WOORD-BEVELAMOS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD No. 2434 Zaterdag 30 Juli 1949 52e jaargang RQLFILMS )P0RT_ WEGENKAARTEN DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 GIRO No. 32622. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Begunstigd door zeer mooi zo merweer werd j.l. Zaterdag vanwege de kring Zeeland van het Neder- landsche Roode Kruis een grote oe fening gehouden aan de kust van Walcheren, even voorbij fort Ram- mekens. Aan dezë oefening namen onge veer 750 personen deel, waaronder 225 man van het depót geneeskun dige troepen uit Utrecht. Verder namen aan deze oefening deel H.M. radar-instructieschip „Soemba", de politieboot „R.P. 4", de reddings boot „President J. V. Wierdsma" uit Breskens en de „Zeezwaluw" van het Nederlandse Loodswezen te Vlissingen. Verondersteld werd dat een pas sagiersschip een 150 meter uit de wal op een mijn zou varen en dat daardoor een groot gedeelte van de aan boord zijnde passagiers in zee geslingerd zouden worden. De di verse in dat gedeelte van Walche ren aanwezige reddingsploegen E.H.B.O. en Roode Kruis-afdelingen zouden worden gealarmeerd en in samenwerking met toevallig aanwe zige andere schepen, zouden red dingspogingen ondernomen worden. Wij zijn aanwezig geweest bij het eerste gedeelte van de goed ge slaagde oefening en hebben de mijn met groot geweld tot ontploffing zien komen. Direct daarop sprongen onder groot geschreeuw een groot aantal passagiers dames en heren zwemmers van boord in de spie gelgladde zee. De reddingsploegen van E.H.B.O. sprongen daarna van de wal in het water om „reddend zwemmen" de overboord „gevallenen" aan land te brengen. Deze opgave werd door alle deel- nemenden keurig uitgevoerd. De drenkelingen werden door Roode Kruis mensen aan de dijk gebracht en daar verder behandeld en naar verderop gelegen hulpposten ge transporteerd. Op grote rubbervlotten, 7 a 8 stuks tegelijk getrokken door een motorbootje, werden nog tientallen „drenkelingen" aan land gebracht. Deze gehele oefening werd tot grote tevredenheid van de vele aan wezige opper- en hoofdofficieren en het zeer talrijke publiek uitgevoerd. Het bijwonen van deze realisti sche oefening bracht bij ons onwil lekeurig de gedachte naar voren: zo een oefening aan de Noordbe- velandse kust zou ook schitterend kunnen slagen en de Noordbeve- landers een indruk kunnen geven wat het Roode Kruis zoal presteert. Om hiertoe te kunnen komen, zou men op ons eiland liefhebberij moe Samen 30 jaar oud. Niet alleen in Canada huist een vijfling, ook Argentinië is zo'n quintet rijk. Hier ziet u (van links naar rechts) Franco, Carlos, Maria Esther, en daarvoor Maria Christina en Maria Fernanda Diligenti, vereeuwigd op hun 6e verjaardag. De vijfling kan het onder ling best vinden en onderbrak graag hun spel in de tuin om even te po seren voor onze fotograaf. Het is niet de jongste vijfling op deze wereld want onlangs werd in Brazilië ook een familie met zo'n quintet verrijkt. ten kweken voor het reddend zwem men en voor het volgen van cur sussen E.H.B.O. Een ramp van zo grote afmetin gen, als in de oefening bedoeld, zal practisch aan onze kust niet voor komen. Toch kunnen er zich onge lukken voordoen, b.v. een van de steigers van Kortgene moet het maar eens begeven en velen zouden daar bij te water kunnen geraken. Hoe nuttig zou het dan niet zijn de be schikking te hebben over een flinke reddingsploeg. Het steeds meer en meer toene mende vreemdelingenbezoek en daardoor grotere kans op ongeluk ken bij het zwemmen, vragen om een zekere beveiliging, al was het alleen maar in de vorm van een of meer personen die reddend kunnen zwemmen. Ligt hier misschien een taak voor het zo ijverige bestuur van het Roode Kruis, afdeling Noord-Beveland? Wie spant zich voor deze mooie taak? Boekhandel Markusse, Wissekerke. Postzegelactie Vergeet - hen-niet" Wat is een simpeler karweitje dan het plakken van een postzegel op een brief? En zelfs met deze eenvoudige bezigheid kunt u thans een goed werk doenl U kunt daarmee, voor slechts enkele centen extra, helpen het lijden te verzachten varf zo ontel baar velen, hier in Nederland en vooral ook in het verre Indonesië, die op enigerlei wijze in moeilijk heden, zorgen of leed verkeren. Zeg niet, dat die paar centen bij zoveel leed nog niet eens als de bekende „druppel op een gloeien de plaat" zijn, want de geschiede nis kent talloze, even blijde als beschamende, voorbeelden van die sterke „macht van het kleine"! Voor u is het inderdaad een klei nigheid en daarom behoeft vrijwel niemand zich hieraan te onttrekken maar in het grote geheel worden al die kleinigheden tezamen een onoverwinlijke macht van medele ven. Als een kleine 10 millioen Nederlanders in de maanden Au- DEZE WEEK zolang de voorraad strekt l'/2 ons babbelaars en U/2 ons zuurtjes samen voor slechts 49 cent. W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. gustus en September gemiddeld per hoofd slechts in totaal 10 onnozele centen méér betalen voor al de postzegels, die zij in die maanden gebruiken, dan betekent dit een bedrag van niet minder dan bijna 1 millioen gulden voor het comité Postzegelactie „Vergeet-hen-niet". De opbrengst daarvan komt gelij kelijk ten goede aan het werk van het Roode Kruis, de NIWIN en de Stichting „Nederland helpt Indië". En rekent u nu eens uit, welk bedrag er voor deze organisaties, die op het gebied van lenigen van allerlei leed in Nederland en In donesië hun sporen verdiend heb ben, beschikbaar zou komen, in dien al die bijna 10 millioen Ne derlanders in de maanden Augus tus en September eens iedere week per hoofd gemiddpld 10 onnozele centen op hun postzegels zouden méér betalen! Dat zou in ieder geval heel wat méér zijn dan een simpele druppel op een gloeiende plaat van het leed En omdat een goed begin nog altijd het halve werk is, spreken we af, dat de eerste brief of kaart, die u na het lezen van dit stukje verzendt, gesierd zal zijn met een „Vergeet-hen~niet"-zegel, aan alle postkantoren en vele be langeloze verkoopadressen in waar den van 5 cent (2+3), 10 cent (6+4), 15 cènt (10+5), 40 cent (30+10) verkrijgbaar! DUIVEN. De P.V. „De Postduif" te Kats- Kolijnsplaat organiseerde Zaterdag 23 Juli j.l. een wedvlucht vanuit Vilvoorde. Uitslag: J. van der Maas, Kats 1. S. van den Houten, Kolijnsplaat 2-6. A. Munter, Kats 3-10-16. H. C. Noord- hoek, Kats 4-5. j. A. Vink, Kolijns plaat 7-11. C. P. Meulenberg, Kats 8-13. C. Slimmen, Kats 9-17. P. Alebregtse, Kolijnsplaat 12. J. Sturm, Kolijnsplaat, 14-18. f. Platschorre, Kats, 15. voor wandelaars, fietsers, automobilisten. Boekhandel Markusse, Wissekerke.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1