enige inboedel liet woonhuis Sist hooi PREDIKBEURTEN BEKENDMAKING Dankbetuiging. Zaterdag 25 luni 1949 publiek verkopen: te koop met tuin t@ koop i l f 11 i EULJLj ra Attentie! Kuiperij de Koning Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dr 't Hart. De collecte van de Stichting 1940-'45 bracht op (met uitzonde ring van de contribuanten) te Kortgene f 153.05 te Kolijnsplaat f 287.05 te Kats f 93.50 te Wissekerke f 500.50 te Geersdijk f 65.50 te Kamperland f 254.19 Hartelijk dank aan allen die gaven. Ger. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur dhr R. Postma uit den Haag. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voorm. de heer Kraak en's avonds 6.30 uur ds Meijer, voorb. Heilig Avondmaal. Ned. Herv. Kerk Geersdijk. Voorm. ds Meijer, bediening Heilig Avondmaal en nam. de heer Kjaak, dankzegging Heilig Avondmaal. Ned. Herv, Kerk Kolijnsplaat. Nam. en 's avonds 6 uur ds Boer- lijst. Voorm. geen dienst. Ger. Gem. Kolijnsplaat. Vrijdagavond 24 Juni 7 uurdsDie- leman van Borssele. DE VRAAG VAN LEVEN OF DOOD Staat een mens, die dagelijks met problemen van leven of dood te maken heeft, onverschilliger daar tegenover dan iemand die slechts éénmaal voor dit vraagstuk wordt gesteld Ja - en neenl Tijdens de wereld oorlog hebben we zonder overma tig veel opwinding kennisgenomen van verlieslijsten. En de soldaten aan de fronten wapenden zich met onverschilligheid tegen de anders niet te dragen morele last. Alleen als op die verlieslijsten namen voor kwamen van familieleden, vrienden of kennissen dan viel die onver schilligheid weg. Maar een dokter, die uit roeping zijn vak gekozen heeft, zal altijd vechten om levens te behouden. Van vrienden zowel als van vreemden, dag in dag uit en jaar in jaar uit. Een dokter wordt niet onverschillig. Hier ligt een verschil van mo tief. In oorlogstijd wanneer bijna niemand aan de invloed van de vernietigingswaanzin kan ontkomen, wordt in iedere mensenziel een groter of kleiner stukje gedood. Maar wie uit liefde tot de mens heid de strijd tegen dood en ellen de voert, zal altijd nieuwe kracht vinden om vol te houden. Hij zal zelfs anderen inspireren om aan zijn zijde te vechten, met dezelfde opofferingszin en met dezelf de doodsverachting als dat nodig zou zijn. Toen in de zomer van het vori ge jaar een pakhuis van Blauwhoe denveem in vlammen opging, toen hebben mannen hun leven gewaagd tussen de reeds wankele muren van het veem om uit de koelruimten de voorraden van de Bloedtransfusie dienst en van de Moedermelkcentrale te redden. Onder het geloei der vlammen, onder een regen van ko kend bluswater en van door de hitte gesmolten vet, zijn zij naar binnen gedrongen om de kostbare kisten met bloedplasma en met ge droogde moedermelk in veiligheid te brengen. Deze mannen waren employé's van de Bloedtransfusie dienst van het Nederlandse Rode Kruis. Dagelijks komen zij met de vraagstukken van leven en dood in aanraking. Zij wisten dus - be ter dan wie ook - wat er op het punt stond om door het vuur te worden vernietigd. Zij wisten dat iedere fles een mensenleven kon redden. Daarom waagden zij zich in de vlammenDaarmee inspireer den zij ook anderen. Want kort daarna hebben zestig Amsterdamse arbeiders zich vrijwillig beschik baar gesteld, om in hun vrije tijd, het uitgewoonde en haveloze ge bouw waarin de Bloedtransfusie dienst gevestigd was te restaureren. Maanden hebben zij gewerkt; toen was het gebouw bijna onherken baar opgeknapt en een waardige plaats voor de belangrijke weten schappelijke en menslievende ar beid die daar wordt verricht. In de komende maand zal het Nederlandse Rode Kruis een be roep doen op de hulp van de Noord-Bevelanders om zijn arbeid te kunnen voortzetten. Laat u zich dan inspireren door het voorbeeld van deze mannen die hun krachten en hun tijd offerden en die zelfs hun leven in de waagschaal stel den in dienst der barmhartigheid. In de vragen van leven of dood stelt het Nederlandse Rode Kruis zich aan de zijde van het Leven. De collecte voor het Rode Kruis wordt op Noord-Beveland gehouden van 23 30 Juli a.s. EEN BEROEP. De tijd waarin wij thans leven wordt wel de verlichte eeuw ge noemd. Beter ware het misschien te spreken van de eeuw van de sport. Immers toch, in grote steden en kleine dorpjes doet groot en klein aan sport. Sport, dat het lichaam staalt, de spieren ontwikkelt, de geest verfrist, de kameraadschap aankweekt. De nationale