Bloemen- en plantenliefhebbers Zuivere Bijenhoning )P0RT_ BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Bekendmaking. Kinderverlamming in Engeland. Te Londen vreest men voor het uitbreken van een epidemie van kinderverlamming. Het aantal ge vallen van deze ziekte is onrust barend gestegen. Verschillende scholen en zwembaden zijn ge sloten. 14-eeuws schip opgegraven. In de Noordoostpolder is een ei kenhout schip aangetroffen, blijkens het aardewerk afkomstig uit de 14de eeuw. Het deed denken aan de boten, die ook de Vikingers in die tijd gebruikten. Gemeenteraadsvergadering Wissekerke. Maandag vergaderde de raad onder voorzitterschap van burge meester Van der Maas. Afwezig de heren Hoveijn en Zuijdweg. Naar aanleiding van de rappor ten van de brandweer over de laatste tijd plaats gehad hebbende branden, ontspon' zich een uitge breide discussie met als resultaat dat B. en W. de organisatie van de brandweer alsnog grondig zullen bestuderen. Het verzoek om vaststelling van een verplaatsingskostenbesluit voor onderwijzers werd met de stemmen van de heren Bustraan en Leen- dertse tegen, voor kennisgeving aangenomen. De geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden werden onderzocht en in orde bevonden. Het bedrag van het voorschot op de exploitatiekosten voor de chr. u.l.o.school werd verhoogd in verband met de kosten van een vakonderwijzer in de Engelse taal. Aan het schoolmuseum te Mid delburg werd een subsidie toege kend van f 5.— per jaar. Aan het gemeentepersoneel werd wederom een gratificatie toegekend van 2% van hun salaris. Vastgesteld werd een verordening op het' kamperen, waarbij de heer Bustraan verzocht een bepaling op te nemen waarbij wordt verboden tenten op te slaan of af te breken op Zondag. Dit voorstel werd ech ter niet ondersteund. Het ambtenarenreglement werd tenopzichte van het horen van vak bonden enigszins gewijzigd. Vastgesteld werd een verorde ning tot regeling van een loonbij- slag en een tijdelijke kindertoeslag. Bij de rondvraag vraagt de heer De Smit een straatlantaarn te wil len plaatsen op de hoek bij C. J. de Fouw. De voorzitter is v.an me ning dat misschien verplaatsing van een lantaarn de oplossing zou kunnen brengen. De heer Dingemanse vroeg de rioolputten in de Oostelijke ach terweg te Geersdijk beter te doen onderhouden. De lieer Bustraan wees op de desolate toestand waarin de weg naar de Veerdam te Kamperland verkeert, hetgeen vele leden be aamden, doch waarvoor men geen oplossing wist te vinden zonder in buitengewoon hoge kosten te ver vallen. De voorzitter sprak de scheiden de leder;, de heren Kramer, Noord- hoek en Leendertse toe en bracht hun dank voor het werk dat zij in het belang der gemeente hebben verricht, waarbij hij in het bijzon der de heer Kramer dankte, die gedurende 25 jaren als raadslid de gemeente heeft gediend. De heer Kramer dankte de voorzitter en de raadsleden voor de prettige samen werking en de vriendschap die hij steeds van hen heeft ondervonden, terwijl ook de heren Noordhoek en Leendertse dankten voor de gesproken woorden. DUIVEN. Op Zaterdag 6 Augustus j.l. or ganiseerde de P.V. „De Postduif" te Kats-Kolijnsplaat een wedvlucht vanuit Mons. Uitslag: Johs. Platschorre, Kats 1-5-7. P. Alebregtse, Kolijnsplaat 2. H. C. Noordhoek, Kats 3. Gebr. van Lie- re Kolijnsplaat 4-8. C. P. Meulen- berg, Kats 6. A. Munter, Kats 9. W. Filius, Kats 10. Zaterdag j.l. organiseerde de P.V. „De Blauwe Doffer" te Kortgene een wedvlucht vanuit Mons. Uitslag: 1 Gebr. Noordhoek, Kam perland, 2 M. Clement, 3-8-13 P. j. Verburg, 4-11-12 J. Kesteloo, 5 C. Mullié, 6 C. Klein, 7 Gebr. WiD derom, Kamperland, 9-14 L. de Fouw, 10 W. Leenpoel, Kamperland. EXAMENS. Bij de gehouden examens van de Eerste