■in hi 1 H©©itO«VÊLAflDS KilüWS- ill ADVERTENTIEBLAD _Spprt Pinksterreclame no. 2426 Zaterdag 4 Juni 1949 52e Jaargang DRUK EM UITGAVE A. 0. KS. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON Mo. 308 - GIRO No.32622. Abonnementsprijs f 1.50 per jaar. - Franco per post f 3.00. - Advertenties 5 cent per mm - 2250 betalende abonné's. Relletjes in Berlijn. Als gevolg van de spoorwegstaking in Berlijn, die verband houdt met de weigering van de communistische directie om de arbeiders in westelijke marken te betalen, vinden op de stationsem placementen van de voormalige duitse hoofdstad telkens relletjes plaats. Hier wordt een communistische pro pagandiste, die op het emplacement van het station Charlottenburg propaganda trachtte te maken, door spoor wegbeambten op hardhandige wijze van het terrein verwijderd. Tot vuurgevechten is het nog niet gekomen; de politie maakt wel druk gebruik van haar gummiknuppels. l'/2 ons fijne zuurtjes 25 ct. H/2 ons gesort. toffee's 38 ct. l'/2 ons fijne bonbons 65 ct. W. DINGEMANSE Levensmidd.bedrijf, Kolijnsplaat. Sjanghai gevallen. Generaal Mao Tse Toeng heeft Shanghai veroverd, dat een van de grootste steden ter wereld is. Alleen in het zuidelijkste gedeelte van de stad houden de nationalisten nog stand om de aftocht van hun troepen te dekken. Geen verlaging Marshall-hulp. Het amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft het voorstel om de Marshall-hulp met 15 te ver lagen, verworpen. Doodstraf geëist voor Fran kenstein. Het arnhemse bijzon dere hof heeft de doodstraf geëist tegen de duitser Ferd. Frankenstein. Hij had bij de Imbosch een gewon de gevangene doodgeschoten, me- degeholpen met repressaillemoorden en in Vierhouten zes joden vermoord. Atooifivliegtuigen. Dr Plesman, de president-directeur van de K.L.M., heeft verklaard dat over acht tot tien jaar de atoomvliegtuigen hun intrede zullen doen. Valse Van Gogh's in omloop. Bij de Officier van Justitie te Am sterdam is door jhr Sandberg een klacht ingediend, vanwege het toe nemend aantal vervalsingen van Van Gogh-schilderijen, dat getracht wordt in omloop te brengen. Erkenning van communistisch China? De Verenigde Staten hebben een nota aan de regeringen van Nederland, Groot-Brittannië, Frankrijk, België, India, Pakistan, Australië, Nieuw Zeeland, Ceylon en Zuid-Afrika gezonden over de mogelijkheid van „de facto"-erken- ning van communistisch China. De zaak-Schreieder. De pro cureur-fiscaal bij de Bijzondere Raad van Cassatie, prof. Langemeyer, heeft verwerping gevraagd van het verzoek van de procureur-fiscaal bij het Leeuwarder Bijzonder Ge rechtshof, die cassatie had aange tekend tegen het buiten vervolging stellen van Schreieder. Hulpzender voor Twente. De nieuwe hulpzender voor Twente is in gebruik genomen. De Twente naren klaagden, dat zij Leipzig te horen kregen als zij op Hilversum, II afstemden. De P.T.T. greep in en zorgde voor een hulpzender, die nu op 245 m het programma van Hilversum II versterkt door geeft. Balion op drift. De ballon „Hen ri Dunant" is zonder bemanning losgeslagen. Zij zou tijdens een luchtvaartfeest te Nijmegen opstij gen en is in Twente teruggevonden. Organisatie van politieke de linquenten opgerold. De Rijks politie heeft 's nachts te Driebergen een inval gedaan, waardoor een einde werd gemaakt aan de pogin gen tot stichting van een vere niging van oud-N.S.B.ers. Er werd een lijst gevonden met adressen van voortvluchtige politieke delin quenten. Duitse trawlers overgedragen. Drie duitse trawlers, die tijdens de oorlog op nederlandse hellingen werden gebouwd, zijn formeekaan de nederlandse regering overgedra gen. Dit jaar 6000 huizen extra. Als aanvulling op het woningbouw programma voor 1949, wordt een bouwvolume gegeven, waaruit on geveer 6000 woningen extra kun nen worden opgetrokken. Moordenaar van oude vrouw bekent. De 60-jarige meubelma ker T. uit de Hudsonstraat te Am sterdam heeft bekend zijn 71-jarige huishoudster na een heftige woordenwisseling met een glas scherf te hebben doodgestoken. De nieuwe H.V.K. vertrokken. De heer A. H. J. Lovink, de opvol ger van dr Beel, is naar Indonesië vertrokken. Donderdagmorgen, om 11 uur vond de plechtige ambtso verdracht plaats. Dr Beel zal nu spoedig naar Nederland komen. Prins Bernhard in Canada. Met een KLM-Constellation is prins Bernhard op het vliegveld Dorval van Montreal aangekomen. De laat ste 5 km werd het vliegtuig van de prins cfoor een escadrille canadese straaljagers geëscorteerd. Nederlandse straaljagers naar Engeland. Nederlandse meteoor straaljagers zullen deelnemen aan oefeningen van de R.A.F. boven Zuid-Oost-Engeland en de Midlands. Franse, belgische en nederlandse luchtmachtofficieren zullen de ma noeuvres als waarnemers bijwonen. In 1958 een woning voer ieder een. De minister van wederop bouw, mr J. In 't Veld, heeft ver klaard dat men in 1958 zover denkt te zijn, dat ieder gezin over een eigen woning beschikt. Luchtvaarttarieven verlaagd. De KLM heeft besloten de tarieven voor het binnenlandse luchtnet dras tisch te verlagen. De prijs der en kele- en retourvluchten wordt on geveer gehalveerd. Koninklijk bezoek aan Utrecht. H.M. de koningin en Z.K.H. prins Bernhard zullen op 17 Juni a.s. een officiéél bezoek aan de provincie Utrecht brengen. In het bijzonder zal de stad Utrecht worden bezocht. Nederlanders te Sjanghai in veiligheid. De nederlandse con sul-generaal te Sjanghai heeft ver klaard dat in zoverre hem be kend alle Nederlanders veilig en alle nederlandse eigendommen on beschadigd zijn. Congres van journalisten fe deratie. Te Utrecht werd een congres gehouden door de neder landse journalisten ter bepaling van hun standpunt t.a.v. het wetsont werp journalistieke verantwoorde lijkheid. Een motie werd aangeno men waarin gevraagd werd de be handeling in de Staten Generaal uit te stellen tot een commissie het voorstel had onderzocht. Begin de dag- met IVOROI Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw. Duiven. De P.V. „De Blauwe Doffer" te Kortgene organiseerde Zaterdag j.I. een wevlucht vanuit Vilvoorde. Uitslag: 1, 2, 3, 4, 5 P. Verburg; 6, 7, 8, 12 Z. van Damme; 9,13,14 O. Scherp; 10 L. de Fouw; 11 G. de Fouw.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 1