DU VÜN DE DUG JSpqrt_ PREDIKBEURTEN en het kamperen door personen be neden een bepaalde leeftijd alleen onder toezicht mag geschieden. Deze zaak zal door B. en W. nog nader onder het oog worden gezien. De heer Dingemanse stelt vragen over de geldigheid der borden, aan gevende de maximum snelheid bin nen de bebouwde kommen, het e- galiseren van het terrein van de gedempte vijver en het afschilderen van de nieuwe woningwetwoningen te Geersdijk. De heer De Nooijer vraagt hoe ver de plannen betreffende de rio lering te Wissekerke zijn gevorderd, waarop de voorzitter meedeelt, dat dit in de eerstvolgende vergadering ter tafel komt. De heer De Smit verzoekt enige terreinafscheiding te plaatsen bij de vijver aan de Fransepad, waarop de voorzitter meedeelt, dat B. en W. de situatie ter plaatse zullen opne men en deelt mede, dat de verwij dering van de heg aldaar niet alleen met het oog op de verbreding van de inrit voor de brandspuit is ge schied, doch tevens om het neer werpen van afval uit de omliggen de hovenieringen tegen te gaan. Verder vraagt de heer De Smit of het herstraten van een gedeelte van de Dorpsdijk binnenkort kan worden verwacht. De voorzitter deelt mede dat op de begroting het benodigde bedrag is geraamd, maar dat de uitvoering door de timmer man, die thans het onderhoud der gemeente-eigendommen heeft, wel niet zal kunnen plaats hebben. In verband hiermede merkt hij op, dat herlegging van het trottoir niet zal kunnen geschieden zonder de daar langs staande bomen te beschadigen. Tenslotte informeert de heer De Smit naar de weigering van een bouwvergunning aan een inwoner voor een verbouwing met een plat dak, terwijl een andere inwoner een dergelijke vergunning zonder meer zou hebben gekregen. De voorzit ter deelt mede, dat hier van een weigering door B. en W. in 't ge heel geen sprake is, doch dat dit is gestrand op de vereiste goedkeu ring door het welstandstoezicht. B. en W. doen integendeel al het mo gelijke om te bevorderen dat de vergunning van de Wederopbouw ten spoedigste wordt verleend. De heer Leendertse vraagt B. en W. te willen nagaan of nog vol doende en op de juiste plaatsen waarschuwingsborden aanwezig zijn die de gevaarlijke zwemplaatsen aangeven. Ook aan de voornaamste toegangen naar het duingebied zag hij gaarne dergelijke borden. De voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna sluiting. VOETBAL. Kortgene - Singelkwartier 2-8. Zondag j.l. vond een vriendschap pelijke ontmoeting plaats op het gemeentelijk sportterrein van Kort gene tussen Kortgene en Singel kwartier uit Schiedam. Deze ontmoeting kan in elk op zicht geslaagd genoemd worden, niet in het minst door de leerrijke stof die er uit geput kan worden. Van het begin- tot het eindsig naal was Singelkwartier Kortgene verre de baas, zowel in snelheid, balbehandeling, opstellen, dekken, techniek als tactiek, en het was dan ook niet te verwonderen dat er soms een zekere moedeloosheid over de spelers kwam en men met gelatenheid verder speelde. In deze wedstrijd is de grootste fout van Kortgene wel geweest het verwaarlozen van de dekking van de vijandelijke voorhoede. Hoewel Kortgene soms met vier man in de verdediging speelde, werd nooit tot serieuze dekking overgegaan, wel werd de speler aangevallen die de bal had, maar de overige aanval lers konden zich vrij bewegen en opstellen. Wanneer de gebleken tekortko mingen van Kortgene nader onder ogen worden gezien en aan hun verbetering wordt gewerkt, zal de ze verloren wedstrijd zeker zijn winst opleveren. Wissekerke - Wemeldinge 2-1 In de door Wissekerke georga niseerde nederlaagwedstrijden kwam j.l. Zaterdag Wemeldinge tegen Wis sekerke in het veld. Deze aantrekkelijke wedstrijd werd wederom een overwinning voor Wissekerke, die echter niet door Wemeldinge cadeau gegeven werd. Hoewel Wissekerke zeker als de sterkste aangemerkt kan worden moest er toch van begin af aan alles op alles gezet worden om de overwinning uit het vuur te slepen, temeer daar ook het tegen doelpunt door een speler van Wis sekerke gescoord werd. DUIVEN. De P.V. „De Postduif" te Kats- Kolijnsplaat organiseerde op Zater dag 25 Juni een wedvlucht vanuit St. Denis. (315 km). H. C. Noordhoek, Kats 1-2-7-9. J. Korsuize, Kolijnsplaat 3. Gebr. van Liere, Kolijnsplaat 4. J. Sturm, Kolijnsplaat 5. S. van den Houten, Kolijnsplaat 6-10. Joh. Platschorre, Kats 8. Einduitslag kampioenschap over 7 vluchten. Ie duifkampioen H. C. Noordhoek. 2e duifkampioen joh. Platschorre. 3e duifkampioen H. C. Noordhoek. Ie hokkampioen H. C. Noordhoek. 2e hokkampioen J. Sturm. 