Oil IE IAG Kerkbij _,SPORT PREDIKBEURTEN Kinderbox en Kinderledikantje kinderwagen. MAIS0N AUBERT Attentie! de minister hierover zijn standpunt nader uiteenzetten. Men zij er van overtuigd, dat hiermee de ontwik keling van Nederlands' positie op de wereldmarkt ten nauwste samen hangt. Dit geldt ook voor het bedrijfs leven. Steeds meer worden handel en industrie belast met de offers voor sociale voorzieningen, hoe ge wenst deze op zichzelf ook mogen zijn. Stellig dient men ook aandacht te schenken aan de positie van klei ne en minder kleine zelfstandigen, die steeds öf vergeten öf de krui mels der sociale wetgeving worden toegeworpen. Maar er zijn meer moeilijkheden op komst. Naast de werkloosheids wolkjes dreigen er andere wolken aan het nederlandse economisch fir mament. Er zijn wolken van her nieuwde devaluatie van de gulden, die reeds naderbij komen en samen met de op stapel staande huurver hoging onmiskenbaar een wolken dek gaan vormen, dat bij ontlading het thans bestaande prijzen- en loonsysteem in korte tijd zal weg spoelen. Dr H. R. Mes. Luva-verloting Zear vlotte verkoop Trekking 29 Juli De animo voor de verkoop van de Luva-Loten, ten behoeve van de Koninklijke Nederlandse Vere niging voor Luchtvaart, blijkt alier- wege zeer groot te zijn. Reeds meer dan de helft der loten zijn geplaatst. De trekking vindt definitiet plaats op 29 Juli a.s. te 's Gravenhage, ten overstaan van de H.H. Notarissen Waldorp, Duynstee en Neuteboom. DUIVEN. Uitslag van de wedvlucht van Orleans op Zaterdag 2 Juli j.l., ge organiseerd door de P.V. „De Post duif" te Kats-Kolijnsplaat. Afstand 433 km. H. C. Noordhoek, Kats 1, 2, 4, 6 en 8. Joh. Platschorre, Kats 3. J. Sturm, Kolijnsplaat 5. A. Munter, Kats 7. Republikeinen in Djocja. Het republikeinse „leger" is met onge regelde troepen Djocja binnen ge trokken. De stad scheen verlaten en de meeste ramen waren geblin deerd. De toestand is gespannen. Koning Leopold in Frankrijk. Koning Leopold van België heeft zich van Zwitserland naarAix-les- Bains in Frankrijk begeven. Om trent het doel van de reis is nog niets bekend. Droeve last van de „Edam". Het K.L.M.-vliegtuig „Edam" heeft 19 slachtoffers van de vliegtuigramp te Bari naar Nederland gebracht. In Bari werd voordat het vliegtuig vertrok zowel een protestantse als een katholieke godsdienstoefening gehouden. De kisten waren bedol ven onder kransen en bloemen. Pokkon op de Kota Inten. Aan boord van de Kota Inten zijn Wij hebben thans weer voor u in voorraad voor de Hervormde en Gereformeerde Kerk Ook de bundeltjes met de nieuwe gezangen BOEKHANDEL MARKUSSE WISSEKERKE vier ziektegevallen geconstateerd, die sterk in de richting van pokken wijzen. Een patiënt is reeds over leden. Rede van professor Posthuma ging niet door. De directeur van de Nederlandse Bank, prof. S. Post huma, zou een rede gehouden heb ben voor de Ned. Maatschappij voor Handel en Nijverheid. Deze voordracht ging niet door, omdat de professor het inoppertuum acht te nu over de Benelux-problemen te spreken. Werkloosheidswet aangeno men. Het ontwerp voor de werkloosheidwet is door de Twee de Kamer met 62 tegen 7 stemmen aangenomen. De Staatkundig Ge reformeerden en de Communisten stemden tegen. Marinekamp Hilversum in quarantaine. Het marine oplei dingskamp van Loosdreeht, nabij Hilversum, zal enige dagen geïso leerd blijven van de buitenwereld in verband met een geconstateerd geval van nekkramp. Er is geen reden tot ongerustheid. Een voetreis naar Brussel. De heer C. de Boer uit Ermelo, die blind is, maakt, alleen verge zeld door zijn hond, een voetreis naar Brussel. In Brussel zal hij de gast zijn van de Belgische Blin- denbond. Kent u hem nog? Willem Beukelszoon van Biervliet, uitvin der van het haringkaken zal ein delijk een standbeeld in Biervliet krijgen. (Zij zijn er zo „vlug" bij, om de Russen voor te zijn). Pressie op Nederland. Het amerikaanse vakverbond, de A.F.L., heeft er bij Truman op aangedron gen, dat de amerikaanse regering op de Nederlanders en Fransen een morele pressie zou uitoefenen, op dat deze landen aan de onder hun beheer staande aziatische volken nationale vrijheid, economische ver beteringen en sociale rechtvaardig heid zouden schenken. Geen sabotage. De Rijksrecher che verneemt van K.L.M.