Nederlandse Modevakschool Vereniging te Utrecht slaagden voor het diploma costumière de dames jo de Kam, Adrie Flipse en Lies Leendertse te Kamperland en Cor de Moor te Wissekerke. Zeepost near Oost en West. Naar Indonesië vertrekt op 17 Aug. a.s. het s.s. „Zuiderkruis". Met dit schip kan post worden meege zonden, mits deze uiterlijk 14 Aug. op de bus is gedaan. Naar Suriname vertrekt 19 Aug. het m.s. „Bonaire". Uiterlijk posten 16 Aug. Gemeente Wissekerke Geboren: 2 Juli Elisabeth Lena, d.v. M. J. Meulenberg en C. Wis se. 8 Juli Marinus, z.v. J. M. Cle ment en J. A. Filius. 11 Juli, Adri- ana, d.v. A. Klap en P. C. Wester- weele. 15 Juli Maria en Johanna, d.v. L. Tange en S. M, Buijze. Ondertrouwd: 15 Juli A. van Gilst, 20 jr te Kortgene en M. Kouwer, 20 jr. Overleden: 25 Juli Janna Abra- hamse, 84 jr, wed. van J. W. La- main. 29 Juli Jan Balkenende, 21 jr, zoon van Abraham Balkenende en Maatje Steketee. 30 Juli San- dria de Regt, 76 jr wed. van W. Priester. Geref. Kerk Wissekerke. 10 uur leendienst, 6 uur ds van Aller. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voorm. ds Metselaar en nam. de heer Louwerse. Ned. Herv. Kerk Geersdijk. Voor- en nam. de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Voorm. dhr Louwerse, nam. ds Metselaar. Zondagdiensfi artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 'tHart. Hallo! Hallo! 1 Op Maandag 15 Augustus Y hoopt Y Cornells Broekhoven V zijn 55ste geboortedag 1 te herdenken. Dat hij nog lang het bedrijf mag steunen is de wens van enige vrienden. Kortgene, Augustus 1949. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. De Heere riep plotseling uit ons midden tot Zich, ons trouw medelid Jan Balkenende, op de leeftijd*van 21 jaar. Trooste Hij ook de fa milie met dit zware ver lies. Het bestuur der C.J.B.T.O. afdeling N.-Bev. Kamperland, 29 Juli 1949. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Izaak Wisse, in de ouderdom van ruim 79 jaar. J. W. Wisse- Bierens. L. L. Wisse. L. P. Wisse - Verburg. Kolijnsplaat: A. N. Hanson- Wisse. C. M. Hanson. Kamperland L. L. Wisse. M. L. Wisse- Karelse. P. Wisse. C. Wisse- van der Weele. Middelburg: J. W. Bierens. P. M. Bierens- Minderhoud. Klein- en achterkleinkind. Kamperland, 12 Aug. 1949. houdt er nu reeds rekening mee dat 10 September a.s. de tentoonstelling wordt gehouden. „Floralia". Herplaatsing wegens misstelling. Heden overleed, zacht en kalm, na een geduldig gedra gen lijden, onze innig geliefde echtgenoot, vader en behuwd- vader, de heer Jan Warburg, in de ouderdom van ruim 84 jaar. Kolijnsplaat: Wed. J. Verburg- van Gilst. Kortgene E. G. Filius- Beeke. C. P. Filius. Rotterdam G. E. Priester- Beeke. W. Priester. Kolijnsplaat, 1 Aug. 1949. Heden overleed, in de hope des eeuwigen levens, onze ge liefde zuster Adrians P. van Dis, oud ruim 66 jaar. Familie van Dis. Kolijnsplaat, 7 Augustus 1949. Voor de vele blijxen van belang stelling bij mijn 70ste geboortedag mijn hartelijke dank. P. van der Weele Lz. Kolijnsplaat, Augustus 1949. Met deze betuigen we onze har telijke dank aan alle Kamperlanders voor de goede hulp, die we heb ben ontvangen bij de brand op 3 Augustus. Th. Verburg. Trachten leed te verzachten... ten bate van Nederland en Indonesië De burgemeester van Kortgene deelt mede, dat op Dinsdag 16 Augustus a.s. te 14 uur ten huize van dr Jans sen, gelegenheid zal worden gege ven tot kosteloze inenting tegen pokken van kinderen beneden 2 jaar en tot herinenting van ouderen. Kortgene, 11 Augustus 1949. De burgemeester voornoemd, A. A. Schuit. Te koop gevraagd een enkele Melotte keerploeg of dito bietenlichter. L. C. KOSTER, Kamperland. te koop f 1.- per pot J. C. KRAMER, KAMPERLAND

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 3