3e hokkampioen joh. Platschorre. Zaterdag j.l. organiseerde de P.V. „De Blauwe Doffer" te Kortgene een wedvlucht vanuit St. Denis. Afstand 310 km. M. Clement 1-7. P. Verburg 2-3. Z. van Damme 4. O. Scherp 5. L. de Fouw 6-8-9. H.M. de Koningin naar Noord- Brabant. H.M. de Koningin en Prins Bernhard zijn voornemens op 25 en 26 Augustus a.s. een offici eel bezoek te brengen aan Noord- Brabant. Boter van de bon. De minister van landbouw, visserij en veeteelt heeft besloten om de distributie van boter, margarine, vet en spijs olie op te heffen. Brand in vuurwerkfabriek. Tijdens een brand in de kunstvuur werkfabriek van de firma Kat te Leiden, werden drie arbeiders en twee brandweerlieden door een ontploffing gewond. Oude Pekela bestaat 350 jaar. De veenkolonie Oude Pekela zal in Augustus a.s. het 350-jarig be staan vieren. Tijdens het jubileum zal een tentoonstelling worden ge houden. Nieuw dok voor Rotterdam. Z.K.H. Prins Bernhard heeft in Rotterdam een nieuw, naar hem genoemd dok, in gebruik gesteld. Het is op één na het grootste dok van Nederland. Twee défilé's op 9 Juli. Op 7 Juli hopen H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard hun ko peren huwelijksfeest in de huiselij ke kring te vieren. Ter ere daar van worden op 9 Juli twee défilé's door hen afgenomen. Eén van vol wassenen en een van de jeugd. Dinsdag j.l. vierde het muziekge zelschap „Apollo" te Wissekerke haar 60-jarig jubileum. Op de re ceptie was mede aanwezig de heer Th. de Looff, de nog enige over levende van de eerste 9 oprichters. Groente-export naar Duitsland hervat. De export van nederland- se groente naar Duitsland is Woens dag hervat. Per week wordt nu voor 250.000 dollar uitgevoerd. De overeenkomst loopt tot 1 Augustus. Protest van C.N.V. en K.A.B. Het Christelijk Nationaal Vakver bond en de Katholieke Arbeiders Beweging hebben telegrafisch aan de nederlandse regering doen we ten, dat zij de heer A. Vermeulen, vanwege zijn uitlatingen over or ganisatieverhoudingen in Nederland, niet meer beschouwen als vertegen woordiger der nederlandse arbeiders. Eerste verjaardag van de lucht brug. Een jaar is het geleden, dat het eerste vliegtuig van de luchtbrug naar Berlijn is vertrókken. Dit feit werd in Berlijn herdacht. Een sobere plechtigheid, waarbij generaal Cannon en generaal Ga- néval het woord voerden. Turkse opdracht aan neder landse havenbouwers. De turkse regering heeft met de Ned. Mij. voor Havenwerken een con tract gesloten om te Zonguldak aan de Zwarte Zee een haven aan te Dreigende havenstaking in Londen. In Londen dreigt (het wordt vervelend) wederom een grote havenstaking. Enige duizen den arbeiders hebben het werk al neergelegd; de rest moet nog volgen. Het is een sympathie-sta king met de canadese zeelieden, die menen bedrogen te zijn. Berg houdt de doodstraf. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft het beroep van K. P. Berg, voor malig commandant van het con centratiekamp Amersfoort, verwor pen. De raad achtte de opgelegde doodstraf gerechtvaardigd. Minister van Maarseveen weer in Nederland. Woensdag j.l. is minister van Maarseveen weer in Nederland teruggekeerd. Gedurende het weekend was hij de gast van de H.V.K. op het buitenverblijf te Tjipanas. Denkt u er om? De directeur- generaal van de rijksluchtvaartdienst maakt bekend, dat men niet overal met helicoptères mag landen. De landingsplek moet zo worden ge kozen, dat het eventuele publiek niet kan opdringen. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. 10 uur de heer Louwerse en 2.30 ds de Roos. Ned. Herv. Kerk Geersdijk. Voor- en nam. de heer Kraak. Ger. Kerk Wissekerke. 10 uur leesdienst, 6 uur ds Scholing. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Voorm. geen dienst, nam. ds Breek, 6 uur ds Boerlijst. Ger. Gem. Kamperland. Vrijdag 8 Juli, 7 uur ds F. J. Die- leman van Borssele. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 'tHart. Op Donderdag 7 Juli a.s. hopen wij D.V. met onze ge- liefde ouders, behuwd- en 1 grootouders C. Goulooze en A. Goulooze - de Haze de dag te herdenken waarop zij 40 jaar door de huwelijks band werden verbonden. Dat de Heere hen nog lang k voor elkaar en voor ons mag sparen is de wens van hun dankbare Kinderen, behuwd- en kleinkinderen en verloofde. Kamperland, Veerweg B 159. Y Op Zaterdag 9 Juli hopen Y onze geliefde ouders,'behuwd- V V en grootouders V Pieter Korsuise Cornelia Korsuise- Korshuize A hun 25-jarige echtvereniging A te herdenken. a Dat zij nog lang gespaard Y mogen blijven is de wens van Y hun dankbare kinderen, be- Y huwd- en kleinkind M. C. de Leux- Korsuise. J. H. de Leux, „Oostwal", Goes en kind. Kees. Corrie. Wissekerke, 9 Juli 1949. J. C. T. de Kam en E. A. de Kam - Meulenberg zeggen, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Kamperland, Juni 1949.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 2