-autori- teiten, die met het onderzoek naar de ramp van de „Roermond" te Bari zijn belast, dat er geen sprake is van sabotage of een explosie aan boord van genoemd vliegtuig. Omtrent de ware toedracht van de zaak heeft men nog geen zekerheid. Dimitrow overleden. In een russisch sanatorium is George Di mitrow, de bulgaarse dictator, o- verleden. In Moskou werd hij op gebaard in het huis der vakvereni gingen. Ook Stalin heeft de ere wacht bij de baar betrokken. „'t Geval Gouzenko" mag niet in Parijs draaien. De film „Achter het IJzeren Gordijn", die in Nederland gedraaid wordt on der de titel ,,'t Geval Gouzenko" mag in Parijs niet meer gezien wor den. De parijse rechtbank deed de ze uitspraak omdat enkele compo sities zijn gebruikt, waarvoor de componist geen toestemming heeft verleend. Voergraan vrij voor eigen be drijf? Waarschijnlijk zal voor voergraan van de oogst 1949 geen leveringsplicht meer worden opge legd aan de telers. Eveneens zijn peulvruchten en zaden niet meer aan beperkende bepalingen gebon den. Te weinig belangstelling voor Nationale Reserve. Tot nu toe hebben zich ongeveer 7000 perso nen vrijwillig opgegeven voor de Nationale Reserve. De staatssecre taris van Oorlog, mr Fokkema An- dreae toonde zich niet voldaan o- ver het aantal meldingen. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Voorm. geen dienst, nam. ds de Roos, voorber., 6 uur ds v.d. Does, collecte inwendige zending. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. 10 uur ds Van den Does van Mon nikendam (3e collecte bestemd voor de inwendige zending) en 2.30 uur dhr Louwerse. Ned. Herv. Kerk Geersdijk. Voor- en nam. de heer Kraak. Ger. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur Dr Oussoren te Middelburg. Ger. Gem. Kolijnsplaat. Woendagavond 6.30 uur ds F. Mal- lau van Bruinisse. TT tegen allerlei pijnen,! stelt nimmer teleur I Te koop samen voor f 25. Te bevragen bij de agent van dit blad te Kamperland. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Bruyn- zeel en Dr Maas. Heden overleed in het Zie kenhuis „Bethesda" te Vlis- singen, de heer M. J. Verhorst, oud-burgemeester van Wissekerke op ruim 89-jarige leeftijd. Bergen op Zoom, 4 Juli 1949. „Vrederust" Hoofdlaan 8. De ex. test. J. J. Preuniger. De vrienden en bekenden van de overledene, wier na men en adressen ons onbekend zijn, gelieven bovenstaande kennisgeving te beschouwen als tot ieder hunner persoon lijk gericht. Bij ons vertrek naar Vlissingen zeggen wij hierbij alle vrienden en kennissen een hartelijk vaarwel en zeggen tevens alle lidmaatschappen op. Familie G. P. Stokman. Vlissingen, Groenewoud 4. Bij mijn terugkeer uit Indonesië betuig ik allen, die daarbij van hun belangstelling deden blijken, mijn hartelijke dank. Ook mijn dank aan het Niwin- comité. L. Stokman. Wissekerke, Juni 1949. P. C, Flikweert en J. Flikweert- Leendertse zeggen u, mede namens wederzijd se ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Kamperland, Juli 1949. voor huidverzorging en teintverbetering Te koop een in goede staat zijnde Te bevragen agent van dit blad, Kortgene. Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) 'Rotterdam, Telefoon 20235 Ruim 30 jaar gevestigd. Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren. Vr. gratis inl.; toez. onder blan co couvert. Gratis spreekuur dag. van 10—8 uur. Zendt briefkaart aan onderstaand adres en u krijgt thuis 5 kilo prima kersen voor de inmaak a f 0.80 per kg. Maakt er een lollige dag van en komt bij ons in de boomgaard kersen eten! Wij hebben een grote voorraad. (Prima waar). De boomgaard is gelegen even achter Kloetinge, richting 's Gra venpolder. Beleefd aanbevelend, J. EVERSEN Wijngaardstraat 34, tel. 2939 GOES.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 3