VRIJDAG 27 MEI. Prima Deurmatten Japanmatjes 30ste Concours Bijverdienste. plaatselijke agenten HEMELVAARTSDAG De Beurs te Kortgene wordt gehouden op maat 40x70 cm voor f 4.75 f 2.55 P. A, Meulenberg Kamperland Telefoon 274 medereizigers Bezoekt het D.V. op Donderdag 26 Mei 1949 Aanvang 11 uur Zomervergadering der Z.LIVl. Melotte wiedmachine. HEDEN 'tis ile Hoeddie het doet I DAMES, wij brengen bij ied're mantel, voor ied're smaak en voor elke beurs een passende hoed. Door onze grote collectie, zowel in stro als vilt, kunt u ongetwijfeld slagen. Ook bijpassende shawls. DAMESHOEDENZAAK Middelburg FA A. L LE COINTRE St Janstraat 6—8, le zijstraat Langedelft rechts vanaf de Markt. In de slangentuin in Bangkok worden cobra's, adders en andere zeer giftige slangen met grote zorg verpleegd. Uit het gif dezer slangen worden door het Siamese Rode Kruis, in een speciaal laboratorium, geneesmiddelen bereid tegen infec tieziekten en tegen de gevolgen van slangenbeet. In ons land is dat niet nodig, omdat we weinig te vrezen hebben van giftige dieren. Maar in het Centraal Laboratorium van de Bloed transfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis worden sera en medi camenten bereid uit mensenbloed. Om u een voorbeeld te noemen: Vroeger was het bijna onmogelijk een z.g. „bloeder" (haemophilie) te opereren. Deze patiënten, bij wie het geringste wondje een niet te stel pen bloeding veroorzaakte, konden zelfs geen kies laten trekken zonder levensgevaar. Tegenwoordig kan men deze mensen inspuiten met fibrinogeen en hun wond bedekken met fibrineschuim of met fibrinedraden, waardoor de bloedingen worden tegengegaan of gestelpt. Ook het thrombine dat uit bloedplaatjes wordt gemaakt, is een belangrijk bloedstelpend middel. Aan dergelijke middelen, die in het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis worden bereid, hebben velen hun leven te danken. Zij zijn gevonden dankzij het naar stig onderzoek der wetenschapsmensen en zij kunnen vervaardigd wor den dankzij de offervaardigheid van mensen, die hun bloed geven om het leven van anderen te redden. Het Nederlandse Rode Kruis brengt die mensen samen, getrouw aan de hoge principes van mensenliefde en hulpvaardigheid waarvoor het steeds in het strijdperk moet treden. En als het Nederlandse Rode Kruis u binnenkort zal vragen om uw jaarlijkse bijdrage, dan vraagt het uw hulp om zijn diensten aan de mensheid te kunnen voortzetten. Verzekerings - Maatschappij, reeds ingevoerd op Noord-Beveland, vraagt voor Kolijnsplaat, Kamperland en Kortgene. Voor goede kracht ev. vaste aanstelling. Brieven onder no 41, bureau van dit blad. Gevraagd op 4 juni richting Wieringermeer. Inlichtingen I. M. DE MOOR, tel. 210, Wissekerke. der Chr. Zangverenigingen aangesloten bij de Ring Zeeland (Hemelvaartsdag) in het bos, gelegen bij het landgoed ,,Sorgwijck" te Wissekerke Programma's, tevens bewijs van toegang f 0.75, kinderkaarten f 0.40 met rijtoer over het eiland Tholen. Degene die vanaf hier gebruik wil maken van de bus naar Tholen geve zich op bij ondergetekende, voor of op 4 Juni. Die zich hier opgeeft, moet dit niet meer in Goes doen. De afdeling der Z.L.M. Wissekerke, C. BREURE. A 128a, Wissekerke. Te koop zo goed als nieuwe Smederij M. A. DE VOS, Wisse kerke. DORPZICHT - KOLIJNSPLAAT mm Entree f 0.75 Muziek: De Bordewies

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 4