noord-bevelands nieuws- eu advërteütieblad geheet gratis No. 2430 Zaterdag 2 JuBi 1943 52e Jaargang ÖRUK EN UITGAVE A. G. M. UARKUSSE TE WSSSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No.32622, Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. iiiaajüBsi n m AM wz m Ook een volkswagen. De duitse ingenieur Curt Delfosse heeft zijn volkswagen een beetje gemoderniseerd. Met zeer eenvoudige middelen bouwde hij een super gestroomlijnde carosserie, waardoor de maximum snelheid van de wagen van 90 tot 130 km per uur werd opgevoerd. De motor kan nog worden uitgerust met 3 extra carburateurs en dan kan de heer Delfosse 150 km per uur rijden. De wagen gebruikt dan 1 liter ben zine op 5 km. De carosserie die deze duitser heeft gebouwd kost plm. f 3000.-. Ergens in Zeeland woont een man, die altijd een beetje langzaam is geweest. Hij is niet van kwade wille en het ontbreekt hem ook niet aan goede ideeën, maar „hij komt er niet toe". Zo heeft hij bijvoor beeld al vaak gedacht: „Ik moest toch eigenlijk lid worden van het Roode Kruis", maar de afdeling van het Nederlandsche Roode Kruis in zijn dorp wacht nog steeds op zijn aanmelding. Hij heeft een vriend. Met die is het een ander geval. Niet dat hij lid is van het Roode Kruis, o nee, dat lijkt er niet op. Hij vindt het Roode Kruis overbodig. Als hij eens ziek zou worden, of als hem een ongeluk zou overkomen, wel, dan roept hij een dokter. Waarvoor kan hij het Roode Kruis nu nodig heb ben? Dat anderen daar anders over denken en dat velen het anders ondervonden hebben dat kan hem niet schelen. Het dorpje, waar deze twee vrien den wonen, wordt beschermd door machtige dijken. In de oorlog wer den die vernield, maar nu is de ontstellende schade weer hersteld. De inwoners van het'dorp vertrou wen dan ook weer op de degelijk heid van hun dijken. Toch zijn zij gelukkig niet allen zoals onze langzame meneer en zijn hardhoofdige vriend. Er zijn er die inzien dat, al zijn de dijken dege lijk en al zullen ze niet licht weer verwoest worden, er toch dingen gebeuren kunnen, waarbij de hulp van het Roode Kruis nodig is. En zij hebben het niet bij de gedachte gelaten: zij hebben zich opgegeven als lid van het Roode Kruis. Zij redeneren zo: ook als er geen ram pen gebeuren doet liet Roode Kruis prachtig werk. Er is het Centraal Laboratorium van de bloedtransfusiedienst, waar bloedplasma wordt bereid. Dit bloedplasma is onbeperkt houdbaar en kan in veel gevallen, waann een bloedtransfusie noodzakelijk is, het verse bloed van de donor vervan gen. Alle nederlandse ziekenhuizen hebben dit geneesmiddel in voor raad. Ook in Indonesië worden tal rijke levens, zowel van de bevol king als van militairen, er door ge red. Uit het wetenschappelijk werk van de Bloedtransfusiedienst is de Moedermelkcentrale, waardoor het leven van talloze babies wordt ge red, ontstaan, die moedermelk op dezelfde wijze conserveert als bloed plasma. Voorts onderhoudt het Nederland sche Roode Kruis door het gehele land bijna 800 hulpposten, waarde slachtoffers van verkeersongelukken eerste hulp ontvangen. Er is het In formatiebureau, dat nasporingen doet over het lot van Nederlanders die na de oorlog niet zijn terugge keerd en op deze wijze aan de na bestaanden zekerheid kan verschaf fen. In Indonesië brengt het Roode Kruis medische hulp. Gewonde en zieke militairen worden in de moei lijke tijd, waarin hun herstel lang zaam vordert,, bijgestaan door wel fare-werksters van het Roode Kruis. De helpers en helpsters van het Roode Kruis Korps wier eigen lijke taak de hulpverlening bij ram pen is staan ook bij andere ge legenheden klaar om te helpen: de organisatie van tochten of bijeen komsten voor chronische zieken en invaliden, eerste hulp bij sportge beurtenissen en wandeltochten, zie ken- en kindertransporten naar en van het buitenland. Nog deze win ter richtte het Roode Kruis in Zee land een noodziekenhuis in voor arbeiders van de D.U.W. en de Wederopbouw, die door de toen heersende griep waren aangetast. Helpsters van het Roode Kruis Korps verpleegden de mannen, die ver van huis ziek lagen. Al dit werk moet worden gesteund het Roode Kruis moet die steun ontvangen van alle Nederlanders. Ook als de dijken, waarachter wij ons veilig voelen, nooit weer zou den bezwijken, het Roode Kruis moet paraat blijven. Want elders zou iets kunnen gebeureneen mijn ramp, een explosie of een grote brand in een van de fabriekscen- tra, een overstroming of een epide mie. - De leden en de donateurs van het Nederlandsche Roode Kruis zor gen er voor dat het werk door zal gaan. Bent u een van de afzijdigen of helpt u mee? De collecte voor het Roode Kruis wordt op Noord-Beveland gehouden van 25-30 Juli a.s. Bij aankoop van 3 pakjes pudding 1 pakje pudding W. DINGEIV5AN5E Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. Gemeenteraadsvergadering Wissekerke Maandag j.l. vergaderde de raad onder voorzitterschap van burge meester Van der Maas. Afwezig de heer M. J. Noordhoek. Bij. de opening der vergadering dankt de voorzitter wethouder Van Halst voor de wijze waarop hij ge durende zijn ziekte de functie van burgemeester heeft waargenomen. Aan de vereniging voor Christe lijk Onderwijs te Wissekeike wor den overeenkomstig art. 72 der la- ger-onderwijswet 1920 de benodig de gelden ad f 235.beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van gordijnen. Vastgesteld werden besluiten tot ingebruikgeving van lokalen aan de Chr. Ulo-school alhier. Een nieuwe verordening werd vastgesteld op het verlenen van kinderbijslag aan de gemeente-amb tenaren. Aan de bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam wordt een jaarlijkse subsidie toegekend van f 10.—. Aan het waterschap Heer-Jansz c.a. wordt een eenmalige bijdrage verleend van f 500.in de kosten van verlenging en vernieuwing van de spuisluis op de haven ie Kam perland. Met de nieuwe jaarwedde-rege- ling van de gemeente-ontvangers kon, behoudens een enkele opmer king over de cumulatieaftrek, accoord worden gegaan. Bij de rondvraag verzoekt de heer Bustraan B. en W., met het oog op het toenemend aantal badgasten, maatregelen te treffen in verband met de Zondagsheiliging en ter voor koming van onzedelijkheid. In ver band hiermede wenste hij het strand- bezoek op Zondag te verbieden. De heer Hoveijn is van mening dat men door een dergelijke maat regel ook treft degenen, die, zonder daardoor in Zondagsontheiliging te vervallen, van de natuur en een rustige wandeling genieten. De heer Leendertse zag gaarne een verordening op het kamperen, waarbij de afgifte van een vergun ning afhankelijk werd gesteld van een door de A.N.W.B. afgegeven kampeerkaart, waardoor meer waar borg wordt verkregen dat ongun stige elementen worden geweerd

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1