NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Z.K.H. Prins Bernhard dia a.s. Woensdag zijn verjaardag viert m. 2429 Zaterdag 25 Juni 1949 52e Jaargang Hulpverlening bij grote rampen. Toen het vorig jaar brand uitbrak in het R.K.-opvoedingsgesticht „De Leo Stichting" vroeg de directeur- overste niet tevergeefs bij het Roode Kruis om hulp. Uit het kringmaga zijn te Arnhem brachten de colon nes van het Roode Kruis van Arn hem en Rheden 75 bedden en 75 matrassen. Enige maanden later werd het St loseph Gesticht te Heel geheel door brand vernield. Nadat de kringcom missaris van het Nederlandsche Roode Kruis in Limburg zijn hulp had aangeboden, brachten de colon nes van Tegelen, Venlo, Heerlen, Maastricht en Vaals de ruim drie honderd verpleegden van het ver woeste gesticht naar „Providentia" te Sterksel en het St Joseph-huis te Helden-Panningen. „Providentia" was er echter niet op ingericht om plotseling zoveel extra gasten te herbergen. Daarom zond de Inten dance van het Nederlandsche Roode Kruis in Den Haag bedden, matras sen en beddegoed. Deze branden in een opvoedings- en een verpleeginrichting zijn maar kleine rampen. De helpers en help sters van het Roode Kruis Korps zijn paraat om te helpen en het Ne derlandsche Roode Kruis beschikt over de materialen. Maar wat zou er gebeuren als Nederland onver hoopt door grote rampen geteisterd werd? Het Nederlandsche Roode Kruis zint op middelen om dan ook de nood te zullen kunnen lenigen. Het hiervoor ontworpen plan houdt in het inrichten van één centraal ma gazijn, waarvan de inhoud zo groot is als die van drie kringmagazijnen van elf kringmagazijnen (één per provincie), waarvan de inhoud ge lijk is aan die van vier depots en het inrichten van 88 depots. In de depots zullen, verspreid over het gehele land, worden opgeslagen: bedden met toebehoren, genees- en verbandmiddelen, verpleegartikelen en niet aan bederf onderhevige voe dingsmiddelen benevens kookgerei en brandstof, een eenvoudig chirur gisch instrumentarium en een steri- liseerapparaat. Op deze wijze zal men een ge decentraliseerd hulpverleningsappa raat verkrijgen, waarop men bij gro te rampen, als de verbindingen ver broken worden, een beroep zal kun nen doen. Het hoofdbestuur en de plaatse lijke afdelingen hebben voor dit plan reeds samen een half millioen gul den weten bijeen te brengen. Dit is voldoende voor de inrichting van 60 depots. In totaal, met het cen traal magazijn en de kringmagazij nen mee, moet de uitrusting van 144 depots bekostigd worden. Dit vraagt anderhalf millioen gulden. Zolang het Nederlandsche Roode Kruis niet over ruimere financiën beschikt, zal slechts een voorlopige uitvoering van het plan mogelijk zijn. Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, die ieder 5 depots moesten hebben, krijgen er slechts één. Ook Utrecht, Eindhoven en andere gro te gemeenten of industriegebieden zullen het voorlopig met één depot moeten stellen. Bij de taakverdeling voor de hulp verlening bij grote rampen zijn na tuurlijk de colonnes van het Roode Kruis Korps ingeschakeld met hun 8000 vrijwillige helpers en helpsters, evenals de noodcolonne, die in Den Haag gestationneerd is en die er op berekend is bij iedere ramp hulp te kunnen verlenen. Eigenlijk is het dringend nodig, dat er in het Oos ten en Noord-Oosten van ons land een tweede noodcolonne komt. Maar alleen aan materiaal vergt een der gelijke noodcolonne een bedrag van f 160.000.—, want zij bestaat uit o.a. ambulances, een rijdende polikliniek, een veldkeuken, materiaalwagens en DEZE WEEK 4 rol zuurtjes voor 25 cent U/2 ons drop voor 40 cent 2 ons allerhande voor 49 cent W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. een lichtaggregaat. Het Nederlandsche Roode Kruis weet op welke wijze Nederland het best beveiligd zal zijn tegen grote rampen en tegen de gevolgen van een oorlog. Het plan van de vol ledige organisatie van deze „Hulp verlening btj Calamiteiten" ligt ge reed. Het Nederlandsche Roode Kruis is reeds begonnen gedeeltelijke uitvoering aan dit plan te geven. Het zal van het nederlandse volk afhangen hoelang het duren zal voor dat inderdaad in het gehele land de depots aanwezig zijn om - wan neer het onverhoopt nodig is aan in nood verkerenden hulp te bieden. De collecte voor het Roode Kruis wordt op Noord-Beveland gehouden van 23-30 Juli a.s. Vuurwapens thuislaten! De verkiezingen in Nederland zijn rustig verlopen en zonder incidenten. Dat dit niet overal zo is, laat deze foto duidelijk zien. De autoriteiten in Bogota (Columbia) vrezen wel moeilijkheden. Alvorens de kiezers het stemlokaal mogen betreden, worden zij door militairen op wapens onderzocht. DRUK EIS UITGAVE A. 3. S3. KARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No.32622. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1