordt bpsloten dat het bestuur pogingen in het werk zal stellen een licht motorrijwiel aan te schaffen voor de zuster. Be tarwepr-ijs. De Akkerbouwcommissie van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland vergaderde dezer dagen ter bespreking van het prijsverloop van de tarwe. De commissie is van mening dat, alhoewel de tarweprijs de vorige week beslist onbevredigend was, zulks geen aanleiding mag zijn om uit vrees, legen alle mogelijke prij zen, spoedig af te leveren, temeer nu in de loop van September voor de handel de gelegenheid bestaat om, zo nodig, aan het A.V.A. te leveren waardoor de telersprijs voor gemiddelde kwaliteit in September zal liggen op f 21.70, terwijl deze bij latere levering geleidelijk op loopt tot f 23.50 per 100 kg. De Akkerbouwcommissie advi seert dan ook om in kalm tempo af te leveren, daar een groot aan bod de prijs in ernstige mate kan drukken. Voorzichtigheid is in deze gebo den. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Bruyn- zeel en Dr Maas. met 10 en 13 kolommen Wissekerke Oud-Geref. Kerk Kolijnsplaat. Maandagavond 7 uur ds Hennephof. Ned. Herv. Kerk Geersdijk. Voor- en nam. de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voorm. de heer Louwerse en nam. ds Meijer, bediening Heilige Doop. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Voorm. geen dienst, nam. ds Jelle- ma, 6 uur ds Boerlijst. Geref. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur ds Scholing te Kam perland. Geref. Gem. Kortgene. Maandag 5 Sept. 7 uur ds van Stuijvenberg. De heer en mevrouw Janssen- Sijtema geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochter Antje (Anneke). Kortgene, 27 Augustus 1949. Matthëus van den Berge en Adriana Lena Holland hebben de eer u kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben te Wemeldinge op Donder dag 15 September a.s., des namid dags 2 uur. Kortgene, Van Citterstraat 241 Wemeldinge, Bonzijweg 24 1 September 1949. Toek. adres: Voorstraat 14, Kats. A Op 7 September a.s. hopen onze geliefde ouders M. Post en A N. Post-Markusse X hun Y 50-jarige echtvereniging Y te herdenken. y Dat zij nog lang gespaard Y mogen blijven, is de wens van Y hun dankbari Y kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Kats, September 1949. ^ooc Aan alle familie, vrienden en bekenden betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele blijken van be langstelling bij mijn terugkeer uit Indië. Ook mijn dank aan het NI- WIN-comité. E. M. de Regt. Kamperland, September 1949. Voor direct een net door J. A. LUIJK, Veerweg B 13, Kamperland. tot 15 October a.s. Van Zierikzee iedere werkdag 's morgens 8.45 en 's avonds 5 uur. Bovendien 's Zaterdags om 1 uur van Zierikzee. 's Zondags van Zierikzee 8.15 en 's avonds 5.30 uur. Van Kolijnsplaat vertrek drie kwartier later als van Zierikzee. Heden Zaterdag met de kermis kunnen de bezoekers, (bij genoeg zame deelname) 's avonds nog terug. Aanbevelend, Veerdienst, Tel. 238, Zierikzee. PRIMA HENNEN EN EENDEN. Alle rassen hennen 10 wk. f 4.—, 3 mnd. f 4.50, 4 mnd. f5.5 mnd. f 5.50, 6 mnd. f 6.N.H. Blauwe 5 mnd. f 5.50, W. Legh. br. '48 f 3.75. Khaki Campb. Eenden br. '48 f 2.75, id. 3 mnd. f 3.50, Witte Ind. Loopeend. 5 mnd. f 5.Jon ge Ganzen 4 mnd. f 6.p. st. Hoenderbedrijf „Sumatra", Veenen- daal. Gevestigd Westdijk 4Q3h, Kortgene Inlichtingen Nieuweweg B 8, Ko lijnsplaat. Gevraagd voor directe indienst treding een zelfstandige die ook geschikt is voor het aan wezige paarden werk. Tevens gevraagd bij WED. C. VAN DRIEL, „Bouw- en Plantlust", 126, Kats. Franse, Duitse, Engelse woordenboeken Boekhandel Markusse Wissekerke Het bestuur van „Floralia" deelt mede dat op de tentoonstelling in het gymnastieklokaal der Openbare Lagere School te Wissekerke op 10 September kan worden ingezonden alle soorten snijbloemen, bouquetten, bloemstukken, potplanten, enz. De inzender dient zelf voor vazen, potten, enz. te zorgen, terwijl hij deze na afloop zelf weer moet ophalen. De inzending moet vóór 11 uur geschieden, liefst met adres plus naam der bloemen. De tentoonstelling is geopend van 2-5 en van 6-8 uur. Entree 30 cent, kinderen 10 cent. Mooie prijzen beschikbaar. Werkt allen mee om de tentoonstelling te doen slagen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 3