sport in Nederland is voetbal. Reeds vanaf de school banken wordt er gevoetbald en tus sen klassen en scholen onderling wedstrijden gespeeld. Later wordt men lid van een plaatselijke club en wordt het voetballen „echt". Ad- spiranten en junioren spelen wed strijden tegen clubs uit andere plaat sen. Nog later wordt in de compe titie meegespeeld en oude vriend schapsbanden worden verstevigd of nieuwe aangeknoopt. Ook Wissekerke is een voetbal club rijk, waarin adspiranten en ju nioren met jeugdig enthousiasme hun spel beoefenen. Voor de aan schaf van spelmateriaal e.d. is ech ter geld nodig en dit ontbreekt. Daarom doet het bestuur van de v.v. „Wissekerke" langs deze weg een beroep op de ouders en de bur gerij om donateur of begunstiger te worden, waardoor het mogelijk zal zijn de jeugdige voetballers meer te laten spelen, zodat zij zich kunnen ontwikkelen en later goede sport- vertegenwoordigers van hun dorp kunnen zijn. Burgemeester en wethouders van Kortgene maken bekend, dat het hun gebleken is, dat de huisnum mering in deze gemeente veel te wensen overlaat. Ingevolge het bepaalde in artikel 3, 2e lid, der Algemene Politiever ordening dezer gemeente zijn de eigenaars en gebruikers van gebou wen verplicht de huisnummers en eventuele daarbij behorende letters in goed-leesbare staat te onderhou den. Overtreding van deze bepaling kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of een geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat zij de huisnummers en eventuele letters in goed lees bare staat dienen te brengen, aan gezien met ingang van 1 Septem ber a.s. een algemene controle zal worden ingesteld. Bij gebleken nalatigheid zal als dan onmiddellijk tot strafvervol ging worden overgegaan. Kortgene, 13 Juni 1949,. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, A. A. Schuit. De secretaris, Tazelaar. DICK Met grote blijdschap en dankbaar heid geven wij u kennis van de geboorte van ons zoontje en broer tje Dirk Pieter. G. de Wilde. R. M. de Wilde- Groenewege. Corrie. Kolijnsplaat, 14 juni 1949. Pieter Flikweert en Jacoba Leendertse hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders, kennis te ge ven van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. Donderdag 23 Juni a.s. De kerkelijke inzegening zal plaats hebben in de Ned. Herv. Kerk te Kamperland des namiddags 4 uur door de Weleerwaarde heer ds A. Postma. Kamperland, 10 Juni 1949. Veer weg B 18 „Welgelegen" Voor de zeer vele blijken van belangstelling, die mij op mijn 60ste verjaardag ten deel vielen, betuig ik langs deze weg mijn hartelijke dank aan allen die deze dag voor mij tot een onvergetelijke hebben gemaakt. D. Snoodijk. Kats, Juni 1949. W. A. Remeeus J. C. Remeeus - Mullié zeggen, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en •bij hun huwelijk ondervonden. Kats, Juni 1949. J. Geelhoed en L. H. Geelhoed-Snoep zeggen, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Kolijnsplaat, Juni 1949. Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene zal -op nam. 2 uur, aan het woonhuis en ten verzoeke van de heer P. de Smit te Kortgene, Voorstraat 38 alseikenhouten kabinet, mahonie houten linnenkast, verenbed met springverenmatras, stoelen, kast- klok, pendule, lessenaar, theetafel, divers glas- en aardewerk, w.o. serviezen, keukenkachel, schilde rijen, boeken, vloerbedekking, worstmachine, weegschaal, sto ven en al hetgeen verder wordt aangeboden. Betaaldag 25 September a.s. Gelegenheid tot bijbrengen, waar van opgaaf te doen tot a.s. Don derdag ten kantore van de deur waarder. Uit de hand aan de Voorstraat te Kortgene, naast de Twentsche Bank, groot 1.46 are. Dadelijk in eigen gebruik te aan vaarden. Nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van Notaris J. J. W. KLOP te Kortgene. Bij inschrijving van 2.27 ha of 5 gem. 138 r. dijk tussen de polders N. N.-Bev. en Frederiks. 2e snede mag naar ver kiezing ook geweid worden. Briefjes in te leveren uiterlijk 23 Juni a.s. voor 12 uur v.m. ten kan tore van deurwaarder G. HEIjBOER te Kortgene, alwaar nadere inlich tingen verkrijgbaar. voor tei nt verbetering. Geeft frisheid en ge zondheid aan Uw huid en maakt U knapper Bestellingen op Spekstanders Stampkuipen Wastobben enz. alles prima eikenhout, ook repara tie aan kuipen, worden aangeno- men door I. P. van der Moere, B 182, Kamperland. Middelburg.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 2