GIHGEH VAK DE DAG BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN verbinding naar elk dorp op het eiland. Totdat de zomerdienstregeling 1949 voor de autobus van kracht werd. Met één ruk werd de klok op Noord-Beveland jaren teruggezet Wat toch is het geval? Gedurende de wintermaanden vertrok de laatste bus van Kort- gene veer 's avonds 8 uur. Wel niet ideaal, maar het kon er mee door. Nu gaat het zomer worden, de tijd dus dat het langer licht wordt (ook 's avonds) waarvan het publiek wil profiteren. Tot ieders grenzeloze verbazing vermeldt de zomerdienstregeling der autobus een vervroeging van het vertrek uur der laatste bus met één uur. Onbegrijpelijk en dwaas 1 Waar om niet in de zomermaanden een latere verbinding of tenminste de oude verbinding gehandhaafd? De Noordbevelanders zijn eiland bewoners. Inderdaad! Maar daar om mogen zij 's avonds toch nog wel in een autobus zitten Of zijn zij daarvoor nog niet mondig? De vereniging „De Noord-Beve- landse Brug" zou in deze goed werk kunnen verrichten. Zij heeft al meer dere slechte verbindingen verbeterd gekregen. Overvloed van copie noopt ons, tot onze spijt, de voetbalverslagen van afgelopen week te laten liggen. Paul Bromberg overleden. De bekende binnenhuisarchitect Paul Bromberg, is te Amsterdam op 56- jarige leeftijd overleden. Haringprijs vrij. Als straks de Hollandse nieuwe weer wordt aan gevoerd, zullen de prijzen voor de haring vrij zijn. Ook voor het schoon maken mogen de handelaren dan zelf hun prijs bepalen. Weer doodstraf voor Van der Waals. Voor de Raad van Cassa tie is bevestiging gevraagd van het doodvonnis voor Anthonie van der Waals, de beruchte handlanger van de S.D.-man Schreieder. Bijbel meest verkochte boek. Het mag misschien wonderlijk klin ken, doch de Bijbel blijkt nog steeds het meest verkochte boek ter we reld te zijn. In 1947 werden bijna 9.5 millioen stuks verkocht, tegen 3.8 millioen in 1939; Daling textielprijzen Met in gang van 27 Mei a.s. worden ver schillende winstmarges in de tex tielhandel gewijzigd. Dit zal waar schijnlijk tot gevolg hebben dat de textielprijzen binnenkort iets dalen. Professor de Kleyn overleden. Op 65-jarige leeftijd is te Amster dam overleden prof. dr A. P. H. A. de Kleyn, hoogleraar aan de ge meentelijke universiteit. Professor de Kleyn was een specialist op het gebied der neus-, keel- en oorziek ten en genoot over de gehele we reld vermaardheid. Een half millioen verduisterd. Een commissionnair in effecten in het Gooi is gearresteerd omdat hij voor een half millioen fondsen van zijn cliënten heeft „geleend". Hij kocht er een machinefabriek voor in Hilversum. Duitsers komen eigen vernie lingen herstellen. De spoorlijn van Coevorden naar de Duitse grens wordt weer hersteld. De spoorbrug tussen Coevorden en Almelo, welke door de Duitsers werd opgeblazen, zal door henzelf opnieuw worden aangelegd. Berg en Kotalla nogmaals ver hoord. In Den Haag kwamen voor de bijzondere Raad van Cassatie de voormalige commandant van A- mersfoort, Berg, en zijn medeplich tige Kotalla weer voor. Het verhoor leverde weinig nieuwe gezichtspun ten op. Nieuwe films over West Indië. Het ligt in de bedoeling van de filmstichting West Indië, een serie korte films voor voorprogramma's in de bioscopen te vervaardigen. Bekerwedstrijden K.N.V.B. afdeling Zeeland Aan deze wedstrijden wordt deel genomen door 48 Zeeuwse clubs (ook K.N.V.B.-elftallen) waarvan 35 uit de Zondagcompetitie en 13 uit de Zaterdagcompetitie. Deze 48 clubs zijn onderverdeeld in 15 groepen, t.w. de groepen A t.e.m. K voor de Zondagen. In deze groepen zijn ge plaatst 1 groep van 2 clubs, 7 van 3 clubs en 3 van 4 clubs. De groe pen L t.e.m. O voor de Zaterdagen, waarvan 3 groepen van 3 clubsen 1 groep van 4 clubs. Deze groepen spelen een onderlinge halve com petitie, de z.g. voorronde, voor plaatsing in de bekerwedstrijden. Tot deze wedstrijden worden toe gelaten van de groepen A t.e.m. H ieder 1 club, van de groepen I en J ieder 2 clubs en van groep K 3 clubs, totaal 15 clubs voor de Zon dagen. Verder van de groepen L t.e.m. O ieder 2, of totaal 8 clubs. Dit zijn dus de clubs die zich in de voorronde het best geplaatst hebben. Zodra de bekerwedstrijden wor den gespeeld komen alleen de win naars in de volgende ronde. Gelij ke spelen zijn er niet, daar bij een gelijke stand de thuis spelende club geacht wordt te hebben verloren. Voor de Zondagcompetitie vallen er dus de eerste wedstrijddag (in dien er 7 wedstrijden worden vast gesteld) reeds 7 af. Blijven dus 8 clubs over, waarvan er de volgen de wedstrijddag er 4 afvallen enz. Op de 4de wedstrijddag kan dus de kampioen, en winnaar van de beker, bekend zijn. De Zaterdag- bekercompetitie begint met 8 clubs, waarvan dus in 3 wedstrijddagen de kampioen en winnaar van de be ker bekend kan zijn.' Van de Noordbevelandse vereni gingen heeft Kortgene I zich in de bekerronde geplaatst, terwijl Wis- sekerke I hierop een mooie kans heeft. Tot heden zijn geplaatst in de bekercompetitie: groep A 's-Heer Arendskerke Igroep B Kortgene I groeg C Vogelwaarde I; groep D nog niet bekend; groep E nog niet bekendgroep F Vlissingen IIIgroep G Hontenisse IIgroep H nog niet bekendGroep I E.M.M. I en Goes II groep j R.C.S. Igroep K Middel burg II, Terneuzen II en Corn. Boysl. Van de groepen L t.e.m. O zijn nog geen geplaatste clubs bekend. JB 1fiN KRACHTIG huidgenezend en huidverbeterend middel is Pu rol. Hoort in buis 1 Wissekerke Geboren1 Apr. Corini Dini Han- nie, d.v. J. C. van Maldegèm en J. J. A. Smallegange. 4 Apr. Maria Adriana, d.v. J. Schrier en F. Ver hulst. 18 Apr. Lena, d.v. G. I. Ver sluis en S. Stam. 16 Apr. Janna, d.v. W. Bosselaar en B. j. van der Maas. Pieternel la, d.v. M. C. Noord- hoek en L. R. Franke. 17 Apr. Cor nelia Maria, d.v. J. H. de Leux en M. C. Korsuize. 22 Apr. Jacoba Helena, d.v. M. Verburg en P. v.d. Weele. 24 Apr. Jacobus Gerrit, z.v. J. Duerink en Y. M. van de Zee. 27 Apr. Marinus Cornelis, z.v. C. j. Clement en T. A. Goudswaard. 28 Apr. Stefanus Willem, z.v. J. Riemens en j. Mindlrhoud. Ondertrouwd4 Apr. M. P. Schip per, 27 jr te Ede en P. N. Marir.is- sen, 20 jr. 23 Apr. J. I. de Regt, te Middelburg en N. W. de Bruine, 22 jr. Zangconcours Wij mogen de lezers van dit blad zeker wel verwijzen naar de adver tentie van het te houden concours van de Chr. Zangverenigingen, aan gesloten bij de ring Zeeland, op Hemelvaartsdag a.s. in het bos ge legen bij het landgoed „Sorgwyck". Dat dit zangconcours dit jaar te Wissekerke wordt gehouden, vindt in hoofdzaak zijn reden dat de Chr. Zangvereniging „Hosanna" te Wissekerke dit jaar haar 40-jarig bestaan viert. Wij hopen, vooral uit Noord-Be veland, op zeer veel belangstelling en vragen tevens beleefd aan de burgers van Wissekerke, die dag de vlaggen te laten wapperen. Dit geeft dan mede een fleurig beeld van uw medeleven. H. Wolzak, ringsecretaris. Last van zenuwen s Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Officiële publicatie distributiedienst De Bevelanden. Wijzigingen i.v.m. Hemelvaartsdag. Op 26 Mei is het kringkantoor en zijn alle agentschappen gesloten. De zitting van de afd. handel wordt gehouden te Kamperland op Vrij dag 27 Mei. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder, zus ter, behuwdzuster en tante Maria Alewijnse (geboren Anthonisse), in de ouderdom van 69 jaar. L. Alewijnse. j. P. Alewijnse. P. J. Alewijnse. A. J. E. Alewijnse- Klaverdijk. J. J. Verheijke - Alewijnse. P. Verheijke en kleinkinderen. Kamperland, 15 Mei 1949. Zondagdienst artsen. Zaterdag 21 en Zondag 22 Mei doen dienst dr Janssen en dr Bruyn- zeel. Geref. Kerk Wissekerke. 10 en 2.30 uur ds Veldkamp te Middelburg. Ned. Herv. Kerk Wissekerke. Voor- en nam. ds Meijer. In de namiddagdienst zal de 3e collecte bestemd zijn voor noodlijdende kerken en personen. Hemelvaartsdag voorm. 9 uur ds Meijer. Ned. Herv. Kerk Geersdijk. Voor- en nam. de heer Kraak. Col lecte voor de Generale Kas. Ned. Herv. Kerk Kolijnsplaat. Zondag voorm. ds Postma, 's avonds 6 uur cand. van Wijck van Kats. Hemelvaartsdag 's avonds 6 uur ds Meijer. Oud. Ger. Gem. Kamperland. Zondag a.s. 9.30, 2.30 en 6.30 ds de Gruiter. J. M. Wiskerke en S. C. Wiskerke - Rosendaal zeggen, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Nieuwvliet, Mei 1949. In verband met ons 55-jarig hu welijksjubileum betuigen wij onze oprechte dank voor de prachtige attentie ons geschonken. Namens de familie, D. de Pree. Kolijnsplaat, Mei 1949. Hartelijk dank voor de grote be langstelling bij onze 25-jarige echt vereniging op 14 Mei j.I. onder vonden. J. Meulenberg. C. Meulenberg - Slimmen en kinderen. Kats, Mei 1949. Hiermede betuigen wij onze har telijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij de herdenking van onze 40-jarige echtvereniging betoond. A. Hoogerheide. P. Hoogerheide - Franke. Kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Kolijnsplaat, Mei 1949. Voor de vele bewijzen van deel neming, ons betoond na het over lijden van onze geliefde moeder, mejuffr. Adriana de Zwarte, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Inzonderheid aan dokter Janssen en zuster Krello voor hun hulp aan haar bewezen. J. Verburg- Platschorre. J. Verburg. Kortgene, Mei 1949. Bij ons vertrek naar Canada, roe pen wij nog alle familie, vrienden en bekenden, een hartelijk vaarwel toe. P. C. Heijboer. P. Heijboer - Karelse. Piet. Rinus. Copetown, P.O. Ontario, Canada.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1949 | | pagina 2